Testy TVS HD

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: Testy TVS HD

Post autor: ploomba »

hadam pisze: 23 maja 2022, o 15:44 TVS ma wznowić nadawanie w ciągu 2 dni. Nie wiadomo jeszcze na jakim kanale. W nowym wykazie pozwoleń, też nic nie ma, jak będę wiedział więcej to dam znać.
Chyba na kanale 30
https://tvs.pl/informacje/jak-odbierac- ... maja-2022/

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Testy TVS HD

Post autor: hadam »

O to widzę że jest już oficjalna informacja a ja takie info dostałem na maila.

Artur912
Posty: 155
Rejestracja: 23 kwietnia 2016, o 13:19
Odbiornik: Cabletech
Instalacja antenowa: Antena siatkowa na zewnątrz z lna-177
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wisła Jesenik Ostawa Opawa Klimkovice

Re: Testy TVS HD

Post autor: Artur912 »

Fajnie jakby nadawali w qpsk. Miałbym szanse na odbiór

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Testy TVS HD

Post autor: hadam »

Dla mnie kanał 30 to porażka, dzisiaj po refarmingu zapisał mi się MUX-1 z Dobromierza na tym kanale, odbieram tyłem anteny, jakość dochodzi do 100% nie mam szans.
Tak więc północny wschód i północ województwa śląskiego, choćby nie wiem jak nadawali to nikt nie odbierze.
Jak do tej pory, odkąd nadawał ten multipleks, to nigdy nie miałem z nim problemu.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: Testy TVS HD

Post autor: blockbuster »

Szkoda. Miałem jeszcze nadzieję, że ten k30 się nie jednak nie potwierdzi. No nic, na razie jest 2:0 dla refarmingu bo najpierw wypadł u mnie MUX-24 a teraz ten. Ciekawe dlaczego nie skorzystano z wolnych częstotliwości od docelowego MUX-5 (k40 czy k27)? Może będą one zagospodarowane szybciej niż nam się wydaje?

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Testy TVS HD

Post autor: Dobrycel »

Tak oficjalne i potwierdzone. Kanał 30, ale sami nie wiedzą dokładnie, w który dzień. Ci co tyłem anteny odbierają inne kanały to może wymienić antene na inna kierunkową?
PS W nowym wykazie od UKE nadal nie ma pozwolenia dla TVS.
https://bip.uke.gov.pl/pozwolenia-radio ... jne,5.html

https://tvs.pl/informacje/jak-odbierac- ... NBpXHf5LSA

irdeto
Posty: 298
Rejestracja: 29 listopada 2011, o 23:31
Miejscowość: Okolice Lublińca
Odbiornik: uClan D-BOX 4K Combo, Panas i LG
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-48 + Dipol 7/5-12 + ams AWS-121m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Częstochowa-Klepaczka + G.Św.Anny-Wysoka

Re: Testy TVS HD

Post autor: irdeto »

Halo
Ja również pytałem wcześniej i dostałem tako odpowiedź :

Nadajnik : Katowice / Kosztowy

Kanał : 30

Moc : 5 kW , tak jak wcześniej

A co do dublowania Polsatu , no niestety nadal póki co pozostanie :(

Ale tu cytat :
Cały czas o tym myślimy, procedury trwają
:)

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: Testy TVS HD

Post autor: blockbuster »

Dobrycel pisze: 23 maja 2022, o 21:30 Ci co tyłem anteny odbierają inne kanały to może wymienić antene na inna kierunkową?
To odbieranie "tyłem anteny" to taki skrót myślowy. Wiadomo, że chodzi po prostu o to, że sygnał odbija się od jakiś przeszkód terenowych i wraca do anteny która wyłapuje go przodem, więc wymiana tejże nic nie da.
Ja mogę powiedzieć, że u mnie antena wyłapuje sygnał z tego nadajnika (Dobromierza) "bokiem" i mimo, że sygnał na k30 jest za słaby by nawet zeskanować kanały to i tak na 100% sygnały będą się zakłócać (nawet gdyby MUX TVS zaczął nadawać z mocą 100kW ;) )
Od wczoraj mam u siebie taki sam przypadek z kolizją na k45 czeskiego MUX-24 z Lysej Hory z nowo odpalonym MUX-2 z nadajnika na Górze Kamieńsk. Ten czeski MUX z racji tego, że jest nadawany z dużo mniejszą mocą i z innego masztu niż pozostałe emisje z Lysej Hory, był u mnie odbierany sporadycznie (więcej go nie było niż był).
No ale jakiś sygnał z tego nadajnika (użyteczny czy nie) docierał i dociera do mnie cały czas i od wczoraj "daje radę" naszemu MUX-2 czego efektem jest czarny ekran ;)

pgrzes
Posty: 158
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ostrava

Re: Testy TVS HD

Post autor: pgrzes »

Lepiej, gdyby MUX TVT miał swój nadajnik na obiekcie Kosztowy, czy to w SFN z Ornontowicami/Rybnikiem, czy na innej częstotliwości. Bez dublowania stacji (TVNy i pulsy są na muxach ogólnokrajowych, Okazje też są na mux tvs i mux tvt), miejsca na jednym mux starczyłoby na obie oferty tvt i tvs. Nawet miejsce na coś od MWE by się znalazło.

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Testy TVS HD

Post autor: Dobrycel »

Ta stacja na swojej stronie w zakładce odbiór nadal ma podany kanał 42.
Wyciągaj jak wołami za każdym razem, jak kiedy i na jakim kanale w naziemnej beda nadawać przy zmianach.
Na stronie nigdy nie było rzetelnej informacji co do parametrów.
Jesli to czytka ktoś z TVS to pozdrawiam serdecznie. Macie żenujący poziom kontaktu z widzami i przekazu informacji. Nikt nic nie wie.
Tak jest od wielu wielu lat. Widać jak WAm na widzach zależy, żeby ludzie sie prosili o prawidłowe parametry odbioru w naziemnej.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Testy TVS HD

Post autor: hadam »

blockbuster pisze: 24 maja 2022, o 19:26
Dobrycel pisze: 23 maja 2022, o 21:30 Ci co tyłem anteny odbierają inne kanały to może wymienić antene na inna kierunkową?
To odbieranie "tyłem anteny" to taki skrót myślowy. Wiadomo, że chodzi po prostu o to, że sygnał odbija się od jakiś przeszkód terenowych i wraca do anteny która wyłapuje go przodem, więc wymiana tejże nic nie da.
Oczywiście że skrót myślowy, może rzeczywiście trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem, napisałem tak dlatego, żeby było lepiej zobrazować w którym kierunku w stosunku do anteny jest nadajnik.
Na poprzedniej stronie tego wątku napisałem tak:
hadam pisze: 22 maja 2022, o 17:21 To tak jak u mnie. Już teraz łapie mi bokiem anteny tak około 130 stopni sygnał ze Św. Krzyża. Natomiast Dobromierz wyjdzie mi z tyłu anteny, tylko że jest dużo bliżej. Kolizja na bank, w obydwu przypadkach.
No ale zobaczymy, wszystko zależy z jaką mocą będą nadawali.
Tak naprawdę nie wiem dokładnie w jaki sposób te sygnały trafiają do mojej anteny i nikt tego nie jest w stanie określić choćby nie wiem z jakim miernikiem przyszedł.
Sygnał może się odbijać pod różnym kątem, albo z Dobromierza co bardziej prawdopodobne, albo ze Św. Krzyża, od różnych przeszkód terenowych. Na wprost anteny mam budynki, ale też górę ze skałami, tak około pół kilometra, która potocznie Bukowiec się nazywa a na mapie Wielka Góra. Pomimo tego poprzez tą górę odbieram z Kosztowych, więc i ten sygnał mam z odbicia.
Obstawiam, że to w większości od tej góry sygnały odbite trafiają do mojej anteny.
Jak widać takie sygnały odbite rządzą się swoimi prawami, jeszcze niedawno pomimo wszystko z dobrym skutkiem odbierałem testowy MWE z budynku Węglokoksu, podczas gdy mało kto odbierał i to znacznie bliżej nadajnika.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Testy TVS HD

Post autor: dvbtowiec »

Tymczasem UKE po raz kolejny wypowiada się w sprawie braku sensowności oferowania dalej MUX testowych.
Prezes UKE: Multipleksy testowe stracą sens
Podczas posiedzenia komisji wątek multipleksów testowych poruszył też prezes UKE Jacek Oko. Nadawcą największego, docierającego do 90 proc. mieszkańców Polski jest Telewizja Polska. - 27 czerwca kończymy przełączenie standardu w MUX-1, 2. Jeśli chodzi o emisje testowe, to stracą one sens 27 czerwca - stwierdził krótko szef UKE. Multipleksy testowe powstały, aby widzowie mogli sprawdzić czy mogą odbierać kanały w DVB-T2/HEVC. TVP w ten sposób nadaje kanały: TVP3 Warszawa HD, TVP Kultura HD, TVP Rozrywka HD, TVP Dokument HD i TVP Kobieta HD. Mimo wypowiedzi prezesa UKE o braku sensu multipleksów testowych, TVP wciąż występuje o nowe pozwolenia do prowadzenia emisji eksperymentalnych i je otrzymuje w paśmie przeznaczonym dla MUX-5 i MUX-6. Nowe pozwolenia wygasają 24 kwietnia 2023 roku. Emisję kontynuuje też związana z Polsatem spółka BCAST w Warszawie, Trójmieście i Wrocławiu (Polsat HD, EWTN Polska, TV Republika, TV Okazje, TV Regionalna.pl, Stars.TV, Nowa TV HD) i Grupa MWE w Szczecinie. Firma Michała Winnickiego chce też uruchomić multipleksy testowe w Warszawie i Trójmieście oraz wznowić emisję w Katowicach i Łodzi. TVS chce natomiast dalej prowadzić multipleks eksperymentalny w Katowicach.

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/b ... k-odbierac

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Testy TVS HD

Post autor: hadam »

U mnie tak jak było do przewidzenia. Brak sygnału na k. 30. Nie ma ani MUX-1 z Dobromierza, ani MUX TVS.
Cytat z Forum Satkuriera z przed kilku minut.
Pojawił się na kanale 30 MUX TVS. Kanały te same, wszystkie w HD.

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: Testy TVS HD

Post autor: pikaczu »

Nie jest w dvb-t2 hevc, tylko dvb-t, a kanały jak predtem rozdzielczość

Byczek12345
Posty: 312
Rejestracja: 3 maja 2013, o 23:38
Miejscowość: Nuddd

Re: Testy TVS HD

Post autor: Byczek12345 »

TV LG DVB-T - brak sygnału, czyli w DVB-T2 jest nadawane.
Dekoder EMOS - wyszukał programy, ale zaniki sygnału - od 0 do 90 co dwie sekundy, wygląda że zakłócenia od innego nadajnika na 30 kanale, wcześniej coś tam dekoder próbował znaleźć przed uruchomieniem TVS.
Dekoder Samsung odbiera dobrze, bez zakłóceń.
Położenie okolice Ogrodzieńca - Podzamcza.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Testy TVS HD

Post autor: dvbtowiec »

W Krakowie także brak sygnału.
Moc nadajnika niby taka sama jak pisaliście wyżej dla kanału k42, a jednak teraz już sygnał nie dociera.
Może antena nadawcza zawieszona niżej, lub sama zmiana kanałowa decyduje.

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: Testy TVS HD

Post autor: igorlan »

U mnie, rownież w Krakowie, cisza, obróciłem Televesa DAT HD BOSS 790 na Kato, ale sygnał nawet nie drgnie, odbiornik Samsung GX-MB540TL :(

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Testy TVS HD

Post autor: Dobrycel »

Zdublowany Polsat w kiepskiej jakości...
Republika w SD
Silesia w dziwnej rozdzielczości 1920x1088
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Testy TVS HD

Post autor: hadam »

Wygląda na to, że nie tylko u mnie kolizyjny kanał 30 który jest wykorzystywany w całym sąsiednim województwie świętokrzyskim dla MUX-1 daje znać o sobie, trzeba pamiętać, że Św. Krzyż też sieje daleko.
Zatem zasięg tego multipleksu będzie o wiele mniejszy.
Odbierałem go od początku jak tylko zaczął nadawać naziemnie, był na kanale bodajże 52, potem 21 i ostatnio 42, ale 30 go ubił :( .

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Testy TVS HD

Post autor: dvbtowiec »

Może faktycznie sianie dużych nadajników na k30 zakłóca zasięg MUX TVS.
No nic pozostaje wersja SD na satelicie. Szkoda, bo ceniłem naziemną emisję właśnie za rozdzielczość HD.

Zablokowany