WIWA H.265 PRO

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: WIWA H.265 PRO

Post autor: ams8 »

A ja korzystam z VLC media player - odtwarza wszystko za wyjątkiem płyt winylowych...

Jurand
Posty: 10
Rejestracja: 25 czerwca 2022, o 16:02
Miejscowość: Warmia

Re: WIWA H.265 PRO

Post autor: Jurand »

Witam wszystkich. Czy pojawił się może ostatnio jakiś nowy soft do Wiwa H265 PRO?? Obecnie mam ten:

Obrazek

Do tej pory było nawet ok, ale ostatnio zaczęły się problemy z odbiorem kanałów. Na wielu z nich po dłuższym czasie oglądania (ok. 30-60 min.) zaczynają się pokazywać piksele i niektóre kanały się zacinają. Największy problem mam z TVN24, który czasem w ogóle nie odbiera - brak sygnału. Pisałem w tej sprawie również do serwisu Wiwy. Czekam na odpowiedź. Pomyślałem, że może problem rozwiązałaby nowa aktualizacja, o ile wyszła. I stąd pytanie.

W tamtym roku wybierałem między Skymasterem STB265 a tą Wiwą. Najpierw kupiłem Skymastera, ale oddałem ze względu na gorszy pilot i ciągle zmieniająca się samoistnie rozdzielczością odbioru. I zostałem jednak przy tej Wiwie. Teraz wydaje mi się, że to był jednak błąd.

ukaszu
Posty: 73
Rejestracja: 15 września 2022, o 10:55
Miejscowość: Zalesie

Re: WIWA H.265 PRO

Post autor: ukaszu »

Wersja którą masz jest zdaje się najnowszą publicznie dostępną. Jeśli problem z zacinaniem pojawia się po jakimś czasie, to pewnie procesor się przegrzewa - zobacz czy jeśli umieścisz dekoder w bardziej przewiewnym miejscu to czy jest tak samo.

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: WIWA H.265 PRO

Post autor: MaxEvans »

O do pilota ja uzywam uniwersalnego. Na chwilke zmien rozdzielczosc i zobacz na innych.

Jurand
Posty: 10
Rejestracja: 25 czerwca 2022, o 16:02
Miejscowość: Warmia

Re: WIWA H.265 PRO

Post autor: Jurand »

ukaszu pisze: 23 marca 2023, o 11:10 Wersja którą masz jest zdaje się najnowszą publicznie dostępną. Jeśli problem z zacinaniem pojawia się po jakimś czasie, to pewnie procesor się przegrzewa - zobacz czy jeśli umieścisz dekoder w bardziej przewiewnym miejscu to czy jest tak samo.
Ok. Spróbuję. Fakt, że dekoder jest dosyć mocno ciepły. Odnośnie TVN 24. W tej chwili nie odbiera. Jakość pokazuje stale 0, a sił sygnału na przemian 0, 40 i 100 procent (jak na zdjęciu). Co ciekawe dekoder często przy każdym, nowym wyszukiwaniu automatycznym kanałów, znajduje inną ich ilość. Raz 73, raz 74, a czasem 75.

Obrazek
MaxEvans pisze: 23 marca 2023, o 11:32 O do pilota ja uzywam uniwersalnego. Na chwilke zmien rozdzielczosc i zobacz na innych.
Ty piszesz o Wiwie czy nawiązujesz do Skymastera ?

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: WIWA H.265 PRO

Post autor: Krosnoludek »

Z MUX-4 tylko Wydarzenia24 są nie kodowane, TVN24 jest kodowany.

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: WIWA H.265 PRO

Post autor: MaxEvans »

Jurand pisze: 23 marca 2023, o 11:47
ukaszu pisze: 23 marca 2023, o 11:10 Wersja którą masz jest zdaje się najnowszą publicznie dostępną. Jeśli problem z zacinaniem pojawia się po jakimś czasie, to pewnie procesor się przegrzewa - zobacz czy jeśli umieścisz dekoder w bardziej przewiewnym miejscu to czy jest tak samo.
Ok. Spróbuję. Fakt, że dekoder jest dosyć mocno ciepły. Odnośnie TVN 24. W tej chwili nie odbiera. Jakość pokazuje stale 0, a sił sygnału na przemian 0, 40 i 100 procent (jak na zdjęciu). Co ciekawe dekoder często przy każdym, nowym wyszukiwaniu automatycznym kanałów, znajduje inną ich ilość. Raz 73, raz 74, a czasem 75.

Obrazek
MaxEvans pisze: 23 marca 2023, o 11:32 O do pilota ja uzywam uniwersalnego. Na chwilke zmien rozdzielczosc i zobacz na innych.
Ty piszesz o Wiwie czy nawiązujesz do Skymastera ?
o Sky

Jurand
Posty: 10
Rejestracja: 25 czerwca 2022, o 16:02
Miejscowość: Warmia

Re: WIWA H.265 PRO

Post autor: Jurand »

Jurand pisze: 23 marca 2023, o 11:47
ukaszu pisze: 23 marca 2023, o 11:10 Wersja którą masz jest zdaje się najnowszą publicznie dostępną. Jeśli problem z zacinaniem pojawia się po jakimś czasie, to pewnie procesor się przegrzewa - zobacz czy jeśli umieścisz dekoder w bardziej przewiewnym miejscu to czy jest tak samo.
Postawiłem w przewiewnym miejscu. I dalej jest podobnie.
Krosnoludek pisze: 23 marca 2023, o 13:33 Z MUX-4 tylko Wydarzenia24 są nie kodowane, TVN24 jest kodowany.
Największy problem jest z TVN24. A np. Tvn Style odbiera bezproblemowo.
MaxEvans pisze: 23 marca 2023, o 14:40
Jurand pisze: 23 marca 2023, o 11:47


Ty piszesz o Wiwie czy nawiązujesz do Skymastera ?
o Sky

Piszę z opóźnieniem, gdyż trochę chorowałem. Sky właśnie oddałem po zakupie do sklepu na rzecz Wiwy H265Pro. To był chyba jednak błąd. Mam kablówkę ze Spółdzielni Mieszkaniowej Za jakiś czas będę miał zastępczy dekoder i porównam odbiór. Wtedy będę wiedzieć czy to jest problem z samym dekoderem. W każdym razie Wiwy chyba bym już więcej nigdy nie kupił. Głównie ze względu na brak aktualizacji.

Jurand
Posty: 10
Rejestracja: 25 czerwca 2022, o 16:02
Miejscowość: Warmia

Re: WIWA H.265 PRO

Post autor: Jurand »

Wiem, że z założenia nie można pisać postu pod postem, ale myślę, że ten jednak zasługuje na wyodrębnienie. Otrzymałem konkretną odpowiedź od serwisu Wiwy w sprawie problemów ze swoim dekoderem WIWA H265PRO, które opisałem wcześniej. Myślę, że warto jest ją zacytować. Może komuś się przydać.

"Proszę dwa razy wcisnąć przycisk "INFO" na pilocie
tunera i sprawdzić siłę i jakość sygnału.

Jeśli któryś z parametrów będzie słaby należy przekręcić delikatnie
antenę aby paski pokazały co najmniej 70 %

Jeśli jednak parametry będą na 100 lub będą skakać od 100 do 0 to
oznacza, że sygnał jest za mocny i należy go osłabić.
Nasze głowice są bardzo czułe - i kiedy sygnał jest bardzo silny
należy go osłabić poprzez delikatne obrócenie anteny lub zastosować
tłumik regulowany (wpinany między złącze anteny, a urządzenie)."

I co Wy na to?

Faktycznie zauważyłem, że jak się pojawia pikseloza, i wyciągnę i z powrotem włożę antenę to obraz jest normalny.

No i potwierdzili, że oprogramowanie z maja 2022 jest najnowsze.

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: WIWA H.265 PRO

Post autor: ams8 »

"...jak się pojawia pikseloza, i wyciągnę i z powrotem włożę antenę to obraz jest normalny...."
Może warto sprawdzić i ewentualnie wymienić antenowy kabel oraz wtyczki. Może wystarczy oczyścić.
Ja korzystam z anteny zbiorczej, gniazdko w ścianie jest z 1978 roku, rozbierałem, czyściłem, podginałem pola stykowe, zrobiło się lepiej. Ale sygnał na końcu kabla rozciągniętego po mieszkaniu i rozdzieleniu na dwa i tak okazał się zbyt słaby. Zastosowanie wzmacniacza pomogło.

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: WIWA H.265 PRO

Post autor: ams8 »

bubabuba1 pisze: 29 października 2022, o 15:55 Sam sobie jesteś winien, że kupiłeś wynalazek o nazwie Unitek. Gdybyś kupił coś co jest dedykowane problemu by nie było.
Ostatnie zdanie też bez sensu, akurat nagrywa ten dekoder dobrze z TV i odtwarza też inne wiec sam sobie ograniczasz funkcjonalność.
Naprawdę myślenie nie boli.
Te, wspanialec od myślenia, to jaki w końcu polecasz "dedykowny do problemu"?

Zablokowany