MUX-8 z SLR KALISZ CHEŁMCE

Rozsądny
Posty: 124
Rejestracja: 1 sierpnia 2016, o 23:32

MUX-8 z SLR KALISZ CHEŁMCE

Post autor: Rozsądny »

Nadajnik już działa.

SLR Kalisz / Chełmce
Kanał 7
Moc 5 kW ERP kierunkowo
Polaryzacja V (pionowa)
Wysokość zawieszenia anten: npm - 180 m, npt - 78 m.
https://pl.wikipedia.org/wiki/SLR_Che%C5%82mce

Tak jak się obawiałem słaba moc plus inny kierunek nadawania powoduje iż wiele osób które mają anteny skierowane na RTCN Mikstat z którego odbierają MUX1, MUX2 i MUX3 nic nie będzie odbierać - nawet na antenach "combo".

Z mojego doświadczenia wynika iż konieczny będzie zakup zwrotnicy i dedykowanej anteny na pasmo VHF.
Ostatnio zmieniony 25 października 2016, o 21:05 przez Rozsądny, łącznie zmieniany 1 raz.

ricki
Posty: 44
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 17:51

Re: MUX8 Kalisz Chełmce

Post autor: ricki »

Odbiera ktoś w zachodniej części Ostrowa?

Pablo70
Posty: 93
Rejestracja: 21 kwietnia 2012, o 17:26
Odbiornik: nBox dongle
Panasonic 42ST50
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kalisz-Mikstat

Re: MUX8 Kalisz Chełmce

Post autor: Pablo70 »

Niestety potwierdzam słabą dostępność sygnału w Kaliszu.Lokalizacja Dobrzec w kierunku Ostrowa i na takiej antence http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A0315.htm z Mikstatu miałem bezproblemowy odbiór trzech dotychczasowych mux-ów.Na kanale 7 z Chełmc jakiś śladowy sygnał się pojawia.Telewizor za którymś razem odczytał w końcu zawartość multipleksu ale odbiór niemozliwy.Piksleoza straszna.Miałem w planach kupno takiej http://www.barczak.com.pl/oferta/anteny ... 69-hv.html antenki ale czy ona poprawi odbiór mam pewne obawy.

ricki
Posty: 44
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 17:51

Re: MUX8 Kalisz Chełmce

Post autor: ricki »

No jeśli sygnał śladowo dociera do zachodniego Kalisza to gdzie tu o Ostrowie mówić. Ciekawe na podstawie czego emitel opublikował mapki z której wynika że Ostrów jest w pełnym zasięgu?

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: MUX8 Kalisz Chełmce

Post autor: JaroslawMroczkowski »

A o której mapce mówimy, tej z planami do końca roku, czy tej dotyczącej wczorajszych uruchomień, której nigdzie jeszcze nie opublikowałem?

Rychu81
Posty: 12
Rejestracja: 17 lutego 2016, o 10:11
Odbiornik: Sony
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mikstat

Re: MUX8 Kalisz Chełmce

Post autor: Rychu81 »

Witam,

Ja mieszkam w zachodniej części Ostrowa. Antena czeka już gotowa. W piątek będę mógł rozpocząć testy bo w Ostrowie jestem tylko weekendami. Dam znać jak to wygląda u mnie.

Pozdrawiam

Pablo70
Posty: 93
Rejestracja: 21 kwietnia 2012, o 17:26
Odbiornik: nBox dongle
Panasonic 42ST50
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kalisz-Mikstat

Re: MUX8 Kalisz Chełmce

Post autor: Pablo70 »

JaroslawMroczkowski pisze:A o której mapce mówimy, tej z planami do końca roku, czy tej dotyczącej wczorajszych uruchomień, której nigdzie jeszcze nie opublikowałem?
Pewnie o tej z planami na koniec roku.Czyżby do końca roku miało się coś zmienić w tej kwestii ?Nadajnik pracuje z docelową mocą 5kW ?

Warriors
Posty: 1
Rejestracja: 26 października 2016, o 17:20
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Mikstat

Re: MUX8 Kalisz Chełmce

Post autor: Warriors »

Mam pytanie dlaczego w planach nie ma MUX8 z nadajnika RTCN Mikstat ? Taka wysoka wieża w Mikstacie, a nie ma MUX 8 z niej dziwne. Tylko z SLR Kalisz/Chełmce i to jeszcze z tak małą mocą. Gdzie w Mikstacie nie ma szans na odbiór aktualnie.

Pablo70
Posty: 93
Rejestracja: 21 kwietnia 2012, o 17:26
Odbiornik: nBox dongle
Panasonic 42ST50
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kalisz-Mikstat

Re: MUX8 Kalisz Chełmce

Post autor: Pablo70 »

Będzie drugi nadajnik w Kobylej Górze ale o Mikstacie niestety cisza.Pewnie taniej było uruchomić Chełmce niż Mikstat.

ricki
Posty: 44
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 17:51

Re: MUX8 Kalisz Chełmce

Post autor: ricki »

JaroslawMroczkowski pisze:A o której mapce mówimy, tej z planami do końca roku, czy tej dotyczącej wczorajszych uruchomień, której nigdzie jeszcze nie opublikowałem?
No jeśli nie pracuje z docelową mocą to pół biedy aczkolwiek można było jedno zdanie opublikować z jaką mocą puszczono testy
Pablo70 pisze:Będzie drugi nadajnik w Kobylej Górze ale o Mikstacie niestety cisza.Pewnie taniej było uruchomić Chełmce niż Mikstat.
Kobyla Góra będzie "siała" na południe więc Wielkopolski za dużo nie zahaczy

Pablo70
Posty: 93
Rejestracja: 21 kwietnia 2012, o 17:26
Odbiornik: nBox dongle
Panasonic 42ST50
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kalisz-Mikstat

Re: MUX8 Kalisz Chełmce

Post autor: Pablo70 »

Dzisiaj sprawdziłem inna lokalizację w Kaliszu.Tym razem osiedle Widok.Blok,3 piętro.Odbiór na antenie mniej więcej http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A1112.htm idealny.Antena oczywiście w polaryzacji H.Ale warunki dużo lepsze niż u mnie gdzie blok idealnie zasłania kierunek na Chełmce.Mogę jedynie liczyć na odbicia lub czekać na Mikstat.Może kiedyś ruszy.

tomi_73
Posty: 1
Rejestracja: 27 października 2016, o 20:24
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kalisz Mikstat

Re: MUX8 Kalisz Chełmce

Post autor: tomi_73 »

Przygodzice , brak zasięgu z tego nadajnika.

ricki
Posty: 44
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 17:51

Re: MUX8 Kalisz Chełmce

Post autor: ricki »

Rychu81 pisze:Witam,

Ja mieszkam w zachodniej części Ostrowa. Antena czeka już gotowa. W piątek będę mógł rozpocząć testy bo w Ostrowie jestem tylko weekendami. Dam znać jak to wygląda u mnie.

Pozdrawiam
I jak testy?

Pablo70
Posty: 93
Rejestracja: 21 kwietnia 2012, o 17:26
Odbiornik: nBox dongle
Panasonic 42ST50
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kalisz-Mikstat

Re: MUX8 Kalisz Chełmce

Post autor: Pablo70 »

Właśnie.Udało się coś odebrać w Ostrowie ?Sam jestem ciekaw.
BTW dobrze by było również wiedzieć czy nadajnik pracuje z maksymalną mocą.Mam nadzieję że nie.

ricki
Posty: 44
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 17:51

Re: MUX8 Kalisz Chełmce

Post autor: ricki »

Zapytałem o moc nadajnika administratora ale nie raczył odpowiedzieć. Jak na razie to wielka lipa ten mux

Pablo70
Posty: 93
Rejestracja: 21 kwietnia 2012, o 17:26
Odbiornik: nBox dongle
Panasonic 42ST50
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kalisz-Mikstat

Re: MUX8 Kalisz Chełmce

Post autor: Pablo70 »

No właśnie.Jeżeli 15 km od nadajnika trzeba montować las anten i zwrotnic to nie jest dobrze.

seb@vuzero
Posty: 5
Rejestracja: 1 listopada 2016, o 12:09
Odbiornik: Samsung UE32H5000AW

Re: MUX8 Kalisz Chełmce

Post autor: seb@vuzero »

U mnie wyszukało MUX8 - szarpało (poziom sygnału 0-9%) więc zacząłem majstrować z anteną i nie ma nic... Mieszkam pod Międzyborzem także albo pozostaje mi dalsza zabawa z ustawianiem albo czekać na nadajnik z Kobylej Góry.

ricki
Posty: 44
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 17:51

Re: MUX8 Kalisz Chełmce

Post autor: ricki »

Na jakiej antenie chwyciłeś mux 8 w Międzyborzu?

Rychu81
Posty: 12
Rejestracja: 17 lutego 2016, o 10:11
Odbiornik: Sony
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mikstat

Re: MUX8 Kalisz Chełmce

Post autor: Rychu81 »

Witam,

Niestety poziom sygnału 9-30%, jakość - 0%. Antena skierowana na Chełmce. Polaryzacja anteny H nie miałem czasu obrócić ją na V. Nie ukrywam, ze liczyłem, że przy tej polaryzacji uzyskam jakiś obraz a tu lipa. Pomimo, że antenę mam kierunkową VHF/UHF i ustawiłem ją na Chełmce - MUX 1, 2 i 3 z Mikstatu i tak odbieram. W przypadku gdy nic się nie zmieni zrezygnuję z MUX8, nie będę kombinował kupował zwrotnice etc. gdyż widzę, że wiele osób na forum już pytało czemu Chełmce a nie Mikstat, ale jakoś Emitel nabrał wody w usta i nie chce cokolwiek w tym temacie powiedzieć.

Pozdrawiam

seb@vuzero
Posty: 5
Rejestracja: 1 listopada 2016, o 12:09
Odbiornik: Samsung UE32H5000AW

Re: MUX8 Kalisz Chełmce

Post autor: seb@vuzero »

W Międzyborzu na kierunkowej z symetryzatorem - antena na Mikstat. Skanowanie włączyłem około 22:00 to wyszukało mi te kanały z MUX8. Czekam na nadajnik z Kobylej Góry a pokrycie terenu z tego co widziałem na mapkach będzie przyzwoite.

Zablokowany