Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

darucha

Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

Post autor: darucha »

Mam pytanie, kiedy ruszą testy DVB-T w Legnicy (dolnośląskie) i oklichach, kupiłem TV z wbudowanym tunerem DVBT, i chciałbym przetestować działnie, i jesli już faktycznie zacznie działć DVB-T w Legnicy i Okolichach to jaki bedzie zasięg działania, czekam na odpowiedzi, pozdrawiam

niszczot

Kiedy będzie DVB-T w Legnicy i okolicach

Post autor: niszczot »

Jezeli masz mniej jak 100 km do Zagania mozesz pokombinować dlatego ze tam znajduje się najblizszy nadajnik DVB-T ,miejsca które podałeś.Powodzenia

mendrek

Kiedy będzie DVB-T w Legnicy i okolicach

Post autor: mendrek »

Myślę że jak ( markiety) sprzedadzą telewizory lcd 42 cale które mają już poniżej dwóch tysięcy bez głowicy DVB

darucha

Kiedy będzie DVB-T w Legnicy i okolicach

Post autor: darucha »

Previously piotr niszczot wrote:
Jezeli masz mniej jak 100 km do Zagania mozesz pokombinować dlatego ze tam znajduje się najblizszy nadajnik DVB-T ,miejsca które podałeś.Powodzenia
mam 80 km, to w takim razie jak musze pokombinować zeby coś odebrać?

niszczot

Kiedy będzie DVB-T w Legnicy i okolicach

Post autor: niszczot »

WitamJezeli nie masz zadnych przeszkód (drzewa,budynki) w kierunku północno-zachodnim  i mieszkasz na pietrze lub wzgórzu powinieneś dac radę. Wspomnę o antenie ze musisz ją obrucić w kierunku Zagania-Wichowa.
Piszę to na moim przykładzie mieszkam prawie 90 km od Jemiołowa a moc tego nadajnika to prawie 50kw i działa ok czasami TVP HD tnie ale to tunek USB wiec jest to mozliwe.

darucha

Kiedy będzie DVB-T w Legnicy i okolicach

Post autor: darucha »

Previously piotr niszczot wrote:
Witam Jezeli nie masz zadnych przeszkód (drzewa,budynki) w kierunku północno-zachodnim  i mieszkasz na pietrze lub wzgórzu powinieneś dac radę. Wspomnę o antenie ze musisz ją obrucić w kierunku Zagania-Wichowa.
Piszę to na moim przykładzie mieszkam prawie 90 km od Jemiołowa a moc tego nadajnika to prawie 50kw i działa ok czasami TVP HD tnie ale to tunek USB wiec jest to mozliwe.
no mieszkam troche w dolinie i miedzy lasami,i w sumie po drodze jest mnustwo lasów, patrzac z Żagania na Legnice to są same lasy, chyba nic z tego, a może da sie wzmocnic sygnał odbioru, poleć mi w jaki sprzęt mam sie zaopatrzyć, pozdro

daniel_zg

Kiedy będzie DVB-T w Legnicy i okolicach

Post autor: daniel_zg »

Jeśli chodzi o odbiór w Legnicy, to na Wichów bym nie liczył. Zasięg DVB-T jest przybliżony do stacji radiowych nadawanych z tego obiektu. W Legnicy radia z Wichowa praktycznie nie da się odebrać. Natomiast na terenie Lubina odbiór DVB-T uda się.

cycu_14

Re: Kiedy będzie DVB-T w Legnicy i okolicach

Post autor: cycu_14 »

Mieszkam Lubinie odbieram DVB_T antena siatkowa ustawiona na Leszno
Mam VIACCESS MPEG-4 i dziala z telewizorem SONY BRAVIA odbieram w DVB-T
systemie MPEG-4
TVP1
TVP2
TVPinfo
TVP sport

systemie MPEG-2
LesznoTV
TV Plus
TVN
Polsat
TV4

vxz

Re: Kiedy będzie DVB-T w Legnicy i okolicach

Post autor: vxz »

I jak kolega z Legnicy cos zlapal? A jak tam tv z czech ,slowacji i niemiec jest mozliwosc w tym okregu zlapac?

styrc

Re: Kiedy będzie DVB-T w Legnicy i okolicach

Post autor: styrc »

Już jest, z Wichowa.Jak nadają to obraz super.

vxz

Re: Kiedy będzie DVB-T w Legnicy i okolicach

Post autor: vxz »

A jak tam w Jaworze cos mozna zlapac moze ktos napisac?

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: Kiedy będzie DVB-T w Legnicy i okolicach

Post autor: apk »

DVB-T w Legnicy i można odebrać na kanale 45 i antena ma być ustawiona na PN zachód a sygnał jest silny .
Z niemiec można odebrać 3 multipleksy w polaryzacji V i antena ma być ustawiona na zachód a jeśli chodzi o czechy to odbieram II miltiplex na 41 kanale w polaryzacji V ale potrafi w dzień kratkować i zdarza się rzadko że zanika na 1 - 2 godziny .
31.8.2009 w czechach będzie uruchomiony nadajnik na 40 kanale z mocą 100 kw z tego nadajnika będzie można odebrać z jak wyłączą na 40 kanale czeską 2 .

tolus
Posty: 292
Rejestracja: 2 marca 2009, o 17:33
Odbiornik: 32B350, 40H5500, 40KU6000
Instalacja antenowa: ATX 55 GOLD ALL-ANT / symetryzator - 570 m n.p.m, 29 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: wszystkie w promieniu ok 100km...

Re: Kiedy będzie DVB-T w Legnicy i okolicach

Post autor: tolus »

bez problemu odbierzesz DVB-T z Liberca - sygnal bez problemu mozna zlapac w polnocnej czesci poznania ;)

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: Kiedy będzie DVB-T w Legnicy i okolicach

Post autor: apk »

Na razie nie udało mi się odebrać z Liberca na 43 kanale i okazało się że w kierunku Legnicy mogą zasłaniać góry które są na wysokości 1000 – 1100 a odbiór możliwy powinien być w
Zgorzelec Żary Głogów Polkowice Bolesławiec może Chojnów i Lubin spróbuje zmienić wzmacniacz może da się odebrać .
Na razie możesz odbierać w Legnicy III multiplexy Niemieckie i I multiplex z Lubuskiego
1 TVP1
2 TVP2
3 TVP INFI GORZÓW
4 TV PULS
5 POLSAT
6 TV4
7 TVN
8 Radio Zachód
9 PR 3 DD na 45 kanale
31.8.2009 w Czechach będzie uruchomiony nadajnik na 40 kanale z mocą 100 kw (jak odbierasz czeską 2 na 40 kanale bardzo ładnie to na pewno odbierzesz Czeski I multiplex )

vxz

Re: Kiedy będzie DVB-T w Legnicy i okolicach

Post autor: vxz »

apk pisze:Na razie nie udało mi się odebrać z Liberca na 43 kanale i okazało się że w kierunku Legnicy mogą zasłaniać góry które są na wysokości 1000 – 1100 a odbiór możliwy powinien być w
Zgorzelec Żary Głogów Polkowice Bolesławiec może Chojnów i Lubin spróbuje zmienić wzmacniacz może da się odebrać .
Na razie możesz odbierać w Legnicy III multiplexy Niemieckie i I multiplex z Lubuskiego
1 TVP1
2 TVP2
3 TVP INFI GORZÓW
4 TV PULS
5 POLSAT
6 TV4
7 TVN
8 Radio Zachód
9 PR 3 DD na 45 kanale
31.8.2009 w Czechach będzie uruchomiony nadajnik na 40 kanale z mocą 100 kw (jak odbierasz czeską 2 na 40 kanale bardzo ładnie to na pewno odbierzesz Czeski I multiplex )
A skad jestes.?
Mozesz napisac jaki kanaly mozna z niemiec ogladac?i czy to z Berlina sciagasz?

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: Kiedy będzie DVB-T w Legnicy i okolicach

Post autor: apk »

Jestem z Legnicy odbieram Czeski I multipleks na 40 kanale
CT 1 , CT 2 , CT 24 , CT4 plus 7 stacji radiowych z Trutnowa ( nadajnik dziś uruchomiono a nawet na antenie na poddaszu udało mi się odebrać ).
3 multipleksy z Niemiec na kanałach 27 , 36 , 39 z nadajnika lobau w polaryzacji pionowej V programy
Mdr , rbb , BR , wdr , ZDF , 3 sat , Kika / ZDF d. , ZDF i. , Das Erste , arte , Phoenix , Eins Festival
I multipleks z nadajnika Żagań / Wichów
TVP1, TVP2, TVP Info, Polsat, TVN, TV Puls, TV4. :D

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: Kiedy będzie DVB-T w Legnicy i okolicach

Post autor: apk »

Mapa zasięgu 3 multipleksów z Niemiec na kanałach 27 , 36 , 39 z nadajnika lobau w polaryzacji pionowej V
http://dvbt-servis.cz/mapy/loebau_dvbt.png

lezynski1
Posty: 53
Rejestracja: 19 stycznia 2010, o 14:58

DVB-T w byłym województwie legnickim(Zagłębie Miedziowe)

Post autor: lezynski1 »

Witam!!!!!!!!Jestem tu nowy i to w ogóle moje pierwsze forum,na którym coś piszę.Mieszkam w gminie Polkowice(Sucha Górna)i potrzebuję pomocy w sprawie telewizji DVB-T.Mam następujące odległości od nadajników:do Wichowa(koło Żar)-44-46 km,do Góry Ślęży 87-89 km,do Śremu(pod Poznaniem)-92 km,do Liberca(nadajnik czeski w czeskich Górach Izerskich)-113-115 km,do Bukovej Hory(nadajnik czeski koło Usti nad Labem) ok. 170 km,do Loebau(nadajnik niemiecki,jakieś 10-15 km na zachód od Goerlitz)107km,do Calau(nadajnik niemiecki ,jakieś 10-15 km na zachód od Cottbus)146 km,do Frankfurtu nad Odrą ok.136 km.,do Cernej Hory(Czarna Góra koło Trutnova,wschodnie Karkonosze,nadajnik czeski)nieco ponad 90 km.I to chyba wszystkie nadajniki,bo Jemiołowa na północ od Zielonej Góry i nadajników z Jeleniej Góry nie będę liczył,tych wrocławskich też.Na razie mam tylko dwie anteny szerokopasmowe (siatkowe ze wzmacniaczami),w tym odbieram tylko na jednej dwa odbiorniki(kineskopowe).Przymierzam się do zafundowania sobie DVB-T i potrzebuję wszelkich porad.Dużo czytałem na tym forum co do ww. kwestii,ale prosiłbym o napisanie paru porad.Teraz na stałe odbieram przekaz analogowy z nadajnika na Górze Śleży(TV 1 i 2,Polsat,TV 4(ten chyba też ze Slęży),TV Info,oraz analogowo program czeski CT 1 z nadajnika w Libercu(kiedyś odbierałem także CT 2,ale w lipcu 2009r wyłaczyli analogowe wysyłanie i włączyli cyfrowe.Mając antenę ustawioną na Śleżę przez wiele lat(wyłaczyli może z 3-4 lata temu)odbierałem też na swokjej szerokopasmówce programy niemieckie(MDR,ARD i słabo ZDF)-ale nie wiem z którego to było nadajnika-odbiór ten się skończył i na 100% to efekt wyłączenia analogu i przejścia na cyfrę.Z całą tą sprawą wiąze się cały szereg pytań:
1.Chciałbym się trochę pobawic i popróbować ściągać z większości ww. nadajników i mam pytanie jakie anteny będą najlepsze???Naczytałem sie o kierunkowych typu ATX np.87,91,107-czy one na prawdę są dobre????
2.Jaki tuner DVB-T kupić,o Fergusonach mówi się dużo złego???
3.Czy w ogóle jest np. sens kupic tuner DVB-T np. w Czechach-patrrzyłem po tamtejszych sklepach internetowych-tunery są o wiele tańsze od naszych,a nawet te niemieckie też bywaja tańsze
-czy ktoś tak juz robił???
Tom tyle na początek,proszę o jakieś podpowiedzi,szczególnie tych forumowiczów,którzy mieszkaja najbliżej mnie(Zagłębie Miedziowe) i okolice.lezynski1

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T w byłym województwie legnickim(Zagłębie Miedziowe)

Post autor: Puma »

Co do kupna tunerów z zagranicy to trzeba uważać czy nie jest to z MPEG-2 który jest tańszy od obowiązującego w Polsce nadawaniu MPEG-4.

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: DVB-T w byłym województwie legnickim(Zagłębie Miedziowe)

Post autor: Tom345 »

W razie czego, odbiorniki obsługujące MPEG-4 obsługują również MPEG-2.


Myślę, że z odbiorem nie będziesz miał problemu, skoro analog odbierasz z Wichowa.

Zablokowany