Programy TVP w MUX8

informacje techniczne związane z wdrażaniem ósmego multipleksu DVB-T
Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: K63 »


Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: Krosnoludek »

Czy to oznacza, że TVP uruchomi wreszcie jakiś kanał wirtualny w technologii HbbTV, np. TVP Seriale, TVP HD, TVP Polonia na MUX-8 ?

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: pikaczu »

Czy tvp da w mux 8 w hybrydzie, na mistrzostwa w polsce, aplikacja, aby oglądać na żywo wszystkie mecze?

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: K63 »

TVP uruchomiła trzeci "hybrydowy slot" pod nazwą TVP7 i umieściła planszę promująca transmisję MŚ U-20.

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: pikaczu »

Czy wiadomo już kiedy będą tam na żywo puszczać?

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: K63 »

Fragment wywiadu z Markiem Szkolnikowskim - Dyrektorem TVP Sport
Czy ma pan plan na wykorzystanie kanałów hybrydowych w MUX-8 i czy jest szansa na emitowanie tam dodatkowych transmisji z igrzysk w Tokio?
– Oczywiście chcemy rozwijać telewizję hybrydową, która jest przyszłością. Pracujemy nad tym, żeby wszystkie transmisje internetowe były dostępne na MUX-8 po hybrydzie. Pracujemy też nad wirtualnym kanałem TVP Sport 2. Natomiast jeśli chodzi o igrzyska w Tokio, to niestety prawa posiada grupa Discovery. Mówię niestety, bo MKOl sprzedał za komercyjne pieniądze ideę olimpijską. Wszystkie telewizje publiczne na tym cierpią. Mamy sublicencję od grupy Discovery, wynegocjowaną na bardzo dobrych warunkach. To najszerszy pakiet w całej Europie, jednak cały czas jest mocno ograniczony w internecie, bo są mocne obostrzenia dotyczące mediów społecznościowych i archiwizacji. Mamy prawa do danej liczby godzin na żywo i w powtórkach, lecz niestety dotyczy to tylko kanałów linearnych, więc nie możemy zaproponować dodatkowych transmisji z Tokio. Tylko to, co będzie pojawiać się w TVP1, TVP2 i TVP Sport, będziemy mogli pokazać symultanicznie w internecie.
(...)
Wspomniał pan o TVP Sport 2 (...) czy pojawi się na Naziemnej Telewizji Cyfrowej?
– Nie ma takiej potrzeby. Tworzenie drugiego kanału linearnego to bardzo archaiczne myślenie. Przede wszystkim to bardzo droga impreza, bo trzeba stworzyć oddzielny zespół emisyjny, studio i przede wszystkim znaleźć miejsce na NTC. To koszt kilkudziesięciu, a może nawet kilkuset milionów złotych. A miejsca nie ma, bo w tej chwili TVP Sport na MUX-3 jest w SD, bo brakuje tzw. slotu, żeby dać TVP Sport w najwyższej rozdzielczości. Na MUX-8 telewizja też zajęła wszystkie trzy sloty, więc nawet nie ma takich możliwości technicznych. Zresztą wolę tworzyć jeden kanał premium, niż mieć dwa średnie. Radzimy sobie z dużą ilością kontentu, jest to bardzo dobrze odbierane przez widzów, staramy się niektóre rzeczy pokazywać symultanicznie, a kanał TVP Sport 2, który będzie dostępny tylko w internecie, pozwoli nam na jeszcze lepszą eksploatację praw.
https://sport.tvp.pl/43138982/dyrektor- ... -nowinskim

Przed kilkoma dniami pojawiła się informacja, że są plany uruchomienia w mux-3 TVP Sport w wersji HD. A wyżej Szkolnikowski jasno twierdzi że nie ma możliwości technicznych, bo dla wyższej rozdzielczości brakuje miejsca. Nie wiem kto wypuszcza z TVP tak sprzeczne ze sobą informacje.

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

Przed kilkoma dniami pojawiła się informacja, że są plany uruchomienia w mux-3 TVP Sport w wersji HD. A wyżej Szkolnikowski jasno twierdzi że nie ma możliwości technicznych, bo dla wyższej rozdzielczości brakuje miejsca. Nie wiem kto wypuszcza z TVP tak sprzeczne ze sobą informacje.
Źródło cytatu: viewtopic.php?p=232603#p232603

K63, pisałem o tym tutaj w jaki sposób się to może odbyć... i to wcale nie jest moim zdaniem fantazja czy wymyślanie, tylko realna opcja: viewtopic.php?p=232582#p232582 (cały post myślę, że warto przeczytać).

Poza tym ta informacja, że: "[...] TVP Sport na pewno nie zniknie z naziemnej telewizji cyfrowej. Możliwe, że w niedalekiej przyszłości stacja obecna na MUX-3 zacznie nadawać w jakości HD. [...]" (źródło cytatu: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/t ... -komentarz) nie jest chyba informacją z TVP, a przynajmniej nie oficjalną informacją. W artykule jest podana "na sucho" bez odniesienia do kogokolwiek, kto mógłby to powiedzieć. Czyli może to być np. z takiej "ploteczki" czy coś co komu się wydaje itp. - żadna wiążąca informacja z decyzyjnego źródła w TVP. Chociaż może ona być prawdziwa w kontekście tego o czym pisałem w innym poście do którego link podałem wyżej.

Takie jest moje zdanie, przypuszczenia w tej kwestii. Mogę się mylić.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: K63 »

DVB-T(2) INQUIRING pisze: 19 czerwca 2019, o 13:41 pisałem o tym tutaj w jaki sposób się to może odbyć... i to wcale nie jest moim zdaniem fantazja czy wymyślanie, tylko realna opcja: viewtopic.php?p=232582#p232582 (cały post myślę, że warto przeczytać)
Czytałem, i wg mnie rozpisywanie się "co by było gdyby ... :?: " oraz ciągłe powtarzanie możliwych wariantów, nie ma najmniejszego sensu. I tak zrobią, jak ktoś uzna za właściwe (dla TVP). Słowo "niebawem" tak na prawdę nie określa żadnego terminu i można go używać nie mając na myśli żadnej konkretnej daty (np. może to być za miesiąc lub za rok). Już niejednokrotnie padało ono ze strony przedstawicieli TVP (obok słowa "chciałbym/chcielibyśmy") i ... nic się nie działo (np. w sprawie mux-8).
Równie dobrze można gdybać, że "niebawem" (za 2-3 lata ;)) po wprowadzeniu dvb-t2, wszystkie programy TVP w wersji HD będzie można "upchnąć" w mux-3 i "ósemka" nie będzie im potrzebna.
DVB-T(2) INQUIRING pisze: 19 czerwca 2019, o 13:41 może to być np. z takiej "ploteczki" czy coś co komu się wydaje itp. - żadna wiążąca informacja z decyzyjnego źródła w TVP
Jednak jakieś przecieki do mediów musiały być, bo dziennikarze chyba sobie tego nie wymyślili.
Być może Szkolnikowski właśnie sprostował te "plotki" sprzed paru dni, twierdząc że nie ma możliwości technicznych.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: Krosnoludek »

Wydaje mi się, że TVP Sport 2 będzie na MUX-8 po hybrydzie w HbbTV, a jak Wy myślicie?

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

Artykuł: https://sport.tvp.pl/43138982/dyrektor- ... -nowinskim

Myślę, że wprost "odpowiedzi" nie ma w tym artykule, na powyższy post użytkownika Krasnoludek. Jednakże rozumując i czytając informacje z linku sądzę, że może tak, a może nie... :)

Alterego777
Posty: 75
Rejestracja: 1 grudnia 2016, o 17:44

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: Alterego777 »

Co taka cisza tutaj? TVP Kultura w HD startuje za tydzien.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: K63 »

Prawdopodobnie w związku ze zbliżającymi się zmianami w mux-8, Emitel przygotował nowe spoty reklamowe
https://www.youtube.com/watch?v=owQ2NBZD4Vk
https://www.youtube.com/watch?v=XHSzW4kBVAc (emisja od 17 października)
https://www.youtube.com/watch?v=I73uwRiEhjY (emisja od 22 października)
https://www.youtube.com/watch?v=REkIAHnrMSk (emisja od 25 października)

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Nie, to spoty, które już były emitowane w telewizji jakiś czas temu. Zanim ogłoszono zmiany na MUX8 ...

Alterego777
Posty: 75
Rejestracja: 1 grudnia 2016, o 17:44

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: Alterego777 »

Na tych spotach na końcu na planszy jest jeszcze Sport HD na Mux 8 i zwykły Sport na starym Muxie, więc raczej nie są nowe :) Ale może będą je teraz częściej puszczać.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: K63 »

Alterego777 pisze: 17 października 2019, o 10:55 to spoty, które już były emitowane w telewizji jakiś czas temu. Zanim ogłoszono zmiany na MUX8 ...
To dlaczego przy tych "nieaktywnych" jest tajemniczy napis "Premiera ..." :?:
Ponadto, skoro spoty mają pełnić rolę informacyjno-edukacyjną, to dlaczego na jednym z nich antena VHF montowana przez instalatora "patrzy" w niebo?
https://youtu.be/XHSzW4kBVAc?t=7

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Premiera na YT, a nie w tv.
Kanał na YT to takie nsze archiwum materiałów multimedialnych.

Nie czepiajmy sie szczegółów :) Celem jest uświadomienie widzom istnienia mux8 i "nowych" programów tv, a nie instruktaż montażu anteny.

tvosobista1hd
Posty: 16
Rejestracja: 21 lutego 2019, o 08:22
Miejscowość: radom

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: tvosobista1hd »

Obrazek



nieoficjalne logo TVP KULTURA HD :) :)

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: DanielK »

Oficjalnie TVP Kultura HD na MUX-8
http://tvpkultura.tvp.pl/hd

wieslaw
Posty: 104
Rejestracja: 3 lipca 2015, o 19:26
Miejscowość: Świdnica
Odbiornik: Viola HD T1 + OTV THOMSON 21DK24E
Instalacja antenowa: Antena siatkowa b/wzmacniacza
w mieszkaniu IIp.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Praded-Jeseniky, Ślęża

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: wieslaw »

Brak jest terminu - nie wiem od kiedy TVP Kultura
ma być na mux 8.
Może przeoczyłem.

Awatar użytkownika
Michał Bernacki
Posty: 62
Rejestracja: 3 października 2015, o 11:49
Odbiornik: GLOBO STB HD N2, GLOBO STB HD N3, PHILIPS 32PHH4200/88.
Instalacja antenowa: 2 anteny kierunkowe DPM SOLID HN51WK.
Kantówka na wysokości 2 piętra.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Lublin/Piaski, Zamość/Tarnawatka

Re: Programy TVP w MUX8

Post autor: Michał Bernacki »

TVP Kultura HD na MUX-8 od 23.10.2019 r.

Zablokowany