Odbiór MUX 8 Radomsko

radogol
Posty: 40
Rejestracja: 30 grudnia 2013, o 10:39
Odbiornik: Sharp le39650v
Instalacja antenowa: ATX 55 + WZMACNIACZ LNA 177
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Góra Kamieńsk, Ostrawa

Odbiór MUX 8 Radomsko

Post autor: radogol »

Witam. Jak u was z odbiorem mux 8 w Radomsku? Odbierałem ten mux z anteny zbiorczej na bloku. Od jakiegoś czasu ten mux jest jednak niedostępny. Myślę żeby zgłosić to spółdzielni mieszkaniowej. Inne muxy działają dobrze.

Awatar użytkownika
nieznanisprawcy
Posty: 61
Rejestracja: 18 maja 2012, o 14:18
Odbiornik: WIWA HD-50 new
Instalacja antenowa: antena zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca/Kamieńsk

Re: Odbiór MUX 8 Radomsko

Post autor: nieznanisprawcy »

Już jest MUX 8 w RSM W Radomsku, wczoraj skanowałem to nie było.

motyl77
Posty: 6
Rejestracja: 2 marca 2016, o 12:12
Instalacja antenowa: Antena zbiorcza DVB-T/SAT
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca , g.Kamieńsk, Dobromierz, Cz-wa

Re: Odbiór MUX 8 Radomsko

Post autor: motyl77 »

W bloku obok mnie należącym do RSM też różnie jest z odbiorem MUX 8. Raz działa, raz nie. Jest bardzo prosta przyczyna tego, dotychczas w Radomsku w analogu na kanale 9 dostępny był odbiór lokalnej telewizji NTL Radomsko, teraz na 9 kanale jest cyfrowo odbierany MUX 8 z innego kierunku, antena bokiem zbiera słabszy sygnał i odbiór jest niestabilny. Jeśli do tego złapie sygnał z Częstochowy w polaryzacji lipnowski sygnał będzie na granicy odbioru. Jeśli ktoś ma trochę szczęścia i antena jest w prawidłowym kierunku to sygnał nie potrzebuje regulacji, jak było w moim bloku, antena ustawiona w kierunku Dobromierza, ten sam kierunek co Amelin ( dotychczasowy nadajnik NTL) od stary nadajnika miałem dobry odbioru MUX 8.
W innym wypadku zostaje interwencja w RSM aby konserwator dokonał regulacji anteny zbiorczej.

Zablokowany