DVB-T Sąsieczno

Piksel
Posty: 2
Rejestracja: 18 lipca 2018, o 14:18
Miejscowość: Sąsieczno
Odbiornik: Samsung UE55MU6472
Instalacja antenowa: Brak

DVB-T Sąsieczno

Post autor: Piksel »

Witajcie.
Mam pytanie dotyczące możliwości odbioru kanałów DVB-T w powiecie toruńskim, gmina Obrowo.
Prośba o pomoc w wyborze odpowiedniej instalacji. Z tego co sprawdzałem nadajniki mam w odległości 16 oraz 58 km. Obecnie posiadam instalacje do odbioru TV satelitarnej, i szczerze chciałbym wykorzystać obecny uchwyt oraz koncentryka bez przebudowy instalacji. Jaką antenę w takim przypadku polecacie? Na rynku jest dużo sprzętu lecz ciężko po parametrach dostosować coś co będzie na pewno działać.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T Sąsieczno

Post autor: K63 »

Piksel pisze:chciałbym wykorzystać obecny uchwyt oraz koncentryka bez przebudowy instalacji
Skoro tv-sat, to zapewne umieszczona na południowej części budynku, a nadajniki o których piszesz są w kierunku płn.- zach. Optymalny wybór to Trzeciewiec, bo Toruń nadaje tylko mux-3 i 8. W kierunku płd.-zach., w odległości ok. 70 km masz Konin-Żółwieniec.

Piksel
Posty: 2
Rejestracja: 18 lipca 2018, o 14:18
Miejscowość: Sąsieczno
Odbiornik: Samsung UE55MU6472
Instalacja antenowa: Brak

Re: DVB-T Sąsieczno

Post autor: Piksel »

K63 pisze: Optymalny wybór to Trzeciewiec, bo Toruń nadaje tylko mux-3 i 8. W kierunku płd.-zach., w odległości ok. 70 km masz Konin-Żółwieniec.
W takim wypadku jaką antenę najlepiej zastosować? Jesteś w stanie polecić coś co poradzi sobie z taką odległością?

Zablokowany