DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Rob
Posty: 19
Rejestracja: 29 września 2012, o 08:38

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: Rob »

DanielK pisze: 13 października 2020, o 09:47 Tak wróci. Wszystko co jest nadawane z tego obiektu idzie obecnie z mniejszą mocą.
Miałeś rację. 1 listopada wrócił odbiór MUX-8 po kilku tygodniach przerwy. Pozostałe MUX-y też idą przyzwoicie. Mam nadzieję, że tak już zostanie.

arek77_1971
Posty: 60
Rejestracja: 21 lipca 2012, o 08:13
Miejscowość: Świerzawa
Odbiornik: LG 3DLA620S
LG 49 SM8600
Instalacja antenowa: televes boss 790
televes elipse
televes dat
Nadajnik - obiekt nadawczy: śnieżne kotły,świerzawa,ślęza

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: arek77_1971 »

U mnie Mux8 jest nie osiągalny, a pozostałe nadal siła 90% jakość 0%

Rob
Posty: 19
Rejestracja: 29 września 2012, o 08:38

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: Rob »

Jednak nie jest dobrze. Dziś przez cały wieczór nie było MUX-2. Reszta OK, czyli to nie przez remont.

Rob
Posty: 19
Rejestracja: 29 września 2012, o 08:38

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: Rob »

Od tamtego incydentu wszystko jest już dobrze. Najważniejsze, że MUX-8 znowu można odbierać.

fzch
Posty: 3
Rejestracja: 21 marca 2022, o 10:06
Miejscowość: Mirsk

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: fzch »

Odbieram Śnieżne Kotły, zarówno DVBT jak DVBT-2. O ile przed zmianą nadawania odbierałem wszystkie MUX-y, teraz nie mogę na dekoderze odebrać MUX-1 i MUX-3 w DVBT-2. Po staremu odbieram na telewizorze MUX-3. Sąsiad ma dużo wyżej usytuowaną antenę i odbiera wszystko. Z jaka mocą nadawane są poszczególne MUX-y ze Śnieżnych kotłów (kierunek Mirsk)? Czy spodziewana jest jakaś zmiana mocy nadawania?

szymon9904
Posty: 123
Rejestracja: 23 lipca 2015, o 14:36
Miejscowość: Żary
Odbiornik: T2: FTE T220 Max, Samsung UE40K5672 | DAB: Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: FTE Diamond (pasywnie) - ok. 17 m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śnieżne Kotły / Wichów / Liberec / Lobau

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: szymon9904 »

Na Mirsk jest ok. 63 kW ERP, każdy multipleks na UHF identycznie.
Tutaj może być taki kłopot, że sygnał MUX-3 psują Ci doświetlenia - Lubań/Nowa Karczma i Świeradów-Zdrój/G. Zajęcznik. Widzę to po sygnale w południowej części woj. lubuskiego, gdzie ustawiam anteny po zmianach - najczęściej MUX-3 ma najmniejszy SNR (stosunek sygnału do szumu) i MER.
Zauważyłem też, że DVB-T2 nie znosi fuszerki i błędów w instalacji. Jaka antena i przewód? W antenie jest wzmacniacz? Przy okazji sprawdziłbym połączenia, a jeżeli masz plastikowe końcówki antenowe - bezwzględnie je usunąć ;)

fzch
Posty: 3
Rejestracja: 21 marca 2022, o 10:06
Miejscowość: Mirsk

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: fzch »

Przewód RG6U 0,8Cu, antena Uni Line LOG 560HVD Emme Esse. Zmienię wtyczkę, zgodnie z sugestią. Bez wzmacniacza. Do zmian spokojnie wystarczało...

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: eter »

Ostatnio są jakieś problemy z emisją programów na wszystkich muxach.
Pytałem się znajomych i też mają przerywany sygnał.
O jakiś dziwnych porach, muxy przerywają, zaczyna się na jednym, potem na innych...dziwna sprawa, sygnał chwilowo spada do zera.
Raczej to nie tropo...może plamy na słońcu;)....albo testują nowy nadajnik telefonii komórkowej i zakłóca.
Dziwne.
Tym bardziej, że zakłócenia są również w emisji z innych nadajników niż Kotły.
Więc to jakieś lokalne zakłócenie chyba.
Tylko, czy coś może zakłócać całe pasmo?
Ostatnio zmieniony 23 kwietnia 2022, o 20:07 przez eter, łącznie zmieniany 1 raz.

Rob
Posty: 19
Rejestracja: 29 września 2012, o 08:38

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: Rob »

Zawsze możesz zawiadomić UKE.
Znajdą źródło zakłóceń. Tylko czy jest to zakłócenie zewnętrzne, a nie problem z SFN?

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: eter »

Nie, to nie wina SFN, ponieważ sygnał przerywa na wszystkich muxach, nawet z innych nadajników.
Trochę dziwne, żeby coś aż tak zakłócało całe pasmo...
Ale zakłócenie jakby "wędrowało" po paśmie...zaczyna się na jednym muxie...potem przechodzi na inne i w końcu zakłóca wszystkie, żeby wrócić do normalnego stanu.
Możliwe, że tak się dzieje tylko u tych, którzy nie mają bardzo dobrego odbioru, więc jakieś lokalne zakłócenia są jedynie u tych ze słabszym sygnałem.
Widziałem ostatnio jak stawiali nowy bardzo wysoki maszt telefonii komórkowej...ale, nie chce mi się wierzyć, żeby "siali" po całym paśmie.
Wkurza mnie, bo przed przejściem na DVBT/2 było już wszystko w porządku i myślałem, że już jest spokój a tu znowu.
Muszę wziąć pod uwagę chyba wymianę anteny na jakąś inną, która da mocniejszy zysk.

Zablokowany