MUX-8 z RTCN SIEDLCE ŁOSICE

Kolor
Posty: 451
Rejestracja: 10 grudnia 2014, o 19:21
Odbiornik: Samsung F5500
Viva HD90mc
THD1000
Instalacja antenowa: Pabianice - kablówka i azart - mux1-3 i 8
Justynów - siatka+sym - mux1-3 i 8
Nadajnik - obiekt nadawczy: MUX 1-3 Łódź komin EC, MUX 8 Zygry

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: Kolor »

Wiem, nie ma co drążyć tematu i się denerwowac.

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: wiertolot »

Jasno chyba napisałem, chyba ,że jest antena vhf z symetryzatorem ustawiona w pionie połączona zwrotnicą z drugą anteną uhf z symetryzator , to dane do tv, jest to wielozakresowe i brak jest odbioru na tym całkowity MUX-3 BIAŁYSTOK z siłą sygnału 17% oraz pikseloza lub brak odbioru na MUX-8 z siłą sygnały tylko 32%.
Na MUX-1 mam siłę sygnału dziś 45% i mocno tnie, ale odbiera. Zrywa dziś co jakiś czas też MUX-3 LUBLIN, odbiera i zrywa co kilka minut, siła sygnału tego 68%, MUX-3 WARSZAWA, odbiera ,tnie mocno, siła sygnału 51%.
Jedynie co dobrze odbiera i da to normalnie oglądać to MUX-2, siła sygnału 72%,stabilna.

Reszta do d.........up nadaje nie do oglądania. Brak słów. Taka jest tego moc u mnie przy granica. :evil:

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: AdamP »

Możesz zrobić kilka rzeczy:
1) Podaj nazwę miejscowości w której jest odbiornik. Mux 8 nadaje 10kW ale kierunkowo a nie dookólnie, więc nie wiemy jaka moc idzie w Twoim kierunku.
2) Podaj jakieś linki do anten VHF i UHF które masz, oraz jaką zwrotnicą (producent, model) to połączyłeś. Bez tego nie wiemy jakie parametry mają Twoje anteny. Jakim kablem (producent, model) to połączyłeś i ile on ma lat.
3) Podłącz "na krótko" (bez zwrotnicy) antenę VHF i sprawdź odbiór, potem to samo zrób z anteną UHF. Podaj jaki jest odbiór na poszczególnych mux'ach przy takim podłączeniu.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: dvbtowiec »

W pierwszym poście napisałeś
wiertolot pisze: Proszę pilnie o pomoc i żeby to na święta to choć dobrze odbierało. Tylko proszę nie pisać, że antena nie taka, źle ustawiona.
A w ostatnim gdy Ci doradzili abyś podał dokładne parametry anten
wiertolot pisze:Nic to nie da tylko MUX-2 stabilnie odbiera, instalacja i anteny są ok, wszystko nowe.
Możesz się zdecydować czy chcesz pomocy, czy sobie pojojczyć?
Co niby mamy Ci zrobić skoro jesteś przekonany że wszystko masz OK z instalacją, nadajnik Ci przed antenami postawić? :)

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: AdamP »

wiertolot, skoro nie chcesz podać podstawowych informacji, to musisz wezwać specjalistę z profesjonalnym miernikiem. Fachowiec dobierze właściwe anteny (antena VHF i antena VHF to nie to samo) i ewentualnie wzmacniacz. Skoro mux'y na UHF też kiepsko odbierają, to ta antena też jest źle dobrana.
O zmianach mocy i wytłumień nadajników zapomnij - to jest ustalane międzynarodowo i nie da się tego zmienić (szczególnie w rejonach przygranicznych). Albo dostosujesz swoją instalację do warunków na tym terenie, albo kup sobie antenę sat lub kablówkę.

Temat do zamknięcia.

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: Poland »

Szczerze przyznam że mam podobny problem co kolega gdy jakość sygnału spada mi do 58% przy dobrej sile. W tej sytuacji do skutku ruszam kablem antenowym.

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: wiertolot »

Podaję siłę sygnału, jakość sygnału na poszczególnych MUX w lokalizacjach MĘTNA,ADAMOWO,ADAMOWO-ZASTAWA,WILANOWO,KOTERKA, gmina Mielnik nad Bugiem, powiat Siemiatycze, woj. podlaskie.
Znajduję u rodziny w odległości 30 km. na północny-wschód od nadajnika ŁOSICE/SIEDLCE, około 32 km. na południowy- wschód od nadajnika MAKARKI oraz 7 km. na północny-wschód od nadajnika MIELNIK, około 10 km. od granicy z BIAŁORUSIĄ.
Instalacja antenowa ok, nowa, dwie nowe anteny poprawnie ustawione, VHF i UHF z symetryzatorami połączone zwrotnicą i to dane do TV. Warunki propagacyjne i atmosferyczne dobre, minus 2 na dworze, bezwietrznie.
Na mapach Emitel jest w zasięgu wszystkich tych podanych MUX z podanych nadajników i powinien być dobry odbiór.
Czas sprawdzania sygnału 22-12-2016, czyli dziś godzina 7:30. Podaję po kolei po częstotliwościach i kanałach.

1)kanał 9, MUX-8 , siła sygnału 37%, jakość sygnału skacze 10-18%, ZERO ODBIORU;
2)kanał 22 MUX-3 BIAŁYSTOK , siła sygnału 17%, jakość sygnału stała 10%, ZERO ODBIORU;
3)kanał 36 MUX-1 , siła sygnału 72%, jakość sygnału stała 100%, odbiór, ok;
4)kanał 43 MUX-2 , siła sygnału 77%, jakość sygnału stała 100%, odbiór, ok;
5)kanał 52 MUX-3 LUBLIN , siła sygnału 53%, jakość sygnału skacze 66-72%, odbiór jest, czasami zerwie;
6)kanał 56 MUX-3 WARSZAWA , siła sygnału 63%, jakość sygnału stała 100%, odbiór, ok;

Ten stan jest dwa dni przed ŚWIETAMI. Zero odbioru MUX-8, wczoraj była pikseloza oraz MUX-3 BIAŁYSTOK nie dochodzi z żadnego nadajnika choć podane lokalizacje w woj. podlaskim i byłym woj. białostockim i jest to nadawane z MIELNIK i MAKARKI. :roll:


Więc chciałem zapytać, czemu z nadajnika ŁOSICE/SIEDLCE nie ma MUX-3 BIAŁYSTOK na kanale 22, a jest tylko MUX-3 LUBLIN i MUX3 WARSZAWA, choć nadajnik ten pokrywa terytorialnie miej więcej po równo trzy, a nie dwa województwa, czyli mazowieckie, lubelskie i podlaskie? Nadajniki MIELNIK tylko na sam Mielnik, nadajnik MAKARKI praktycznie dla same SIEMIATYCZE, a poza cały wschód i północny-wschód nie ma MUX-3 BIAŁYSTOK i TVP3 BIAŁYSTOK. Jest również duży problem z odbiorem radia BIAŁYSTOK z MAKARKI, bo nie ma tego również z nadajnika ŁOSICE/SIEDLCE, szumi i syczy.
Teraz podstawowe pytanie odnośnie MUX-8 i tego tematu, czemu tak marnie i z taką siłą 37% tylko jest nadawany na te tereny ten MUX-8, że nie da tego odbierać na niczym, za słaby sygnał jest, choć mapki Emitel pokazują co innego i powinien być również dobry odbiór jak pozostałych MUX i przynajmniej porównywalny? :?:

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: AdamP »

Teraz wiemy coś więcej, masz dość pofałdowany profil terenu np. wzdłuż rzeki Bug można zapomnieć o Mux8. Rejon Mętna, Adamowo, Wilanowo, Koterka ma bardzo słabe pokrycie sygnałem. Pod Mux8 w tym rejonie potrzebowałbyś możliwie wysoki maszt (najwyższy jaki da się zamontować) i taką antenę:
http://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/antena-mux-8-dab-vhf- ... 37465.html
a jeszcze lepiej taką:
http://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/antena-mux-8-t-dab-vh ... 03524.html tylko musiałbyś sprawdzić u sprzedawcy, czy ma ją również w wersji dla k.9.

access2601
Posty: 47
Rejestracja: 16 lipca 2011, o 21:13
Odbiornik: ferguson ariva t 65\Toshiba LCD Toshiba 32 cale
Instalacja antenowa: yagi 19-elem. z symetryzatorem
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Tarnów/ RTCN Św. Krzyż

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: access2601 »

Czemu nie wkleisz fotek anteny zwrotnicy i kabla jak cie proszą. Jakiej oczekujesz pomocy. :evil: proszę admina o zamknięcie tego tematu.

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: wiertolot »

Przy mocy 10 kW nadawania nie odbiorę tego na żadnej antenie, testowane i sprawdzane na różnych antenach i sygnał jest taki sam na wszystkich antenach nie ma różnicy czy to jest to typowo antena VHF, czy UHF z symetryzator na VHF i tym zakresem, jest ten sygnał za słaby po prostu i nie da tego poprawnie odebrać na niczym w podanym rejonie, choć na mapach jest zasięg i powinno odbierać, chyba, że będę stosował pod VHF wzmacniacze, ale to muszę zmieniać całą instalację i też nie jest pewne i nie ma gwarancji, że to coś poprawi, bo może być trochę lepiej przy takiej kombinacji, ale zacięcia mniejsze, ale dalej będą przy takim sygnale
I nie mam zamiaru już po raz enty zmieniać instalacji, ani mieniać znowu wszystkich anten z tego względu, że tak nadają i sobie wymyślili, zamiast to poprawić.

Zwrotnica jest ZA-106Ms i mocna antena VHF, antena telewizyjno-radiowa DIPOL-4/5-12 i w tył..... mogę se to wsadzić nie odbierać. Na marne tylko na koszt naciągałem i mogę to wyrzucić i nie mam zamiaru tego więcej robić przy takim nadawaniu i sygnale. Będzie bez tego całego MUX-8, trudno, co zrobisz i więcej nie mam zamiaru nic dokupywać jak tak będzie nadawane.

i co kabel ma do tego?
Mogę sobie teraz na tym kablu powiesić tą antenę VHF razem ze zwrotnicą z telewizorem razem i oglądać ciemny obraz lub piksle.

i odległość nie jest ekstremalnie duża, bo niecałe i około 30 km. od nadajnika i jest dalej na północny-wschód,niż wzdłuż samej rzeki Bug, powinno odbierać ten MUX-8 jak inne MUX odbierają z tego nadajnika, ale jest zrobiona tak moc tego sygnału 10 kW na tym MUX-8, że na niczym tego nie odbierzesz w podanej odległości, co tu więcej dyskutować, zwiększą ta moc do 30 kW to będzie odbiór, nie to nie będzie odbioru i tyle. Można zamknąć.

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: AdamP »

Dipol 4/5-12 to nie jest zła antena, ale nie nadaje się na trudne warunki. Podałem Ci dwie anteny: mniejsza Fesa 309 daje tyle sygnału co trzy, cztery anteny 4/5-12, natomiast z anteny Fesa 312 miałbyś sygnału mniej więcej tyle, co z ośmiu anten 4/5-12.
Ja mam jeszcze trudniejszą sytuację z Mux 8 – do nadajnika ok. 38-40 km, kiepski profil terenu a nadajnik wysyła w moją stronę „aż” 1kW. Było "trochę" kombinowania, ale odbieram to bez wzmacniacza – szału nie ma, ale nie ma czarnego ekranu.
Jak widać, jak się chce to się da (czasem tylko trzeba więcej pokombinować niż normalnie). To tylko kwestia zastosowania odpowiedniej anteny.

W Twojej lokalizacji masz dobre (i bardzo dobre) pokrycie sygnałami UHF z Łosic, więc nie zawracaj sobie głowy innymi nadajnikami a rozwiązanie dla Mux 8 dostałeś. Jeśli instalacja będzie złożona z właściwych elementów (podstawa to właściwe anteny) i dobrze ustawiona, to wszystko musi normalnie odbierać (bez wzmacniacza).

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: wiertolot »

a te 10 kW moc nadawania tego MUX-8 z nadajnika ŁOSICE/SIEDLCE w porównaniu do nadawania stamtąd innych MUX jest najniższa i zdecydowanie za mała, pomimo, że jest to w pionie i niby to lepiej rozchodzi, co jest jednak zaprzeczeniem, bo w niektórych warunkach ukształtowania terenu i atmosferycznych jest gorsze od poziomu i musi być zwiększone najmniej o połowę i to jak najszybciej i zrównane z innymi MUX, bo od uruchomienia tego MUX-8 mamy już prawie dwa miesiące, a nikt praktycznie nie ma odbioru tego i nie wiadomo jak i na czym to odbierać prawidłowo w zależności od odległości do nadajnika; Zwiększy tego moc do 30 kW, zwiększy zasięg odbioru i liczba odbiorców, a tak nieliczne osoby mogą to odebrać, których można na pojedyncze sztuki policzyć.

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: AdamP »

wiertolot pisze: i musi być zwiększone najmniej o połowę i to jak najszybciej.

W tej sprawie musisz pisać do UKE - to oni decydują jak Emitel może nadawać.
wiertolot pisze: i nie wiadomo jak i na czym to odbierać prawidłowo
Tu odpowiedź już dostałeś.

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: wiertolot »

To te UKE to tak poprzydzielało to powinni natychmiast to zmienić i tyle, polaryzacja pozioma wszędzie i moc najmniej dwukrotnie zwiększona. Żeby sporo osób do tego UKE napisało to by zostało zmienione, bo ten problem mam nie tylko ja i mój region, ale wiele osób w całej Polsce, w większości zapewne co dostały tą polaryzację pionową, ale też przede wszystkim nikłą moc nadawania tego MUX-8 w porównaniu do innych MUX. :roll:

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: AdamP »

W takim razie pisz do Emitela, żeby postawili nadajnik w twoim ogródku - wtedy będziesz odbierał na samym drucie.

access2601
Posty: 47
Rejestracja: 16 lipca 2011, o 21:13
Odbiornik: ferguson ariva t 65\Toshiba LCD Toshiba 32 cale
Instalacja antenowa: yagi 19-elem. z symetryzatorem
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Tarnów/ RTCN Św. Krzyż

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: access2601 »

Nie wszędzie jest możliwość pokrycia zasięgiem danego terenu. Zawsze będą jakieś dziury. A jak nie chcesz pomocy innych członków forum to skończ wylewać swoje żale. :evil: A poza tym jeśli mieszkasz przy granicy Białoruskiej to nie ma nawet mowy o zwiększeniu mocy nadajników.

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: wiertolot »

Radio Białystok syczy ,brak praktycznie poprawnego odbioru z nadajnika MAKARKI z mocą 10 kW, 30 KM ode mnie, woj. białostockie. To jak pytam poprawnie i na czym ma odbierać telewizja i ten cały MUX-8? W takich warunkach nadawania. Wyżej musi się tą sprawą ktoś pilnie musi zająć, bo na ŚWIĘTA I NOWY ROK nie ma odbioru!!!!!!!!! Jeszcze dochodzą ostanie zakłócenia ogólne MUX-3, ze nic nie odbierało poprawnie,prócz MUX-2. :roll:

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: AdamP »

wiertolot pisze: ze nic nie odbierało poprawnie,prócz MUX-2.
To świadczy o źle zrobionej instalacji odbiorczej.
wiertolot pisze: musi się tą sprawą ktoś pilnie musi zająć,
Zgadza się - właściciel instalacji odbiorczej.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Uprasza się o nie karmienie trola

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: wiertolot »

Bo na ile tą instalację dostosuję na godzinę lub dwie, a potem biegnij zmieniaj lub kręć anteną, nie da tego ustawić i dostosować na niczym, zwłaszcza u mnie w region, przy zmiennych warunkach pogodowych, jak jedno odbiera ok , to drugie i reszta tnie, potem na odwrót, u mnie tragedia jest z MUX-1, MUX-8, MUX3 BIAŁYSTOK, czyli MUX, które mają najniższą moc nadawania i najsłabszy sygnał, czyli nie odbiera lub jest pikseloza, że nie idzie tego oglądać na niczym, tak jest nadawane to. Z MUX-3 LUBLIN jest ostatnio problem i podstawowymi kanałami TVP1,TVP2, TVP INFO, ale to ma najwyższą moc i było do tej pory ok, ostatnio jakieś zaniki, ale sądzę to przejściowe problemy. Specjalista od anten też przyjeżdża ustawia tylko w dobrą pogodę jak nie wieje i jest słońce na dworze, ustawi kasa weźmie, po kilku godzinach zacznie wiać, śnieg, deszcz po odbiorze trzeba na nowo regulować lub brak odbioru lub pikseloza. Taka jest niestety żałosna prawda co tu się okłamywać.
Pozostaje oglądać tylko satelitę, a to jak nie zmieni nadawanie u mnie w region tego, czyli tej naziemnej cyfrowej tv, nie włączać wcale i nie szarpać nerwów sobie, bo nie idzie tam oglądać zwłaszcza tego MUX-8.
WESOŁYCH ŚWIĄT!POZDRAWIAM;

Zablokowany