MUX-8 z RTCN SIEDLCE ŁOSICE

Widz Siedlce
Posty: 43
Rejestracja: 1 września 2013, o 11:54
Odbiornik: lg 42pg200r ferguson arriva t55
Instalacja antenowa: antena atx 91 wzmacniacz wewnętrzny i zewnętrzny
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE/ RTCN RASZYN

MUX-8 z RTCN SIEDLCE ŁOSICE

Post autor: Widz Siedlce »

Witam
Mieszkam w odległości 40km od nadajnika RTCN Łosice. Wszystkie dotychczasowe muxy odbieram siła 100 jakosc 100. Niestety Mux 8 to ciągle 0%. Nic nie pomaga wymiana atx na siatkówkę która podobna jest szerokopasmowa więc powinna poradzić sobie z VHF. Próbowałem różnych konfiguracji na obydwu antenach bez wzmacniacza ze wzmacniaczem. Zasilacz 12v lub zasilacz wbudowany w dekoder 5v efektu żadnego. Jeżeli antenę ATX ustawie bokiem 90stopni do kierunku na Łosice efekt jest taki że muxy 1,2,3 mam znikomy przerywający sygnał zaś mux 8 20%. Do tej pory była mowa że antena yagi jest bardzo dobra do odbioru DVBT. Czemu teraz jest VHF i pionowa. Po co ktoś ma kupować dwie anteny..

Marek 3
Posty: 119
Rejestracja: 15 października 2016, o 19:10
Odbiornik: LG LED TV 42LB617V
Instalacja antenowa: Antena UHF Fracarro Sigma 6, VHF ATZ 5/6-8 + dookólna FM UKF na dachu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem

Re: Brak odbioru mux8 z Rtcn Łosice

Post autor: Marek 3 »

Musisz się zaopatrzyć w antenę kierunkową VHF.

Poczytaj tutaj: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=50&t=6758 i tu http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... -odbierac/

Widz Siedlce
Posty: 43
Rejestracja: 1 września 2013, o 11:54
Odbiornik: lg 42pg200r ferguson arriva t55
Instalacja antenowa: antena atx 91 wzmacniacz wewnętrzny i zewnętrzny
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE/ RTCN RASZYN

Re: Brak odbioru mux8 z Rtcn Łosice

Post autor: Widz Siedlce »

Uważam że siatkówka powinna bez problemu odbierać to pasmo. Nie zamierzam robić lasu anten w jednym kierunku. To parodia

Marek 3
Posty: 119
Rejestracja: 15 października 2016, o 19:10
Odbiornik: LG LED TV 42LB617V
Instalacja antenowa: Antena UHF Fracarro Sigma 6, VHF ATZ 5/6-8 + dookólna FM UKF na dachu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem

Re: Brak odbioru mux8 z Rtcn Łosice

Post autor: Marek 3 »

Niestety ale nic innego nie zdziałasz.

Widz Siedlce
Posty: 43
Rejestracja: 1 września 2013, o 11:54
Odbiornik: lg 42pg200r ferguson arriva t55
Instalacja antenowa: antena atx 91 wzmacniacz wewnętrzny i zewnętrzny
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE/ RTCN RASZYN

Re: Brak odbioru mux8 z Rtcn Łosice

Post autor: Widz Siedlce »

Wydaje mi się że dostawca sygnału powinien informować ludzi na samym początku powstania dvbt żeby kupowali takie anteny które obsłużą wszystkie muxy a nie teraz informować o dokupieniu dodatkowej anteny.

Marek 3
Posty: 119
Rejestracja: 15 października 2016, o 19:10
Odbiornik: LG LED TV 42LB617V
Instalacja antenowa: Antena UHF Fracarro Sigma 6, VHF ATZ 5/6-8 + dookólna FM UKF na dachu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem

Re: Brak odbioru mux8 z Rtcn Łosice

Post autor: Marek 3 »

Było o tym pisane nie raz. Dlatego to zostało umieszczone w paśmie VHF ponieważ częstotliwości w paśmie UHF są już zarezerwowane na inne potrzeby.

Widz Siedlce
Posty: 43
Rejestracja: 1 września 2013, o 11:54
Odbiornik: lg 42pg200r ferguson arriva t55
Instalacja antenowa: antena atx 91 wzmacniacz wewnętrzny i zewnętrzny
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE/ RTCN RASZYN

Re: Brak odbioru mux8 z Rtcn Łosice

Post autor: Widz Siedlce »

Może ktoś z Emitela się wypowie co ja mogę jeszcze zrobić od strony technicznej żeby móc odbierać mux8 bez wymiany anteny atx która w innych muxach sprawuje się idealnie

Awatar użytkownika
czajnik23
Posty: 50
Rejestracja: 30 listopada 2011, o 19:57
Miejscowość: Łosice
Odbiornik: LG 55SM8600
Instalacja antenowa: Antena typu kółko do Junosta na balkonie. Radio DUAL DAB 4
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chotycze

Re: Brak odbioru mux8 z Rtcn Łosice

Post autor: czajnik23 »

Sprawa jest prosta nowa antena na pasmo VHF i zwrotnica.Lub antena dualna na oba pasma sprawa szeroko opisana na forum.

Widz Siedlce
Posty: 43
Rejestracja: 1 września 2013, o 11:54
Odbiornik: lg 42pg200r ferguson arriva t55
Instalacja antenowa: antena atx 91 wzmacniacz wewnętrzny i zewnętrzny
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE/ RTCN RASZYN

Re: Brak odbioru mux8 z Rtcn Łosice

Post autor: Widz Siedlce »

Szerokopasmowa siatkówka nie pomaga to i te wynalazki na VHF nie pomogą. Coś jest nie tak z sygnałem bo kedyś jak był odbiór analogowy na VHF z Warszawy TVP 1 na kanale 11 to odbierałem idealnie z odległości 100km

Marek 3
Posty: 119
Rejestracja: 15 października 2016, o 19:10
Odbiornik: LG LED TV 42LB617V
Instalacja antenowa: Antena UHF Fracarro Sigma 6, VHF ATZ 5/6-8 + dookólna FM UKF na dachu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem

Re: Brak odbioru mux8 z Rtcn Łosice

Post autor: Marek 3 »

Za czasów TV analogowej były większe moce nadawania teraz jest nieco inaczej.

Teraz emisje są z nieco niższą mocą dlatego że sygnał cyfrowy w paśmie VHF ma większą propagacje, sięga dalej.

Z UHF podobnie, też są inne moce jak dawniej

Widz Siedlce
Posty: 43
Rejestracja: 1 września 2013, o 11:54
Odbiornik: lg 42pg200r ferguson arriva t55
Instalacja antenowa: antena atx 91 wzmacniacz wewnętrzny i zewnętrzny
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE/ RTCN RASZYN

Re: Brak odbioru mux8 z Rtcn Łosice

Post autor: Widz Siedlce »

Skoro sięga dalej to w czym problem

cruiser
Posty: 58
Rejestracja: 21 lipca 2011, o 12:57

Re: Brak odbioru mux8 z Rtcn Łosice

Post autor: cruiser »

czajnik23 pisze:...Lub antena dualna na oba pasma...
Dziwne...

Gdy ja zapytałem o taką odpowiedzi nie dostałem.

Niemal każdy odpisywał, że do UHF należy dołożyć VHF i połączyć zwrotnicą, więc pochwal się co to za antena o której wspominasz.

Poza tym z tego co czytam większość którzy już odbierają mają nadajnik na wyciągnięcie ręki lub w sprzyjających warunkach.

Jak dojdą do tego Abonenci za lasem i za górą którzy w końcu dowiedzą się o MUX8 (moi znajomi o nim nie wiedzą nic) to dopiero będzie wysyp pytań.

Wtedy dopiero wyjdzie na jaw, m.in. to, że dostępne teraz anteny na VHF z zyskiem około 6dB się nie nadają, bo moce mniejsze niż inne multipleksy.

Widz Siedlce
Posty: 43
Rejestracja: 1 września 2013, o 11:54
Odbiornik: lg 42pg200r ferguson arriva t55
Instalacja antenowa: antena atx 91 wzmacniacz wewnętrzny i zewnętrzny
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE/ RTCN RASZYN

Re: Brak odbioru mux8 z Rtcn Łosice

Post autor: Widz Siedlce »

To jest pozbawianie ludzi sygnału

Marek 3
Posty: 119
Rejestracja: 15 października 2016, o 19:10
Odbiornik: LG LED TV 42LB617V
Instalacja antenowa: Antena UHF Fracarro Sigma 6, VHF ATZ 5/6-8 + dookólna FM UKF na dachu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem

Re: Brak odbioru mux8 z Rtcn Łosice

Post autor: Marek 3 »

Widz Siedlce pisze:Skoro sięga dalej to w czym problem
Problem w tym że mogło by to powodować nachodzenie się sygnałów na tych samych częstotliwościach lub kanałach skutkujące zakłóceniami i problemy w sąsiednich krajach

A jak dochodzą do tego dobre warunki propagacyjne to już wogóle.

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

MUX-8 RTCN ŁOSICE/ SIEDLCE;

Post autor: wiertolot »

Witam mieszkam 32 km. na północny-wschód od tego nadajnika, Wilanowo, gmina Mielnik nad Bugiem, powiat Siemiatycze, woj. podlaskie i co mam zrobić, żeby ten MUX-8 w ogóle odbierać..................???? Posiadam antena siatkowa z symetryzatorem bez wzmacniacza z zakresem kanałów 1-69, sygnał mam jakość sygnału 0%, siła sygnału 2%, powkładałem w tą antenę siatkową pionowo druty miedziane, sygnał tego MUX-8 skoczył od razu do góry, jakość sygnału 0%, siła sygnału 25 %, ale brak jakiegokolwiek odbioru.........
I mi wydaje, że moc tego MUX-8 z tego nadajnika jest za mała tylko 10 kW..........jak to ma odbierać?
Dodam, że MUX-3 z tego nadajnika ma 100 kW, czyli 10 razy więcej, więc jak tak robić?
MUX-1 z mocą 20 kW mi tnie i odbiera najgorzej. Do tego polaryzacja pionowa tego MUX-8, czemu ją zrobili?
Nie można z tego nadajnika dać poziomej jak jest dajmy w Warszawie i Łodzi, a tak trzeba dokupywać nowa antenę VHF do tego z dobrym wzmacniaczem i to też nie wiadomo czy ciąć nie będzie, zwrotnica jeszcze, bo nie będzie żadnego odbioru. Ten MUX-8 chyba odbiera tylko 10 km. od Łosice i jest zrobiony tylko dla Łosice!!! Bo co mam zrobić, żeby go odbierać? Daliby wszystkie MUX z taką samą mocą dajmy 50 kW i by było ok, daliby polaryzację poziomą na tym MUX-8, też by było ok, a tak kombinuj człowieku, czemu tak robią........?
Każdy by sobie odpowiednią antenę zastosował w zależności od odległości od nadajnika, a tak trzeba kupować widać 4 anteny, żeby odbierać DVB-T tak robią na Wschodzie Polski, gdzie bezrobocie największe i ludzie pieniędzy nie mają, a dla Warszawy dali polaryzację poziomą tego MUX-8!!!!!!
A w ŁOSICE pionowa i moc tylko 10 kW , ŚMIECHU WARTE,KTOŚ SOBIE JAJA ROBI.........?
Żeby ludzie kręcili antenami przed Wszystkimi Świętymi, Bożym Narodzeniem i mieniali, dokupywali anteny, a nic w końcu nie odbierało dobrze........................

Na każdy MUX muszę kupować inną antenę:
i tak,
MUX-1 nadaje z mocą 20 kW, musi być antena UHF ze wzmacniaczem, bo tnie,
MUX-2 nadaje ok z mocą 50 kW, wystarczy antena UHF z symetryzatorem,
MUX-3 LUBLIN nadaje ok z mocą 100 kW, wystarczy antena UHF z symetryzatorem,
MUX-3 WARSZAWA nadaje z mocą 40 kW,musi być antena UHF ze wzmacniaczem, bo tnie,
MUX-3 BIAŁYSTOK NIE ODBIERAM I NIE WYNAJDUJE,nadaje z mocą tylko 1,5 kW z SLR MAKARKI, śmiech na sali, mieszkam w podlaskim gmina Mielnik nad Bugiem zero odbioru, Radio Białystok z tego nadajnika nadaje z mocą taką jak ten MUX-8 z Łosice 10 kW i syczy, brak stereo nawet, wiaterek większy zaczyna wiać drzewami machać, zero odbioru wszystkiego i prostokąty....................na wszystkich MUX!!!!! Radio też nie odbiera, czemu radia nie dadzą razem z kanałami tv na którymś MUX?

MUX-8 teraz zrobiony, NIE ODBIERAM NIE WYNAJDUJE WCALE nadaje z mocą 10 kW, musi być antena VHF ze wzmacniaczem, bo zero odbioru i nie wiadomo czy na tym wzmacniaczu będzie odbierać............
MUSI BYĆ POLARYZACJA POZIOMA!!!! I MOC NAJMIEJ 35 kW NA TYM MUX-8 Z ŁOSICE, INACZEJ NIKT OPRÓCZ ŁOSICE TEGO NIE BEDZIE ODBIERAŁ!!! NA TEJ PIONOWEJ Z MOCĄ 10 kW.

Jak tak robić......pytam? Sieć komórkowa Plus od powstania podstawowego zasięgu GSM nie raczy zrobić i brak!!!!!!!!! W telefonie nie wynajduje mi jej wcale Plus kilka km. na północ od Mielnik.

Zrobili nadajnik w MIELNIKU nad Bugiem na ten MUX-3 BIAŁYSTOK na kominie z mocą 0,005 kW, ale tylko dla Mielnika, odjedź od niego 7 km. na północ i północny wschód, wschód kończy wszystko. NIE ODBIERAM,ZERO ODBIORU wszystkiego jak wiater zaczyna wiać, weź włosy wyrywaj z głowy. Tereny leśne, pagórkowate..........brak słów; Różne anteny kupowałem i próbowałem i widzę nie ma to sensu na wszystkich to samo niestety czyli nic i zacinki no może prócz MUX-3 LUBLIN i MUX-2, ale jak nie ma wiaterku żadnego, drzewami nie macha, no liście teraz spadły z drzew...............

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: MUX-8 RTCN ŁOSICE/ SIEDLCE;

Post autor: qwerty »

Przekręć antenę o 90 stopni (aby zmienić polaryzację).

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Brak odbioru mux8 z Rtcn Łosice

Post autor: qwerty »

czajnik23 pisze:Sprawa jest prosta nowa antena na pasmo VHF i zwrotnica.Lub antena dualna na oba pasma sprawa szeroko opisana na forum.
Jaka antena dualna? Zanim będziesz pisał takie rady to zobacz, że siedlce nadają w polaryzacji pionowej.

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: Brak odbioru mux8 z Rtcn Łosice

Post autor: rotalplus »

A tak wogóle na strona satkurier.pl pojawiła się taka mapa zasięgu
http://satkurier.pl/uploads/42330.jpg
z której wynika, że zasię RTCN Łosice jest b.niewielki - obejmuje Siedlce iokolice.To jakiś błąd?

Awatar użytkownika
czajnik23
Posty: 50
Rejestracja: 30 listopada 2011, o 19:57
Miejscowość: Łosice
Odbiornik: LG 55SM8600
Instalacja antenowa: Antena typu kółko do Junosta na balkonie. Radio DUAL DAB 4
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chotycze

Re: Brak odbioru mux8 z Rtcn Łosice

Post autor: czajnik23 »

qwerty pisze:
czajnik23 pisze:Sprawa jest prosta nowa antena na pasmo VHF i zwrotnica.Lub antena dualna na oba pasma sprawa szeroko opisana na forum.
Jaka antena dualna? Zanim będziesz pisał takie rady to zobacz, że siedlce nadają w polaryzacji pionowej.
Spokojnie kolego antena dualna np.Barczak log przerobiony na polaryzację v.Jęśli mało sygnału dać wzmacniacz z 15db.Antenami to ja sie zajmuję codziennie i mam pojęcie o robocie.Mam czym zrobić pomiary sygnału i parametrów,co do podpatrzenia mapy zasięgu mux8 to prosze zainstalowac Emitelową apke na androida.Tam bardzo ładnie jest pokazany zasięg mux8 z Łosic.W pozwoleniach radiowych sa wszelakie informacje odnośnie anten zainstalowanych na maszcie.Od wysokości po rodzaj anten i tłumienia na poszczegulne azymuty po moc jaka idzie w fider i rodzaj nadajnika zainstalowanego.
Ostatnio zmieniony 31 października 2016, o 20:53 przez czajnik23, łącznie zmieniany 1 raz.

Widz Siedlce
Posty: 43
Rejestracja: 1 września 2013, o 11:54
Odbiornik: lg 42pg200r ferguson arriva t55
Instalacja antenowa: antena atx 91 wzmacniacz wewnętrzny i zewnętrzny
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE/ RTCN RASZYN

Re: Brak odbioru mux8 z Rtcn Łosice

Post autor: Widz Siedlce »

Ja mieszkam 40km w lini prostej od nadajnika w kierunku zachodnim. Czyli na granicy tego zasięgu z mapki. Czy jest tu jakiś moderator czy ktoś z emitela? Czemu sie nikt nie wypowie w tym temacie i o tej mapce też. Dziwne to forum..

Zablokowany