MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Poland »

Póki co mamy w MUX4 niniejsze stacje:
Obrazek
Mnie zastanawia to czy coś się jeszcze zmieści jeżeli chodzi o ofertę bo z tego co widzę w pozwoleniach są jeszcze Eleven Sports 3, HGTV, TVN Fabuła, 4 wersje Radia Fama, Radio Września i Radio Rodzina a w pierwotnym pozwoleniu nawet mamy w ogóle te stacje:
– TVS,
– TV Łużyce,
– TV Puls,
– PULS 2,
– ESKA TV,
– Radio Eska,
– Radio Eska ROCK,
– Polo TV,
– Telewizja WTK,
– iTV (Nuta Gold),
– Tele5,
– EdusatBIS (Red Carpet TV),
– Telewizja TVT,
– Kino Polska,
– Kino Polska Nostalgia,
– TVP1,
– TVP2,
– TVP INFO,
– TVP Sport,
– TVP Seriale,
– TVP Historia,
– TVP Kultura,
– TVP Polonia,
– TVN,
– TVN 24,
– TVN Turbo,
– TVN CNBC (TVN 24 BIS),
– TVN 7,
– TVN Style,
– MiniMini+,
– ZigZap (Teletoon+),

– TOK FM Pierwsze Radio Informacyjne,
– 103,7 Roxy FM (Rock Radio),
– Radio 100,1 FM Złote Przeboje,
– Radio OKO,
– Polskie Radio 1,
– Polskie Radio 2,
– Polskie Radio 3,
– Moje Polskie Radio,
– Program 4 Polskie Radio (Polskie Radio 24),
– Czwórka Polskie Radio,
– Radio RAM,

– RMF MAXXX Kraków,
– RMF Classic,
– RMF FM,
– Białoruskie Radio Racja,
– Radio Mazury,
– Radio Zet,
– Anty Radio,
– Chilli Zet,
– Planeta FM (Meloradio),
– Polsat,
– Polsat Sport,
– Polsat News,
– Polsat Film,
– Polsat Sport Extra,
– Polsat Sport News,
– Polsat Play,
– Polsat Cafe,

– Polsat Romans (przy podmiance na Polsat Seriale),
– Polsat 2,
– Polsat Biznes,
– Radio Maryja,
– TV Trwam,
– Radio PLUS,
– Nickelodeon Polska,
– Comedy Central Polska,

– Radio PIN (Muzo FM),
– Radio Bajka (po podmiance na Radio Wnet),
– Radio Plus Toruń,
– TV4,
– TTV,
– Superstacja (Wydarzenia 24))
Więc od razu sprowadzam na ziemię myślących o nowych kanałach bo można dodać tylko Eleven Sports 3, HGTV, TVN Fabuła, Famy, Rodzinę i Wrześnie + pogrubione kanały.
Ostatnio zmieniony 14 lipca 2022, o 09:08 przez Poland, łącznie zmieniany 3 razy.

dobell1000
Posty: 16
Rejestracja: 31 maja 2022, o 09:31
Miejscowość: Żyrardów
Odbiornik: wiwa max, sf8008
Instalacja antenowa: siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa Raszyn

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: dobell1000 »

Mają pozwolenie na nadawanie telewizji mobilnej to ciekawe czy wprowadzą dekoder podobny do M-T 5000.

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: ploomba »

30zl za 10 kanałów? Pogięło ich? Za 25zl to ja mam w tym momencie pakiet Comfort+ z sat od C+

Mr Robee
Posty: 22
Rejestracja: 28 marca 2015, o 17:14
Miejscowość: Przedmieście Dubieckie
Odbiornik: TV: LG 65UP7800,LG 55SK8100, LG 32LF592U
R: Yamaha RN-803D
Instalacja antenowa: Antena Opticum AX1000+ combo lte (na 2 tv)
Antena siatkowa + wzmacniacz LNA-177
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno, RTCN Sucha Góra

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Mr Robee »

Jak dla mnie to umieszczanie jakichkolwiek kanałów radiowych na muxie jest bez sensu bo jak można słuchać radia na tv? :lol:
Ani to wygodne ani użyteczne, niech przeniosą to do dab+, radio cyfrowe by tylko zyskało :D

A tak swoją drogą jaka będzie rozdzielczość tych wszystkich kanałów? Full HD czy HD 720p, a może jeszcze coś innego wymyślą? :)

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: wiertolot »

Żeby ludzie brali ta oferta tv z MUX-4 moim zdaniem stacje radiowe wszystkie powinni tak dla zachęty nawet odkodować wszystkie i być tam FTA i ze dwa kanały tv odkodować też na stałe, bo inaczej nic z tego nie będzie. Stacje radiowe nadają przecież darmowo naziemnie na FM, w DAB+, na satelita, w internecie, nie wiem jaki sens to kodować.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: dvbtowiec »

Mr Robee pisze: 14 lipca 2022, o 10:37 A tak swoją drogą jaka będzie rozdzielczość tych wszystkich kanałów? Full HD czy HD 720p, a może jeszcze coś innego wymyślą? :)
Wyznacznikiem w tej kwestii jest kanał Wydarzenia 24. Sądzę że jest nadawany tak jak pozostałe kanały w tym MUX.
Nomen omen chyba znów coś zmieniono w strumieniu.
Octagon SF8008 co kilka sekund szarpie ekranem, jakby przeskakiwał kilka klatek do przodu.
Do przed wczoraj było OK.

wiertolot pisze: 14 lipca 2022, o 12:25 nie wiem jaki sens to kodować.
Taki że tak nakazuje decyzja rezerwacyjna. To MUX płatny, nawet jeśli nadaje kanały dostępne inną drogą FTA, muszą być kodowane w MUX4.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: hadam »

Niektóre stacje radiowe, tak jak chociażby RMF FM czy RMF MAXXX są za darmo w naziemnej, poprzez EmiRadio.
ploomba pisze: 14 lipca 2022, o 09:00 30zl za 10 kanałów? Pogięło ich? Za 25zl to ja mam w tym momencie pakiet Comfort+ z sat od C+
Też tak uważam. Mam teraz Orange Love mini, za dodatkowe 20 zł miesięcznie miałbym 119 kanałów (w tym 80 HD i 2 w 4K).
Także z tych co oni oferują to: Eleven Sports 3, Eurosport 1 i Eurosport 2, Polsat Sport, Polsat Sport News, Wydarzenia24, Polsat News, TVN Turbo, TVN 24 i TVN Style.
Dodatkowo do tego pakietu dodają telefon internetowy stacjonarny bez limitu.
Nawet nie wyjdzie po 20 zł, bo 2 miesiące gratis.
Więc z czym Polsat do ludzi?
Patrząc z tej perspektywy to ten pakiet jest wart może 10 zł.

terrade
Posty: 50
Rejestracja: 15 kwietnia 2011, o 15:55
Odbiornik: Maximum T-102
Instalacja antenowa: Yagi ATV 21 el.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łazy

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: terrade »

hadam pisze: 14 lipca 2022, o 08:06Być może, chodzi o blokowanie częstotliwości a nie zainteresowanie ofertą, tak jak to było do tej pory.
Pewnie częściowo tak, ale w internecie też?

Polsat się ceni. Kiedyś oglądałem Polsat Sport na IPLA za 20 zł i zrobili obniżkę z przekreślonych 50 na 40 zł :lol: Z 20 na 40 to wydaje się podwyżka. Owszem przybyło kanałów ale po co?

Co do tej oferty to sam pakiet Eleven 1234 kosztuje 14-15 zł w internecie, dokładając do tego inne kanały cena 19,99 byłaby sensowna (w końcu tu dają Eleven12, ale też inne sportowe oraz TVN24 Polsat News). Ale dają tuner za 1 zł. W sumie oferta nie jest tak strasznie droga, ale trzeba lubić sport. Ojciec chciałby Polsat News i TVN 24, ale 30 zł za to chyba nie zapłaci.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: hadam »

Nie dają, tylko wypożyczają za 1 zł.
"Opłata 1 zł - opłata uiszczana przy podpisaniu umowy, dotyczy aktywacji i udostępnienia dekodera."
Link podał wcześniej @K63 :arrow: https://www.behance.net/gallery/142056167/Polsat-dvbt2
W sumie żadna łaska za jeden zeta z rządowym dofinansowaniem też można kupić i to na własność.
Ja ten pakiet traktuję jako wartość dodaną do darmowych kanałów naziemnych. Podobnie jak podałem przykład powyżej z Orange Love mini, coś już mam i coś dodaję do tego. Więc tak jak wspomniałem, dla mnie ten pakiet jest warty do 10 zł, jeśli miałbym dać 20, to wolałbym Orange.
Ostatnio zmieniony 14 lipca 2022, o 14:50 przez hadam, łącznie zmieniany 1 raz.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: dvbtowiec »

terrade pisze: 14 lipca 2022, o 14:15 Ojciec chciałby Polsat News i TVN 24, ale 30 zł za to chyba nie zapłaci.
Ten pierwszy jest dostępny przez internet
Mając telewizor smart, można stronę, albo nawet link bezpośredni podpiąć pod przeglądarkę.

DVB-T2
Posty: 171
Rejestracja: 14 listopada 2020, o 07:52
Miejscowość: Kielce
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce/Święty Krzyż

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: DVB-T2 »

Mr Robee pisze: 14 lipca 2022, o 10:37 Jak dla mnie to umieszczanie jakichkolwiek kanałów radiowych na muxie jest bez sensu bo jak można słuchać radia na tv? :lol:
Ani to wygodne ani użyteczne, niech przeniosą to do dab+, radio cyfrowe by tylko zyskało :D
To nie ma mieć sensu :) To jest do wyrobienia założeń koncesyjnych, czy rezerwacyjnych - nie pamiętam. Było tam coś, że musi być ileś procent kanałów od różnych nadawców, ale oczywiście zabrakło precyzji, więc nie było jakich kanałów - TV, czy radio. Teraz w nowej ofercie TV są tak naprawdę tylko od Polsatu i TVN, więc radiem dobijają różnorodność w multipleksie. Z sensem to nie ma nic wspólnego. Za to ma z biznesem 8-) Polsat to jest cwany gracz, świetnie wiedzą co robią, nie ma żadnej pomyłki, nawet z przestrzeloną ceną.

Natomiast nadawanie kanałów jest jak widzę dla Polsatu niezmiennie sporym wyzwaniem. Gdzie jest EPG? Jeśli wedle przekazów medialnych dekoder nie ma Internetu, to z Internetu nie pobierze. W strumieniu też nie ma, ani jako normalne EPG, ani jako jakiś tajemniczy, ukryty strumień. Także kto podepnie dekoder, dostanie kanały: bez dodatkowych ścieżek audio, bez napisów, bez EPG :) No i część stacji radiowych to na ten moment "piszczałki".

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: giaur500 »

ploomba pisze: 14 lipca 2022, o 09:00 30zl za 10 kanałów? Pogięło ich? Za 25zl to ja mam w tym momencie pakiet Comfort+ z sat od C+
Co do zasady masz rację, tylko w tym pakiecie comfort 100 kanałów to śmieci typu Tele5 albo jakieś disco polo tv lub telezakupy, a takie coś jak eleven sports i polsaty sport juz dopiero w wyższych pakietach w C+ dostaniesz. Z tego co widać, Polsat celuje w fanów sportu - Polsat Sport, Eurosport, Eleven. To może się udać.
Mr Robee pisze: 14 lipca 2022, o 10:37 Jak dla mnie to umieszczanie jakichkolwiek kanałów radiowych na muxie jest bez sensu bo jak można słuchać radia na tv? :lol:
Ani to wygodne ani użyteczne, niech przeniosą to do dab+, radio cyfrowe by tylko zyskało :D

A tak swoją drogą jaka będzie rozdzielczość tych wszystkich kanałów? Full HD czy HD 720p, a może jeszcze coś innego wymyślą? :)
Zgadzam się. Ale dab+ też bez sensu, skoro 90% stacji ma swój streaming w internecie. Ani nikt nie będzie słuchał radia na tv, ani nie będzie kupował odbiornika dab+, bo wszystkim wystarcza FM. Bo gdzie jest słuchane radio najczęściej? Np robotnicy na budowie włączają radio, albo ludzie w pracy w biurze. Co dab+ tu wnosi?

Awatar użytkownika
krzys34
Posty: 88
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Wieleń
Odbiornik: Telewizor Samsung UE49KU6172U 4K UHD
Instalacja antenowa: Zwykła kablówka tylko z DVB-T w blokach
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rusinowo-Piła 28,7 km

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: krzys34 »

Dodam że na satelicie na 33E przekaz mobilnej jest ciaglę po staremu jeżeli chodzi o kanały.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Krosnoludek »

Płatny pakiet naziemny Polsatu ma sens? „Nie zwracamy uwagi na inne kraje”

Choć na wielu rynkach nie ma płatnych pakietów naziemnych, a z wybranych zniknęły one z powodu małego zainteresowania, Polsat Box postanowił reaktywować tego rodzaju ofertę. W rozmowie z Wirtualnemedia.pl przedstawicielka firmy wyjaśnia czym kierowała się firma, oferując za 30 zł miesięcznie pakiet 10 kanałów.

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/j ... tv-mobilna

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: eter »

Z tym radiem UKF - to w domu już sobie swobodnie nie posłuchamy, ponieważ wszelkiej maści odbiorniki w domu i ich zasilacze impulsowe, routery itp. skutecznie zakłócają odbiór na odbiornikach z "antenkami".
Więc faktycznie pozostają samochody i "radia na budowie".
Ostatecznie porządne tunery i anteny zewnętrzne.
Analogowy UKF coraz bardziej jest zakłócany i poprawny odbiór stereo jest coraz bardziej kłopotliwy.
Sorrki za offtop.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: blockbuster »

Coś MUX-4 zamilkł. Na chwilę obecną brak sygnału zarówno na k38 (Wręczyca) jak i na k21 (Kosztowy)

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Puma »

U mnie też nie ma z Trzeciewca.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Krosnoludek »

Na obecną chwilę Wydarzenia24 w Krośnie działają, chociaż ja tego kanału na Philipsie 43PUS8506 nie dam rady oglądać, bo co chwilę występują zakłucenia obrazu i dźwięku, bo Philips nie radzi sobie z ustawionymi parametrami.

Adis
Posty: 110
Rejestracja: 6 grudnia 2016, o 11:50
Miejscowość: Rybnik
Odbiornik: tv philips dekoder Viva
Instalacja antenowa: telmor 850 i Sparta lambda
10m dach
Nadajnik - obiekt nadawczy: kosztowy skrzyczne opole sucha gora masl

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Adis »

Starsze philipsy 7334 radzą sobie dobrze

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: hadam »

blockbuster pisze: 22 lipca 2022, o 11:20 Coś MUX-4 zamilkł. Na chwilę obecną brak sygnału zarówno na k38 (Wręczyca) jak i na k21 (Kosztowy)
Teraz dopiero przeczytałem posta i sprawdziłem. U mnie działa na k. 21 (Kosztowy).
Rano jak oglądałem to też był, może w południe coś robili?

Zablokowany