Rozkład jazdy w teletekście TVP 3

informacje techniczne związane z wdrażaniem trzeciego multipleksu DVB-T
AlecClaire
Posty: 10
Rejestracja: 3 listopada 2015, o 08:56
Odbiornik: LG 47LB671V
Instalacja antenowa: Kierunkowa (kan. 21-69), przewód Triset-113PE
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż, Kielce

Rozkład jazdy w teletekście TVP 3

Post autor: AlecClaire »

Witam

Wiem, że wniosek do TVP, już do nich napisałem, ale piszę też tutaj, aby zainteresować odbiorców.

Otóż tak przyszło mi na myśl ile starszych osób nie ma Internetu i jasne, że każdy może sobie spisać, albo wnuczek wydrukuje rozkład, ale... no właśnie ale płaci się ten abonament, a teletekst tak bardzo niewykorzystany i zapomniany, a może się przydać.

Na TVP 1, po prostu chamstwo. Nas**** reklam, ogłoszenie towarzysko-prostutucyjne, kredytów i innych śmieci. Miga toto co 5 sekund, zarabiają nie wiadomo na czym. Nawet stacje czysto komercyjne nie mają czegoś takiego, a nie są sponsorowani przez naród. Natomiast jest sobie to TVP 3 i wręcz wypadałoby podawać lokalne i okoliczne rozkłady jazdy wszystkiego co tam jeździ, jasno, czysto i przejrzyście, bo:

1) jest taka możliwość
2) da się sterować strzałkami (natkałem się na sudoku, gdzie trochę można się poszurać joy'em na każdym pilocie, ale rozwiązanie już trzeba sobie wysłać SMS)
3) po, po raz drugi, wypada i ma sens

Pozdrawiam
Alek

Awatar użytkownika
Tomciosz
Posty: 512
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, o 09:04
Miejscowość: Sosnowiec / Biała Wielka
Odbiornik: Thomson 32HD5506
Samsung UE50NU7092
Instalacja antenowa: VHF + LogPer k28-47 DIY (Dobrom.)
All-Ant ATS2000 (Koszt./Ornon./Stalex.)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dobromierz,Ogrodzieniec|Kosztowy,Ornonto

Re: Rozkład jazdy w teletekście TVP 3

Post autor: Tomciosz »

Już widzę jak chętnie, takie KZK GOP, chce na to przystać. :mrgreen:

Idea jak najbardziej trafna. Lecz trochę rozjechana od rzeczywistości.

Wszystkie nadajnik nadają w SFN. Dla woj. śląskiego nie dało by rady tego zrealizować. Ilość linii dla chociażby 2 organizatorów takich jak KZK GOP i MPK Częstochowa, to już pokaźna ilość danych do przesłania i co gorsze - skierowania na odpowiedni nadajnik. Ale nie zapominajmy, że w tym województwie (na szybko policzone), jest ok. 15 - 20 organizatorów. :)

Kpc21
Posty: 420
Rejestracja: 15 czerwca 2009, o 18:05
Odbiornik: Skymax ME2012; Wiwa HD-90; Panas. L37E5E; Ferg. Ariva 250
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa "siatkowa" ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: pTON Łódź EC4

Re: Rozkład jazdy w teletekście TVP 3

Post autor: Kpc21 »

Na TVP(3) Łódź jeszcze do niedawna były rozkłady jazdy. Ok. 2010-2011 roku zostały zlikwidowane, i do dziś bodaj na stronie 500 jest informacja o tym, że emisja rozkładów została wstrzymana.

Zablokowany