TVP Sport w MUX-3

informacje techniczne związane z wdrażaniem trzeciego multipleksu DVB-T
Radol
Posty: 64
Rejestracja: 10 kwietnia 2012, o 22:51
Odbiornik: DVB-T MANTA
Instalacja antenowa: Antena siatkowa bez wzmacniacza umieszczona na dachu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo

Re: TVP Sport w MUX-3

Post autor: Radol »

Anduraki pisze:Nie logowałem się tutaj od wieków, ale chciałem wspomnieć, że swego czasu był Polsat Sport News który dostał koncesję na nadawanie na mux2 - a od kiedy Polsat zmienił to na program rozrywkowy moim zdaniem tą koncesję powinien stracić - ponieważ koncesja opiewała na to, że to ma być stacja sportowa a nie rozrywkowa.
Decyzja o wprowadzeniu TVP Sport moim zdaniem jest udana.

TVP też nie powinno nadawać TVP Sport w miejscu TVP Rozrywki bo pewnie koncesja też jest na dany program.

Ogólnie TVP trochę "oszukała system" bo skoro się jeszcze nie dogadali to nie wiem czy powinni w ogóle uruchamiać TVP Sport.
Chyba że to tak dziala że mając koncesje na oba programy to decydują sami sobie który, gdzie i kiedy będą nadawać.
Ogólnie oba programy powinny być na stałe w NTC a w tej chwii to nie wiem czemu zdecydowali się wyłączyć akurat TVP Rozrywka skoro są gorsze gnioty z tej rodziny TVP w NTC.

Awatar użytkownika
arturo
Posty: 100
Rejestracja: 4 stycznia 2017, o 11:01
Miejscowość: Tarnów
Odbiornik: TV LG 22" LH2000-ZA | Smart GPS SAT-2 + USB + Wi Fi
Instalacja antenowa: Antena Mobilna Mistral MI-ANT100
Nadajnik - obiekt nadawczy: [RTON Tarnów] Zawada, Góra Św. Marcina

Re: TVP Sport w MUX-3

Post autor: arturo »

K63 pisze:Jak ustawisz kanał 50, to dekoder automatycznie powinien dopasować Ci częstotliwość (706 MHz) i pasmo (8 Mhz).
Ustawiłem ręcznie Kanał 50 i owszem jest pasmo 8 Mhz oraz częstotliwość 706 MHz ale nie mam w ogóle kanału/programu TVP Sport. Nic a nic.

Przyznam że chciałem uniknąć szukania automatycznego z racji podpisania/etykietek programowych od nowa bym musiał to wszystko wpisywać i ustawiać.

Z tego co wiem w innej części Tarnowa jest dostępne TVP Sport już i można oglądać. U mnie przyznam że jest problem taki sam jak było z WP czy ZOOM że wszyscy mieli, a ja dopiero po miesiącu czasu.

Inny problem może być taki że jako naziemnej TV nie mam z anteny na bloku i w gniazdku danego azartu, tylko ponoć jest to udostępnienie programów przez dostawcę TV na blok bez anteny zbiorczej.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: TVP Sport w MUX-3

Post autor: K63 »

arturo pisze:Ustawiłem ręcznie Kanał 50 i owszem jest pasmo 8 Mhz oraz częstotliwość 706 MHz ale nie mam w ogóle kanału/programu TVP Sport. Nic a nic.
A pojawił Ci się sygnał na paskach siły i jakości?
arturo pisze:Inny problem może być taki że jako naziemnej TV nie mam z anteny na bloku i w gniazdku danego azartu, tylko ponoć jest to udostępnienie programów przez dostawcę TV na blok bez anteny zbiorczej.
Może instalacja skonfigurowana jest na odbiór innych kanałów niż nadaje "Marcinka". Wybierz w dekoderze jakiś program mux-3 (np. TVP Kraków) i na nim wejdż w menu instalacyjne -> wyszukiwanie ręczne. Powinien pojawić się kanał, na którym nadawany jest ten mux w Twojej instalacji.

Awatar użytkownika
arturo
Posty: 100
Rejestracja: 4 stycznia 2017, o 11:01
Miejscowość: Tarnów
Odbiornik: TV LG 22" LH2000-ZA | Smart GPS SAT-2 + USB + Wi Fi
Instalacja antenowa: Antena Mobilna Mistral MI-ANT100
Nadajnik - obiekt nadawczy: [RTON Tarnów] Zawada, Góra Św. Marcina

Re: TVP Sport w MUX-3

Post autor: arturo »

K63 nic, a nic nie miałem na pasku żadnej siły - pusto na kanale 50.

Jutro sprawdzę tak jak
K63 pisze:Wybierz w dekoderze jakiś program mux-3 (np. TVP Kraków) i na nim wejdż w menu instalacyjne -> wyszukiwanie ręczne. Powinien pojawić się kanał, na którym nadawany jest ten mux w Twojej instalacji.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: TVP Sport w MUX-3

Post autor: JaroslawMroczkowski »

arturo pisze:U mnie przyznam że jest problem taki sam jak było z WP czy ZOOM że wszyscy mieli, a ja dopiero po miesiącu czasu.
[...] ponoć jest to udostępnienie programów przez dostawcę TV na blok bez anteny zbiorczej.
W takim razie dopóki dostawca tego sygnału nie udostępni nowego programu nic nie zrobisz.
No chyba, ze postawisz własną antenę...

żyżej
Posty: 17
Rejestracja: 11 listopada 2016, o 00:15
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kielce-Święty Krzyż/Dobromierz

Re: TVP Sport w MUX-3

Post autor: żyżej »

Radol pisze:
TVP też nie powinno nadawać TVP Sport w miejscu TVP Rozrywki bo pewnie koncesja też jest na dany program.

Ogólnie TVP trochę "oszukała system" bo skoro się jeszcze nie dogadali to nie wiem czy powinni w ogóle uruchamiać TVP Sport.
Chyba że to tak dziala że mając koncesje na oba programy to decydują sami sobie który, gdzie i kiedy będą nadawać.
Ogólnie oba programy powinny być na stałe w NTC a w tej chwii to nie wiem czemu zdecydowali się wyłączyć akurat TVP Rozrywka skoro są gorsze gnioty z tej rodziny TVP w NTC.
MUX3 należy do TVP i mają prawo dokonywać zmian wedle swojego mniemania. Lepszy kanał sportowy w naziemnej nawet w SD niż powtórki do porzygu z TVP Rozrywka.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: TVP Sport w MUX-3

Post autor: K63 »

JaroslawMroczkowski pisze:W takim razie dopóki dostawca tego sygnału nie udostępni nowego programu nic nie zrobisz.
No chyba, ze postawisz własną antenę...
No ale skoro dostawca udostępnia sygnał mux-3, to po co mu własna antena do odbioru TVP Sport? Wystarczy przeskanować odpowiedni kanał. Chyba że @arturo korzysta z tv kablowej?

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: TVP Sport w MUX-3

Post autor: poxipol »

Jeżeli sygnał jest dostarczany przez operatora kablowego,to nie jest to instalacja zbiorcza-AZART.Nawet ustawy temu przeczą.
W azrcie można wprowadzić dowolny program bez zgody nadawcy,pod warunkiem że jest FTA.Jeżeli program jest kodowany,to odbiór wyłącznie na indywidualnym sprzęcie dającym uprawnienia.
Jeżeli Azart jest powiększony o kolejny blok wielorodzinny,jest już instalacją kablową,wymagającą stosownym umów wszystkich dostawców programów.
Podobnie mamy gdy np.operator kablowy dostarcza nam internet,telefon,to tylko w obrębie jednego gospodarstwa domowego.Nieco inaczej jest z odbiornikami telewizyjnymi,gdzie każdy dodatkowy odbiornik w mieszkaniu,w zależności od wynegocjonowanej umowy podlega dodatkowej opłacie.

Bardzo dużo azartów pozostało umartwionych,tłumacząc się względami ekonomicznymi- koszty utrzymania przy narastającym mobbingu kablówek.

Ogólnie dostępne bezpłatnie programy,różnie są postrzegane przez kablówki.
Np.w Krakowie Spółdzielnia Prądnik Czerwony pozbyła się wszystkich azartów,oferując z kablówki 8 programów za niewielką opłatą.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: TVP Sport w MUX-3

Post autor: dvbtowiec »

Anduraki pisze:Nie logowałem się tutaj od wieków, ale chciałem wspomnieć, że swego czasu był Polsat Sport News który dostał koncesję na nadawanie na mux2 - a od kiedy Polsat zmienił to na program rozrywkowy moim zdaniem tą koncesję powinien stracić - ponieważ koncesja opiewała na to, że to ma być stacja sportowa a nie rozrywkowa.
Polsat dostał koncesję na nadawanie Polsat Sport News drogą satelitarną, poszerzoną swego czasu o emisję naziemną.
Natomiast to jaki kanał Polsat umieścił w miejscu gdzie nadawał kiedyś Polsat Sport News, a obecnie Super Polsat nie jest w gestii KRRiT.

Prywatni nadawcy analogowi bowiem dostali w ramach rekompensaty za wyłączenie analogu 2 miejsca na MUX2.
Jedno miał zając kanał z analogu, drugie mogli zapełnić dowolnie wybranym przez siebie kanałem, na który KRRiTV udzieliła koncesji na nadawanie w Polsce.
Mogą te kanały swobodnie zmieniać. Oni tylko zgłaszają do KRRiT że chcą to zrobić i formalnie musi być na to zgoda, ale z drugiej strony zgoda to tylko formalność ;)

Podobnie może robić TVP w MUX3. KRRiT nie ingeruje jakie kanały TVP nadaje w MUX3, ważne żeby miały koncesję na nadawanie na terenie Polski.

Awatar użytkownika
arturo
Posty: 100
Rejestracja: 4 stycznia 2017, o 11:01
Miejscowość: Tarnów
Odbiornik: TV LG 22" LH2000-ZA | Smart GPS SAT-2 + USB + Wi Fi
Instalacja antenowa: Antena Mobilna Mistral MI-ANT100
Nadajnik - obiekt nadawczy: [RTON Tarnów] Zawada, Góra Św. Marcina

Re: TVP Sport w MUX-3

Post autor: arturo »

Koledzy, wszystko opanowane jest. Mam dostęp do TVP Sport, wprawdzie jest na

Kanał 27
Częstotliwość 277

Inne całkiem są parametry jak normalnie z anteny by były.

Dziękuje Wszystkim za pomoc!.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: TVP Sport w MUX-3

Post autor: K63 »

arturo pisze:Kanał 27
Częstotliwość 277
Kanał S27 to 378 MHz (tv kablowa), a C27 to 522 MHz. Częstotliwość 277 NHz mieści się paśmie kanału S14. Zatem nie wiem skąd u Ciebie takie wskazania :?:
Na marginesie - G.Św. Marcina nadaje jeszcze doświetlenie mux-3 na k.26 (wersja podkarpacka).

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: TVP Sport w MUX-3

Post autor: poxipol »

Kanał S27 to częstotliwość od 374-382 MHz i pewnie pomyłka w pisowni.

Awatar użytkownika
arturo
Posty: 100
Rejestracja: 4 stycznia 2017, o 11:01
Miejscowość: Tarnów
Odbiornik: TV LG 22" LH2000-ZA | Smart GPS SAT-2 + USB + Wi Fi
Instalacja antenowa: Antena Mobilna Mistral MI-ANT100
Nadajnik - obiekt nadawczy: [RTON Tarnów] Zawada, Góra Św. Marcina

Re: TVP Sport w MUX-3

Post autor: arturo »

K63 pisze:C27 to 522 MHz.
Faktycznie mój błąd to jest, źle napisałem. Sprawdziłem raz jeszcze i jest tak jak podaje K63.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: TVP Sport w MUX-3

Post autor: hadam »

Taka nie do końca jasna deklaracja, czy TVP Sport zostanie po mundialu czy nie, moim zdaniem może też świadczyć o tum, czego się głośno nie mówi, że przy okazji badają rynek.
Polsat Sport News nie dał rady w naziemnej, był raz ostatni a innym razem przedostatni w oglądalności TV naziemnej. TVP Sport to oczywiście nie to samo, ale też beneficjentami naziemnej jest nieco inna grupa niż w płatnych ofertach. Zobaczymy po następnych badaniach. Stracili pewnie, albo stracą opłaty za udostępnianie a kanał sportowy jeśli ma być wartościowy to musi kosztować.
Do tej pory oglądalność TVP Sport była słabsza niż np. WP z paczki MUX-8. Oczywiście wpływy z reklam rekompensowali sobie wpływami za udostępnienie. Nie wiadomo do końca jak teraz to wygląda, ale w dłuższej perspektywie operatorzy raczej nie będą chcieli płacić za coś co jest za darmo, dali już to wcześniej jasno do zrozumienia.
Według danych Nielsen Audience Measurement w kwietniu br. udział TVP Sport w rynku oglądalności wynosił 0,22 proc. Obecnie najpopularniejszą stacją z MUX-8 jest Telewizja WP, która ma 0,43 proc. udziału w rynku oglądalności (według danych Nielsen Audience Measurement).

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/t ... sko-emitel

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: TVP Sport w MUX-3

Post autor: Robert03 »

Sport w telewizji to nisza rynkowa dedykowana dla wąskiej grupy widzów. Czego by tam nie pokazywali zawsze oglądalność będzie marna w skali całego roku. Wystarczy spojrzeć jaką oglądalność mają kanały sportowe wśród płatnych operatorów i ile trzeba za nie zapłacić.
Jeśli TVP zdecyduje się na naziemną - co może zrobić i powinna zrobić, będzie do tego dokładać a nie zarabiać. Więc inne kanały reklamami będa musiały pokryć straty, albo widzowie abonamentem, albo budżet państwa.
I tu pytanie co wybrać i na co się zdecydować. Czy większość ma płacić za mniejszość ? Ja osobiście TVP Sport nie oglądam i jeśli z tego tytułu mam płacić większy abonament to nie chciałbym tego robić. Z drugiej strony Telewizja publiczna jest dobrem wspólnym i powinna mieć naziemny kanał sportowy w HD i postrzegając sprawę w ten sposób jestem w stanie za niego zapłacić pod warunkiem wyrzucenia do absolutnego minimum kontentu sportowego z anten TVP1 i TVP2.

Tak nawiasem mówiąc TVP sport nie kosztuje dużo operatorów kablowych bo jest dostępna u wielu operatorów od najtańszego pakietu. Np. NC+ ten kanał jest w HD w najtańszym abonamencie za 19,99.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: TVP Sport w MUX-3

Post autor: dvbtowiec »

Według nieoficjalnych informacji, do których dotarła redakcja satkurier.pl, Telewizja Polska przygotowała specjalną ofertę dla operatorów płatnej telewizji dotyczącą udostępnienia kanału TVP Sport w SD i HD wszystkim ich abonentom - również tym, którzy do tej pory nie mieli możliwości oglądania kanału sportowego Telewizji Polskiej - jeszcze przed Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej 2018.
Jak z nieoficjalnych źródeł dowiedziała się redakcja satkurier.pl, oferta jest skierowana do tych operatorów, którzy mają już umowy na odpłatny kanał TVP Sport, a warunkiem skorzystania z niej jest deklaracja podpisania aneksu do umowy reemisyjnej. Aneks ten zakłada m.in. brak opłaty dla TVP Sport, obowiązek dystrybucji kanału do wszystkich abonentów (najszerszy pakiet), nowe stawki dla pozostałych kanałów TVP objętych umową oraz utrzymanie co najmniej takiej samej liczby odpłatnych kanałów TVP w ofercie jak do tej pory.

http://satkurier.pl/news/171512/tvp-spo ... ietow.html
Nie znamy tych stawek, ale z tego by wynikało że TVP chce zwiększyć stawki za pozostałe kanały, aby zrekompensować sobie straty za TVP Sport.
Daleko idący wniosek (może błędny) mam taki, iż jeśli operator aneksu nie podpisze, będzie płacił dalej za TVP Sport w kablu/satelicie.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: TVP Sport w MUX-3

Post autor: hadam »

Czyli kanałów do dystrybucji by im nie przybyło a musieliby więcej zapłacić, w efekcie podnieść stawki swoim abonentom. Tak więc za to, że TVP Sport jest w naziemnej za darmo i ewentualnie w najtańszych pakietach u operatorów, zapłaciliby abonenci wszystkich płatnych ofert, sprytne. Pytanie co na to operatorzy, równie dobrze mogą całkiem wyłączyć te płatne kanały od TVP i obniżyć stawki za abonament, albo nic nie podpisać jak napisałeś.

Jeśli TVP Sport jest od najtańszych pakietów to może od „gniazdka” jest mniej, ale za to więcej tych gniazdek.

To akurat stary artykuł z 2016, ale w tym przypadku może być aktualny, jest w nim o tym że operatorzy nie zamierzają płacić za kanał który jest za darmo, ale też o stawkach od gniazdka.
Telewizja Polska zapowiada, że TVP Sport po rozpoczęciu emisji MUX-3, może być nadal w formie płatnej dystrybuowany w sieciach kablowych i na platformach cyfrowych. Operatorzy zapowiadają, że się na to nie zgodzą. - Albo opłata od operatorów, albo udostępnienie kanału za darmo - mówi Wirtualnemedia.pl Jerzy Straszewski, szef Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej. [….]

PIKE w momencie startu TVP Sport w 2006 roku podpisała ramową umowę z TVP określającą warunki udostępnienia sportowej stacji u operatorów płatnej telewizji. Zapisano w niej wtedy, że kanał nie może być dostępny za darmo, jeśli TVP pobiera opłaty za jego dystrybucję.

Jednak to ostatecznie każdy z operatorów indywidualnie negocjuje z TVP, ile zapłaci za reemisję stacji. Operatorzy nie zdradzają stawek, bo to tajemnica handlowa. Na pytanie o wpływy kanału TVP Sport od operatorów nie odpowiedziała nam wczoraj Telewizja Polska. Miesięczne opłaty za dystrybucję stacji tematycznych w sieciach kablowych są bardzo zróżnicowane - operatorzy płacą za każdy kanał od kilkudziesięciu groszy do nawet kilku złotych od każdego „gniazdka”. [....]

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/o ... -tworczosc

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: TVP Sport w MUX-3

Post autor: Krosnoludek »

TVP Sport dostępny w DVB-T notuje rekord oglądalności

https://media2.pl/media/151051-TVP-Spor ... nosci.html

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: TVP Sport w MUX-3

Post autor: hadam »

Ale nie piszą, że to w naziemnej, tylko, że włączyli siódmego, chodzi raczej o oglądalność w ogóle u operatorów, chociaż brak jest informacji według jakiego badania.
Był mecz Polska - Chile, zbliżają się mistrzostwa i jest dużo programów o kadrze narodowej, więc mnie to nie dziwi. Prawdziwy sprawdzian będzie dopiero po mistrzostwach, kiedy będzie brany pod uwagę cały miesiąc a nie jeden dzień czy tydzień, jeszcze z meczami towarzyskimi przed mundialem i to na grupie reprezentatywnej a nie np. Netii.
Gdyby np. Polsat wykupił prawa do mistrzostw to wtedy oni by się mogli chwalić, że mają najlepszą oglądalność wśród kanałów sportowych.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: TVP Sport w MUX-3

Post autor: K63 »

W tej TVP chyba oszaleli na punkcie ciągłego podawania oglądalności. Niemal codziennie raporty że "x" program miał oglądalność taką, a że kanał "y" miał oglądalność siaką. Telewizja zaczyna przypominać partię rządzącą, która co kilka dni podaje wyniki sondaży wyborczych. Na dodatek wyniki są tak interpretowane by wykazać że TVP w każdym względzie jest najlepsza, albo prawie najlepsza. Dawniej tak nachalnej propagandy nie było. Informacje o oglądalności podawane były stosunkowo rzadko. Kurski wywrócił ramówki do góry nogami by "poprawić" oglądalność niektórych programów, a w swoich wypowiedziach coraz bardziej przypomina mi "Samochwałę" z wiersza Brzechwy. :lol:
Oglądam dany program nie dlatego że ktoś mi powie że jest najlepszy, tylko dlatego że mnie interesuje. Wyniki oglądalności nie mają dla mnie żadnego znaczenia. Tym niech interesują się reklamodawcy.

Zablokowany