Problem z TVP SPORT

informacje techniczne związane z wdrażaniem trzeciego multipleksu DVB-T
hasan912
Posty: 1
Rejestracja: 14 czerwca 2018, o 22:10
Miejscowość: Lublin
Odbiornik: phillips

Problem z TVP SPORT

Post autor: hasan912 »

Cześć wszystkim mam taki problem ze nie mogę znaleźć TVP SPORT w naziemnej telewizji,podobno miał zastąpić on TVP rozrywkę który nadal posiadam a TVP SPORT ni widu ni słychu,dodam że jestem z Lublina .

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Problem z TVP SPORT

Post autor: dvbtowiec »

A jesteś pewien że korzystasz z naziemnej instalacji, a nie operatora kablówki, czyli tzw. pakietu azart? TVP Rozrywki nie ma już w MUX3, zatem musisz mieć źródło sygnału od jakiegoś operatora skoro posiadasz TVP Rozrywka.

Tak sobie myślę że pro forma zapytam, na tym TVP Rozrywka masz jakiś przekaz, czy tylko czarny ekran? :D

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: Problem z TVP SPORT

Post autor: poxipol »

Nie ma czegoś takiego jak " Pakiet Azart "
Albo kablówka,albo azart.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Problem z TVP SPORT

Post autor: dvbtowiec »

Ależ jest.
To potoczna nazwa jaką stosują spółdzielnie mieszkaniowe, jeśli na swoich zasobach dogadały się z kablówkami że te przejmą dostawę sygnału = temu co oferowałby Azart na bloku. Spółdzielnie te zrezygnowały z utrzymywania Azartów, a do rachunków za mieszkanie dopisują pozycję Telewizja kablowa pakiet Azart.

Mieszkańcy nie płacą kablówkom, ale spółdzielni dodatkową opłatę do czynszu, a te przekazują część środków do kablówek. To bardzo powszechnie praktyka stosowana choćby w Krakowie.

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: Problem z TVP SPORT

Post autor: poxipol »

Tego typu umowy były zawierane jeszcze za czasu analogu.
Tego typu pokrętne umowy,zapewniały odbiór 8 programów za niewielką opłatą.
Azart ma zapewnić odbiór wszystkich możliwych programów dostępnych drogą rozsiewczą naziemną i satelitarną,w tym również radiofonicznych,a opłaty związane są wyłącznie z kosztami utrzymania.

Obecnie jest to na zasadzie podpisz umowę,zapłać więcej i korzystaj z brakujących programów.

Wiele spółdzielni czy wspólnot, albo likwidując azarty czy nie montując ich,poszło inną drogą,dając wolny wybór.
Przeważnie są to wykonane konstrukcje na dachu,umożliwiające montaż własnych azartów,bez konieczności montowania za oknem.

Antena i co najmniej dwa odbiorniki podpięte do niej,to już azart -pasywny,czy aktywny.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Problem z TVP SPORT

Post autor: dvbtowiec »

poxipol pisze:Tego typu umowy były zawierane jeszcze za czasu analogu.
I nadal obowiązują.
poxipol pisze: Tego typu pokrętne umowy,zapewniały odbiór 8 programów za niewielką opłatą.
Lata temu za czasów analogu owszem, ale na dzień dzisiejszy dają większe możliwości, bo jest w nich oferowany również postawowy pakiet cyfrowy. Mimo wszystko pakiet analogowy 8 kanałów, + TVP Polonia, czasami jeszcze jakieś 2, może 3 kanały satelitarne w analogu dalej są w ramach tych umów, one w dalszym ciągu obowiązują i są dopisywane do rachunków za mieszkanie jako pakiet Azart w niektórych spółdzielniach.

Myślę że nie ma się za bardzo wgłębiać w temat. Obydwaj czujemy o co chodzi. Tak czy owak dostawcą sygnału jest Telewizja Kablowa.

Zablokowany