MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: dvbtowiec »

Nikt nie chce naprawić tylko tego efektu stroboskopowego Wydarzenia 24 :) Paska nie sposób czytać, oczy bolą, nie mówiąc już o pikselozie przy dynamicznych scenach.
Na szczęście kanału nie da się zbyt długo oglądać w przeciwieństwie do PN, więc mała strata.

eter
Posty: 1298
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: eter »

Polsat nadaje w normie z "rękawa" swoje Wiadomości 24 (stroboskop) [co dziwne nie ma tego efektu na większości emitowanych reklam].
TVP przynajmniej ze Śnieżnych Kotłów często ma rano jakieś dziwne przerwy w nadawaniu, osłabienie sygnału...
Może jak będzie DVB-T2 to wszystko wszyscy nadawcy uporządkują i będzie na tip top.
Teraz to jak widać zwykła partyzantka.
Polsat stworzył jakiś bardzo nijaki kanał te Wiadomości 24 (czyli skrót wiadomości przeplatany reklamami).
Po jakie licho było robić coś takiego i wepchać to na ogólnopolską antenę....zamiast swojego sztandaru PN.
Takimi zagrywkami nie zdobędą widzów w DVB-T/2.
Jednak teraz w Polsacie rządzi "WYBIERZ SWOJE WSZYSTKO"....za pieniążki.
Za darmoszkę - to my wybraliśmy za was, czyli macie dostęp do skrótów wiadomości i cieszcie michę.
Wiadomo, chodzi o pieniądze.

Ramirez
Posty: 242
Rejestracja: 26 grudnia 2016, o 22:37
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Amiko V30+ LG 43v635uj
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Ramirez »

Tylko nie rozumiem po co ok 26 sierpnia zmienili parametry nadawania na inną konfigurację która jest problemtyczna?? Co chcieli zyskać?

eter
Posty: 1298
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: eter »

Po prostu na razie to jest taki mix MUXU - mają pełno kodowanego badziewia SD, pewnie nie za bardzo mogą to teraz wyłączyć i raczej ten Wiadomości 24 to taki egzotyk, na którym sobie ćwiczą różne metody nadawania i jak widać, żadna z tej którą wybierają nie jest tak dobra jak na przykład Anteny HD, gdzie nic nie kombinowali i zmieścili świetną jakość mieszcząc się w parametrach nadawania SD.

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: wiertolot »

Z IPLA nadal nie poprzenosili kanały do tego Polsat Box Go i nie działa tam nic nawet główny kanał Polsat, czy TV4, nie mówiąc o inne kanały co były dajmy w IPLA darmowe dajmy dla abonentów Plus i.t.p : Polsat News, Polsat Play, Polsat Cafe, Focuks TV, Da Vinci i.t.p............W samym Polsat Go da tylko z reklamy obejrzeć te dwa pierwsze co wymieniłem: Polsat i TV4 inne też tam nie ma,
a w Polsat Box Go nic nie działa, nawet jeden kanał, czemu? :roll:

Ramirez
Posty: 242
Rejestracja: 26 grudnia 2016, o 22:37
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Amiko V30+ LG 43v635uj
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Ramirez »

Darmowych programów do użytkowników Plusa to raczej nie doczekasz. Skończyło się to co dobre.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1364
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: DanielK »

eter pisze: 14 września 2021, o 13:43 TVP przynajmniej ze Śnieżnych Kotłów często ma rano jakieś dziwne przerwy w nadawaniu, osłabienie sygnału...
Może jak będzie DVB-T2 to wszystko wszyscy nadawcy uporządkują i będzie na tip top.
Ostatnio jest zwiększona propagacja sygnału i lokalnie mogą się zdarzać zaniki (zależy jaki zapas sygnału z instalacji antenowej). Dodatkowo SFN i FEC 5/6 robią swoje - instalacje antenowe muszą być bardziej wyśrubowane.

W Zielonej Górze nie pamiętam kiedy był problem z MUX-3 TVP nadawanym z Jeleniej Góry. Działa stale na pasywnej antenie.

eter
Posty: 1298
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: eter »

No to jest trochę dla mnie zagadka, kiedy rano często mam odbiór tego muxa z Kotłów na poziomie około 30%, by za jakąś pół godziny wzrastała do 80%.
Zaczynam podejrzewać o czym napisałem już w innym temacie - tuner Skymastera, że po włączeniu na zimno ma mniejszą czułość i stopniowo zwiększa się wraz z nagrzewaniem głowicy.
Ale nie jestem do końca przekonany, czy to tuner - czy faktycznie może jakieś tropo z rana daje taki efekt.
Nie występuje zawsze, więc to jakby wyklucza sam tuner...więc, pozostaje jednak jakaś niestabilna sytuacja z sygnałem (tropo).
Ale na pewno jedno jest pewne, że ten sam MUX nadawany przecież z tego samego nadajnika, wraz z przeniesieniem go na początek pasma UHF znacznie stracił u mnie na stabilności odbioru.
Pewnie winna jest sama antena, która ma wymiar dipola raczej uśredniony i najlepiej dopasowany do częstotliwości leżących bliżej środka pasma.
Nowe muxy, zarówno TVP HEVC, jak i Polsat oraz 2 i 1 działają wyśmienicie z tego samego nadajnika (ale jednak na wyższych częstotliwościach).

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Puma »

Zauważyłem dwie zmiany na W24:
1. EPG jest z PN.
2. Obraz jest moim zdaniem lepszy, widać to na pasku z napisami.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: dvbtowiec »

Epg od początku było z PN.
Co do paska. Też odnoszę wrażenie że jest odrobinę lepiej ostatnio. Ale nadal męczy wzrok czytanie tego paska.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: hadam »

Wiadomo już jakie parametry MUX-4 będzie miał po przejściu na DVB-T2.
Szczegóły na stronie 38 tego dokumentu :arrow: Spółka INFO-TV-FM

Bitrate nie mniejsze niż 40 Mb/s
Modulacja 256QAM
FEC 4/5
Odstęp ochronny 1/8

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: dvbtowiec »

Tak czytam ten dokument i widzę na stronie 8 i 9
2 Zakres Usługi TV Mobilna
2.1 Programy i Usługa dodatkowa
2.1.1 INFO-TV-FM oferuje następujące programy radiowe i telewizyjne:
TVN24
TVN Turbo
TVN Biznes i Świat
Nie przypominam sobie żeby w tej usłudze był np. TVN24, czy mnie coś ominęło?

sv2k11
Posty: 26
Rejestracja: 19 lipca 2011, o 14:54
Miejscowość: Kraków
Instalacja antenowa: AZART
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków Chorągwica

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: sv2k11 »

Puma pisze: 19 września 2021, o 10:06 2. Obraz jest moim zdaniem lepszy, widać to na pasku z napisami.
Zgadza się, coś zmienili, teraz to jest prawidłowe progresywne 1080p25 bez "schodków" w obrazie jak przy poprzedniej wersji z przeplotem. Krok w dobrą stronę, ciekawe czy doczekamy 1080p50?

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: wiertolot »

Czemu po przeskanowaniu na swoim tv tego MUX-4 znalazło mi 12 stacje radiowe, naliczyłem tylko 11 stacje radiowe z VOX FM i jedna mi jakaś brakuje, może ktoś się orientuje jakiej? I czemu żadna niekodowana nie zrobią dla sprawdzenia czy odbiera?
Podobnie znalazło 13 kanałów TV, jeden tylko odbiera Wydarzenia 24 HD HEVC, jest na liście tylko, a pisze, że jest 5 stacji TV niekodowanych bezpłatnych jest na tym MUX-4, 8 stacji TV kodowanych płatnych.

eter
Posty: 1298
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: eter »

Gdzie jest napisane, że jest pięć niekodowanych programów w MUX4?

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: wiertolot »

@eter,
Napisane jest po skanowaniu kanału, na którym nadaje u mnie MUX-4 na swoim telewizorze z wbudowanym tunerem DVB-T2, pisze na planszy, że wynalazło 12 stacji radiowych i 5 kanałów niekodowanych, niepłatnych i 8 kanałów kodowanych, płatnych chyba jasno napisałem. Ta 12 stacja radiowa to chyba wycofane Radio Bajka, czy dali coś dodatkowo za to innego? I właśnie może ktoś podać aktualny, dokładny wykaz wszystkich stacji radiowych i tv tam nadawanych? A czemu 5 niekodowanych, niepłatnych kanałów pisze nie wiem chodź na lista jest tylko jeden dodany nowy kanał Wydarzenia 24 HD HEVC. A stacja radiowa nie ma żadna i nie odbiera nic.............. :roll:

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: wiertolot »

i przy włączaniu tego jednego bezpłatnego kanału Wydarzenia 24 HD HEVC, długo myśli telewizor zanim to załączy, kanały z MUX-5 test dajmy TVP Polonia HEVC szybko wskakują, a tu trzeba czekać kilka sekund zanim to wskoczy, a czemu w wykazie po skanowaniu 5 kanałów bezpłatnych informuje nie wiem.............i jest tylko jeden i żadna stacja radiowa nie odbiera nawet, choć naziemnie te stacje radiowe nadają w większe miasta wszystkie i nie odkodować kilku nie wiem i nawet z jednej, w internecie, na satelicie też przecież są można słuchać....... :?:

pasjonat
Posty: 447
Rejestracja: 29 kwietnia 2021, o 12:52
Miejscowość: Powiat Lipsko
Odbiornik: Kruger&Matz KM0232. Rok produkcji- 2016.
Instalacja antenowa: Antena TV AX1000 + LTE combo, wzmacniacz W-20
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kielce/Święty Krzyż, Radom/Wacyn

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: pasjonat »

Jakie to kanały w mux 4?

TVP Polonia HEVC nie nadaje w mux 4, tylko w mux test .



DVB-T2
Posty: 171
Rejestracja: 14 listopada 2020, o 07:52
Miejscowość: Kielce
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce/Święty Krzyż

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: DVB-T2 »

Obecny skład

TV (wszystko zaszyfrowane oprócz Wydarzenia 24 HD HEVC):
  • Polsat News
  • TVP Seriale
  • Polsat Sport
  • Polsat Film
  • Comedy Central
  • Nickelodeon
  • Kino Polska
  • Polsat Sport Extra
  • Wydarzenia 24 HD HEVC (jedyny FTA)
  • Polsat Comedy Central Extra (wyszukuje się pod starą nazwą Comedy Central Family)
  • Polsat Cafe
  • Polsat Play
  • TELE5
Radio (wszystko zaszyfrowane):
  • Muzo.fm
  • TEST (puste miejsce po jakiejś wyłączonej stacji)
  • RMF FM
  • RMF MAXXX
  • Radio Zet
  • Antyradio
  • Radio Plus
  • Radio 100,1 FM Złote Przeboje
  • TOK FM
  • Rock Radio
  • Radio Eska ROCK
  • Vox FM
FTA tylko Wydarzenia 24 HD HEVC, jeśli coś pokazuje inaczej, pokazuje źle. Polsat nadaje, Polsat płaci, więc sobie szyfruje. Do przejścia na DVB-T2 nic się nie zmieni, a po przejściu, pewnie też nie za wiele.

Edytowano: dodane zgubione Tele5 i Radio Plus, reszta się zgadza.
Ostatnio zmieniony 23 września 2021, o 23:23 przez DVB-T2, łącznie zmieniany 2 razy.

eter
Posty: 1298
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: eter »

Z tym czekaniem na Wiadomości 24 HEVC ...po prostu Polsat nadaje sygnał tego programu z trochę innymi parametrami niż programy MUX5 - stąd TV trochę dłużej się zastanawia.

Zablokowany