HEVC=h265 w dvb-t1

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
DVB-T2
Posty: 171
Rejestracja: 14 listopada 2020, o 07:52
Miejscowość: Kielce
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce/Święty Krzyż

Re: HEVC=h265 w dvb-t1

Post autor: DVB-T2 »

some83 pisze: 16 maja 2022, o 16:55 Transmisje FTA TV, rzekomo Publicznej chyba nie potrzebują Digital Right Manager,
podobnie produkcje dofinansowane z Budżetu powinny Lecieć FTA na TVPublicznej, bez blokad DRM,
chcą sobie szyfrować, i DRMować, niech inwestują swoją kasę i grają na kapitalistycznym rynku…
Nikt nie będzie robił urządzeń tylko pod FTA, a tym bardziej tylko pod polski rynek, bo to nieopłacalne. Liczą się tylko rozwiązania globalne i bez DRM dziś urządzenia są w ogólnym rozrachunku bezwartościowe.
some83 pisze: 16 maja 2022, o 16:55 Na początek jedyny kanał w VVC, mógłby być TVP 4K.
Euro 2021 i Euro 2020 można było realizować w HEVC + LCEVC…
Proszę finalny, zatwierdzony dokument wskazujący jak sygnalizować LCEVC w MPEG-TS.
(nie męcz się, nie ma, to oznacza, że technicznie nie można tego aktualnie nadawać, bo żaden sprzęt tego nie zrozumie, aktualny status wdrożenia to "Under development", więc w 2020 i 2021 nie było co i czym i stan na dziś - nadal nie ma, co udowadnia, że nie rozumiesz złożoności ekosystemu standardów i zależności między nimi).
some83 pisze: 16 maja 2022, o 16:55 2022 Rok się nie skończył…
Przyjdę w grudniu, wynik będzie ten sam, premiery TV na ten rok już były.
some83 pisze: 16 maja 2022, o 16:55 Coś podejrzewam, że moderacja mnie będzie chciała przyskrzynić.
najtańszy Smart TV z Androidem jest po 1199zł z VAT na 1 portalu porównywarkowym.
Tutaj możesz sobie zainstalować LCEVC = Mpeg5 część 2,
Kup, zagraj i udowodnij nam, że się mylimy :) Ty wychodzisz z takimi rewelacjami, na Tobie spoczywa ciężar dowodu.
Ja wiem, że nie zagrasz, bo nie wystarczy mocy. Wystawię ci taki materiał, który bez sprzętowego wsparcia będzie ciął i nic nie zrobisz, choćbyś breakdance na uszach zatańczył :) Mam boxa Androida, mogę od ręki zainstalować i pokazać ci materiał, który tnie :D I tu zaczyna się oszustwo marketingowe ulotek, które czytasz (bo nie czytasz naprawdę żadnych poważnych analiz, tylko ulotki i reklamy firm, które próbują wciskać różne rozwiązania, zarobić lub opłacają tzw. lobbing, trzeba pamiętać, że trwa wojna między "starym porządkiem", a Google). Są dwa światy - niskiego bitrate z zachowaniem jakości, ale wtedy kosztownego pod względem mocy obliczeniowej, albo niskiego bitrate nie wymagającego też dużej mocy obliczeniowej, ale wtedy zamiecione pod dywan jest, że wynik jakościowy jest tragiczny, znacznie gorszy niż przy najlepszych profilach. I te światy nigdy się nie spotykają. Oprócz świata marketingowców obiecujących gruszki na wierzbie, a następnie znikających, gdy na enkoderze rozjeżdża się obraz od dźwięku i nikt nie wie dlaczego :lol:
Poza tym programowe granie nie nadaje się do regularnego użytku z uwagi na obciążenie, zajedzie sprzęt, nie pozwoli korzystać z innych funkcji urządzenia. Zagraj HEVC na komputerze bez wsparcia HEVC w GPU i CPU, tylko na czystych obliczeniach CPU - na wyższej złożoności enkodowania umrze, będzie cięło, na niższej zje cały CPU, wykluczając jakiekolwiek inne funkcje, a nie daj boże coś akurat musi się uruchomić w tle. Matematyki się nie oszuka. Do tego potrzebna jest wiedza, doświadczenie, a nie czytanie sobie marketingowych bełkotów :)
some83 pisze: 16 maja 2022, o 16:55 Mało tego, czytałem Testy Adama Wieckowskiego, jak odpalali VVC =H266 w przeglądarce na komórkach!
Nie wiem o którym konkretnie teście mowa, ale większość takich testów, które widziałem, jest bezwartościowa dla zastosowania w naziemnej TV cyfrowej, ponieważ opiera się na plikach demo specjalnie spreparowanych tak, żeby zagrały nawet na drzwiach od stodoły, enkodowanych w specyficzny sposób, wieloprzebiegowo, nie pod real-time. Tylko sęk w tym, że w prawdziwym życiu takich plików nie ma. W prawdziwym życiu jest krew, pot i łzy enkodera. W real time nie ma czasu na zabawę w odpicowanie parametrów, żeby później taki plik był lekki i się przyjemnie grał, tylko leci, trzeba to obronić real time i profile już nie są tak łaskawe. Musiałbym zobaczyć na czym ten test był robiony, ale jeśli na plikach demo ściągniętych z repozytorium/spreparowanych pod testy na mobile - test mający nijakie znaczenie dla nas. Miarodajny test dla DVB-T2 - pliki enkodowane samodzielnie, z prawdziwego materiału, a nie jakieś syntetyczne plansze, na czymś, co przypomina możliwe ustawienia real-time (aczkolwiek przeważnie zwykły człowiek nie ma HW, żeby odtworzyć takie warunki w domu), żeby potencjalnie móc zasymulować, z czym później dekoder musi się zmierzyć - że to nie będzie cacy pliczek, tylko szał bitrate i bloków, gdzie enkoder w panice próbuje ogarnąć rzeczywistość :mrgreen: I zdążyć.

Poza tym jednak wolałbym, aby taki ewentualny test robił ktoś niezależny - nie mam nic do Fraunhofera, to są super spece światowy top, ale zgrzyta mi, gdy VVC chwalą współautorzy software dla VVC - trudno się spodziewać czegokolwiek innego.

A to co piszesz dowodzi, że nie rozumiesz kwestii enkodowania. Odpalenie pliku na smartfonie to nie to samo co enkodowanie real-time i później dekodowanie efektów tegoż. Zwłaszcza, że zaczynają wchodzić zależności jakości i mocy enkodera.
some83 pisze: 16 maja 2022, o 16:55 Ponadto możesz pytać się technikom MX Player, jakim cudem 20% klientów ≈ 40mln Hindusów obsługują w H266.
To był marketingowy bełkot autorów aplikacji. Realnie żaden Hindus z tego nie korzysta. Nie padło tam żadne źródło tych danych, stwierdzenie w stylu mam 20 słoni w mieszkaniu i nie sprawdzisz tego, bo nie masz jak 8-) MX Player to wielka firma, potrzebuje dobrej prasy, żyją z reklam, chcą się liczyć. Wcisną dowolny kit. Jak zweryfikowałeś te dane? Pokaż mi dowód, że enkodują wszystko do VVC inny niż przeklejony komunikat prasowy - strumień przepuszczony przez analizator, najlepiej z kilkunastu assetów, żeby pokazać, że to nie jest demo. Inaczej nie mamy o czym gadać, kupiłeś hinduski komunikat prasowy :) Ktoś w sieci próbował grać pliki VVC na MX Playerze - nie udało się. Na forum Doom9 jest informacja, że rzekomo działa tylko streaming VVC, ale nikt nie widział żadnego dowodu na oczy. Na ten moment nie istnieje żaden faktyczny dowód na granie VVC na MX Playerze. Jeśli więc ktoś powinien się pytać - to ty, bo ty to powielasz bez weryfikacji.
Nie trzeba być Einsteinem, żeby wyczuć, że coś tu nie gra, bo przy technicznym braku STB i TV z VVC zwyczajnie taka ilość osób po prostu oglądać nie może i tyle. Na takiej skali programowo wychodziłoby ogrom problemów z wydajnością, bo te są po prostu nieuniknione. Wchodzi tu także DRM - programowe granie kłóci się z zabezpieczeniami i jakością, ale szkoda mi czasu rozwijać, nie masz wiedzy i tak nie zrozumiesz. Wystarcza stwierdzić, że z programowego każdy średnio ogarnięty Hindus sobie wyjmie i spiraci, bo nie zagwarantujesz secure path.
Dla każdego ogarniętego technicznie człowieka zapewnienia MX Playera śmierdzą na kilometr i to nawet nie są wszystkie powody, dlaczego.

Wszystkie twoje rewelacje wyglądają tak samo, komunikaty, przeklejone szczątki bez weryfikacji i rzeczywistego wnikania w naturę sprawy (bo jej nie rozumiesz), wyrwane z kontekstu co ci pasuje. Przypadkowe linki ze słabym opisem, bo i słabo je rozumiesz. Na krzywej Dunninga-Krugera jesteś absolutnie na samym szczycie. Niestety na tym pierwszym. Co jednak szokuje - to to, że aż tyle czasu.
some83 pisze: 16 maja 2022, o 16:55 ale pewnie powiesz, że nie ma tego out of the Box?
Powiem.
some83 pisze: 16 maja 2022, o 16:55 Byłaby emisje, było by to wgrane przez techników w fabryce, a nie przez klientów końcowych.
Programowego rozwiązania do grania AV - nigdy żaden producent by nie wgrał do niczego jako default, bo żaden nie da gwarancji, że przy obciążeniu userlandu to nie zacznie ciąć. Na moc CPU nie ma wyłączności. Odrobinę pomyślunku... Idąc tym torem po co w ogóle wobec tego robić sprzętowe wsparcie grania AV czegokolwiek, jeśli można wszystko ogarnąć programowo... Żyjemy w bańce oszukiwani przez producentów HW :) Hmmm... Coś tu się nie spina. Jest jakaś przyczyna. Pomyśl, pomyśl.
some83 pisze: 16 maja 2022, o 16:55 No, jak wciąż nie ma emisji, to i nie ma.
Nie ma emisji, bo nie ma sprzętu. Nie ma sprzętu, bo nie ma emisji. Nie ma jednego i drugiego, bo nie ma zapotrzebowania na standard nie dający nic rewolucyjnego.


Resztę szkoda komentować i szkoda czasu, zresztą połowa nie zawiera nawet treści tylko jakieś komunały, którymi, za pomocą potoku tekstu (napisanego niechlujnie) próbujesz przykryć swój brak kompetencji w temacie. Reprezentujesz oderwanie od rzeczywistości człowieka, który o technice tylko czyta, a nie ma jej w rękach i stąd nie ma pojęcia o czym pisze :) I to czyta kompletnie bezkrytycznie, bez powiązania z tym, co jest wokół, co jest na rynku, co się dzieje na świecie. No i nie odróżniając źródeł reklamowych od sensownych, przyjmując wszystko na wiarę, cokolwiek by nie napisali. Napiszą, że VVC zwiększa potencję, to już wiem, co przeczytamy za moment :lol:

some83
Posty: 300
Rejestracja: 20 maja 2018, o 23:35
Miejscowość: Poznań
Odbiornik: wGniazdko220V ethernetWiFi
chciałbymTaki Dab+
SW/MW/LW DRM+
Instalacja antenowa: wannabe:220V w gniazdko na ethernet/WiFi
over IP na wszystko

Re: HEVC=h265 w dvb-t1

Post autor: some83 »

DVB-T2 pisze: 17 maja 2022, o 03:09 Nikt nie będzie robił urządzeń tylko pod FTA, a tym bardziej tylko pod polski rynek, bo to nieopłacalne. Liczą się tylko rozwiązania globalne i bez DRM dziś urządzenia są w ogólnym rozrachunku bezwartościowe.
odbiorniki DvbT1 i Mpeg4 zostały zrobione…
odbiorniki DvbT2 i HEVC są
to i odbiorniki DvbT2 i VVC, a już Zwłaszcza HEVC + LCEVC zrobią,
tym bardziej, że Polska nie będzie 1 jedynym rynkiem.
Choć mamy Szansę być 1 z pierwszych…
DVB-T2 pisze: 17 maja 2022, o 03:09 Proszę finalny, zatwierdzony dokument wskazujący jak sygnalizować LCEVC w MPEG-TS.
(nie męcz się, nie ma, to oznacza, że technicznie nie można tego aktualnie nadawać, bo żaden sprzęt tego nie zrozumie, aktualny status wdrożenia to "Under development", więc w 2020 i 2021 nie było co i czym i stan na dziś - nadal nie ma, co udowadnia, że nie rozumiesz złożoności ekosystemu standardów i zależności między nimi).
LCEVC to warstwa ulepszająca kodek bazowy dekodowany sprzętowo, np HEVC.
Gwarantuje to kompatybilność wsteczną.
To znaczy, zrozumie to każdy sprzęt z HEVC,
a tylko sprzęt z firmware zaktualizowanym do LCEVC zdekoduje…

wydaje mi się, że oni to upychają w bitStream,
mnie samemu podobałoby się upychanie w wyższe warstwy,
dzięki temu można by było wybrać parę alternatywnych LCEVC.

Mamy KRRiTV czy UKE i możemy własną sygnalizację wymyśli.
Chyba tam jakiś HEX 0xE9 czy coś możemy wymyślić.
Mało tego, można to zmienić w firmware na globalny standard, jak tamci ustalą.
Pod warunkiem, że pliki z firmware są bez kompresji.
Wystarczy zmienić ten jeden bajt.
Gorzej, jeśli trzeba byłoby by zmienić bajt, na 2 bajty.

ale To raczej do VVC = H266 byłoby potrzebe niż do HEVC + LC EVC…
DVB-T2 pisze: 17 maja 2022, o 03:09 Przyjdę w grudniu, wynik będzie ten sam, premiery TV na ten rok już były.
Tutaj się obawiam, że do Grudnia może uderzyć nas hiperinflacja, czy inne rzeczy.
Elon Musk też przewiduje gwałtowną Recesję.
jak to Wtedy pisałem, to Pandemii nie było.
zresztą do Grudnia to może się wreszcie pojawić ten sprzęt TV ze wsparciem MediaTeka,
a RK3588 też wydaje mi się do celów FTA wystarczająco mocny…
no, a co mi powiesz, jeśli do Grudnia TVP w 4K nie wystartuje?
wciąż będą mogli startować w VVC,
bo czasem Sam przyznasz, że sprzęt jest, a TVP 4K wciąż brak…
a Moim zdaniem mogłoby być odwrotnie…
i też byłoby dobrze w sensie wystarczającym…
DVB-T2 pisze: 17 maja 2022, o 03:09
some83 pisze: 16 maja 2022, o 16:55 Coś podejrzewam, że moderacja mnie będzie chciała przyskrzynić.
najtańszy Smart TV z Androidem jest po 1199zł z VAT na 1 portalu porównywarkowym.
Tutaj możesz sobie zainstalować LCEVC = Mpeg5 część 2,
DVB-T2 pisze: 17 maja 2022, o 03:09 Kup, zagraj i udowodnij nam, że się mylimy :) Ty wychodzisz z takimi rewelacjami, na Tobie spoczywa ciężar dowodu.
Ja wiem, że nie zagrasz, bo nie wystarczy mocy. Wystawię ci taki materiał, który bez sprzętowego wsparcia będzie ciął i nic nie zrobisz, choćbyś breakdance na uszach zatańczył :) Mam boxa Androida, mogę od ręki zainstalować i pokazać ci materiał, który tnie :D I tu zaczyna się oszustwo marketingowe ulotek, które czytasz (bo nie czytasz naprawdę żadnych poważnych analiz, tylko ulotki i reklamy firm, które próbują wciskać różne rozwiązania, zarobić lub opłacają tzw. lobbing, trzeba pamiętać, że trwa wojna między "starym porządkiem", a Google). Są dwa światy - niskiego bitrate z zachowaniem jakości, ale wtedy kosztownego pod względem mocy obliczeniowej, albo niskiego bitrate nie wymagającego też dużej mocy obliczeniowej, ale wtedy zamiecione pod dywan jest, że wynik jakościowy jest tragiczny, znacznie gorszy niż przy najlepszych profilach. I te światy nigdy się nie spotykają. Oprócz świata marketingowców obiecujących gruszki na wierzbie, a następnie znikających, gdy na enkoderze rozjeżdża się obraz od dźwięku i nikt nie wie dlaczego :lol:
Poza tym programowe granie nie nadaje się do regularnego użytku z uwagi na obciążenie, zajedzie sprzęt, nie pozwoli korzystać z innych funkcji urządzenia. Zagraj HEVC na komputerze bez wsparcia HEVC w GPU i CPU, tylko na czystych obliczeniach CPU - na wyższej złożoności enkodowania umrze, będzie cięło, na niższej zje cały CPU, wykluczając jakiekolwiek inne funkcje, a nie daj boże coś akurat musi się uruchomić w tle. Matematyki się nie oszuka. Do tego potrzebna jest wiedza, doświadczenie, a nie czytanie sobie marketingowych bełkotów :)
własnie LCEVC jest tak pomyślany, że się nadaje, bo korzysta z dekodowania sprzętowego kodeka Bazowego.
ja Rozumiem, że na każdym sprzęcie to nie pójdzie, ale przecież są Android TV z 4 rdzeniami po parę GHz,
na chłopski rozum:
Mamy bitRate FTA na poziomie 4,5Mb/s na kanał.
z Tego 2,25Mb/s użyje dekodowania sprzętowego HEVC,
więc do zdekodowania LCEVC na sofcie wystarczy zaledwie by procek sobie poradził z 2,25 w LCEVC.
te LCEVC jest tak skonstruowane, że jest tam skalowanie w górę, ± aplikacja różnic przesłanych w strumieniu LCEVC…
(dziwne, że ktoś im dał na to patent).
Doprawdy więcej do FTA nie potrzeba niż takie 2,25Mb/s.


a Dekodowanie sprzętowe jest wykorzystywane.
a jak poczytasz specyfikacje, to Nie jest tak,
że sprzęt potrafi odczytać 100Mb/s na wszystkie Kodeki,
tylko na 1 Kodeki odczytuje wyższy bitRate,
na inne niższy.
no, to na H266 będzie jeszcze niższy…
przy tym to LCEVC dużo nie potrzebuje…


Mówili, że dekodowanie software'owe z AV1 się czasem czka na komórkach,
a AV1 + LCEVC przestaje się czkać.
Póki co Qualcomm nie chce robić chipów na komórki do AV1,
bo chce zarobić na H266 i Mpeg5.

Tam jest apka, ona już działa,
do wyboru jest HEVC + LCEVC.
można wybrać plik Lub strumień
Sprzętu Sat > ip czy DTT> ip, NTC >ip
ja NiE przetestuję,
bo (póki co) nie jestem nadawcą.
(rozumiem modulator DvbT2 mógłbym użyć)
ale Nie będę aż tak dowodził
Tym bardziej, jak pamiętam jak, ze tak powiem Ciupakabrę złapali w klatkę
(taki miks mini psa z mini kangurem)
pokazują naukowcowi, a on dalej nie wierzy,
i nie wie co to jest… (Do zobaczenia na YT)…
takie Betony są "Naukowcami".
DVB-T2 pisze: 17 maja 2022, o 03:09
some83 pisze: 16 maja 2022, o 16:55 Mało tego, czytałem Testy Adama Wieckowskiego, jak odpalali VVC =H266 w przeglądarce na komórkach!
Nie wiem o którym konkretnie teście mowa, ale większość takich testów, które widziałem, jest bezwartościowa dla zastosowania w naziemnej TV cyfrowej
Poza tym jednak wolałbym, aby taki ewentualny test robił ktoś niezależny - nie mam nic do Fraunhofera, to są super spece światowy top, ale zgrzyta mi, gdy VVC chwalą współautorzy software dla VVC - trudno się spodziewać czegokolwiek innego.
Przecież chyba rozumiesz, jeśli odpalili VVC na przeglądarce w WASM, i osiągnęli parametry Lepsze jak w NTC FTA…
to bez przeglądarki będzie znacznie Lepiej…
Zresztą tam były testy także bez przeglądarki…
ja nawet Nie Marzę, że Takie wyniki bitRate'u będą w NTC i FTA
DVB-T2 pisze: 17 maja 2022, o 03:09 A to co piszesz dowodzi, że nie rozumiesz kwestii enkodowania. Odpalenie pliku na smartfonie to nie to samo co enkodowanie real-time i później dekodowanie efektów tegoż. Zwłaszcza, że zaczynają wchodzić zależności jakości i mocy enkodera.
zawsze używając Lepszego Kodeka moglibyśmy mieć:
2x więcej kanałów w Multipleksie,
2x mniejszy bitRate kanałów i całego Multipleksu
Tutaj wspomnę, że w Takim układzie dosłownie zdekodowałoby się to na komórce
a To źle?
w Niemczech i Chinach NTC jest pomyślana z myślą o odbiorze mobilnym
wydaje się, że jeśli coś zdekoduje się na Smartphonie,
to tym bardziej zdekoduje się na Smart TV

ja faktycznie jak widziałem, że w RealTime jest enkodowane 8 kanałów na raz i to do VBR…
to, rzeczywiście może się NiE udać…
ale co szkodzi nam póki co walnąć CBR :?: ?
i to CBR 2x mniejszy niż poprzedni VBR :?: ?
przecie to i tak w 2x wydajniejszym kodeku…
niby NiE opytmalne,
ale widz, NiE musi nawet wiedzieć, że ten sprzęt po stronie nadawcy za 5lat będzie zoptymalizowany…
(ktoś z konkurencji zrobi to w miesiąc, a ktoś w parę Lat)
wydaje się, że i tak HEVC + LCEVC dałby obraz Nie gorszy…

poza tym VVC miał mieć 4 pule patentowe i to niezależnie wyłączalne…
Mpeg 5 część 1 = EVC ma z 21 patentów wyłączalnych
na początek można by wyłączyć z 20patentów,
i uzyskać tylko wynik nie gorszy od HEVC…
(nie mówię, że Serio tylko na 1 patencie wynik będzie Nie gorszy)
DVB-T2 pisze: 17 maja 2022, o 03:09
some83 pisze: 16 maja 2022, o 16:55 Ponadto możesz pytać się technikom MX Player, jakim cudem 20% klientów ≈ 40mln Hindusów obsługują w H266.
To był marketingowy bełkot autorów aplikacji. Realnie żaden Hindus z tego nie korzysta. Nie padło tam żadne źródło tych danych, stwierdzenie w stylu mam 20 słoni w mieszkaniu i nie sprawdzisz tego, bo nie masz jak 8-) MX Player to wielka firma, potrzebuje dobrej prasy, żyją z reklam, chcą się liczyć. Wcisną dowolny kit. Jak zweryfikowałeś te dane? Pokaż mi dowód, że enkodują wszystko do VVC inny niż przeklejony komunikat prasowy - strumień przepuszczony przez analizator, najlepiej z kilkunastu assetów, żeby pokazać, że to nie jest demo.
Może ich zapewnienia są trochę wyolbrzymione,
dam Ci zaraz cytat, to uwierzysz:
Otóż Hinduski MX Player enkoduje 25Minutowe wideo na 51.72MBajtach.
łącznie z dźwiękiem, co daje bitRate 282,46kb/s
Takie ot Hinduskie HD .

NF daje radę 4K na 2Mb/s i to w 2x gorszym kodeku. Co oznacza, że NF daje radę HD zrobić w AV1 na 512kb/s, a SD na 256kb/s :!: ! 8-)
Obrazek
Więc Hindusi mają Lepszy bitRate na 1Pixel niż NF i to w 2× Lepszym Kodeku Video (co najmniej teoretycznie Lepszym…).
i :idea: Teraz mi powiedz, że :idea: 282,46kb/s w H266 Nie zdekoduje się na procku… :!:
a Mówili mi, że na tym bitRate to nawet SD nie możliwe… :lol: 8-) :ugeek:
a 282,46kb/s w H266 to odpowiednik Mpeg4 SDTV 1'129kb/s, które możesz dostrzec na Satelitarnym FTA…
Ponadto oni nie powiedzieli, że 20% klientów dekoduje to na Hinduskich komórkach,
wydaje się, że Android TV czy Android TV Box są bardziej prawdopodobne…
Ponadto mają 4° jakości,
a najmniejszy jest 2x mniejszy

Czemu Hindusów miałbyś nie poważać za osiągnięcia, skoro NF (zgaduję) pewnie poważasz za osiągnięcie 4K na 2Mb/s?
oni - Hindusi dekoder wzięli od Chińczyków - Tecent.
Na 1mld 400mln Hindusów 40mln klientów Mx Playera może sobie włączyć film w HD @ 282,5kb/s.
Ja w to jestem w stanie uwierzyć.

i Normalnie już oczyma wyobraźni widzę, jak MX Player wydaje $ Miliony czy Setki Tysięcy Dolarów,
by Zabezpieczyć przed Skopiowaniem 200MBajtów Filmu
przez populację skrajnie ubogich i skrajnie bogatych…
(skrajnie ubodzy sobie z tym nie poradzą, skrajnie bogaci nie będą zainteresowani,
a ile jest tych pomiędzy?)
Nawet VOD TVNu i Polsatu dość długo nie zabezpieczały wielce swoich materiałów…

DVB-T2 pisze: 17 maja 2022, o 03:09 Programowego rozwiązania do grania AV - nigdy żaden producent by nie wgrał do niczego jako default, bo żaden nie da gwarancji, że przy obciążeniu userlandu to nie zacznie ciąć. Na moc CPU nie ma wyłączności. Odrobinę pomyślunku... Idąc tym torem po co w ogóle wobec tego robić sprzętowe wsparcie grania AV czegokolwiek, jeśli można wszystko ogarnąć programowo... Żyjemy w bańce oszukiwani przez producentów HW :) Hmmm... Coś tu się nie spina. Jest jakaś przyczyna. Pomyśl, pomyśl.
AV1 jest dekodowane Software'owo
i Qualcomm nie zamierza robić chipów ze sprzętowym wsparciem pod AV1,
bo chce zarobić na sprzętowym wsparciu H266 = VVC i Mpeg5 ≈ EVC.
w tym Kontekście LC EVC rozwiązuje nawet problem AV1.

i Tak jest, w Radiu, czyli Głównie Audio już rezygnują ze sprzętowego dekodowania czy nawet demodulowania (z tym mogę się mylić, w sensie sam nie dowierzam w softwareowe demodulowanie, choć były karty co między S2 a T2 potrafiły przełączyć się, ale to im zajmowało trochę czasu… więc w jakimś sensie jest to prawdziwe)
i nie tyle było to pewnie oszukiwanie,
co przyzwyczajenia
Kojarzę, jak informatycy Lubią swoje Tryby, i nie chcą zrobić inaczej, bo to nie dość pięknie i nie dość rozwojowo, mimo, że chodzi…

wydaje się, że może przejdziemy z tym na poziom Wideo, ale na urządzeniach Wolumetrycznych.

DVB-T2 pisze: 17 maja 2022, o 03:09
some83 pisze: 16 maja 2022, o 16:55 Coś podejrzewam, że moderacja mnie będzie chciała przyskrzynić.
najtańszy Smart TV z Androidem jest po 1199zł z VAT na 1 portalu porównywarkowym.
Tutaj możesz sobie zainstalować LCEVC = Mpeg5 część 2,
DVB-T2 pisze: 17 maja 2022, o 03:09 Wystawię ci taki materiał, który bez sprzętowego wsparcia będzie ciął i nic nie zrobisz, choćbyś breakdance na uszach zatańczył :) Mam boxa Androida, mogę od ręki zainstalować i pokazać ci materiał, który tnie :D
Niestety śmiem wątpić, uważam, że będzie Ci ciężko znaleźć materiał na 4×2GHz Lub 8×1GHz Android Boxie ze sprzętowym wsparciem HEVC,
który zdekoduje się na tym urządzeniu w HEVC,
a Nie zdekoduje HEVC + LC EVC o 2x mniejszym bitRate.
i mówię tu tylko o bitRate do 4,5Mb/s.
a Nawet trzeba to obniżyć.
Bo jeśli w FTA HEVC jest 4,5Mb/s na kanał.
to jeśli w HEVC + LCEVC jest 2x Lepsza jakość.
To wystarczy tylko sprawdzić bitRate'y do poziomu 2,25Mb/
czyli 1,125 HEVC się zdekoduje sprzętowo i całe pytanie brzmi
czy na procku zdekoduje się 1,125Mb/s.
DVB-T2 pisze: 17 maja 2022, o 03:09 I tu zaczyna się oszustwo marketingowe ulotek, które czytasz (bo nie czytasz naprawdę żadnych poważnych analiz, tylko ulotki i reklamy firm, które próbują wciskać różne rozwiązania, zarobić lub opłacają tzw. lobbing, trzeba pamiętać, że trwa wojna między "starym porządkiem", a Google). Są dwa światy - niskiego bitrate z zachowaniem jakości, ale wtedy kosztownego pod względem mocy obliczeniowej, albo niskiego bitrate nie wymagającego też dużej mocy obliczeniowej, ale wtedy zamiecione pod dywan jest, że wynik jakościowy jest tragiczny, znacznie gorszy niż przy najlepszych profilach. I te światy nigdy się nie spotykają. Oprócz świata marketingowców obiecujących gruszki na wierzbie, a następnie znikających, gdy na enkoderze rozjeżdża się obraz od dźwięku i nikt nie wie dlaczego :lol:
Niech sobie Konkurują te 2 światy.
Co oznacza, że chyba na dzień dobry możemy mieć w NTC kanały z taką samom jakością co w HEVC, ale w HEVC + LCEVC,
czy H266,
oraz kanały wykorzystujące Lepszą jakość.
Wydaje się, że z czasem Konkurencja wymusi przejście w ten Lepszy świat.
Potrzebujemy tylko Zielonego Światła od urzędników,
a nawet Lekkiego przymusu:
H266 Lub HEVC + LCEVC,
resztę załatwi Wolny rynek z czasem.
i Będzie to Dużo Szybciej i Lepiej niż Przełączanie na H266 za dekadę…
DVB-T2 pisze: 17 maja 2022, o 03:09 Poza tym programowe granie nie nadaje się do regularnego użytku z uwagi na obciążenie, zajedzie sprzęt, nie pozwoli korzystać z innych funkcji urządzenia. Zagraj HEVC na komputerze bez wsparcia HEVC w GPU i CPU, tylko na czystych obliczeniach CPU - na wyższej złożoności enkodowania umrze, będzie cięło, na niższej zje cały CPU, wykluczając jakiekolwiek inne funkcje, a nie daj boże coś akurat musi się uruchomić w tle. Matematyki się nie oszuka. Do tego potrzebna jest wiedza, doświadczenie, a nie czytanie sobie marketingowych bełkotów :)
LCEVC dekoduje software'owo tylko połowę strumienia, czy jakie tam proporcje wprowadzisz.
a ponieważ Daje Lepszą jakość to wystarczy dekodować softwareowo tylko ćwierć ¼ strumienia.
LCEVC wykorzystuje dekodowanie sprzętowe Kodeka bazowego,
można, a nawet trzeba stosować dalej HEVC.
(oczywiście za bazę taniej być może w sensie Licencyjnym stosować AV1, czy EVC)
Tutaj Masz stronę Testową,
ale ta Aplikacja na Androida Lepsza.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2022, o 16:06 przez some83, łącznie zmieniany 1 raz.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: HEVC=h265 w dvb-t1

Post autor: dvbtowiec »

some83 pisze: 17 maja 2022, o 15:05 odbiorniki DvbT1 i Mpeg4 zostały zrobione…
odbiorniki DvbT2 i HEVC są
Nie czytasz uważnie i brniesz dalej.
Owszem są, ale zanim wdrożono je komercyjnie powstała cała otoczka sprzętowa, w tym także systemy kodowania przystosowane do obsługi standardów emisji i kodeków.
Rynek nie ma zapotrzebowania obecnie na ten standard, zatem nie ma i nie będzie masowej produkcji dla emisji FTA wyłącznie.
some83 pisze: 17 maja 2022, o 15:05 Mamy KRRiTV czy UKE i możemy własną sygnalizację wymyśli.
Chyba tam jakiś HEX 0xE9 czy coś możemy wymyślić.
Doprawdy? I jak to sobie wyobrażasz że producenci sprzętów specjalnie na nasz rynek, z własną odrębną sygnalizacją będą produkować sprzęt? :lol:
Nie kolego, rynek jest globalny i dopóki nie będzie jednolitego standardu światowego nasze lokalne zapiski papierowe niczego nie zmienią.
Papier przyjmie wszystko, ale są granice śmieszności.

Poza tym chciałem Ci zwrócić uwagę że już dawno odbiegłeś od tematu wątku który sam założyłeś, a brzmi on
HEVC=h265 w dvb-t1.

some83
Posty: 300
Rejestracja: 20 maja 2018, o 23:35
Miejscowość: Poznań
Odbiornik: wGniazdko220V ethernetWiFi
chciałbymTaki Dab+
SW/MW/LW DRM+
Instalacja antenowa: wannabe:220V w gniazdko na ethernet/WiFi
over IP na wszystko

Re: HEVC=h265 w dvb-t1

Post autor: some83 »

dvbtowiec pisze: 17 maja 2022, o 15:34 Nie czytasz uważnie i brniesz dalej.
Owszem są, ale zanim wdrożono je komercyjnie powstała cała otoczka sprzętowa, w tym także systemy kodowania przystosowane do obsługi standardów emisji i kodeków.
Rynek nie ma zapotrzebowania obecnie na ten standard, zatem nie ma i nie będzie masowej produkcji dla emisji FTA wyłącznie.
No, normalnie jak kojarzę, to Polsat Naziemny Szyfruje w T2 HEVC, a NiE ma Dekoderów…

ja Doprawdy bym się tym szyfrowaniem w NTC nie przejmował.
a przecież Szyfrowanie działa na innym poziomie
i Szyfrowanie doprawdy Nie jest zależne od Kodeka Wideo…

No Zaskoczcie Mnie :!: !
Jest jakaś oferta Sprzętu dla Polsatu Naziemnego MUX4?
Jakieś karty CAM czy CI?
i czy działają z 33°E?
Bo mniemam, że te same moduły mogą działać z T2 jak i S2.
Więc jak Kodek Wideo miałby mieć na to wpływ?
Ktoś, ktokolwiek się tym przejął?
Jak płynnie to zrealizowali?
Szyfrowanie załączyli bezproblemowo,
a że Dekoderów Brak, to już Nie Ma Czym się przejmować,
pełen Luz…
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

nawet jakby poślizg miał być na poziomie miesiąca, Lub Kwartału,
a To prywatna Firma,
a Nie TVP dostająca rocznie 2mld z budżetu + abonamenty +reklamy
czemu Tutaj żaden poślizg Nie miałby być Tolerowany?

(pobieżnie szukając Nie znalazłem niczego w Google,
ale Nie spędziłem na tym Szukaniu nawet 1‰ czasu jaki Szukałem informacji o Kodekach Wideo…)
dvbtowiec pisze: 17 maja 2022, o 15:34 Doprawdy? I jak to sobie wyobrażasz że producenci sprzętów specjalnie na nasz rynek, z własną odrębną sygnalizacją będą produkować sprzęt? :lol:
Nie kolego, rynek jest globalny i dopóki nie będzie jednolitego standardu światowego nasze lokalne zapiski papierowe niczego nie zmienią.
Tak, i z powodu tej Globalności uruchamiając TV podajesz w Menu w jakim kraju go uruchamiasz.
Poza tym wyjaśnij, czemu niektóre TV zakupione w Polsce, trzeba było przełączyć na Niemcy by im się Kodek HEVC załączył?
i Na dodatek podłączenie do internetu i Restarty…

poza tym Takie 2 Bajty oznakowania można zmienić później…
Poza tym Są coś jak Polskawi producenci w stylu Manta itp itd
Ferguson też ma Siedzibę w Polsce.

Przecież na początek w H266 to może TVP w 4K by wystartowało,
to użytkownik z Menu bez sygnalizacji może wybrać Ręcznie Kodek…
na Dany Kanał i całą Resztę…

Będzie to Lepiej Działać niż Dekodery Naziemnego Polsatu w Dniu Startu HEVC i T2,
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
…a potem zaktualizujemy do Globalnej Sygnalizacji… :D
przy mniejszych cyrkach…

a dla LCEVC to pewnie nie trzeba jakiś oznaczeń,
ale dobrze by było, aby zostały one zrobione.
dvbtowiec pisze: 17 maja 2022, o 15:34 Papier przyjmie wszystko, ale są granice śmieszności.
Moim zdaniem Niektórzy z Powagą Betonu NiE zauważają jak bardzo śmieszna jest Obecna sytuacja. :ugeek: :mrgreen: 8-)
(Tutaj z Całym Szacunkiem dla Kolegi: Gra słów NiE zamierzona (translator, oryginał: No pun intended ))
:? Skakanie przez Kraje, Restarty odbiorników… :shock: :?

Normalnie Sieci Neuronowe - Mózgi mają niezwykłą właściwość niesymetrycznego umniejszania i wyolbrzymiania rzeczy w zależności od źródła…
Gdzie tam mnie i informacją, które udzielam do renomowanych Koreańskich producentów…

a Co, to Tego NiE można Tego użyć na naszą Korzyść?
Duma Zabrania zauważenia, że te Granice już przekroczyliśmy?
może Nie przekroczyliśmy ich dość oficjalnie,
bo Sprytni Polacy Porobili program Licencjonujący Kodeki Wideo zagranicznego Producenta sprzętu… 8-) :!:
a Oficjalnie to tak się Nie da? :evil: :twisted:
dvbtowiec pisze: 17 maja 2022, o 15:34 Poza tym chciałem Ci zwrócić uwagę że już dawno odbiegłeś od tematu wątku który sam założyłeś, a brzmi on
HEVC=h265 w dvb-t1.
No Niby tak, ale jak w Temacie 8K poruszyłem wątki 2×MiMo
to mi je wrzucili w zupełnie inny temat…
(Nie wszystkie)


a HEVC w DvbT1
Nie jest Daleki
od HEVC + LCEVC w DvbT2.
ani od połowy kanałów w H266, a połowy w H265 = HEVC w DvbT2
a tym bardziej 1 jedynego Kanału w H266 = VVC: TVP 4K,
a całej Reszcie w HEVC w DvbT2/

LCEVC jest kompatybilny wstecznie.
(ale jakby ktoś chciał oglądać w jakości HD, to by jednak musiał zaktualizować, Lub nabyć odbiornik zaktualizowany.)

i dobrze byłoby, żeby Populacja zrozumiała,
że jest sposób na Szybsze, bo już w "Politycznym / Urzędniczym" jutro,
przechodzenie na Lepszy Standard Kompatybilny w sposób Nie tylko szybki, ale w dużej Mierze Kompatybilny wstecznie…

Podoba mi się w tym wątku to,
że z oporem, ale jednak Racja jest dowodzona.

i ogólny Temat to:
Kompatybilne wsteczne Metody Ulepszania jakości sygnału Wideo:
  1. SHVC (HEVC =H265), LC EVC = Mpeg5 część 2 i HbbTV
  2. 2×2× MiMO
  3. czy 1 Kanał H266 i 4K UHD spośród reszty Kanałów HEVC w DvbT2
DVB-T2 pisze: 17 maja 2022, o 03:09 I tu zaczyna się oszustwo marketingowe ulotek, które czytasz (bo nie czytasz naprawdę żadnych poważnych analiz, tylko ulotki i reklamy firm, które próbują wciskać różne rozwiązania, zarobić lub opłacają tzw. lobbing, trzeba pamiętać, że trwa wojna między "starym porządkiem", a Google). Są dwa światy - niskiego bitrate z zachowaniem jakości, ale wtedy kosztownego pod względem mocy obliczeniowej, albo niskiego bitrate nie wymagającego też dużej mocy obliczeniowej, ale wtedy zamiecione pod dywan jest, że wynik jakościowy jest tragiczny, znacznie gorszy niż przy najlepszych profilach. I te światy nigdy się nie spotykają. Oprócz świata marketingowców obiecujących gruszki na wierzbie, a następnie znikających, gdy na enkoderze rozjeżdża się obraz od dźwięku i nikt nie wie dlaczego :lol:
Tutaj muszę Przyznać, że ten Stary Świat, już przegrał WalkOver'em, zwłaszcza w świecie FTA i to dekadę Temu.
Nawet wtedy jakość Teledysków na YT, przy tym samym bitRate była Lepsza.
a wynika to z tego, że jeśli doda się na ekranie chociażby Logo, to ono umniejsza jakość pozostałym elementom w Kadrze.

Żeby zremisować, Musieliby Dać TV w 2×2 MiMo 4K UHD VVC = H266 i po HbbTV: Quality Scalable -H266+Joint Layer Reference Lub LCEVC i to pewnie w 8K.

Właśnie przez FAKT:
DVB-T2 pisze: 17 maja 2022, o 03:09 że trwa wojna między "starym porządkiem", a Google
Mamy Szansę na Lepszy Standard w Tradycyjnych rozsiewach,
które od Dekad mają gorszą jakość niż internetowe VOD.

APV ścigając się z NF i D+ będzie inwestować w 8K,
mieli dużo mniej własnych produkcji niż konkurencja,
ale to znaczy, że mniej ekip i sprzętu.
i 8K może im sporo klientów zachęcić.
Podczas gdy D+ i NF skupia się na tym co mają…

a YT także umożliwia 8K,
moim zdaniem 8K, ba nawet 4K z YT ma jakość Lepszą niż UHDTV w FTA,
Może z BluRay 4K UHD przegrywa.

a w Miarę jak będą wygasać patenty Mpeg4, czy jakieś z ponad 21 patentów Mpeg5
to przecież YT zrobi AV2, AV3,
a Chińczycy AVS4,
a Ty mniemasz, że TV będzie przechodzić na H266 za dekadę…
albo i pół…

Wg niektórych HEVC nie wszedł do mainstreamowej TV przez zagmatwanie Licencji,
ale sytuacja jest dużo prostsza w przypadku:
AV1, Mpeg5, LCEVC, i nawet w VVC = H266 wzięto pod uwagę możliwość wyłączenia całej puli patentowej…

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: HEVC=h265 w dvb-t1

Post autor: dvbtowiec »

Te same moduły nie będą działać. Wiedzę masz kiepską.
Platformy cyfrowe wymieniały moduły aby mogły obsłużyć kanały 4K nadawane w DVB-S2 HEVC.
A to że Polsat nie ma dekodera naziemnego to wyłącznie sprawa Polsatu. Możliwości są aby taki sprzęt produkować, w przeciwieństwie do Twoich wymysłów, bo nie ma kompletnie niczego aby taki sprzęt produkować i jest to po prostu nieopłacalne.
Bajdużysz z tymi swoimi pomysłami już kilka lat i kompletnie nic na rynku się nie zmieniło.
I nie zmieni się, bo nie Twoje chciejstwo o czymkolwiek decyduje, a opłacalność biznesowa danego przedsięwzięcia a co z tym związane zapotrzebowanie na takie usługi, którego na razie nie ma. Finito.
some83 pisze: 17 maja 2022, o 17:18 Poza tym wyjaśnij, czemu niektóre TV zakupione w Polsce, trzeba było przełączyć na Niemcy by im się Kodek HEVC załączył?
Z tej samej przyczyny o której pisałem, czyli GLOBALIZACJA RYNKU. Nikt nie produkował telewizorów na poszczególne rynki lokalne. Specyfikacja DVB-T2 HEVC jest ustalonym standardem na całym świecie.
Zatem tam gdzie on nie obowiązywał, producent programowo wyłączał dostęp do nie używanej w danym kraju głowicy, aby nie mieć problemów.
A teraz mi powiedz czy tak samo jest z sygnalizacją?
Nie musisz odpowiadać. Odpowiedź jest znana.

some83
Posty: 300
Rejestracja: 20 maja 2018, o 23:35
Miejscowość: Poznań
Odbiornik: wGniazdko220V ethernetWiFi
chciałbymTaki Dab+
SW/MW/LW DRM+
Instalacja antenowa: wannabe:220V w gniazdko na ethernet/WiFi
over IP na wszystko

Re: HEVC=h265 w dvb-t1

Post autor: some83 »

dvbtowiec pisze: 17 maja 2022, o 18:26 Te same moduły nie będą działać. Wiedzę masz kiepską.
W życiu nie używałem Szyfrowanej TV.
Nie wiem, komu się chce takie cyrki odstawiać.
Logowanie Łatwiejsze,
jak na mój Gust, płatne usługi to mogą do HbbTV dać.
Zresztą wydawałoby się, że to od bitRate'u zależy przede wszystkim…

tylko tutaj Nie chodzi o Szyfrowanie, co działa niezależnie,
(choć może zależeć od bitRate'u, a ten został podniesiony w NTC, więc rozumiem, że może wywalić).
tylko o DRM,
co uważam, na TVPublicznej Nie powinno mieć miejsca na programach wyprodukowanych choćby za dotacje z Budżetu,
Chcą sobie DRMować, to prywatni niech robią…
ale Po co mieliby dostawać cokolwiek wtedy z podatków?

a prywatni Nadawcy, jak Najwyżej Dodadzą DRM, czego NiKT im nie zabroni,
to nagle 75% populacji nie zobaczy Nic na takim Kanale TVNu czy ESKA,
będzie to wtedty
czym to się różni

Chcesz Mi powiedzieć, że ze względu na Kanały Naziemne Polsatu,
do Których NiKT nie sprzedaje Dekodera,
Nie możemy przełączyć Kanałów FTA na HEVC + LCEVC,
czy H266?
Mało tego, Nie możemy przełączyć ani 1 jedynego kanału ze wszystkich w HEVC nadawanych?

bo 40mln Kraj ogląda się uważnie na Polsat?
Serio?
ze Wględu na Polsat Naziemny, nie możemy dodać Warstwy ulepszającej TVP info do 4K UHD w LCEVC,
pozostawiając resztę - wersję TVP info HD w HEVC :?: ?
i oglądamy się na DRM,
bo a Nuż ktoś sobie by sPVRował TVP info?
dvbtowiec pisze: 17 maja 2022, o 18:26 A to że Polsat Nie ma dekodera naziemnego to wyłącznie sprawa Polsatu.
a prywatni Nadawcy, jak Najwyżej Dodadzą DRM, czego NiKT im Nie zabroni,
to nagle 75% populacji nie zobaczy Nic na takim Kanale TVNu czy ESKA,
będzie to wtedty
no i Czym to się Różni :?: ?
Czemu Polsat ma prawo Szyfrować 100% populacji i Nie sprzedawać Dekoderów,
a TVNy i inni Nie mogą nadawać w HEVC + LCEVC Lub H266 czy Mpeg5 z załączonym DRM
Nie swoich produkcji tak, że NiKT ich nie zobaczy?



ja Akurat Mam wrażenie, że to jednak sprawa wszystkich odbiorców NTC w Polsce,
skoro mówisz, że odbiorników bez Funkcji FTA się NiE produkuje,
tutaj Mam wrażenie, że ściemniasz…
Takie coś jest Jawnym Blokowaniem i Sabotażem…
Zakładając, że Rada Spółki takie coś podjęła,
to można byłoby ich postawić przed Sądem za działanie na szkodę spółki i akcjonariuszy,
Lub interesu Publicznego…

to Produkuje się w końcu odbiorniki FTA, czy Nie?
dvbtowiec pisze: 17 maja 2022, o 18:26
some83 pisze: 17 maja 2022, o 17:18 Poza tym wyjaśnij, czemu niektóre TV zakupione w Polsce, trzeba było przełączyć na Niemcy by im się Kodek HEVC załączył?
Z tej samej przyczyny o której pisałem, czyli GLOBALIZACJA RYNKU. Nikt nie produkował telewizorów na poszczególne rynki lokalne. Specyfikacja DVB-T2 HEVC jest ustalonym standardem na całym świecie.
Zatem tam gdzie on nie obowiązywał, producent programowo wyłączał dostęp do nie używanej w danym kraju głowicy, aby nie mieć problemów.
Nie Sądzę,
Raczej producent wyłączał Kodek, by Nie płacić Licencji…
za Polskę,
ot co

W tych Telewizorach prosili także o miasta,
Mam wrażenie, że w kolejnej Generacji, będą mogli ściągać Listę kanałów z internetu…
ja wiem, że to dla niektórych Nie do wyobrażenia…

dvbtowiec pisze: 17 maja 2022, o 18:26 A teraz mi powiedz czy na sygnalizacje jest standaryzacja?
ISO/IEC 13818-1/DAMD 1
Information technology — Generic coding of moving pictures and associated audio information — Part 1: Systems — Amendment 1: Carriage of LCEVC in MPEG-2 TS and other improvements



ISO/IEC 13818-1:2019/DAmd 2
Information technology — Generic coding of moving pictures and associated audio information — Part 1: Systems AMENDMENT 2: Carriage of VVC MPEG-2 TS


ISO/IEC 23000-19:2020/DAMD 2
Information technology — Multimedia application format (MPEG-A) — Part 19: Common media application format (CMAF) for segmented media — Amendment 2: CMAF media profiles for MPEG-H 3D audio, EVC, VVC and other technologies


ISO/IEC 23000-19:2020/WD AMD 4
Information technology — Multimedia application format (MPEG-A) — Part 19: Common media application format (CMAF) for segmented media — Amendment 4: LCEVC and other technologies


ponadto Można użyć ramek synchronizujących HbbTV nadawanych w samym strumieniu Mpeg2TS.

CONFORMANCE POINTS
After analysis of the commercial requirements and technical capabilities of
VVC, the TM-AVC group identified 4 four conformance points for interoperability of 2 both:
  1. Transport Stream
  2. and DVBDASH delivery.

These 4 four conformance points (as illustrated in Figure 2)
have been specified
in the new revision to DVB-AVC, published as DVB BlueBook A001r19:

Czyli odpowiedź Brzmi TAK.
Będą o tym mówić Jutro w Środę o 9:00 Rano 18V2022
na DvbWorld w Brukseli: ←←←←←. Bilety dla Non Members po 100€uro, ale myślę, Nasi kochani technicy i inżynierowie z TVP i Emitela łapią się na tańsze dla członków po 50€uro


a Tak prawdę mówiąc jak to Czytam,
to ta specyfikacje już Mi się Nie podoba…
(Nie dość dobra, i Nie dość Elastyczna / Flexible).


Luty 2022:
Specification for the use of Video and Audio Coding in Broadcastand Broadband Applications
DVB Document A001 Rev.19
dvb.org/wp-content/uploads/2022/02/ ….pdf
:
4.Systems layer ................................................................................................................................. 39
4.0.0 Introduction.............................................................................................................................................. 39
4.1.0.Broadcast bitstreams and Baseline IRDs ................................................................................................. 39

W spisie treście jest sporo o VVC ,w kontekście Transport Streamu.

Annex M (informative): Considerations for personalization and accessibility services with VVC
............................................................................................................... 325

to było z Lutego2022,
a Nawet jak napiszemy do urzędnika,
to terminowo Odpowiedź morze przyjść w Czerwcu 2022.




MPEG-DASH player conformance points for VVC are specified in clause 5.15, together with the VVC IRD
conformance points

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: HEVC=h265 w dvb-t1

Post autor: dvbtowiec »

Niczego nie zrozumiałeś z mojej wypowiedzi, jak i z wypowiedzi kolegi.
My Ci jedno, Ty zupełnie coś innego.

W szyfrowaniu nie chodzi o MUX naziemny Polsatu chłopie. Patrz globalnie, a nie lokalnie.

Szkoda na Ciebie czasu.

some83
Posty: 300
Rejestracja: 20 maja 2018, o 23:35
Miejscowość: Poznań
Odbiornik: wGniazdko220V ethernetWiFi
chciałbymTaki Dab+
SW/MW/LW DRM+
Instalacja antenowa: wannabe:220V w gniazdko na ethernet/WiFi
over IP na wszystko

Re: HEVC=h265 w dvb-t1

Post autor: some83 »

dvbtowiec pisze: 17 maja 2022, o 23:53 Niczego nie zrozumiałeś z mojej wypowiedzi, jak i z wypowiedzi kolegi.
My Ci jedno, Ty zupełnie coś innego.

W szyfrowaniu nie chodzi o MUX naziemny Polsatu chłopie. Patrz globalnie, a nie lokalnie.
pewnie Patrze na sprawę Globalnie,
ale Nie tylko w Czasoprzestrzeni,
a Kolega tylko patrzy Globalnie, ale tylko w przestrzeni…
…bo nawet o czasie Kolega zapomina…

to w końcu produkują sprzęt do Tylko i wyłącznie do FTA czy NiE…:?: ?

Czemu Brak Dekoderów dla Polsatu Naziemnego Publicznie Posiadanej i Notowanej Spółki Akcyjnej Na prawie Całym MUXie:
Nie jest sprawą?
ale Byłby sprawą gdyby brakło obługi DRM tylko na paru blokach programowych paru kanałów TVPublicznej?

coś Mam wrażenie, że Nie nadążam za asymetrycznością Warunków…

Normalnie zagmatwane jak Odpowiedź KRRiTV :mrgreen: na moje Telefoniczne Pytanie:
po jakim czasie od wpłacenia pieniędzy na podany przez nich Numer Konta mogę Startować Kanał TV… :lol: 8-) :ugeek:
Nic Tylko Gmatwanie w odpowiedzi…*
*w Normalnym Kraju byłoby to od razu po wysłaniu Mi przez KRRiTV potwierdzenia otrzymania Pieniędzy.
albo Nawet i bez Żadnych opłat, tym bardziej, że Nie chciałem wystartować kanału w NTC…


Czemu Brak możliwości dekodowania oferty Abonamentowej dla Publicznie Posiadanej i Notowanej Spółki Akcyjnej
Nie jest problemem Publicznym?

a Czemu troska o brak możliwości Personalnego VRu miałby być Problemem dla TVPublicznej :?: ?
Która, o Dziwo także jest Publicznie Posiadaną Spółką Akcyjną
zasilaną z Publicznych pieniędzy, i także przez Publiczność płacącą przymusowy Abonament
i za te Publiczne Pieniądze Tworzących Programy własne, i emitujących Produkcje Dotowane z Publicznego Budżetu Państwowego, bądź Unijnego…

Prywatny, to może być Twitter, jak go sobie Musk Kupi…
a Póki co Twitter jest Publicznie posiadany i Notowany.


Nie Dziwota, że Ludzie zgadzający się z Takim zagmatwaniem zawsze wytłumaczą, bo sami szczerze wierzą,
że rzeczy są bardziej skomplikowane niż są… Niczym Cyrki TVP z Emisją Satelitarną…
albo Opłatami TVP za Mux 8 dla Szanownego Emitela…

DVB-T2
Posty: 171
Rejestracja: 14 listopada 2020, o 07:52
Miejscowość: Kielce
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce/Święty Krzyż

Re: HEVC=h265 w dvb-t1

Post autor: DVB-T2 »

@dvbtowiec
Tak jak się spodziewałem. some83 to beznadziejny przypadek ekstremalnej ignorancji. Dyskusja z nim jest bezcelowa. Nawet nie rozumie czego nie rozumie.
some83 pisze: 17 maja 2022, o 15:05 to i odbiorniki DvbT2 i VVC, a już Zwłaszcza HEVC + LCEVC zrobią,
tym bardziej, że Polska nie będzie 1 jedynym rynkiem.
Choć mamy Szansę być 1 z pierwszych…
Jakie będą inne rynki? Nie ma aktualnie żadnych perspektyw na sprzedaż. Nie ma gotowych platform HW. Bez mocnych perspektyw na sprzedaż nikt nic nie będzie produkować. W Polsce standard jest wybrany, a decyzje podjęte.
some83 pisze: 17 maja 2022, o 15:05 LCEVC to warstwa ulepszająca kodek bazowy dekodowany sprzętowo, np HEVC.
Gwarantuje to kompatybilność wsteczną.
To znaczy, zrozumie to każdy sprzęt z HEVC,
a tylko sprzęt z firmware zaktualizowanym do LCEVC zdekoduje…
Żeby zdekodować najpierw musi wiedzieć, że tam coś jest. Sam jak się później okazało jednak odkryłeś, że jest dokument o sygnalizacji, niestety zabrakło ci wiedzy, żeby odkryć w nim napis "Under development" :)
some83 pisze: 17 maja 2022, o 15:05 wydaje mi się
To dotyczy wszystkiego co piszesz.
some83 pisze: 17 maja 2022, o 15:05 Mamy KRRiTV czy UKE i możemy własną sygnalizację wymyśli.
Chyba tam jakiś HEX 0xE9 czy coś możemy wymyślić.
Mało tego, można to zmienić w firmware na globalny standard, jak tamci ustalą.
Pod warunkiem, że pliki z firmware są bez kompresji.
Wystarczy zmienić ten jeden bajt.
Gorzej, jeśli trzeba byłoby by zmienić bajt, na 2 bajty.
Eksplozja ignorancji. Nawet sobie sprawy nie zdajesz jak bardzo złożona jest sygnalizacja. Dziwne uwagi o edycji firmware, gdy już dawno są różne zabezpieczenia, sumy kontrolne i czasy frywolnej edycji odeszły w zapomnienie - można zbyć tylko milczeniem.
some83 pisze: 16 maja 2022, o 16:55 na chłopski rozum
To jest twój problem.
some83 pisze: 16 maja 2022, o 16:55 Mamy bitRate FTA na poziomie 4,5Mb/s na kanał.
z Tego 2,25Mb/s użyje dekodowania sprzętowego HEVC,
więc do zdekodowania LCEVC na sofcie wystarczy zaledwie by procek sobie poradził z 2,25 w LCEVC.
te LCEVC jest tak skonstruowane, że jest tam skalowanie w górę, ± aplikacja różnic przesłanych w strumieniu LCEVC…
(dziwne, że ktoś im dał na to patent).
Doprawdy więcej do FTA nie potrzeba niż takie 2,25Mb/s.
Na podstawie czego są te wyliczenia? Co sprawia, że według ciebie procek (jaki procek?, jaka architektura?, jakie rozszerzenia?, jaka moc obliczeniowa?) miałby sobie poradzić akurat z tym? Kto to zweryfikował, gdzie i jak? Na jakich przykładach enkodowania czasu rzeczywistego?
Nawet szkoda mi zadawać więcej pytań, po prostu te wyliczenia są zmyślone. Przerażające, że ktoś może to uznać, że ma to faktycznie jakieś umocowanie w rzeczywistości, albo nawet się oprzeć, a to jest po prostu ot tak zmyślone.
some83 pisze: 16 maja 2022, o 16:55 bo (póki co) nie jestem nadawcą.
Na razie jesteś blisko debiutu w Comedy Central na stand-upie.
some83 pisze: 16 maja 2022, o 16:55 Przecież chyba rozumiesz, jeśli odpalili VVC na przeglądarce w WASM, i osiągnęli parametry Lepsze jak w NTC FTA…
to bez przeglądarki będzie znacznie Lepiej…
Zresztą tam były testy także bez przeglądarki…
ja nawet Nie Marzę, że Takie wyniki bitRate'u będą w NTC i FTA
A to dlaczego niby? Sądzisz, że czym przeglądarka odtwarza multimedia? Myślisz, że przeglądarka robi narzut obciążenia na dekodowaniu wideo? Dlaczego?
some83 pisze: 16 maja 2022, o 16:55 zawsze używając Lepszego Kodeka moglibyśmy mieć:
2x więcej kanałów w Multipleksie,
2x mniejszy bitRate kanałów i całego Multipleksu
Tutaj wspomnę, że w Takim układzie dosłownie zdekodowałoby się to na komórce
a To źle?
Źle, jeśli za tym stoją ukryte, może nawet miliardowe koszty. Co ty myślisz, że enkodery się same kupią, że dekodery się same zrobią (gdy ich nie ma), że ludzie teraz, mając już wszystko kupione będą jeszcze raz wymieniać wszystko? Zresztą w ogóle bzdurna rozmowa, bo nawet enkoderów klasy produkcyjnej, produkowanych masowo, do połowy cudów, które widzisz na papierze - nie ma. Nie ma jak i czym tego nadawać przy stanie na dziś. Przeszukaj producentów enkoderów i czekam na namiary na enkodery LCEVC produkowane masowo, dostępne od ręki.
some83 pisze: 16 maja 2022, o 16:55 Otóż Hinduski MX Player enkoduje 25Minutowe wideo na 51.72MBajtach.
Reszty nie cytuję, bo to bełkot. Napisałem, że wklejasz fałszywe, spreparowane komunikaty prasowe i co robisz? Wklejasz fałszywy spreparowany komunikat prasowy z danymi kompletnie z tyłka :) Sami o sobie napisali, nie przedstawili na nic żadnych dowodów i nikt tych rewelacji nie potwierdził. Czy to do ciebie dociera, że dałeś się oszukać Hindusowi? Na wszystkie ich rewelacje nie ma żadnego dowodu. Jest powtarzany w kółko komunikat pochodzący od nich samych z ok. czerwca 2021 i nic więcej nigdzie.
Za to jednocześnie jest sporo głosów i wiele poszlak wskazujących, że co opisali nie może być prawdą i Hindusi radośnie oglądają, ale H.264, do czego zresztą nawet między wierszami się przyznali, stwierdzając, że jeśli się nie da, bo urządzenie nie wspiera (a żadne nie wspiera :lol: ) to dostarczają starymi kodekami. I taka to rewolucja dla naiwnych, co nabierają się na materiały marketingowe.
some83 pisze: 16 maja 2022, o 16:55 i Tak jest, w Radiu, czyli Głównie Audio już rezygnują ze sprzętowego dekodowania czy nawet demodulowania (z tym mogę się mylić, w sensie sam nie dowierzam w softwareowe demodulowanie, choć były karty co między S2 a T2 potrafiły przełączyć się, ale to im zajmowało trochę czasu… więc w jakimś sensie jest to prawdziwe)
Ze wszystkim się mylisz, bo na niczym się nie znasz.
Programowe demodulowanie jest możliwe, ale szalenie obciążające i skuteczne na ten moment dla radia AM/FM. Dla DVB jest próbowane, ale na razie z mizernymi osiągami, bo zwyczajnie trzeba mieć komputer-smok, żeby zdemodulować co leci, a jeszcze dalej nadal zostaje przetworzenie strumienia.
some83 pisze: 16 maja 2022, o 16:55 Niestety śmiem wątpić, uważam, że będzie Ci ciężko znaleźć materiał na 4×2GHz Lub 8×1GHz Android Boxie ze sprzętowym wsparciem HEVC,
który zdekoduje się na tym urządzeniu w HEVC,
a Nie zdekoduje HEVC + LC EVC o 2x mniejszym bitRate.
i mówię tu tylko o bitRate do 4,5Mb/s.
a Nawet trzeba to obniżyć.
Bo jeśli w FTA HEVC jest 4,5Mb/s na kanał.
to jeśli w HEVC + LCEVC jest 2x Lepsza jakość.
To wystarczy tylko sprawdzić bitRate'y do poziomu 2,25Mb/
czyli 1,125 HEVC się zdekoduje sprzętowo i całe pytanie brzmi
czy na procku zdekoduje się 1,125Mb/s.
Eksplozja ignorancji v2.
Czy zdajesz sobie sprawę w ogóle z faktu, że wydajność i enkodowania i dekodowania w ogóle nie zależy od bitrate, tylko od złożoności procesu? Możesz mieć plik z super małym bitrate, ale takiego killera, że zawet jednej klatki nie wyświetlisz i zresztą jest to super proste do osiągnięcia, bo jeszcze pomijasz też oczywiście (brak wiedzy), że to, że coś sprzętowo dekoduje HEVC, nie oznacza, że każdy profil i co za tym idzie nie można go załatwić kombinacją parametrów enkodowania.
some83 pisze: 16 maja 2022, o 16:55 Niech sobie Konkurują te 2 światy.
Co oznacza, że chyba na dzień dobry możemy mieć w NTC kanały z taką samom jakością co w HEVC, ale w HEVC + LCEVC,
czy H266,
oraz kanały wykorzystujące Lepszą jakość.
Wydaje się, że z czasem Konkurencja wymusi przejście w ten Lepszy świat.
Potrzebujemy tylko Zielonego Światła od urzędników,
a nawet Lekkiego przymusu:
H266 Lub HEVC + LCEVC,
resztę załatwi Wolny rynek z czasem.
i Będzie to Dużo Szybciej i Lepiej niż Przełączanie na H266 za dekadę…
Eksplozja ignorancji v3
Nie ma sprzętu, nie ma enkoderów, nie ma jak nadawać, nie ma standardów, nie ma czym. Mimo że to udowodniono parę postów wyżej, na koniec wychodzi człowiek i stwierdza, że to decyzja urzędników :lol:
some83 pisze: 16 maja 2022, o 16:55 LCEVC dekoduje software'owo tylko połowę strumienia, czy jakie tam proporcje wprowadzisz.
a ponieważ Daje Lepszą jakość to wystarczy dekodować softwareowo tylko ćwierć ¼ strumienia.
Magiczne obliczenia na bazie czego? A no tak, niczego. Podoba mi się to autorytatywne stwierdzenie - daje lepszą jakość. Tak, jakby się nie dało zaenkodować z gorszą, a da się. I jeszcze to stwierdzenie na pewniaka, że wystarczy 1/4, nie no - im dłużej czytam, tym bardziej komiczne, bo te dane nie są oparte o nic, tylko facetowi tak się wydaje :lol:
some83 pisze: 17 maja 2022, o 17:18 Szyfrowanie załączyli bezproblemowo,
a że Dekoderów Brak, to już Nie Ma Czym się przejmować,
Żebyś się za moment nie zdziwił. Kto ma plotki, ten wie, że coś będzie.
some83 pisze: 17 maja 2022, o 17:18 Żeby zremisować, Musieliby Dać TV w 2×2 MiMo 4K UHD VVC = H266 i po HbbTV: Quality Scalable -H266+Joint Layer Reference Lub LCEVC i to pewnie w 8K.
Na bazie czego ten szacunek? Bierze pod uwagę, że nadawcy i dostawcy treści muszą zakupić enkodery (których nie ma)? Że odbiorcy nie mają sprzętu gotowego na nic z twoich wymysłów i też musieliby wszystko wymieniać? Nad analizą opłacalności scenariuszy enkodowania siedzą tęgie firmy i decydują się wydawać lub nie miliardowe budżety. Gdyby dało się magicznie prostą decyzją nagle zrobić wszystko lepiej, to czemu już teraz Netflix tak nie gra? A tu jakiś random w internecie stwierdził jakie jest rozwiązanie na pokonanie Google :lol:
some83 pisze: 17 maja 2022, o 17:18 Mamy Szansę na Lepszy Standard w Tradycyjnych rozsiewach,
które od Dekad mają gorszą jakość niż internetowe VOD.
Nie mamy, jesteś oderwany od rzeczywistości.
some83 pisze: 17 maja 2022, o 17:18 APV ścigając się z NF i D+ będzie inwestować w 8K,
Nie będzie, 8K aktualnie nie jest driverem na rynku.
some83 pisze: 17 maja 2022, o 17:18 a YT także umożliwia 8K,
Od dawna i nic z tego nie wynika, co tylko potwierdza, że 8K w tym momencie to jeszcze ślepak. Jest na razie za mało 4K, żeby już skakać do 8K.
some83 pisze: 17 maja 2022, o 17:18 a Ty mniemasz, że TV będzie przechodzić na H266 za dekadę…
albo i pół…
Nie, będziemy przechodzić wtedy, kiedy będzie na to zapotrzebowanie rynku, klientów, ssanie, a nie twoje "pomysły" :)
some83 pisze: 17 maja 2022, o 21:07 jak na mój Gust, płatne usługi to mogą do HbbTV dać.
Jak, jeśli HbbTV dało DRM jako opcjonalne wymaganie, więc większość sprzętu jest bezbronna przy HbbTV i zasadniczo nie nadaje się to do dostarczania żadnego premium?
Popatrz, a parę postów temu twierdziłeś, że nie ma. Postęp. No to teraz przeczytaj jeszcze, ze szczególnym uwzględnieniem co znaczy "Under development" :) To nie jest zatwierdzony standard, więc nikt tego nie zaimplementuje, bo może się nawet i całkiem wywrócić z jakiegoś powodu, nie o jakiś tam bajt, tylko całkowicie zmienić logikę. Bez finalizacji nie ma implementacji u nikogo.
To jest w ogóle DRAFT, ale żeby skrócić twoje męki - akurat to sfinalizowano, tylko dowiedz się jeszcze kiedy, bo to wypominałem ci parę postów temu, że było niemożliwe, aby nadawać TVP 4K w VVC na Euro 2020 właśnie dlatego (znaczy to był jeden z tysięcy powodów), że ten dokument nie był sfinalizowany. Miną lata świetlne przy twoim podejściu, zanim się w tym odnajdziesz i to zrozumiesz.
Under development - to raz.
Dwa - czy ty czytasz w ogóle, co wstawiasz? Gdzie tu jest o MPEG-TS? To nie ten standard.
Under development - to raz.
Dociera coś do ciebie, że te standardy są w trakcie opracowywania?
Dwa - jak wyżej - gdzie tu jest o MPEG-TS? To nawet nie ten standard.
Wstawiłeś coś kompletnie nie na temat, niezwiązanego z emisją naziemną, mającego się kompletnie nijak do tego, o czym piszemy i nie mającego żadnego zastosowania.
some83 pisze: 17 maja 2022, o 21:07 ponadto Można użyć ramek synchronizujących HbbTV nadawanych w samym strumieniu Mpeg2TS.
Co można użyć w czym? :lol: Ramek jakich? Chyba takich na zdjęcia :lol:
Wiesz jak się nadaje HbbTV? Jest tablica AIT, w niej adres URL serwisu, nie ma żadnych ramek AV, żeby coś sobie tam wstawiać. Kolejny przykład braku wiedzy. Czy rozumiesz, że na tym forum są obecni także ludzie z jakąś tam wiedzą? Momentalnie wychodzi, że nie masz bladego pojęcia, o czym piszesz.
some83 pisze: 18 maja 2022, o 01:07 po jakim czasie od wpłacenia pieniędzy na podany przez nich Numer Konta mogę Startować Kanał TV… :lol: 8-) :ugeek:
Co ty nam chcesz uruchomić Ignorancja TV? Daruj... :ugeek:


Dyskusja dalej nie ma sensu, some83 po prostu nie chce się douczyć, on zamierza wiecznie tkwić w swoim odlocie i szkoda na niego czyjegokolwiek czasu. Przykro-straszne jest, że mimo takich braków jednocześnie wrzuca swoje oderwane osądy z taką pewnością. Dla osób, które nie są techniczne, ktoś może się na to naprawdę nabrać, uwierzyć, że faktycznie oto szkoda się dzieje, bo nie wybieramy czegoś lepszego, a dałoby się. A tu mamy do czynienia z fantastą i to w złym tego słowa znaczeniu.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: HEVC=h265 w dvb-t1

Post autor: dvbtowiec »

some83 pisze: 18 maja 2022, o 01:07 Czemu Brak Dekoderów dla Polsatu Naziemnego Publicznie Posiadanej i Notowanej Spółki Akcyjnej Na prawie Całym MUXie:
Nie jest sprawą?
ale Byłby sprawą gdyby brakło obługi DRM tylko na paru blokach programowych paru kanałów TVPublicznej?
Odpowiem Ci tylko na to (kolejny raz)) ale tym razem obrazowo, z niewielką nadzieją że zrozumiesz, to czego nie rozumiesz, bo całą resztę wyjaśnił Ci fachowo kolega @DVB-T2

Jeśli masz własną firmę i możliwość produkować drewniany wieszak, do którego bez większych kłopotów kupisz deskę, klej, kołki, gwoździe itp., to wyłącznie Twoją sprawą jest czy chcesz go produkować i na nim zarabiać.
Pewne jest jedno sprzedaż taki wieszak na całym świecie w skali masowej o ile masz dobre kontakty i żyłkę biznesmena, ale dla uproszczenia to pomijam.

To odpowiada sytuacji Polsatu - ma możliwości techniczne i sprzętowe, to czy je wykorzystuje jest wyłącznie sprawą tej firmy.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jeśli jednak chciałbyś w swojej firmie produkować masowo np. prototypowe statki kosmiczne, nie przetestowane w dodatku, to chociażbyś na głowie stanął, nie jesteś w stanie, gdyż nie byłbyś w stanie kupić masowo produkowanych komponentów, a poza tym nawet gdybyś miał podpisane kontrakty z firmami które je produkują, byłyby tak drogie że przeciętny Kowalski by ich masowo nie kupił, a jedynie elita elit. Poza tym czy ktokolwiek inwestowałby w statek który nie jest przetestowany i sprawdzony?

Odpowiedz sobie zatem sam na pytanie po co miałbyś wydać grube miliardy na produkcję masowo czegoś, czego nikt nie kupi, bo nie ma na to popytu w danym momencie na rynku?
To by w praktyce oznaczało poważne straty finansowe.

To odpowiada Twojemu bajdurzeniu o możliwości skorzystania przez TVP z czegoś czego nie ma rynku. Czy TVP ma sobie zamówić sama dla siebie taki sprzęt, wiedząc że widz nie kupi odbiorników, których notabene nie ma do kupienia? Wiesz jak takie indywidualne zamówienie byłoby drogie? Pomijam tu aspekt specyfikacji które nie są zamknięte, co również nagminnie ignorujesz, sam fakt biznesowy może przemówi?


Czy cokolwiek dotarło? Wątpię, ale spróbowałem ostatni raz.

some83
Posty: 300
Rejestracja: 20 maja 2018, o 23:35
Miejscowość: Poznań
Odbiornik: wGniazdko220V ethernetWiFi
chciałbymTaki Dab+
SW/MW/LW DRM+
Instalacja antenowa: wannabe:220V w gniazdko na ethernet/WiFi
over IP na wszystko

Re: HEVC=h265 w dvb-t1

Post autor: some83 »

dvbtowiec pisze: 18 maja 2022, o 09:16 czy je wykorzystuje jest wyłącznie sprawą tej firmy
gdyby to była firma była Prywatna (jak Twitter, jeśli go E.M. Kupi na wyłączność), a Nie posiadana Publicznie to może byłoby prawdą…
Za działania podejmowane na Szkodę Publicznie Posiadanej i Notowanej Firmy są wieloletnie wyroki (nawet 30Letnie)
Zresztą nawet KRRiTV miało przepisy, że Licencja przepada, jeśli Kanał nie został uruchomiony w odpowiednim czasie…
i po to są Licencję KRRiTV by zarządzać zasobami naziemnych częstotliwości,
a Nie je blokować…
dvbtowiec pisze: 18 maja 2022, o 09:16 Czy TVP ma sobie zamówić sama dla siebie taki sprzęt, wiedząc że widz nie kupi odbiorników, których notabene nie ma do kupienia? Wiesz jak takie indywidualne zamówienie byłoby drogie?
przecież TVP chciała już zrobić Dekodery…
Dekoder TVP: brak chipow, to niech od razu Lepsze Chipy zamawiają
i chyba dalej jakieś własne Dekodery chcą zrobić i to z HbbTV
(a HbbTV zużywa więcej mocy obliczeniowej niż Kodeki Wideo…)
No chyba, jakby TVP zrobiła odbiornik, to byłby do Kupienia?
a Może i do Rozdania,
bo przecież: 250ZŁ Finansowania już wisi w powietrzu na takie dekodery…

Więc jeśli będą to odbiorniki na Linuxie czy Androidzie to spokojnie można tam Wgrać:
AV1, H266, LCEVC + EVC = Mpeg5.
Poza tym tak jak powiedziałem, na początek wystarczy to zrobić tylko z kanałem TVP 4K,
który nawet jeszcze nie wystartował…

z tego wszystkiego, póki co, najtrudniej wygląda sytuacja z EVC,
ale jeśli to miałby być Android czy nawet Linux to mam wrażenie, że zarówno AV1 jak i LCEVC by na tym chodziły,
i to co najmniej po HbbTV
i podobnie H266 (choć to pewnie obsługiwałoby niższy bitRate niż po AV1, ale może nawet i ten sam PSNR)

Moim zdaniem wgranie takich rzeczy po stronie odbiornika jest prostsze niż zaprojektowanie Serwisu HbbTV.
Podobnie DASH i HLS to takie Niby technologie,
co w jakimś sensie notorycznie są pisane od swego rodzaju podstaw…
LCEVC też zakłada taki model biznesowy, uruchamiane z JavaScript'u,
nawet to (WASM) testowali z H266… (Oficjalna obsługa w Edge, Chrome, FireFox, ale nie Safari)…
podobnie jak playery VOD i OTT pisane pod każdą stronkę z osobna…

Doprawdy przekompilowanie oficjalnej dystrybucji Fraunhofera na Androida czy Linuxa nie stanowi problemu dla technika,
a odbiorniki NTC>ip sprzedawali nowe w USA po $10




Nie wierzę, że się tego Nie da Zrobić…
ale jestem w Stanie uwierzyć, że Technicy Mediów Publicznych,
Którzy nawet głupiego Paska TVP info,
czy EPG (chociaż Tytuł Aktualnego Programu i Następnego oraz Zegar) nie byli w stanie wrzucić w 2Mb/s strumień Wideo Polskiego Radio.
Tam w strumieniu 2Mb/s była Statyczna Plansza, mimo, że Polskie Radio ogłaszało studio z kamerami UHD.
Ci technicy Mentalnie mogą Nie być w stanie tego zrobić…

ale Sprawa, Nie chcę i Nie potrafię, Nie oznacza:
Nie Da Się


a taki NF na 2Mb/s to 4K robi…



ale Możliwe, że Głos TVP, że będą startować później i muszą przemyśleć aktualną sytuację biznesową,
może oznaczać, (co prawda tylko teoretycznie), że mogą rozpatrywać nowe technologie,
a wśród nich Najważniejszymi byłyby:
AV1, LCEVC i H266, a nawet EVC ≈ Mpeg5

Zresztą Nie rozumiem, czemu technicy TVP i Polskich Uczelni nie mieliby posługiwać się Softem Open Source,
nawet jeśli wymaga jakiś opłat Licencyjnych.
Przecież Pobierają opłaty abonamentowe. (Podobnie nie rozumiem, czemu państwo Polskie Opłaca Reklamy na YT, a nie Na odSzyfrowanej Satelitarnej Emisji TVPublicznej…)
Czy Technicy TVP potrzebują tylko Polskojęzycznego Gui?
jak Rozmawiałem z Fraunhoferem, to mi rekomendowali rozmowę z Polakiem, z którym miałem wykłady…

a Jedyny Punkt, w którym te najnowsze Kodeki są najbardziej potrzebne,
to Tylko między enkoderem przed MUXerem podłączonym do Anteną i Odbiornikiem końcowym

a to Raz odpalone może chodzić całymi Latami…
dvbtowiec pisze: 18 maja 2022, o 09:16 Pomijam tu aspekt specyfikacji które nie są zamknięte, co również nagminnie ignorujesz, sam fakt biznesowy może przemówi?
Tutaj Mam wrażenie, że specyfikacje są zamknięte,
Nawet jeśli coś nie to tylko kwestia paru miesięcy…
i Bardzo Możliwe, że Szybciej niż Start TVP w 4K.
Nie sądzę, by dla sygnalizacji trzeba było specjalnie jakiekolwiek Chipy projektować…

To, że specyfikacja nie zamknięta To trochę jakby powiedzieć, że:
Versatile Video Coding (VVC)
został sfinalizowany w ITU-T, ale nie zatwierdzony jeszcze przez ISO czy IEC

wydaje mi się, że DVB skończyło nad tym pracę, a ISO jeszcze nie…

Poza tym to Tylko Kwestia Firmware, a Nie chipa…
można dopisać miesiąc później…
a póki co użyć ad Hoc,
dla 1 Kanału.

Gdyby tych kanałów było Tysiąc, tak jak jest możliwość w 2×2 MiMo
to może byśmy serio potrzebowali Sygnalizacji,
ale tak to można to wrzucić 1 jedyny kanał TVP 4K na Sztywno w CBR i z zamrożonymi parametrami,
zwłaszcza jak TVP swój własny Dekoder miałaby wypuścić pod TVP 4K
a jak Sygnalizację ustalą, to i nowy FirmWare można wypuścić…

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: HEVC=h265 w dvb-t1

Post autor: dvbtowiec »

some83 pisze: 18 maja 2022, o 14:11 przecież TVP chciała już zrobić Dekodery…
i chyba dalej jakieś własne Dekodery chcą zrobić i to z HbbTV
(a HbbTV zużywa więcej mocy obliczeniowej niż Kodeki Wideo…)
No chyba, jakby TVP zrobiła odbiornik, to byłby do Kupienia?
a Może i do Rozdania,
Czujesz różnicę tego co argumentujesz?
Dekodery w oparciu o znaną i zatwierdzoną specyfikację DVB-T2 HEVC, stosowaną powszechnie w każdym sprzęcie dowolnego producenta, przy okazji zmiany standardu dla wszystkich, także dla tych którzy nie kupią dekoderów TVP, a telewizory lub dekodery innych producentów.
Czyli treści nadawane nie będą dostępnie tylko dla posiadaczy dekoderów TVP, a dla wszystkich odbiorców.
Po co TVP miałaby przepłacać za coś co nie ma na zatwierdzonej specyfikacji i dostępne finalnie dla garstki osób które kupią jej dekoder? To byłaby dopiero niegospodarność :lol:

Ty jesteś kompletnie oderwany od realiów i argumentujesz jak dzieciak :)

some83
Posty: 300
Rejestracja: 20 maja 2018, o 23:35
Miejscowość: Poznań
Odbiornik: wGniazdko220V ethernetWiFi
chciałbymTaki Dab+
SW/MW/LW DRM+
Instalacja antenowa: wannabe:220V w gniazdko na ethernet/WiFi
over IP na wszystko

Re: HEVC=h265 w dvb-t1

Post autor: some83 »

dvbtowiec pisze: 18 maja 2022, o 15:16 Dekodery w oparciu o specyfikację DVB-T2 HEVC, dla Klienta końcowego
to nie było tylko skromne: DvbT2 HEVC,
a DvbT2 HEVC + HbbTV 2.0.1,
powtórzę: HbbTV 2.0.1 czyli obsługa dodatkowych zsynchronizowanych ścieżek audio, napisów, a nawet video po HbbTV
czyli pewnie: HTML5, DASH, HLS, javaScript, czyli Także LCEVC i AV1 na tym pewnie pójdą:
lcevc.org pisze: The video stream should be decodable without specific firmware or OS support by all devices capable to decode the base codec, with equivalent resource utilization (e.g., processing power, battery consumption, etc.) as the base decoder at full resolution decoded in hardware;
All web browsers should be able to decode high resolution video without plug-ins and/or browser upgrade, e.g. via HTML5 javascript;
The overall processing power requirement to encode a video stream should be comparable with that of the base codec when used alone at full resolution.
a Z pluginem to nawet mniejsza moc obliczeniowa pewnie, ale na pewno nie większa…

no, to Przecież TVP jest od Lansowania standardów.
Po to właśnie dostali 2mld z Budżetu by promować 4K.
dvbtowiec pisze: 18 maja 2022, o 15:16 przy okazji zmiany standardu dla wszystkich, także dla tych którzy nie kupią dekoderów TVP.
Co stoi na przeszkodzie, by Poślizg, który mają, wykorzystać jako Okazję do wprowadzenia dekoderów opartych o specyfikację: 2×MiMo dvbT2 H266 :?: ?
(2×2 MiMo jest bardziej skomplikowane)
Lub Chociaż dvbT2 HEVC + LCEVC :?: :?: :?: ?

https://www.v-nova.com/v-nova-compression-technologies-applications/#broadcast pisze:Deploy Over The Air:
Many broadcast receivers in TVs and STBs can be upgraded by software maintaining complete compatibility with all existing channels and content.
Wiele odbiorników [Cyfrowego Digitalnego Video] Broadcastu (= Rozsiewu) w Telewizorach i SetTopBoxach może być uaktualniona przez Software / Oprogramowanie zachowując kompletną kompatybilność ze wszystkimi kanałami i Kontentem (zawartością).

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: HEVC=h265 w dvb-t1

Post autor: dvbtowiec »

Przypomnę i że HbbTV w wersji 2.0.1 ma także zatwierdzoną specyfikację i jest powszechnie stosowany w telewizorach.
some83 pisze: 18 maja 2022, o 16:13 TVP jest od Lansowania standardów
W ramach opłacalności ekonomicznej lansowania tego standardu. Lansowanie dla samego lansowania, podczas gdy nie ma sprzętu żeby odbierać standard, ba nawet nie ma enkoderów aby ten standard nadawać, jest fantasmagorią.

some83
Posty: 300
Rejestracja: 20 maja 2018, o 23:35
Miejscowość: Poznań
Odbiornik: wGniazdko220V ethernetWiFi
chciałbymTaki Dab+
SW/MW/LW DRM+
Instalacja antenowa: wannabe:220V w gniazdko na ethernet/WiFi
over IP na wszystko

Re: HEVC=h265 w dvb-t1

Post autor: some83 »

dvbtowiec pisze: 18 maja 2022, o 16:27 Lansowanie dla samego lansowania, podczas gdy nie ma sprzętu żeby odbierać standard, ba nawet nie ma enkoderów aby ten standard nadawać, jest fantasmagorią.
Fraunhofer Versatile Video Encoder (VVenC) 1.4.0 to NiE Beta, to Final
a TVP chce sprzedawać sprzęt abonentom,
to czemu mieliby wciskać coś z dekadę Starym softem,
a Nie Cutting Edge - coś nowoczesnego?
dvbtowiec pisze: 18 maja 2022, o 16:27 Przypomnę i że HbbTV w wersji 2.0.1 ma także zatwierdzoną specyfikację i jest powszechnie stosowany w telewizorach.

W ramach opłacalności ekonomicznej lansowania tego standardu.
Przecież zawsze można postawić komputer, który będzie enkodował w ConstantBitRate.
ja Rozumiem, że na jednoczesne enkodowanie całego MUXu w VariableBitRate może Nie starczyć mocy obliczeniowej i to może być problem, ale po co o tak sztuczny problem się rozbijać?
Moim zdaniem nadawanie w taki sposób wciąż jest dużo dużo tańsze i ekonomiczniejsze od nadawania po HbbTV.

Tym bardziej, że można to rozpocząć od 1 jedynego kanału: TVP 4K
dla H266 to BitRate 7.5Mb/s, (odpowiednik 15Mb/s w HEVC)
a dla LCEVC to bitRate: 4Mb/s + 4Mb/s w HEVC + LCEVC

Prawdopodobnie dla tego do tej pory TVP nie wrzuciła HbbTV w przekazy na Satelicie,
bo o tym wiedzą.
a To by zwiększyło zasięg Kanałów HbbTV ponad 3x.
(2x to by było w kraju, + za granicą)
zresztą Nawet Przecież mogą wrzucić wszystkie regiony TVP i wszystkie Kanały TVP Go w NTC (no, tylko te, których tam Nie Ma),
ale to też zwiększyłoby obciążenie serwerów…
a To Nie byłoby Ekonomiczne

DVB-T2
Posty: 171
Rejestracja: 14 listopada 2020, o 07:52
Miejscowość: Kielce
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce/Święty Krzyż

Re: HEVC=h265 w dvb-t1

Post autor: DVB-T2 »

some83 pisze: 18 maja 2022, o 16:13
https://www.v-nova.com/v-nova-compression-technologies-applications/#broadcast pisze:Deploy Over The Air:
Many broadcast receivers in TVs and STBs can be upgraded by software maintaining complete compatibility with all existing channels and content.
Wiele odbiorników [Cyfrowego Digitalnego Video] Broadcastu (= Rozsiewu) w Telewizorach i SetTopBoxach może być uaktualniona przez Software / Oprogramowanie zachowując kompletną kompatybilność ze wszystkimi kanałami i Kontentem (zawartością).
Potrafisz rozróżnić przekaz reklamowy od technicznych analiz?
Firma rozpaczliwie próbuje coś sprzedać i napisze dowolną bajkę.

Mam dla ciebie zadanie. Nie wracaj póki go nie wykonasz - inaczej uznamy, że wszystko, co piszesz, jest nieprawdą, bo nie potrafisz tego udowodnić. Napisz do tej firmy, aby dostarczyła listę TV i STB - konkretne modele, które pozwalają na taką aktualizację dodającą LCEVC, o jakiej piszą na dziś 2022-05-18.

Ma to być konkretna, potwierdzona lista, na której zweryfikowano granie LCEVC. Producent, marka, model.

Inaczej uznajemy, że jesteś mitomanem.
some83 pisze: 18 maja 2022, o 17:11 Fraunhofer Versatile Video Encoder (VVenC) 1.4.0 to NiE Beta, to Final
Chłopcze, to programowy enkoder. Zabawka dla dzieci. Nie używa się takich narzędzi w środowisku profesjonalnym, tylko rozwiązań sprzętowych, kupuje wsparcie, zapewnia redundancję. Tym sobie możesz robić eksperymenty labowe, używać do zabawy, do testów, ale trzeba byłoby upaść na głowę, żeby postawić jakąś randomową apkę na produkcji na niededykowanym hardware.
some83 pisze: 18 maja 2022, o 17:11 dla H266 to BitRate 7.5Mb/s, (odpowiednik 15Mb/s w HEVC)
a dla LCEVC to bitRate: 4Mb/s + 4Mb/s w HEVC + LCEVC
Dla innych, bo do autora to nie dociera, dodam, że te obliczenia są całkowicie fałszywe. Autor sobie gdzieś przeczytał, że 50%, kompletnie nie bierze pod uwagę, że zależy to od emitowanej treści i poziomu enkodowania oraz że to uśrednione szacunki - ubzdurał sobie i powtarza te fałszywe wyliczenia.
Ostatnio zmieniony 18 maja 2022, o 17:24 przez DVB-T2, łącznie zmieniany 2 razy.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: HEVC=h265 w dvb-t1

Post autor: dvbtowiec »

@some83
Jak grochem o ścianę :)
Zejdź na ziemię człowieku.
Masz kiepską wiedzę techniczną, a ekonimicznej w ogóle.
Odpowiadanie Ci jest jak karmienie trolla.
Nic nie dociera z racjonalnych argumentów. Jesteś zafiksowany od kilku lat w swojej teorii. Sęk w tym że na rynku nic się zmieniło od tych kilku lat.
Zadaj sobie pytanie z jakiego powodu?
Nie ma popytu nie ma produkcji.
Proste jak bufowa cepa.
Skończyłem

some83
Posty: 300
Rejestracja: 20 maja 2018, o 23:35
Miejscowość: Poznań
Odbiornik: wGniazdko220V ethernetWiFi
chciałbymTaki Dab+
SW/MW/LW DRM+
Instalacja antenowa: wannabe:220V w gniazdko na ethernet/WiFi
over IP na wszystko

Re: HEVC=h265 w dvb-t1

Post autor: some83 »

DVB-T2 pisze: 18 maja 2022, o 17:15
some83 pisze: 18 maja 2022, o 17:11 Fraunhofer Versatile Video Encoder (VVenC) 1.4.0 to NiE Beta, to Final
to programowy enkoder. Zabawka dla dzieci. Nie używa się takich narzędzi w środowisku profesjonalnym, tylko rozwiązań sprzętowych
bo Co za wysokie Rachunki dla prąd?
do VariableBitR się nie Nada, ale ConstantBitRate chyba na tym pójdzie?
HbbTV pewnie też Nie ma niskich rachunków…
DVB-T2 pisze: 18 maja 2022, o 17:15
some83 pisze: 18 maja 2022, o 17:11 Fraunhofer Versatile Video Encoder (VVenC) 1.4.0 to NiE Beta, to Final
w środowisku profesjonalnym, tylko rozwiązań sprzętowych, kupuje wsparcie, zapewnia redundancję.
redundancję i wsparcie dalej można kupić
jak technicy TVP nie dadzą rady, to niech robi to zewnętrzna firma.
Pewnie Emitel zaoferowałby techników i inżynierów
i zgaduję, że za dużo dużo mniej niż 2mld ZŁ
DVB-T2 pisze: 18 maja 2022, o 17:15
some83 pisze: 18 maja 2022, o 17:11 dla H266 to BitRate 7.5Mb/s, (odpowiednik 15Mb/s w HEVC)
a dla LCEVC to bitRate: 4Mb/s + 4Mb/s w HEVC + LCEVC
Dla innych, bo do autora to nie dociera, dodam, że te obliczenia są całkowicie fałszywe. Autor sobie gdzieś przeczytał, że 50%, kompletnie nie bierze pod uwagę, że zależy to od emitowanej treści i poziomu enkodowania oraz że to uśrednione szacunki - ubzdurał sobie i powtarza te fałszywe wyliczenia.
Napisałem, to o ConstantBitRate.
a to uważasz, że Nie damy Rady w ConstantBitRate:
osiągnąć Nie gorszą jakość jak 15Mb/s VariableBitR w HEVC :
dla H266 to BitRate 15Mb/s,
albo dla LCEVC to bitRate: 7.5Mb/s + 7.5Mb/s w HEVC + LCEVC.
to 7.5Mb/s albo 15Mb/s nie przejdzie przez serwer?
za duże będą rachunki za prąd?
Poza tym można te enkodery aktualizować Rok do Roku,
Kwartał do Kwartału…

z urzędnikami Nie tak łatwo jak z inżynierami

Napisałem 50%, dajmy 100%.
Nie da to Rady w ConstantBitRate?
DVB-T2 pisze: 18 maja 2022, o 17:15 Mam dla ciebie zadanie. Nie wracaj póki go nie wykonasz - inaczej uznamy, że wszystko, co piszesz, jest nieprawdą, bo nie potrafisz tego udowodnić. Napisz do tej firmy, aby dostarczyła listę TV i STB - konkretne modele, które pozwalają na taką aktualizację dodającą LCEVC, o jakiej piszą na dziś 2022-05-18.

Ma to być konkretna, potwierdzona lista, na której zweryfikowano granie LCEVC. Producent, marka, model.
:idea: :arrow: :arrow: :arrow: Mam 1 jedyne pytanie, czy istnieją TV i odbiorniki STB z Androidem i PVR :?: :?: :?: ?
Jeśli istnieją i odpali się na nich: ta apka: ←←←←←,
to Znaczy, że każdy 1 z takich odbiorników można Fizycznie zaktualizować.
(Logistycznie to może być inna bajka).
wydaje się, że jeśli mają 64bitowe procki z rdzeniami:
4×2GHz Lub 8×1,5GHz to powinny pójść Liczby znane z FTA…
Jeśli nie są u Klienta, a jeszcze Nie sprzedane w Magazynach Fabrycznych Producenta,
to problem Logistyczny jest po stronie Firmy Producenckiej.
czyli np TVP

obecnie to można wgrywać nawet Digital Radio Mondiale, jeśli są zachowane warunki konstrukcyjne.
Wydaje się, że to pytanie byłoby zasadne w Realiach ubiegłych Dekad, a Nie w 2022roku,
Kiedy odbiorniki potrafią wykonać: ScreenMirroring:
TV to Mobile :!: :!: :!:
Mobile to TV
Rozumiem, że wciąż Nie jest to 100% sprzedaży.

Jeśli Nie istnieją Android TV czy Android STB wraz PVR i z wsparciem HbbTV, to może faktycznie jest to awykonalne.
DVB-T2 pisze: 18 maja 2022, o 17:15 Mam dla ciebie zadanie. Nie wracaj póki go nie wykonasz - inaczej uznamy, że wszystko, co piszesz, jest nieprawdą, bo nie potrafisz tego udowodnić
jeśli się to Nie odpali na Żadnym Android STB bez HbbTV i PVR
ale tylko na tych 64bit prockach (4×2GHz Lub 8×1,5GHz) z Android STB z HbbTV i PVR, to uznasz mnie za mitomana?
ja Rozumiem, że wspomniana APKa: ←←←←←,
odpali się na znacznie większej Liczbie sprzętu niż sprzętu, na którym to by działało Satysfakcjonująco wg Twoich Wymagań,
ale mam wrażenie, że wielordzeniowy Android STB Lub Android TV z HbbTV i PVR to wciąż dla Ciebie znikoma i nie istniejąca część rynku.
Nie mówię, że to w Polsce większość, ale Nie NiC.

a Są jeszcze odbiorniki STB z Linuxem…
Przecież obecnie na odbiornikach zarówno z Androidem jak i Linuxem można mieszać kanały iptv wraz z Tymi z Anteny.

github.com/gpac/gpac/releases pisze:22 lutego 2022, o 23:59 GPAC 2.0 MP4Box:
VVC parsing, inspecting, mux/demux (ISOBMFF, M2TS), RTP, DASH and encryption

DVB-T2
Posty: 171
Rejestracja: 14 listopada 2020, o 07:52
Miejscowość: Kielce
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce/Święty Krzyż

Re: HEVC=h265 w dvb-t1

Post autor: DVB-T2 »

some83 pisze: 18 maja 2022, o 18:36 :idea: :arrow: :arrow: :arrow: Mam 1 jedyne pytanie, czy istnieją TV i odbiorniki STB z Androidem i PVR :?: :?: :?: ?
Jeśli istnieją i odpali się na nich: ta apka: ←←←←←,
to Znaczy, że każdy 1 z takich odbiorników można Fizycznie zaktualizować.
Nie można, ta apka nie nadaje się, jak już wielokrotnie powtarzane było, do użytku ani produkcyjnego, ani do grania z naziemnej, ani do aktualizowania czegokolwiek (pomijam twoje "wydaje mi się" "powinno", "mam wrażenie" itp. To nie jest quiz, Milionerzy - albo się wie, albo nie wie). To nie jest nic ponad demo, którego w praktyce, dla milionów widzów nie można zastosować. Ale nie potrafisz tego zrozumieć, bo masz zbyt duże braki w wiedzy.

Powtarzam po raz kolejny - lista sprzętu - producent, marka, model, na której zweryfikowano i potwierdzono poprawne odtwarzanie prawdziwej emisji broadcast LCEVC, a nie z demo apki. Mają to być urządzenia, które można aktualizować, zatem powinny już być dostępne na rynku teraz do kupienia. Jakoś dziwnie żaden producent nie chwali się tym, a przecież mogliby. Dziwne 8-) Jeśli nie dostarczysz takiej listy, oznacza, że takie urządzenia nie istnieją.
some83 pisze: 18 maja 2022, o 18:36 bo Co za wysokie Rachunki dla prąd?
Bo trzeba mieć gwarancję działania i kogoś, kto za to da głowę. Zagwarantuje uptime, stabilność, automatyczny fallback itp. itd. I nie wiem co do tego ma HbbTV, kolejny odlot od rzeczywistości.
some83 pisze: 18 maja 2022, o 18:36 redundancję i wsparcie dalej można kupić
Czego? Jeśli dajesz link do aplikacji, która sama jest dostarczana bez wsparcia. Kto ci za nią weźmie odpowiedzialność i podłoży głowę za nie swoje rozwiązanie? Albo obieca uptime? Pomyśl chwilę. Nawet nie wiem jakby to miało wyglądać - że lata jakiś program na PC z Windows XP i siedzi taki some83 i patrzy, czy się nie zawiesiło? :lol: W jego wyobrażeniach pewnie tak to działa.


Dalsza dyskusja nie ma sensu. Temat został wyczerpany. W Polsce ustalono jasno jaki jest standard emisji. Wybrany jest DVB-T2, kodek HEVC. Dywagacje odbiegające od tego miałyby sens, gdybyśmy mówili o czymś realnie istniejącym. A tu mowa o kodekach na papierze, aplikacjach demo, nieukończonych specyfikacjach, zmienianiu bajtów w firmware i innych bzdurach.

some83
Posty: 300
Rejestracja: 20 maja 2018, o 23:35
Miejscowość: Poznań
Odbiornik: wGniazdko220V ethernetWiFi
chciałbymTaki Dab+
SW/MW/LW DRM+
Instalacja antenowa: wannabe:220V w gniazdko na ethernet/WiFi
over IP na wszystko

Re: HEVC=h265 w dvb-t1

Post autor: some83 »

DVB-T2 pisze: 18 maja 2022, o 21:22
some83 pisze: 18 maja 2022, o 18:36 redundancję i wsparcie dalej można kupić
Kto ci za nią weźmie odpowiedzialność i podłoży głowę za nie swoje rozwiązanie? Albo obieca uptime?
Producent Kodeka: V-Nova.

dla TVP 4K wystarczy na początek uptime rzędu 6h
a przecież firmy za odpowiednią opłatą dają techników na 24×7

a Przecież nie mówię, by 100% kanałów przełączyć…
Tylko 1 jedyny na początek…
DVB-T2 pisze: 18 maja 2022, o 21:22
some83 pisze: 18 maja 2022, o 18:36 redundancję i wsparcie dalej można kupić
Pomyśl chwilę. Nawet nie wiem jakby to miało wyglądać - że lata jakiś program na PC z Windows XP i siedzi taki some83 i patrzy, czy się nie zawiesiło? :lol: W jego wyobrażeniach pewnie tak to działa.
wydaje się, że emisja TESTowa na tym polega,
sprawdza się co działa, i czy działa, i co rusz dokonuje się poprawek, modyfkacji, Łatek.
a Nie TESTowanie całymi Latami technologii, które wiadomo, że Działają :lol:
w Polsce jakiś TVN, chyba TVN Warszawa, to jedyne co Testował to Polski wymiar Sprawiedliwości,
udało im się osiągnąć wynik 10Lat Sukcesu 8-) bez pozwolenia…
.
Zresztą ja jestem jak najbardziej Za tym, by wolne zasoby częstotliwościowe mogła zająć dowolna osoba fizyczna Lub firma.
Licytacje to powinny być dopiero po wystąpieniu Kolizji, że 2 podmioty chcą korzystać z tego samego zasobu.
ale to też dopiero po wyczerpaniu pojemności cyfrowych…
Bo przecież jest w wielu miejscowościach dużo trochę wolnego miejsca w Analogowym FM,
to można by przełączyć na Cyfrowy FM, a dopiero potem Licytacje…

Ciekawe czy jakieś 2×2× MiMo mogłoby rozwiązać problem Kolizji na częstotliwościach.
Nawet jeśli to poziom promieniowania mógłby potem być niezdrowy…
Na Pewno można by po2woić czy zczterokrotnić przepustowość.
1 nadaje w pionie, a 2. w poziomie.
Przy 3 to MUXowanie, albo/i Licytacja…

a Kto Siedzi w Polsacie Naziemnym?
MUX 4 bez Rozwiązania…
ale za to HEVC po T2 Działa Doskonale…
…i z pewnością Nie koliduje to z Twoimi wyobrażeniami…
DVB-T2 pisze: 18 maja 2022, o 21:22 Czego? Jeśli dajesz link do aplikacji, która sama jest dostarczana bez wsparcia.
Przecież z Tej APKi nie będą nadawać, tylko z normalnego Serwera x84 64bit.
Jeśli się apka uruchomi, to znaczy, producent, który wgrywał oprogramowanie, może wgrać i DEKODER.
Czyli jeśli TVP zgłosi taki wymóg do Producenta.
Przecież Dekodery i STB nie rosną na Drzewach, się je produkuje
to wie się co się produkuje i jak.

Są Przecież Tam się wkleja URL,
który może być usługą http, a może i Adresem Dostępnego Urządzenia:
Sat>ip czy NTC>ip:

Kod: Zaznacz cały

http://192.168.xxx.xxx/?freq=410&msys=dvbS2&sr=6900&mtype=256qam&pids=0,16,17,20,2000,2001,2101,2011
http://192.168.xxx.xxx/?freq=410&msys=dvbT2&sr=6900&mtype=256qam&pids=0,16,17,20,2000,2001,2101,2011
urządzeń Sat>ip czy NTC>ip Nie Testowałem z tą APKą: ←←←←,
bo bym musiał mieć sygnał Testowy,
sam się nie będę bawił FFmpeg,
(ale jakby KRRiTV dała spokój z płaceniem za Licencje Satelitarne i ich indywidualnymi Licencjami, to bym zaczął…)


aplikację można Zbudować zgodnie z udostępnionych przez nich SDK.
a Budowanie, to Część Bycia Producentem,
nawet jeśli miałoby się być Producentem z Nazwy.
Mam wrażenie, że ktoś, kto nie stawiał Serwera HbbTV,
nie powinien się wypowiadać Negatywnie…
bo to także robi się z m.in. z SDK…
DVB-T2 pisze: 18 maja 2022, o 21:22 Powtarzam po raz kolejny - lista sprzętu - producent, marka, model, na której zweryfikowano i potwierdzono poprawne odtwarzanie prawdziwej emisji broadcast LCEVC, a nie z demo apki. Mają to być urządzenia, które można aktualizować, zatem powinny już być dostępne na rynku teraz do kupienia. Jakoś dziwnie żaden producent nie chwali się tym, a przecież mogliby. Dziwne 8-) Jeśli nie dostarczysz takiej listy, oznacza, że takie urządzenia nie istnieją.
Wysłałem Maila,
zobaczę Czy Coklwiek odpowiedzą.



Może kogoś zainteresuje,
albo i Nie:
____________________________________________________________
Na ich stronie widziałem dużo specyfikacji jak to odpalić i zainstalować,
m.in. Na:
Androidzie, Linuxie, Windowsie i iOS

m.in Na:
snapdragon-855, Google Pixel 4a (snapdragon-730G)

Wymagania:
LCEVC enabled AOSP image
Terminal on control PC
Połączenie Android Debug Bridde i Fastboot z urządzeniem
Python 3.7


Przeglądarki:
LCEVC-enabled demo hls.js
Shaka Player:
Edge Chromium, Chrome, FireFox na: Windows Mac Linux Android iOS >= 12 ChromeOS
Tizen 2017 model is actively tested and supported by the Shaka Player team. Tizen 2016 model is community-supported and untested by us.
LG WebOS TV is expected to work, but are community-supported and untested by us.
XBox One

Linux/Windows:
Decode LCEVC in ffplay for playback.
ffmpeg with LCEVC
Android:
LCEVC ExoPlayer is currently based on Google’s ExoPlayer release r2.11.1.
iOS:
The VLCKit repository can be found in VideoLan’s Gitlab. The vanilla VLCKit is available through CocoaPods, Carthage and you can build it locally on your machine. The VLCKit that is commercially used is not on master branch yet, it’s stored in branch 3.0. For the purposes of this document, we will use the 3.0 branch and build it locally on the machine.
https://www.v-nova.com/wp-content/uploads/dlm_uploads/Validation_and_Certification_for_LCEVC_on_Mobile_Devices_V-Nova_Test_Report.pdf pisze:Application interoperability testing. Kineton is the unique and official test center for
Tivù
S.r.l.,

MPEG-5 LCEVC tests performed at
Kineton’s laboratories on Android and iOS Video Players. The tests scope included four areas of
measurement: playback, dropped frames, background tasks and adaptive bitrate testing. A total
of 1,068 extensive tests scenarios have been performed across two codecs (LCEVC H.264, LCEVC
HEVC), 2 Android devices (1 smart phone, 1 tablet) and 2 iOS devices (1 smart phone, 1 tablet),
on four sets of contents of different genres and framerate (p25, p30, p50, p60), including local
playback and ABR streaming, covering the two main streaming protocols (HLS, DASH). In total
over 5,000 individual tests have been performed.
Wyniki z 10th VI 2021:
• Android: 99.7% of the tests is passed
Tablet Galaxy Tab S3 (SM-T825) Android 9
Smartphone OnePlus 5T (A5010) Android 10
(m.in. HLS+TS LCEVC+H265 1080p30)
• iOS: 99.8% of the tests is passed
iPad Air2 iOS 14.2
iPhone XS iOS 13.3

Zablokowany