DVB-H warszawa

Forum o telewizji mobilnej
sq5lnk

DVB-H warszawa

Post autor: sq5lnk »

Spółka Info-Tv-Fm rozpoczyna program pilotażowy telewizji mobilnej w Warszawie.

Celem pilotażu jest poznanie opinii użytkowników na temat usługi, określenie ich oczekiwań i w przyszłości pomoc w budowaniu oferty detalicznym operatorom usługi i dostawcom treści telewizyjnych. W listopadzie wybrani użytkownicy wezmą udział w projekcie pozwalającym na poznanie usługi telewizji mobilnej. Program pilotażowy potrwa ponad dwa miesiące i zakończony zostanie pogłębionymi badaniami marketingowymi.

Polska jest siódmym krajem w Europie, w którym została uruchomiona usługa mobilnej telewizji DVB-H. W Warszawie telewizja mobilna już działa, a do końca 2011 r. obejmie swoim zasięgiem 31 miast, w tym Gdańsk, Poznań, Kraków, Katowice i Wrocław. Spółka Info-Tv-Fm przetarg ogłoszony przez Urząd Komunikacji Elektronicznej na zagospodarowanie wolnych częstotliwości DVB-H wygrała w marcu.Spółka INFO-TV-FM uruchomiła w Warszawie usługę telewizji mobilnej w technologii DVB-H. Posiadacze "telewizyjnych" komórek mogą już odbierać sygnał testowy, niestety usługi nie wprowadził żaden z operatorów
Oferta spółki INFO-TV-FM, która wygrała przetarg na dostarczanie telewizji mobilnej, skierowana jest do operatorów komórkowych. Dzięki niej dostawcy usług telefonii komórkowej będą mogli dostarczyć swoim klientom programy telewizyjne, które będzie można odebrać za pomocą słuchawek wyposażonych w odpowiednie odbiorniki sygnału (np. Nokia N96, Nokia N92, Nokia tuner dvb-h, LG U900, Samsung SGH-P960).

W ofercie spółki czytamy, że opłata nałożona na operatorów będzie stała i uzależniona od liczby abonentów. Jej wysokość będzie się wahać od 1,6 mln zł przy 50 tys. użytkowników do 1,24 mln zł przy ponad 450 tys. użytkowników. Do tego dojdą opłaty za pakiety: 1,30 zł za każdego abonenta pakietu podstawowego i 0,80 zł od każdego abonenta za kanał płatny.

Na konferencji prasowej spółka podała listę programów, które zostały już udostępnione. Są to: TVN, TVN24,Polsat Sport, MiniMini, ZigZap, TVP2, Puls, TV Silesia, ESKA TV, iTV, Tele 5, Edusat BIS, Kino Polska oraz stacje radiowe: TOK FM, Roxy FM, Radio Złote Przeboje, Radio OKO, Radio RAM, RMF MAXXX Kraków, RMF FM i Radio ZET.



Na razie spółka postawiła nadajniki jedynie w trzech punktach stolicy, ale do końca 2009 r. oferta będzie dostępna także w Lublinie, Płocku, Zielonej Górze, Koszalinie, Elblągu, Wałbrzychu, we Włocławku, w Kaliszu i Słupsku.

Polska jest siódmym krajem w Unii Europejskiej, który przyjął tę technologię.
Ostatnio zmieniony 9 listopada 2009, o 14:12 przez sq5lnk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-H warszawa

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Czy któryś z testerów może się podzielić informacją jak jest z zasięgami emisji.
Czy jest możliwy np zasięg wewnętrzny? bo że na ulicy działa to jestem całkowicie przekonany.

sq5lnk

Re: DVB-H warszawa

Post autor: sq5lnk »

Witam Sz..Panie Jarosławie juz sie dziele testami w Legionowie za oknami w kierunku zestawów antenowych widać i śmiga dobrze wewnątrz brak na oś. Tarchomin wewnątrz jak okna są w stronę nadajnika odbiór jest poprawny w centrum wewnątrz budynków na 4p na Lwowskiej jest dobrze , czym jestem zdziwiony bo zysk anteny jest myślę -2db bo przy tych wymiarach nie mogę stwierdzić większego bez pomiarów a testowany odbiornik Nokia N 96 i Nokia N92 :P

sq5lnk

Re: DVB-H warszawa

Post autor: sq5lnk »

Wiedze ze wszyscy wala drzwiami i oknami na forum bo wpisy w większości z 2008 roku :lol: :lol: ;)

Demon

Re: DVB-H warszawa

Post autor: Demon »

Prawie 40 zł za oglądanie TV w komórce??? Chylę czapeczkę! Na mnie nie liczcie.

sq5lnk

Re: DVB-H warszawa

Post autor: sq5lnk »

Demon pisze:Prawie 40 zł za oglądanie TV w komórce??? Chylę czapeczkę! Na mnie nie liczcie.
Nie wiem gdzie kolega znalazł takie kwoty odbioru usługi :D

Demon

Re: DVB-H warszawa

Post autor: Demon »

sq5lnk pisze:
Demon pisze:Prawie 40 zł za oglądanie TV w komórce??? Chylę czapeczkę! Na mnie nie liczcie.
Nie wiem gdzie kolega znalazł takie kwoty odbioru usługi :D
1600 tys. dzielone na 50 tys. to jest 32zł, plus 1,30, plus 0,8 razy powiedzmy 5 daje w sumie 37,30. Do tego dorzucić trzeba by jeszcze jakąś złotóweczkę albo dwie dla pośrenika plus VAT... Chyba, że nie rozumiem czegoś w ofercie hurtowej. Raczej nie spodziewam się, żeby prezesi wyskoczyli charytatywnie z portfelami.
Chyba, że nagle całkiem pokaźnej wielkości stado Polaków zakupi sobie Nokie N96 i zgłosi się do swojego operatora po TV.

Mari

Re: DVB-H warszawa

Post autor: Mari »

Witam. Odbieram DVB-H od okolo miesiaca poprzez nokie N96 i ogolnie jestem bardzo zadowolony. Sygnal w budynkach na ogol jest. Jezdzac samochodem rowniez nie ma problemu z sygnalem. Bardzo rzadko zdarzy sie zgubic sygnal na moment ale zostaje on zaraz odnaleziony. Z racji tego ze usluga poki co jest w fazie testow przymykam oko na to, ze czasami sygnalu nie ma wcale. Taki stan moze trwac do kilku godzin. Pretensje moge miec do Nokii. N96 jest dosc wolna i czasem sobie nie radzi z mpeg'iem. Podczas ogladania TV telefon jest wyraznie "zamulony". Jesli przy przelaczaniu kanalow sygnal jest bardzo slaby, to w momencie buforowania (ktore trwa wtedy bardzo dlugo) telefon BARDZO zwalnia i niekiedy pomaga tylko reset. Jest to niezmiernie irytujace. Dziala rowniez EPG - wyglada zacnie :) Brak natomiast mozliwosci nagrywania (zablokowana przez operatora). Co do jakosci samego obrazu to jest wzorowy. Rozdzielczosc jest na tyle duza, ze na TVN24 przy zblizeniu ekranu do twarzy mozna rozczytac informacje na pasku u dolu. Jesli INFO-TV-FM popracuje nad czasowymi zanikami zasiegu to bedzie super.

P.S.: Fajnie jest jechac do pracy ogladajac TVN24 :)

sq5lnk

Re: DVB-H warszawa

Post autor: sq5lnk »

Mari pisze:Witam. Odbieram DVB-H od okolo miesiaca poprzez nokie N96 i ogolnie jestem bardzo zadowolony. Sygnal w budynkach na ogol jest. Jezdzac samochodem rowniez nie ma problemu z sygnalem. Bardzo rzadko zdarzy sie zgubic sygnal na moment ale zostaje on zaraz odnaleziony. Z racji tego ze usluga poki co jest w fazie testow przymykam oko na to, ze czasami sygnalu nie ma wcale. Taki stan moze trwac do kilku godzin. Pretensje moge miec do Nokii. N96 jest dosc wolna i czasem sobie nie radzi z mpeg'iem. Podczas ogladania TV telefon jest wyraznie "zamulony". Jesli przy przelaczaniu kanalow sygnal jest bardzo slaby, to w momencie buforowania (ktore trwa wtedy bardzo dlugo) telefon BARDZO zwalnia i niekiedy pomaga tylko reset. Jest to niezmiernie irytujace. Dziala rowniez EPG - wyglada zacnie :) Brak natomiast mozliwosci nagrywania (zablokowana przez operatora). Co do jakosci samego obrazu to jest wzorowy. Rozdzielczosc jest na tyle duza, ze na TVN24 przy zblizeniu ekranu do twarzy mozna rozczytac informacje na pasku u dolu. Jesli INFO-TV-FM popracuje nad czasowymi zanikami zasiegu to bedzie super.

P.S.: Fajnie jest jechac do pracy ogladajac TVN24 :)
tak to jest jak nokie sie kupuje u operatora w promocji ja mam bez promocji i moge nagrywac bez problemu :lol:

Mari

Re: DVB-H warszawa

Post autor: Mari »

sq5lnk pisze: tak to jest jak nokie sie kupuje u operatora w promocji ja mam bez promocji i moge nagrywac bez problemu :lol:
ja kupiem w SATURN i tez mam z Nokia Poland bez operatora. W instrukcji wyczytalem, ze nagrywac mozna tylko subskrybowane kanaly czy cos takiego (na zagadnienie nagrywania poswiecilem 2 min :) ) i ze okresla to dobra wola nadawcy sygnalu DVB-H. Mozesz napisac w jakis sposob Ty nagrywasz?

sq5lnk

Re: DVB-H warszawa

Post autor: sq5lnk »

Mari pisze:
sq5lnk pisze: tak to jest jak nokie sie kupuje u operatora w promocji ja mam bez promocji i moge nagrywac bez problemu :lol:
ja kupiem w SATURN i tez mam z Nokia Poland bez operatora. W instrukcji wyczytalem, ze nagrywac mozna tylko subskrybowane kanaly czy cos takiego (na zagadnienie nagrywania poswiecilem 2 min :) ) i ze okresla to dobra wola nadawcy sygnalu DVB-H. Mozesz napisac w jakis sposob Ty nagrywasz?
witam ja mam w opcjach przy odbiorze pozycje nagywaj wersja softu 12043 typ RM-247 :o

Mari

Re: DVB-H warszawa

Post autor: Mari »

sq5lnk pisze: witam ja mam w opcjach przy odbiorze pozycje nagywaj wersja softu 12043 typ RM-247 :o
Zeby bylo smieszniej to mam nowsza wersje oprogramowania. Ostatnie pytanie w tym temacie (robi sie OT) - czy Twoje kanaly sa subskrypcjonowane? Pytam, poniewaz w instrukcji jest napisane, ze tylko takie mozna nagrywac (wiec jesli posiadasz mozliwosc nagrywania to jest to dosc zagadkowe) :)

sq5lnk

Re: DVB-H warszawa

Post autor: sq5lnk »

Mari pisze:
sq5lnk pisze: witam ja mam w opcjach przy odbiorze pozycje nagywaj wersja softu 12043 typ RM-247 :o
Zeby bylo smieszniej to mam nowsza wersje oprogramowania. Ostatnie pytanie w tym temacie (robi sie OT) - czy Twoje kanaly sa subskrypcjonowane? Pytam, poniewaz w instrukcji jest napisane, ze tylko takie mozna nagrywac (wiec jesli posiadasz mozliwosc nagrywania to jest to dosc zagadkowe) :)
Tak są widocznie , a nowsze oprogramowanie nie swiadczy lepsze niestety juz cos chca wydusic :| :oops:

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-H warszawa

Post autor: Jarosław Bałuka »

UPC wycofuje się z pilotażu mobilnej TV
http://media2.pl/telekomunikacja/58166- ... ej-tv.html

Sikor28

Re: DVB-H warszawa

Post autor: Sikor28 »

Mam N96 i ogólnie jestem zadowolony z transmisji (oglądam w samochodzie,
telefon podłączam pod stacje multimedialną Alpine)
Jednakże nadawca powinien popracować sporo nad nadajnikami.
Bardzo wiele zależy od warunków atmosferycznych.
W deszczu trudno o dobry sygnał, transmisja się rwie.
W centrum między dużymi budynkami w małych ulicach jest dosyć słabo.
Na Puławskiej jest ok, w deszczu lipa. W dobrych warunkach sygnał dochodzi do
samego Piaseczna (ul. Sękocińska, jakieś 600 m za Auchan).

Mari

Re: DVB-H warszawa

Post autor: Mari »

Sikor28, czy Ty tez nie masz mozliwosci nagrywnia programow?

sq5lnk

Re: DVB-H warszawa

Post autor: sq5lnk »

Jarosław Bałuka pisze:UPC wycofuje się z pilotażu mobilnej TV
http://media2.pl/telekomunikacja/58166- ... ej-tv.html
witam haha a wczym UPC pilotażuje że sie wycofuje :D

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-H warszawa

Post autor: Jarosław Bałuka »

sq5lnk pisze:
Jarosław Bałuka pisze:UPC wycofuje się z pilotażu mobilnej TV
http://media2.pl/telekomunikacja/58166- ... ej-tv.html
witam haha a wczym UPC pilotażuje że sie wycofuje :D
http://gsmonline.pl/portal/news/news.jsp?s0n_id=23666

sq5lnk

Re: DVB-H warszawa

Post autor: sq5lnk »

Jarosław Bałuka pisze:
sq5lnk pisze:
Jarosław Bałuka pisze:UPC wycofuje się z pilotażu mobilnej TV
http://media2.pl/telekomunikacja/58166- ... ej-tv.html
witam haha a wczym UPC pilotażuje że sie wycofuje :D
http://gsmonline.pl/portal/news/news.jsp?s0n_id=23666
Witam o tym wiem ale moze innym sie te wiadomosci przydadza , ;) przecież pisałem że niby w czym uczestniczy ? co to ma za znaczenie dla urzytkownika i co to ma wspolnego z forum technicznym jak mozna tak go nazwac ;)a tak przy okazji pytanie do admina czy tu mozna zamieszczac jakies foto pliki ?

pietiawawa

Re: DVB-H warszawa

Post autor: pietiawawa »

Mari pisze:Sikor28, czy Ty tez nie masz mozliwosci nagrywnia programow?
co do nagrywania filmow w n96 jesli nie wgrales nowego oprogramowania to mozesz bez problemu. potem ta funkcja zostaje skasowana nie wiem czemu?

A i ps od niedawna mozemy ogladac wiecej kanalow. Obecnie jest tez POLSAT i TVP1

Zablokowany