Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

DVBManiak

Re: Odp: Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

Post autor: DVBManiak »

Ze Ślężą wszystko jest ok. U mnie MUX1 niezmiennie 100/100.

eromans12

Re: Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

Post autor: eromans12 »

To pewnie coś mi się stało z anteną...

ekomal

Mam ten sam kierunek na Oleśnicę jestem

Post autor: ekomal »

Mam ten sam kierunek na Oleśnicę (Śliwice) Obstaję przy tym że to po tej wichurze się dzieje.
Odbieram Czeskie programy i dwa Muxy za wyjątkiem tego na którym jest Polsat.Przed wichurą odbierałem wszystkie 3 Muxy. Mam antenę siatkową ze wzmacniaczem.Sprawdzałem nie było możliwości żeby moja antena zmieniła swoje położenie. Zasilacz wzmacniacza ma pokrętło za pomocą którego ustawia się "moc" wzmocnienia. Wolałbym żeby ta moc się dostrajała automatycznie. Myślę że tak naprawdę to DVBT jest jescze na etapie testów i dostrajania .Mój dekoder znajduje programy z tego Muxa niektóre nawet mają 40-70% ale nie sa odbierane. Podejrzewam że nadajnik ze Ślęzy zmienił parametry.

eromans12

Re: Mam ten sam kierunek na Oleśnicę jestem

Post autor: eromans12 »

Wiesz co spróbuj odebrać mux 1 z Kłodzka k. 55 ja z niego bardzo ładnie odbieram ale czasami się tnie.

Awatar użytkownika
SAT-COM
Posty: 409
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 01:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 120 Combo
Instalacja antenowa: Obecnie testowane ATX-91 VHF 5 elementowa + miernik DIGISAT PCM-1200
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dolnośl.+Czechy+Sachsen

Re: Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

Post autor: SAT-COM »

W Oleśnicy zawsze pozostaje możliwość odbioru z lokalizacji Kalisz Mikstat K38 i K44.
Poza tym antena kierunkowa zawsze lepiej radzi sobie z "dobroczynnym działaniem" SFN.

ansowa22

Re: Bardo Śląskie / wzg. Różańcowe DVB-T

Post autor: ansowa22 »

Ten sam problem jest nie tylko Karpatach ale i w Sudetach. Nie powinno się go lekceważyć ale nie wiadomo jak postąpią nadawcy. Czy zechcą go rozwiązać to zalezy od nadawców choć TVP powinna rozbudowac siec nadawczą mux1 tam są dwa kanały TVP1 HDi TVP2 HD łaski nie robią. Ustawowo mają obowiązek art 92 ustawa o radiofoni z 1992 póki co nadal obowiązuje. Pisac trzeba monity do KRRiT i nadawcy że nie ma odbioru mux1. Natomiast o mux 2 tez można powalczyć. KRRIT kotroluje czy jest płacny abonament ząs TVP pozostaje poza kontrolą i robi co chce z odbiorcami

vxz80

Odbiór DVB-T Trutnov Černá hora

Post autor: vxz80 »

Czesc czy jest mozliwosc zlapania Trutnov Černá hora kanal 40,60,61 w JAWORZE ?
na takiej antenie : Antena telewizyjna szerokopasmowa logarytmiczno - periodyczna LOG 21-69 DIGITAL plus Wzmacniacz antenowy AP-109M 27/29 dB ekranowany ?odleglosc okolo 55km.

Antena.
http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A4015.htm


edit/ Polskie litery !!!

memaka
Posty: 11
Rejestracja: 13 maja 2012, o 20:59
Miejscowość: Polkowice
Instalacja antenowa: zewnętrzna
1)DIGITmax HD
2)logarytmiczna Fracarro 5-69
3)wzm. ALCAD CA 340
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża/Wichów/Śnieżne K/Czechy

Re: Odbiór DVB-T Trutnov Černá hora

Post autor: memaka »

vxz80 pisze:edit/ Cytowanie posta pod postem. Czytaj Regulamin forum.

Jak najbardziej, ja odbieram programy z nadajnika Černá hora w Polkowicach

Maximum

Re: Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

Post autor: Maximum »

Panowie, ponieważ zakończyły się testy w Kulinie chciałem zapytać czy ktoś zauważył wpływ tej testowej emisji na odbiór w swoim terenie?

Awatar użytkownika
SAT-COM
Posty: 409
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 01:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 120 Combo
Instalacja antenowa: Obecnie testowane ATX-91 VHF 5 elementowa + miernik DIGISAT PCM-1200
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dolnośl.+Czechy+Sachsen

Re: Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

Post autor: SAT-COM »

Nikt nawet tego nie zauważył.
Ojciec skanował w Kudowie K58 kilka razy dziennie i nic nie zauważył.
Chyba że testy nie zważając na BHP odbyły się pod osłoną nocy :P

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

Post autor: Jarosław Bałuka »

Testy prowadzono celem sprawdzenia parametrów technicznych urządzeń nadawczych dedykowanych do pracy w stacjach doświetlających. Celem testu nie było rozszerzenie zasięgu.
Emisja trwała w miarę regularnie z przerwami koniecznymi do de/montażu kolejnych urządzeń.

Awatar użytkownika
SAT-COM
Posty: 409
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 01:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 120 Combo
Instalacja antenowa: Obecnie testowane ATX-91 VHF 5 elementowa + miernik DIGISAT PCM-1200
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dolnośl.+Czechy+Sachsen

Re: Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

Post autor: SAT-COM »

Dowiemy się jak sprawdziły się urządzenia i jakie orientacyjne pokrycie udało się uzyskać z Kulina ???

Szkoda tylko że termin testów był owiany taką tajemnicą mieli byśmy okazję podzielić się swoimi doświadczeniami od strony odbiorczej na forum !

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

Post autor: Jarosław Bałuka »

Generalnie zasięg nie był tu kryterium. Tak jak pisaliśmy, chodziło o techniczny test samych urządzeń - ich funkcjonalność, jakość, zgodność parametrów z normami itd itp. Wyniki przeprowadzonych prób będą nam przydatne przy wyborze dostawcy sprzętu dla ewentualnych instalacji gapfillerowych.

Awatar użytkownika
SAT-COM
Posty: 409
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 01:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 120 Combo
Instalacja antenowa: Obecnie testowane ATX-91 VHF 5 elementowa + miernik DIGISAT PCM-1200
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dolnośl.+Czechy+Sachsen

Re: Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

Post autor: SAT-COM »

Wiele osób po cichu liczyła że nadajnik zostanie tam na stałe :(

Trudno wykonaliście to co do was należy a nam pozostaje czekać na rozwój wydarzeń.
Przed nami zwiększenie mocy z Czarnej Góry jest mała szansa że doleci w okolicę Kudowy.
Na dzień dzisiejszy w okolicach Lewina Kłodzkiego można odebrać MUX1 ze Śnieżnych Kotłów.
Z uruchomienia MUX2 na K37 nie będzie też pożytku zakłuci go dokrywacz MUX2 CZ JIROVA HORA BROMOV.

Dlatego bez Gapfilerów się u nas nie obejdzie.

Maximum

Re: Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

Post autor: Maximum »

Ale sprawdzono wpływ tego doświetlenia na pokrycie terenu sygnałem? Moim skromnym zdaniem to kryterium, nawet przy próbach, powinno być istotne.

memaka
Posty: 11
Rejestracja: 13 maja 2012, o 20:59
Miejscowość: Polkowice
Instalacja antenowa: zewnętrzna
1)DIGITmax HD
2)logarytmiczna Fracarro 5-69
3)wzm. ALCAD CA 340
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża/Wichów/Śnieżne K/Czechy

Re: Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

Post autor: memaka »

Dziś na kanale 51 (714 MHz) była emisja programów: 12 bez nazwy i chyba TVP Seriale, Polsat Sport, Nikolodeon. EPG pokazywało program, nie było ani dźwięku ani obrazu ze znaczkami informującymi,iż kanały są kodowane.Z częstotliwości wynika , że to Legnica Północ ale co to było, nie wiem.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

Post autor: Jarosław Bałuka »

To jest kodowana TV Mobilna od Cyfrowego Polsatu.

hilmi
Posty: 104
Rejestracja: 7 lipca 2011, o 12:25
Odbiornik: SONY KDL-32S5600
Instalacja antenowa: Antena YAGI 19-elementowa, Antena VHF i dookólna UKF V+H
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Żórawina

Re: Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

Post autor: hilmi »

Mam pytanie do was odbieram NTC przy pomocy anteny siatkowej umieszczonej na budynku do ktorej jest dosc kiepski dostep... odbieralem na niej jeszcze telewizje analogowa w srodku jest umieszczony wkladka wzmacniacz. Bez problemu odbieram na niej Mux-1, Mux-2 i Mux-3 czasami lapie mi mux czeski na 36 i 40 kanale odbieram tez mux-1 na 55 kanale z Czarnej Góry bez problemu. Mieszkam we Wrocławiu. Czy po zdjeciu wzmacniacza zlapie mi czeskie muxy bo czytalem duzo ze wzmacniacz przy dvb-t nie jest zalecany czy wrecz jeszcze bardziej je oslabi a nie ukrywam iz mam kiepski dostep do anteny musialbym pozyczac drabine itd:) a problemu pixlowania nie mam wiec dla Polskich muxow nie oplaca mi sie tam wchodzic aby zmienic na symetryzator.

hilmi
Posty: 104
Rejestracja: 7 lipca 2011, o 12:25
Odbiornik: SONY KDL-32S5600
Instalacja antenowa: Antena YAGI 19-elementowa, Antena VHF i dookólna UKF V+H
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Żórawina

Re: Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

Post autor: hilmi »

Mam jeszcze pytanie do Pana Jarosława Bałuki z Emitela czy wszystkie nadajniki analogowe na Slęży,Żórawinie zostaną wyłączone w 1 czasie czy bedzie to nastepowalo stopniowo do konca kwietnia 2013 i czy mux-3 odrazu zostanie wlaczony na kanaler 25 ze Slezy po wylaczeniu tvp2???

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

Post autor: Jarosław Bałuka »

Decyzje o wyłączeniu nadajników analogowych podejmują indywidualnie Nadawcy, na dziś ja nie mam wiedzy czy odbędzie się to w tym samym terminie.
Co do MUX3, przygotowujemy się do różnych wariantów jednak nie mam możliwości obecnie o tym informować.

Zablokowany