Prośba o Listę Kanałów

informacje techniczne związane z wdrażaniem ósmego multipleksu DVB-T
some83
Posty: 300
Rejestracja: 20 maja 2018, o 23:35
Miejscowość: Poznań
Odbiornik: wGniazdko220V ethernetWiFi
chciałbymTaki Dab+
SW/MW/LW DRM+
Instalacja antenowa: wannabe:220V w gniazdko na ethernet/WiFi
over IP na wszystko

Prośba o Listę Kanałów

Post autor: some83 »

Więc chciałbym prosić o Listę kanałów na Mux8
kanał 7 i lub 9 ty.
191,5MHz lub 205,5MHz.
(Poznań/Śrem lub{a najlepiej i:} Poznań Oborniki/Uniwersytet Ekonomiczny)
Na tv Samsung i Lg.
Generalnie mam te TV:
Samsung:
UE40KU6079U (xzg) (jeśli chodzi o ten TV to z chęcią bym zaimportował listę na HotBirda i Astrę z Monoblock'a, albo nawet o sam HotBird, bo coś mi nie wykrywa na nim kabla satelitarnego)
UE40HU6900S
LG:
42LA620S
23MD53D - PZ
Jeszcze u siostry Jakiś Panasonic Plasma 50.
Zaimportuje je sobie przez usb, a potem na spokojnie będę Anteną na mux8 szukał sygnału.
Muxy od 1-3 znajduje mi bez problemu, więc mogę sobie ręcznie wykasować i doszukać.
Generalnie pewnie modele nie muszą się zgadzać, dajcie co tam Macie.
Lista nie musi być z Poznania, choć dobrze aby częstotliwość muxu8 się zgadzała.
(A nawet jak nie, to się może ręcznie wyedytuje sqlite3 browser)

Lub jakby ktoś mógłby polecić software na PC Linuxa, windowsa lub androida gdzie mógłbym sobie ręcznie taką listę wyedytować i wklepać vpidy i apidy.
(Choć pewnie import listy byłby prostszy.)

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Prośba o Listę Kanałów

Post autor: K63 »

some83 pisze: 11 czerwca 2019, o 15:05 z chęcią bym zaimportował listę na HotBirda i Astrę z Monoblock'a, albo nawet o sam HotBird, bo coś mi nie wykrywa na nim kabla satelitarnego)
Lista nic Ci nie da, bo skoro nie masz sygnału, to nie będziesz miał odbioru wgranych kanałów. Brak sygnału może wynikać ze źle ustawionej anteny, usterki w instalacji lub źle skonfigurowanego telewizora (menu instalacyjne sat).
some83 pisze: 11 czerwca 2019, o 15:05 Zaimportuje je sobie przez usb, a potem na spokojnie będę Anteną na mux8 szukał sygnału.
No i co Ci to da? Po co takie kombinacje? Wgrane kanały i tak nie będą odbierać póki nie będzie sygnału. Do szukania sygnału wystarczy obserwacja pasków sygnałowych w opcji ręcznego strojenia danego kanału. Będzie sygnał, to telewizor znajdzie sobie programy.
some83 pisze: 11 czerwca 2019, o 15:05 Muxy od 1-3 znajduje mi bez problemu
Mux-y 1-3 są nadawane w paśmie UHF. Czy Twoja antena odbiera pasmo VHF (mux-8)?
some83 pisze: 11 czerwca 2019, o 15:05 wklepać vpidy i apidy
Tutaj masz parametry tv naziemnej.

some83
Posty: 300
Rejestracja: 20 maja 2018, o 23:35
Miejscowość: Poznań
Odbiornik: wGniazdko220V ethernetWiFi
chciałbymTaki Dab+
SW/MW/LW DRM+
Instalacja antenowa: wannabe:220V w gniazdko na ethernet/WiFi
over IP na wszystko

Re: Prośba o Listę Kanałów

Post autor: some83 »

Mam taką antenę.
Daje ponad 2x silniejszy sygnał na mux 1-3.
Ale Muxu 8 nie złapałem w lokalizacji, gdzie mieszkam póki co.
Mux publiczny łapie nawet na pokojowej.


Ale wtedy będę mógł szukać syngału w Pojedynkę.
Bo usłyszę, że gra TV.
A tak to potrzebne są dwie osoby:
1 do szukania i trzymania anteny, 2.ga do programowania TV.

Dlatego prosiłbym, by ktoś z Państwa kto zaprogramował już swój tv udostępnił mi taką listę.
Możebyć z innych modelów, może coś zadziała.

Bo jak będę musiał wleźć na klatkę schodową to nie wejdę na nią z TV, a z tamtąd to nawet jakbym TV ustawił na balkonie, to pilotem nie sięgnę i pasków nie dojrzę.
Zresztą wolałbym nie spaść z klatki schodowej wykonując za dużo czynności na raz i przewracając TV.

Dziękuję za listy id.
Potrzebny byłby mi jeszcze edytor pod Samsunga, czy LG.
Bo nie jestem takim specem bym ręcznie wyedytował SQLite3 od zera.
Pewnie jakąś drobną modyfikację mógłbym zrobić, np zmienić częstotliwość mux8 na inną.
A takto potrzebowałbym edytor z GUI.




A jeśli chodzi o antenę HotBirda:
UE40KU6079U (xzg) (jeśli chodzi o ten TV to z chęcią bym zaimportował listę na HotBirda i Astrę z Monoblock'a, albo nawet o sam HotBird, bo coś mi nie wykrywa na nim kabla satelitarnego)
To taką mam, i tylko w tym telewizorze nie wykrywa mi kabla Satelitarnego, a na wszystkich odbiornikach w Domu tak.
Nie wiem, czy tam się lista transponderów wykasowała czy co się zrobiło.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Prośba o Listę Kanałów

Post autor: K63 »

some83 pisze: 11 czerwca 2019, o 18:31 Mam taką antenę.
Jaką ?!
some83 pisze: 11 czerwca 2019, o 18:31 Mux publiczny łapie nawet na pokojowej.
Możesz mieć w pobliżu lokalne doświetlenie mux-3.
some83 pisze: 11 czerwca 2019, o 18:31 Bo usłyszę, że gra TV.
To tylko połowa sukcesu, bo w tym momencie nie masz żadnej informacji o sile i jakości sygnału. Ustawianie "na ucho" to loteria. Namierzony sygnał może mieć zarówno dobre, jaki złe parametry. Na jednym i drugim będziesz miał odbiór. Tylko że na dobrych będzie on stabilny, a na złych będzie zanikał. Aby optymalnie dobrać ustawienie anteny, najlepiej mieć stały podgląd na parametry sygnału. Tym bardziej, że na ruchy anteny odbiorniki reagują z pewnym opóźnieniem (ok. 3 s).
Ponadto może być też tak, że złapiesz sygnał mux-8, a stracisz któryś z mux-ów 1-3.
some83 pisze: 11 czerwca 2019, o 18:31 nawet jakbym TV ustawił na balkonie, to pilotem nie sięgnę i pasków nie dojrzę
Pozostaje Ci zatem "partyzantka" lub instalator z dobrym miernikiem.

some83
Posty: 300
Rejestracja: 20 maja 2018, o 23:35
Miejscowość: Poznań
Odbiornik: wGniazdko220V ethernetWiFi
chciałbymTaki Dab+
SW/MW/LW DRM+
Instalacja antenowa: wannabe:220V w gniazdko na ethernet/WiFi
over IP na wszystko

Re: Prośba o Listę Kanałów

Post autor: some83 »

Antena jest dobra, myslę, że górna półka,
gorzej, że na emi maps napisali, że radzą właśnie bardzo dobrą antenę na ten region i to ze wzmacnaczem.
Nie wiem, czy wystarczy wzmacniacz wbudowany w TV.

O stratę mux 1-3 bym się nie obawał, bo można sumować, ewentualnie Mux8 podłączyć tylko do niektórych tv.
Bo tej poprzedniej anteny nie muszę demontować.
A wszystkie muxy lecą ze Śremu, jeden jest lokalnie doświetlany, ale on jest też w Śremie najmocniejszy.
Dodatkowo mux 8 ma 2 inne lokalizacje ze znacznie mniejszą mocą.

Pozostaje Ci zatem "partyzantka" lub instalator z dobrym miernikiem.
Akurat jak się sygnał znajdzie i antene wstępnie dokręci, to będzie można wrócić, i na podstawie pasków dokładniej ustawić.
Zresztą wtedy może się jakąś nie zachętną i nie zakumatą osobę z rodziny dokoputje do pomocy na ten ostateczny i najłatwiejszy moment.


Dlatego Lista kanałów na Mux8, może być z innego województwa ale najlepiej na kanały 7 i/Lub 9
pod Samsung i LG by mi ułatwiła życie.

7y kanał: 191,5MHz
i/lub
9y kanał: 205,5MHz.

Zablokowany