MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: orin »

Krosnoludek pisze: 20 listopada 2022, o 13:07 No właśnie @orin skoro nie chciałeś mi podać do siebie namiarów bym je mógł podać dalej do Philipsa, proszę skontaktuj się teraz z technikami Philipsa i jakoś wspólnie załatwcie problem.
Może odwróć sytuacje, ty masz problematyczny telewizor więc ty jesteś stroną dla Phlipsa. Dlaczego nie egzekwujesz swoich praw jako użytkownik i nabywca tego "produktu"? Nie reprezentuje tu na forum żadnej strony. Nie rozumiem, dlaczego chcesz mnie zobowiązywać do działania w twoim imieniu? W załatwianiu tej sprawy ty masz największe kompetencje będąc posiadaczem uszkodzonego telewizora.Ograniczasz się do pisania maili i postów. Może nie masz prawnego umocowania czyli jesteś niepełnoletni skoro nie wstąpiłeś np. do sprzedawcy z tytułu rękojmi. ;)

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: Krosnoludek »

I na jaki model mi Philips wymieni jak byc może nowe mają tą samą przypadłość, tu trzeba się tego dowiedzieć.
Kupowałem u @kiki i też co on może mi w tej sprawie zrobić?

Do tanga trzeba dwojga. Myślałem że jak Philips by się z Tobą skontaktował zawsze może coś by to dało do rozwiązania sprawy i wiedziałbyś też w czym jest problem. Tez nie wiadomo czy nawet gdymym przekazał im do Ciebie namiary, czy ktoś z techników by się z Toba skontaktował

Czy teoretycznie mogła by nastąpić zmiana parametrów na takie jak w MUX 1-3 czy wówczas bardzo zmniejszyła by się pojemność MUX-4 ?

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: orin »

Nie wiem co lub kogo reprezentuje @kiki ale jeśli jest sprzedawcą to tak samo jak ty może naciskać Philipsa. Jeśli chodzi o jakiekolwiek zmiany sygnału mux4 to najpierw trzeba wiedzieć o co chodzi a później ewentualnie rozważać jakieś zmiany.
Myśl rozsądnie jeśli np. twojemu Philipsowi nie pasują w sygnale ecm od systemu Irdeto lub DVB-SSU, to PB ma z tego powodu wyłączyć kodowanie swoich usług? Są jakieś granice szaleństwa :lol:

VAHANARA
Posty: 680
Rejestracja: 22 sierpnia 2019, o 11:01
Miejscowość: Warszawa

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: VAHANARA »

Krosnoludek pisze: 20 listopada 2022, o 17:04 Kupowałem u @kiki i też co on może mi w tej sprawie zrobić?
A no, to @kiki jest w zasadzie stroną dla Ciebie, a właściwie dla twojej rękojmi. Składasz formalną rękojmie na usterkę odbiornika, a @kiki forwarduje ją do serwisu producenta na początek. Jeśli on i inni sprzedawcy nic nie wskórają, to i Ty tym bardziej.

Handel to nie tylko przyjemność liczenia kasy od klientów, ale również ryzyko i możliwość poniesienia konsekwencji finansowych, tudzież odpowiedzialność za to, co się sprzedaje.

Zrozum, dla producenta w zasadzie nie istniejesz, dopóki nie złożyłbyś formalnej reklamacji z tytułu gwaranci do niego. Choć życie pokazuje, że nawet wtedy można dalej być nikim, bo nic prostszego, niż uwalić reklamację.

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: orin »

Złożenie formalne reklamacji/roszczeń wymaga formy pisemnej zgodnie z regułami, które przedstawia gwarant (w tym wypadku Philips) w swojej gwarancji.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: Krosnoludek »

orin pisze: 20 listopada 2022, o 17:24 Nie wiem co lub kogo reprezentuje @kiki ale jeśli jest sprzedawcą to tak samo jak ty może naciskać Philipsa. Jeśli chodzi o jakiekolwiek zmiany sygnału mux4 to najpierw trzeba wiedzieć o co chodzi a później ewentualnie rozważać jakieś zmiany.
Myśl rozsądnie jeśli np. twojemu Philipsowi nie pasują w sygnale ecm od systemu Irdeto lub DVB-SSU, to PB ma z tego powodu wyłączyć kodowanie swoich usług? Są jakieś granice szaleństwa :lol:
Oczywiście że nie. Na razie nikt z nas nie wie co konkretnie gryzie Philipsa i tu koniecznie by z Panem się skontaktowali (chyba ze nie mają na to ochoty) i powiedzieli jaki jest problem, a może akurat z Waszej strony dało by się to zmienić. Faktycznie, to od Philipsa powinna wyjść wola rozwiązania problemu i z Wami się skontaktować, a nie na odwrót.
Dowiedzieć by się też, czy nowe Philipsy PUS8507, PUS8517, PUS8807 mają te same problemy, bo są na tej samej platformie sprzętowej podobno.

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: orin »

Do momentu kiedy Philips nie wyjdzie z inicjatywą naprawy usterki, temat jest zamknięty.

eter
Posty: 1295
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: eter »

Akurat Philips przejmie się jakąś jedną emisją niszową w Polsce...(z jednym programem FTA) - jedyną, która robi na jego telewizorach bagienko.
Już to widzę...
Bądźmy poważni.
Jakby zaczęli go nękać odbiorcy W24...jakby.
Ilu jest takich, którzy odbierają W24 z naziemnej...a jeszcze mniej, którzy wiedzą, że to problem odbiornika.
Ostatnio testowałem nową instalację po remoncie budynku...
Instalator zapewnił super sygnał dosyłu do gniazdek SAT za to TV naziemna...jeden MUX3 na full sygnał..reszta 0.
Nikt się nie poskarżył...nikt naziemnej nie odbiera jak widać...w tym budynku i instalator ma wywalone (dał TVP :lol:) i się ulotnił.
Ostatnio zmieniony 21 listopada 2022, o 21:48 przez eter, łącznie zmieniany 1 raz.

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: orin »

To już decyzja właścicieli czy wspólnoty, że swoje pieniądze wyrzucają w błoto.
Najprawdopodobniej zainstalował antenę na najbliższy nadajnik małej mocy z którego jest nadawany tylko MUX3.
To wyłącznie zależy od tego kto płaci i za co zapłacił.

eter
Posty: 1295
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: eter »

Ale oczywiście, tylko na tyle rodzin...nikt nie odbiera jak widać TV naziemnej.
Ja to stwierdziłem dopiero po dwóch tygodniach, jak podłączyłem siostrze dodatkowy TV.
Odbiór naziemnej jak widać na tym przykładzie jest marginalny.
Za dodatkowe "gniazdko" jednak skasował 200 zł.
Tak robi się interes.
Miałem kontaktować się z instalatorem, ale TV smart podłączony do netu i brakiem naziemnej nikt się nie przejmuje.
Więc..instalator może spać spokojnie, nikt mu jak widać d nie zawraca.

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: orin »

Za jakiś czas jak wszyscy przejdą na online taki instalator będzie kosił trawniki :D
Podzieli los serwisantów rtv. Też kosili kasę.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: Krosnoludek »

Dzwoniliście do Philipsa ?

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: DanielK »

eter pisze: 21 listopada 2022, o 21:50 Miałem kontaktować się z instalatorem, ale TV smart podłączony do netu i brakiem naziemnej nikt się nie przejmuje.
Więc..instalator może spać spokojnie, nikt mu jak widać d nie zawraca.
Właśnie powinieneś mu męczyć gitarę!
Tu na forum pomożemy ustalić, czy tam powinno być coś więcej w tej lokalizacji niż MUX-3.

Poza tym 50% instalatorów się nie zna.... ale lekarze, budowlańcy itd. też...

eter
Posty: 1295
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: eter »

W "tej" lokalizacji dostępne są wszystkie MUXY (cały komplet) z trzech nadajników [Kotły, Ślęża, Wichów] plus dwa muxy regionalne.
Widocznie instalatorowi "coś nie wyszło" skoro jeden MUX ma 100% siły sygnału a reszta szczątkowe 8% - czy tam 10%.
Miejsce jest super do odbioru, bo sygnał jest naprawdę bardzo dobry...tym samym instalator "ograniczył "zestaw anten do jednego dipola pionowego (MUX8) i zwykłej "yagi" na UHF.
Po sygnale tego jednego muxa (100%) wygląda, że system anten wyrabia...coś nie poszło ze wzmacniaczami, może są jeszcze na "stare" częstotliwości i nie sprawdził.
Pewnie nie miał do tego "głowy", bo musiał jeszcze wymienić instalację prądową na wszystkich klatkach...więc ja to rozumiem, że mogła zdarzyć się wtopa.
SAT działa bardzo dobrze.

eter
Posty: 1295
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: eter »

W "tej" lokalizacji dostępne są wszystkie MUXY (cały komplet) z trzech nadajników [Kotły, Ślęża, Wichów] plus dwa muxy regionalne.
Widocznie instalatorowi "coś nie wyszło" skoro jeden MUX ma 100% siły sygnału a reszta szczątkowe 8% - czy tam 10%.
Miejsce jest super do odbioru, bo sygnał jest na prawdę bardzo dobry...tym samym instalator "ograniczył "zestaw anten do jednego dipola pionowego (MUX8) i zwykłej "yagi" na UHF.
Po sygnale tego jednego muxa wygląda, że system anten wyrabia...coś nie poszło ze wzmacniaczami, może są jeszcze na "stare" częstotliwości i nie sprawdził.
PS Gorzej jak się "nie zna" gazownik z łapanki po kursach, zamiast należytej szkole i egzaminach.
Tutaj "efekty" wtopy mogą już być bardziej "dotkliwe", kiedy to najczęściej dowiadujemy się o takich "wtopach" już po smutnym fakcie, oby tylko awarii a nie efektu "bum".
Dobrze, bo to zupełny offtop w temacie MUX4.

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: MaxEvans »

Polsat chce zarezerwować MUX4 na kolejne 10 lat.

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/j ... ja-cyfrowa

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: Puma »

Oby nie dostali przedłużenia.
Ewidentnie pasmo jest marnowane przez Polsat.

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: MaxEvans »

Mogą dostać bo zaproponowali nowy dekoder.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: Krosnoludek »

Dostać raczej na 100% dostaną przydłużenie koncesji na kolejne 10 lat, tylko aby ubiegali się o jej zmianę, z pakietu kodowanego na bezpłatny, bo tylko garstka osób będzie go oglądać inaczej.

@orin - Zablokowałeś dostawanie wiadomości na PW?

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: Krosnoludek »

Dzisiaj na forum https://hdtv.com.pl/threads/philips-pus ... st-1673732 napisano:
Mam 55PUS8807 i problem z odbiorem kanału Wydarzenia 24 z NTC występuje już po około pięciu minutach.
Tak więc ten sam problem widać występuje na nowych modelach które są obecnie w sklepach sprzedawane na rok 2022 i 2023. Dotychczas @kiki twierdził że u niego na nowych PUS8807 ten problem nie występuje, ale pewnie krótko oglądał ten kanał i jeszcze telewizor się nie wysypał.

Zablokowany