DVB-T Słowacja - jak odbierać ????

JOHNYD649
Posty: 2
Rejestracja: 9 listopada 2019, o 17:33
Miejscowość: JASŁO
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN KROSNO , RTCN GORLICE

DVB-T Słowacja - jak odbierać ????

Post autor: JOHNYD649 »

Jak odebrać w Jaśle dvb-t z Słowacji ????
Dodam , że mieszkam 100m od nowego stylu w Jaśle gdzie kilka lat wstecz odbierałem na antenie siatkowej piękne i czyste kanały z Słowacji . Teraz mam antenę kierunkową z płytką 6000 6T i na tym mi nie odbiera nic z Słowacji a na analogu szły mi dwa kanały z bardejova gdzie miałem dwa kanały tylko bodajże ct1 i ct2 . Antenę miałem około metr dwa nad ziemią a teraz mam 10m nad ziemią . Stosowałem także polaryzację V szukając czegoś z Słowacji ale nic ... Miałem jedynie sygnał 60% i jakość 10% przy dobrej pogodzie i to rano . Ktoś coś podpowie , bo nie wiem jakim kuchnia sposobem mam coś odebrać w dvb-t bo analog żył ... :( . Próbowałem na dwa sposoby szukać kanałów : Na donglu USB z głowicą 820t oraz na dekoderze który mam podpięty do telewizora . Muxy łapię w Jakości 100% z Krosna jak i Gorlic , testowałem ,,łączność,, i mogłem słuchać radiowców z Nowego Sącza jak i zakopanego co ciekawe jak rozmawiają słyszałem ich w naprawde takiej jakości że jakbym miał radio to mógłbym z nimi rozmawiać . Słuchałem ich na 145 i 148 mhz . Mam antene TechniSat TechniYagi HDT-a LTE i po modyfikacji płytka jak coś 6000 6T weszła i działa , więc nie wina płytki . Planuje zakup płytki z 45dbi wzmocnienia SWA-9701 i ewentualnie jak będzie potrzeba wzmacniacza Opticum AX-W20 (41519) . Zrobiłem mocniejszy zasilacz , gdzie max prąd jaki może pójść z niego to 12v i 2.3A . Ktoś ma jakąś idee jak to zrobić ???? Walcze z tym od kilku m-cy kombinując średnio co weekend jak to zrobić skoro analog był a to nie chce ... . Pozdrawiam i dziękuję za pomoc . :)
EDIT: Czy jest ktoś mi wstanie dać listę kanałów dla dvb viewer z kanałami z muxów z Bardejova ???? . Listę łatwo wyeksportować programem , a ułatwi mi to napewno poszukiwanie anteną sygnału . Bardzo proszę o pomoc i dziękuję .

Awatar użytkownika
maryś
Posty: 148
Rejestracja: 5 września 2012, o 20:32
Odbiornik: Ferguson ARIVA T65
Instalacja antenowa: 2x Antana Uda-Yagi 19 el. symetryzator, LNA-177
Lokalizacja: Katowice Ligota
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy,Jeseník Praděd, Žilina Krížava

Re: DVB-T Słowacja - jak odbierać ????

Post autor: maryś »

Witam,

Slovensko
Multiplex 1
Multiplex 2
Multiplex 3
Multiplex 4

Bardejov 13-16 kW
Wysokie kanały.
Ustaw dany kanał i przeszukaj ręcznie.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T Słowacja - jak odbierać ????

Post autor: K63 »

Zestawienie sygnałów z nadajników - miejsce odbioru Jasło
https://fmscan.org/main.php?l=21.5292&b ... 2o&csave=3
Po kliknięciu w jedną z dwóch pozycji w kolumnach "pwr" przy danym mux z określonego nadajnika masz podgląd na charakterystykę nadajnika z zaznaczonym azymutem do miejsca odbioru i profil terenu.

JOHNYD649
Posty: 2
Rejestracja: 9 listopada 2019, o 17:33
Miejscowość: JASŁO
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN KROSNO , RTCN GORLICE

Re: DVB-T Słowacja - jak odbierać ????

Post autor: JOHNYD649 »

@maryś Robiłem tak i nic nie znalazło ...

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T Słowacja - jak odbierać ????

Post autor: K63 »

Zwróć uwagę jakie rzeczywiste moce wypromieniowane są z Bardejova w kierunku Jasła:
mux-2 / k.40 - 3.4 kW
mux-1 / k.49 - 1.4 kW
mux-3 / k.54 - 2.5 kW
Do tego masz 49 km i niekorzystny profil terenu.
U mnie najlepszy sygnał ma mux-3.

Zablokowany