Multipleks lokalny L4

m.szklarski
Posty: 107
Rejestracja: 15 lutego 2017, o 18:13
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wro/Ślęża

Re: Multipleks lokalny L4

Post autor: m.szklarski »

Od bodaj czwartku Echo 24 zniknęło również z EPG/listy kanałów. "Przy okazji" znikła wizja z Eski TV Extra i Mango 24, tj. mamy w multipleksie 2 słuchowiska :-)

radek415
Posty: 31
Rejestracja: 16 czerwca 2011, o 18:38
Instalacja antenowa: antena siatkowa ze wzmacniaczem

Re: Multipleks lokalny L4

Post autor: radek415 »

Pojawiło się Tele 5.

mathey
Posty: 99
Rejestracja: 6 kwietnia 2013, o 21:07
Miejscowość: Lower Silesia
Odbiornik: JVC LED LT58VA8000,
ArivaT760i/MantaDVBT06@LG42LC42
Instalacja antenowa: Siatka no-name z symetryzatorem + rozgałęźnik na 2 TV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Żórawina, Sky Tower, Černá hora

Re: Multipleks lokalny L4

Post autor: mathey »

Pytanie do tych, którzy mają do tego MUX'a 30km bądź więcej: Czy w ostatnim czasie zauważyliście znaczny spadek siły sygnału? Jeszcze w pierwszym półroczu bez żadnych problemów odbierałem ten MUX a teraz (mniej więcej od miesiąca-dwóch) tylko sporadycznie zdarzy się, że sygnał ma siłę na granicy odbioru. Antena cały czas tak samo, na innych muxach nic się nie zmieniło. Być może coś zostało ostatnio uruchomione (Czechy?) co się gryzie z tą częstotliwością? Szkoda mi trochę dwóch kanałów HD, reszta jest na satce.

mm4738
Posty: 226
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Vu Duo2, T750 (T2)
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem, Ślęża, Mikstat, Praded

Re: Multipleks lokalny L4

Post autor: mm4738 »

Potwierdzam. Od kilku tygodni w Rawiczu nie mam sygnału. A dotychczas nie bylo z tym żadnych problemów.
Coś namieszali albo zmienili parametry.
Niestety.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Multipleks lokalny L4

Post autor: K63 »

https://satkurier.pl/news/180762/michal ... cho24.html
Jako grupa MWE jesteśmy zainteresowani rozwojem i akwizycjami. Spółka Echo 24 świetnie pasuje do naszego portfolio, bo jest operatorem największego multipleksu lokalnego w Polsce. Rozmawialiśmy o jej przejęciu z Grupą ATM od roku, ale te rozmowy znacznie przyspieszyły w I kwartale 2019 roku i zakończyły się sukcesem. Widzimy wiele synergii np. wolne sloty na MUX mogą być zajmowane przez nasze kanały FTA. Już to zrobiliśmy z testową transmisją Power TV i Nuta.TV w MUX L4. Uczestniczymy w wielu konferencjach i targach, gdzie spotykamy się z nadawcami, którym możemy teraz także zaoferować nadawanie w DVB-T. Jednocześnie spółka MWE Teleport (dawniej Echo 24) ma bardzo bogate portfolio klientów. Teraz to my świadczymy usługi nadawania DVB-T w MUX L4 dla takich nadawców jak TVN HD, Polsat HD czy 4fun.tv. Dzięki tej akwizycji grupa MWE stała się nie tylko nadawcą, ale także operatorem. Bardzo mocno wierzymy w naziemną telewizję cyfrową i jest to dla nas nowe, bardzo ciekawe pole rozwoju biznesu telewizyjnego. Kanał Echo24 ma być reaktywowany poprzez niezależną spółkę Karkonosze Play. W jej zarządzie znajdują się osoby doskonale znające się na mediach i sprawach dolnego śląska. MWE Teleport ma być neutralnym operatorem multipleksu, który dalej będzie świadczyć usługi nadawania w DVB-T, m.in. dla Echo24 oraz innych komercyjnych kanałów telewizyjnych. Prowadzimy w tym momencie jeszcze negocjacje w sprawie dwóch dużych akwizycji. Są szanse, że i one zakończą się sukcesem w najbliższych miesiącach.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Multipleks lokalny L4

Post autor: hadam »

Do 2 czerwca 2020 roku nadajniki MUX 3 znajdujące się na zachodnim obszarze województwa dolnośląskiego zmienią częstotliwość nadawania z kanału nr 49 (698 MHz) na 24 (498 MHz). W celu uniknięcia kolizji, w tym samym okresie nadajniki MUX L4 rozpoczną nadawanie na kanale 27 (522 MHz). Lokalizacje stacji nadawczych do końca 2020 roku nie ulegną zmianie
:arrow: Więcej tytaj

mm4738
Posty: 226
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Vu Duo2, T750 (T2)
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem, Ślęża, Mikstat, Praded

Re: Multipleks lokalny L4

Post autor: mm4738 »

No to mamy murowaną kolizje z nadajnikiem Poznań Śrem. Ktoś nie ma wyobraźni. K27!

m.szklarski
Posty: 107
Rejestracja: 15 lutego 2017, o 18:13
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wro/Ślęża

Re: Multipleks lokalny L4

Post autor: m.szklarski »

Od wczoraj brak TVN HD w tym Muxie. Awaria czy decyzja na stałe? Ktoś wie?

m.szklarski
Posty: 107
Rejestracja: 15 lutego 2017, o 18:13
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wro/Ślęża

Re: Multipleks lokalny L4

Post autor: m.szklarski »

A od 8 kwietnia 2020 już CZTERNASTY program w tym MUX-ie- mianowicie TV Regionalna.

krl
Posty: 1
Rejestracja: 7 czerwca 2020, o 10:39
Miejscowość: Wrocław
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Multipleks lokalny L4

Post autor: krl »

2 czerwca 2020 ustała emisja MUX L4 ze Skytower we Wrocławiu, na kanale 24. Miała zostać przeniesiona na kanał 27. Czy tak się stało? Czy ktoś odbiera sygnał? U mnie brak sygnału.

mathey
Posty: 99
Rejestracja: 6 kwietnia 2013, o 21:07
Miejscowość: Lower Silesia
Odbiornik: JVC LED LT58VA8000,
ArivaT760i/MantaDVBT06@LG42LC42
Instalacja antenowa: Siatka no-name z symetryzatorem + rozgałęźnik na 2 TV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Żórawina, Sky Tower, Černá hora

Re: Multipleks lokalny L4

Post autor: mathey »

Tak się stało, odbieram i u mnie jest rewelacyjna poprawa jakości sygnału - przez 99% czasu jest 100%, bez jakichkolwiek zacięć, pikselozy spowodowanej błędami czy zaników sygnału. K24 był jak dla mnie felerny, w szczególności od lata zeszłego roku, bo rzadko kiedy w ogóle miałem odbiór od tego czasu a jak już, to na jakości max 30% - podobno na tym kanale był/jest jakiś przejściowy MUX z Czech? Może to było powodem zakłóceń, bo Czechy (DVB-T) też odbieram bez większych problemów. Zobaczymy co będzie, gdy Czechy odpalą wszystkie kanały 26 i 28, ale jak na razie jest rewelacja w porównaniu do tego co było ostatnio.

m.szklarski
Posty: 107
Rejestracja: 15 lutego 2017, o 18:13
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wro/Ślęża

Re: Multipleks lokalny L4

Post autor: m.szklarski »

2-3 dni temu Echo24 upgrade'owano do HD (również w nazwie w EPG).

kamilekk1
Posty: 4
Rejestracja: 14 kwietnia 2022, o 01:09
Miejscowość: Strupina

mux l4 problem z odbiorem

Post autor: kamilekk1 »

witam
Mam bardzo irytujący problem z odbiorem MUX L4 na kanale 27 UHF , problem jest o tyle dziwny ,że w godzinach porannych od ok 10 do póznego południa ok. godz, 18 odbiór jest idealny , pózniej następuje brak odbioru , siła sygnału wynosi cały czas 82 % natomiast jakość sygnału 0 % a gdy następuje jakoś magiczna naprawa jakość wskakuje nagle na 90 % i przez kilka godzina jest wszystko idealne , potem nagle zrywa jakość sygnału do 0 , problem ten występuje tylko na kanale 27 , wszystkie inne kanały działają bez problemu Dziś 3 raz podniosłem antenę wyżej , mój dom stoi na wzniesieniu , dziś po montażu wyższego masztu moja antena jest zamontowana najwyżej ze wszystkich w mojej wiosce , i problem nadal istnieje

moje antena to - Antena DVB-T Televes V MiX
zasilacz nowy 3 dni temu kupiony - Telemor ZZA-7 - mam jeszcze dwa inne ,zwykłe zasilacze , na żadnych z nich nie ma żadnej poprawy , dodatkowo mam zainstalowany rozgałZenik aktywny R51A na 3 TV , są podłączone dwa telewizory , które spełniają wymagania dvbt2

Do stacji nadawczej nadawczej mam 35 km , Wrocław Sky Tower , antena ustawiona idealnie według kompasu i aplikacji dvbt finder , proszę o jakieś wskazówki bo oszaleję , czy macie może jakąś informację ze spadkiem sygnału w tych godzinach ?? pytam bo to dziwne ,że przez kilka godzin jakość sygnału jest na 85-90 % a wieczorem nagle spada do 0 i nie drgnie do rana

trochę się rozpisałem ale jest to bardzo denerwujące , biegam po drabinie jak wariat , zmieniam zasilacze , przekładam tv miejscami i nic , dzięki z góry za pomoc

XmuX
Posty: 173
Rejestracja: 19 sierpnia 2021, o 14:49
Miejscowość: Blansko
Odbiornik: LG OLED, RTL-SDR, Technisat Digitradio
Instalacja antenowa: FM XmuX 23Y CCIR 7,4m , DAB+ 2x XmuX 23Y DAB+SuprA 3,5m , UHF 4x XmuX 20Y 2148

Re: mux l4 problem z odbiorem

Post autor: XmuX »

Nieodpowiednia antena, nieodpowiedni wzmacniacz itp. Przyczyn może być wiele, ale wina będzie leżała po stronie użytkownika. Np. w nocy warunki propagacji sygnału są na ogół lepsze, więc możesz mieć problem z SFN lub przeciążeniem wzmacniacza, lub przeciążeniem tunera TV, lub brakiem rozróżnienia sygnałów na sąsiednich kanałach, jeśli je odbierasz, itp.Bez pomiarów nie można dokonać zdalnej oceny, a wskaźniki na telewizorze lub STB są całkowicie bezużyteczne i pokazują nieczytelne wartości procentowe.

Ramirez
Posty: 242
Rejestracja: 26 grudnia 2016, o 22:37
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Amiko V30+ LG 43v635uj
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: mux l4 problem z odbiorem

Post autor: Ramirez »

Patrząc po Internecie przy opisach tej anteny nie widzę nigdzie aby ta antena miała wzmacniacz antenowy tylko symetryzator??? To po co ten zasilacz Telemor ZZA-7 i ten dziwny rozgałęźnik "aktywny" co niby ma 3 dB wzmocnienia??? Testowałeś zwykły rozgałęźnik bez zasilania i bez tego zasilacza?

Druga sprawa to jak masz idealnie ustawioną antenę na SkyTower, to już nie masz dobrze ustawionej anteny na Ślężę (jest tu dobry odbiór?). Tu powinny być tak na dobrą sprawę dwie anteny UHF i antena VHF połączona zwrotnicą.

kamilekk1
Posty: 4
Rejestracja: 14 kwietnia 2022, o 01:09
Miejscowość: Strupina

Re: mux l4 problem z odbiorem

Post autor: kamilekk1 »

rozdzielacz jest zamontowany do działanie trzech tv , na tą chwilę działają dwa , co do ustawienia anteny na sleże to wszystko działa ok, na wszystkich innych mux-ach wszystko śmiga ,bez żadnych zaników sygnału, chodzi tylko o ten mux-l4 , cały czas mi chodzi po głowie ten rozdzelacz , znalazłem taki na allegro https://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/oferta/malostratny-r ... 0573612827, pytanie czy będzie ok? ewentualnie jaki wzmacniacz to ten anteny będzie odpowiedni ?

Rob
Posty: 19
Rejestracja: 29 września 2012, o 08:38

Re: mux l4 problem z odbiorem

Post autor: Rob »

Z opisu wnioskuję, że K27 masz zakłócany, a wzmacniacz może psuć sygnał dodatkowo.
Na K27 masz dodatkowo silny MUX-3 ze Śremu i MUX-5 z Góry św. Anny. Na Górę św. Anny twoja antena patrzy prawie wprost przez Sky Tower. I tu może być największy problem - jak wieczorem propagacja się poprawia i zasięg zakłóceniowy wzrasta.
Na początek przekręć antenę o 15-20 stopni w prawo (w stronę południa) i zobacz jaki wtedy będzie odbiór. Nie sugeruj się siłą sygnału, tylko jakością. I daj znać co z tego wychodzi.

kamilekk1
Posty: 4
Rejestracja: 14 kwietnia 2022, o 01:09
Miejscowość: Strupina

Re: mux l4 problem z odbiorem

Post autor: kamilekk1 »

dzięki kolego za pomoc ale kręcenie anteną nic nie dało , kręciłem dosłownie na minimetry i żadnej poprawy , np. wczoraj cały dzień zero odbioru , jakość 0% , siła 80 % ,dziś rano włączam TV a tu jakość 85-90% , wszystko ładnie śmiga i nagle o godzinie 16 nagle jakość spada do 0 , zaczyna mnie to lekko wnerwiać , jest to nowy budynek , cała instalacja nowa , wszystkie inne muxy chodzą bez najmniejszego problemu , nie wiem czy ten rozdzielacz na inne tv ma coś do tego ale chyba go wymienię bo już jestem w desperacji , anteny już wyżej nie dam bo sąsiad się śmieje ,że zaraz będzie wyższa jak nadajnik na Sky Tower ,którego nie mogę złapać

m.szklarski
Posty: 107
Rejestracja: 15 lutego 2017, o 18:13
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wro/Ślęża

Re: Multipleks lokalny L4

Post autor: m.szklarski »

Kolejna dziś zmiana w składzie tego MUX-a (+ 2 programy). Nie dalej jak tydzień temu była poprzednia (- 5 programów). To jakiś bełkot.

Ramirez
Posty: 242
Rejestracja: 26 grudnia 2016, o 22:37
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Amiko V30+ LG 43v635uj
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Multipleks lokalny L4

Post autor: Ramirez »

Tak było od zawsze. Ciągłe zmiany stacji, zmiany rozdzielczości, parametrów, kodowania itd. itp. A co tam się teraz pojawiło?? Bo nie wiem czy warto się męczyć wyszukiwaniem tych stacji :lol:

Zablokowany