MUX-8 z RTCN SIEDLCE ŁOSICE

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: MUX-8 z RTCN SIEDLCE ŁOSICE

Post autor: wiertolot »

Widzisz sygnał z nadajników na polach w Łosice i Makarki, z nikłymi mocami nadawczymi do puszczy i jej granicy dojdzie dobrze na terenach niezalesionych, potem odbija od wysokich drzew i tej puszczy po 20 km. i zawraca i dalej nie pójdzie wcale, żadne anteny w puszczy nie pomogą.
I żeby w puszczy poprawnie odbierało i na jej całym terenie musi być nadajnik, inaczej nic nie będzie odbierać, a dodajmy jeszcze tereny przygraniczne urywane sygnały. W taki sposób w tej puszczy na antenie z samym symetryzatorem mam tylko sam tnący na wietrze MUX-3 Lublin ze 100 kW z Łosice w woj.podlaskim, nic więcej nie odbiera, dorzucę wzmacniacz mam dodatkowo tnący MUX-2 z 50 kW, NIC WIĘCEJ NIE ODBIERA! Z radia DAB+, ledwo dochodzi, przerywa, FM pierdzi szumi wszystko praktycznie jak kilka stacji dojdzie z Łosice.
I jest to tylko 30 km. w linia prosta od Łosice, podobnie z nadajnik na polu Makarki tylko 32 km., MUX-3 Białystok z 1,5 kW, wcale nie dochodzi w środku puszczy. Radio Białystok pierdzi z 10 kW. Radio Jard z Bielsk Podlaski z nadajnik Elewator też na polu też nie dochodzi z 4 kW do tej puszczy.
Widzisz co to jest porobione bez odbioru i niczego...............a jak jeszcze coś złapiesz to jest to niepoprawne zwłaszcza jak jest wiatr, huczy na dworze, szumi dookoła, są liście na drzewach, pada deszcz, leży śnieg i zasypane wokoło i brak drogi dojazdowej ogólnie i dla sygnałów tv i radiowych. A nadleśnictwa zamiast to stopniowo po trochę zabierać to nie zabierają, tylko to zarasta dalej i mocniej i jeszcze to wyższe większe blokuje te sygnały i drogi dojazdowe, bo nie zabierają wcale dajmy przez 100 lat tego drzewa, prowadzą hodowlę drzewa i potem nagle wycinają całymi hektarami,dajmy Puszczę Białowieską, wtedy ludzie protestują. A odbioru jak nie było nie ma wcale tej naziemna tv podobnie radio lub jest tylko mocno niepoprawny. :cry:

I żeby poprawnie coś odbierało i cokolwiek dochodziło na podane tereny musiałby być w środku puszczy nadajnik, nie na polach tylko powyżej drzewostanu puszczy i na jej terenie, bo inaczej nic nie będzie odbierać na podanym terenie, to dalej zarastać będzie, tak jak w zimie śniegiem zasypywać bez droga dojazdowa i odbioru. A zrobią DVB-T2 jeszcze słabiej nadawane i co to jest? Jedni będą mieli odbiór drudzy wcale...............co mają za dużo drzewostanu w okolicy. :roll:

I kupuj anteny różnego rodzaju i tak na żadnej ci odbierać nie będzię wcale lub poprawnie! Jeszcze pionowe dodatkowo VHF i na drugie pasmo, gdzie ci podstawowe kanały nie odbierają poprawnie!

carlo-c4
Posty: 29
Rejestracja: 28 marca 2021, o 16:35
Miejscowość: Siedlce
Instalacja antenowa: ATV 21/24-49 , Dipol 1 RZ B
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chotycze

Re: MUX-8 z RTCN SIEDLCE ŁOSICE

Post autor: carlo-c4 »

Spokojnie znam te okolice często bywam w Mielniku , ostatnio byłem w Mętnej (oglądałem działkę) byłem też w Wilanowie , Adamowie , sam mam działkę letniskową w Wólce Nadbużnej obok Siemiatycz i wiem co mówisz bo mam w koło sosny wyższe ze trzy razy niż domeczek :-) i faktycznie odbiór utrudniony . Ale od początku bądż tak łaskawy i napisz podaj konkretnie jaką masz instalację antenową :anteny zwrotnicę ewentualnie wzmacniacze? Jeśli byś pokrył koszta to możemy umówić się na testy mojej ATZ na kanał 9 czyli mux 8 z Łosic ze zwrotnicą Dipola , mam też wolny dipol ukf 1 rz/b możemy sprawdzić odbiór radia ? Z anten uhf to jedynie Televes Zenit ale on akurat słabo sobie radzi w lesie .
Szukaj wyjścia z sytuacji

Zablokowany