WIWA H.265 MAXX

MaxEvans
Posty: 1186
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: MaxEvans »

Wyszukaj raz jeszcze w lutym doszlo do zmian na mux6

BeiZik
Posty: 12
Rejestracja: 18 lutego 2020, o 16:20
Miejscowość: Stolica
Odbiornik: WIWA HD-95 MEMO
WIWA H.265 MAXX NEW

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: BeiZik »

Dzięki! Pomogło choć pytania pozostały. Obecnie zniknęły programy z dopiskiem HEVC a pojawiły się z dopiskiem HD - i teraz dla tych programów nie ma informacji EPG. Jest ich niewielka ilość i niezbyt interesujące więc nie stanowi to dla mnie kłopotu ale chciałbym wiedzieć czy to jakiś generalny problem - czy tylko WIWA H.265 MAXX ma z tym problem?
A i dodatkowo - czy gdzieś są rozsyłane albo umieszczane informacje że były jakieś zmiany na muxie i niezbędne jest ponowne przeskanowanie kanałów na tunerach?

MaxEvans
Posty: 1186
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: MaxEvans »

Tu

https://dvbt2wpolsce.pl/

Zobacz czy po kilku minutach na tym muxie epg sie nie wczyta.

BeiZik
Posty: 12
Rejestracja: 18 lutego 2020, o 16:20
Miejscowość: Stolica
Odbiornik: WIWA HD-95 MEMO
WIWA H.265 MAXX NEW

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: BeiZik »

Dzięki! Wiem już gdzie zajrzeć jak zauważę 'anomalie' w nadawaniu programów.

EPG nie mam we wszystkich programach nadawanych "w multipleksie spółki BCAST."

"Wraz ze STARS.TV HD są także nadawane Polsat HD, Nowa TV HD, EWTN Polska HD, TV Okazje HD, TV Republika (SD) i tvregionalna.pl (SD)."

(https://satkurier.pl/news/221432/muzycz ... gdzie.html)

Mam małe pojęcie o multipleksach więc nie wiem czy po prostu tak ma być i informacji EPG nie ma w sygnale tego multipleksu czy może sygnał jaki do mnie dociera już jest za słaby i stąd brak EPG dla tych programów?

VAHANARA
Posty: 680
Rejestracja: 22 sierpnia 2019, o 11:01
Miejscowość: Warszawa

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: VAHANARA »

BeiZik pisze: 26 lutego 2023, o 10:32 EPG nie mam we wszystkich programach nadawanych "w multipleksie spółki BCAST."
Na tym mux-ie EPG jest nienadawane, przynajmniej w Warszawie.

Balbuga
Posty: 4
Rejestracja: 3 kwietnia 2023, o 17:53
Miejscowość: Łochów

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: Balbuga »

Witam, mam małe pytanie - po czym z zewnątrz rozpoznać ze MAXX jest na MSA7T31E, chodzi o zakup z drugiej ręki. Trochę się pogubiłem - model z lan, bez lan, model New, bez New, biały wyświetlacz, zielony wyświetlacz a może po numerze seryjnym np. od albo do ?
Dziękuję za ew. pomoc

ukaszu
Posty: 73
Rejestracja: 15 września 2022, o 10:55
Miejscowość: Zalesie

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: ukaszu »

Balbuga pisze: 4 kwietnia 2023, o 22:10 Witam, mam małe pytanie - po czym z zewnątrz rozpoznać ze MAXX jest na MSA7T31E, chodzi o zakup z drugiej ręki. Trochę się pogubiłem - model z lan, bez lan, model New, bez New, biały wyświetlacz, zielony wyświetlacz a może po numerze seryjnym np. od albo do ?
Dziękuję za ew. pomoc
Najprościej to w menu tam gdzie sprawdza się wersję oprogramowania - MAXX na "lepszym" procku będzie miał prefix rewizji sprzętowej HW3, bo tak to chyba były i z portem lan i bez.

Balbuga
Posty: 4
Rejestracja: 3 kwietnia 2023, o 17:53
Miejscowość: Łochów

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: Balbuga »

Dziękuję za odpowiedź, sęk w tym że trudno wyegzekwować od sprzedającego takie informacje a zwłaszcza jak jest to starszej daty człowiek, dlatego pytam o takie najprostsze metody, które można wyciągnąć podczas rozmowy lub ze zdjęcia.

ukaszu
Posty: 73
Rejestracja: 15 września 2022, o 10:55
Miejscowość: Zalesie

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: ukaszu »

Z tego co kojarzę, to z białym wyświetlaczem możesz trafić zarówno na MSA7T31E jak i MSA7T10E. Podobnie jeśli nie ma portu LAN to mogą być oba te procki. Jeśli ryzykować to kupując modele z LANem lub zielonym wyświetlaczem, no ale pewności nie ma.

Balbuga
Posty: 4
Rejestracja: 3 kwietnia 2023, o 17:53
Miejscowość: Łochów

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: Balbuga »

Dziękuję, no właśnie straszny bałagan z tymi nieoznacznymi wersjami, mam do wzięcia MAXX-a z białym wyświetlaczem ale bez dopisku NEW na pudełku i się mocno nad nim zastanawiam ale widzę, że pewności nie ma .

ukaszu
Posty: 73
Rejestracja: 15 września 2022, o 10:55
Miejscowość: Zalesie

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: ukaszu »

Tak z ciekawości - czemu akurat chcesz MAXXa na MSA7T31E? Producent potraktował go trochę po macoszemu, oprogramowanie zdaje się nie wykorzystuje jego dodatkowych możliwości, a tuner jest ten sam co w HW2.

Balbuga
Posty: 4
Rejestracja: 3 kwietnia 2023, o 17:53
Miejscowość: Łochów

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: Balbuga »

Generalnie jest to lepszy układ i posiada więcej pamięci co powinno przełożyć się na płynniejszą pracę a być może w przyszłości jakiś fw ( customowy ) z ficzersami.

2Tom
Posty: 197
Rejestracja: 23 sierpnia 2020, o 08:26
Miejscowość: Wrocław

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: 2Tom »

Balbuga pisze: 5 kwietnia 2023, o 11:30 Generalnie jest to lepszy układ i posiada więcej pamięci co powinno przełożyć się na płynniejszą pracę a być może w przyszłości jakiś fw ( customowy ) z ficzersami.
Nie ma co liczyć na customowe firmware na MSA7T31E .. Obecnie tylko @ukaszu albo @gocom mogą coś pogrzebać w
firmware od innych modeli. Tylko że na rynku nie ma nowych tunerów na MSA7T31E, więc o nowym firmware można zapomnieć..
Naprawdę lepiej poszukaj jakiegoś innego modelu..

Viadrus67
Posty: 17
Rejestracja: 31 marca 2017, o 14:05
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: Viadrus67 »

Moja znajoma przemiła starsza pani ma zwyczaj nagrywać sobie programy a potem je sobie ogląda. lata temu używała do tego magnetowidu potem dekodera Wiwa.
Rok temu sprzedałem jej nową Wiwę ( niestety nie pamiętam jaki model).
Tuż po Świętach dzwoni do mnie, że ustawiła coś do nagrywania i nic się nie nagrało. Wpadłem tam i rzeczywiście jakiś problem był bo Pendrive był pusty i chyba nie dało się nagrać nic nawet z tzw palca. Zrobiłem reset do ustawień fabrycznych wyszukałem programy od nowa Pendrive'a sformatowałem z poziomu dekodera.
Zrobiłem próbę nagrywania z bieżącego programu (nie z EPG tylko właśnie z "palca")
i nagranie doszło do skutku.. Po tygodniu znowu telefon. Wczoraj tam byłem i Pendrive znowu pusty. z palca nagrywanie działało. Wymieniłem pendrive na nowy ustawiłem nagrywanie z EPG i zaczekałem aż się rozpocznie. Wszystko zadziałało jak trzeba. Tuner przełączył się z innego programu na ten ustawiony i rozpoczął nagrywanie. Żeby nie czekać przerwałem je i sprawdziłem czy jest - nagranie było.
ustawiłem potem nagrywanie z EPG czterech pozycji.
Pierwsze z TVP2 godzinę później a następnie też z TVP2 dwa odcinki jakiegoś serialu wieczorem. Pani jeszcze chciała nagrać coś z Polsatu też wieczorem.
W czasie ustawiania komunikat, że nagranie jest w konflikcie z pozycją Nr1 timera.
Owszem był konflikt ale z pozycją nr 2!
Zmieniłem zatem termin nagrania na wcześniejszy tez Polsatu i na liście timera miałem cztery pozycje:
1. TVP2 15.00 - 15.30
2. TVP2 20.00 - 20.55
3 TVP2 21.00 - 21.55
4 Polsat 19.00 - 19.55
Czasy oczywiście były nieco inne ale nie mam gazety z programem żeby wpisać je dokładnie ( pani oczywiście miała).
Po tych czynnościach poprosiłem panią by zadzwoniła do mnie na drugi dzień z informacja co się nagra. No i dziś telefon, że nic nie ma. W sumie ja na dekoderze DVBT osobiście nie nagrywam a wielu pozycji tym bardziej ale mam tuner satelitarny z Enigmą 2 i tam zawsze to działało jak trzeba.
Pytam innych użytkowników Elektrody czy czasami nasz nadawca czegoś nie zmienił w EPG i tuner sobie z tym nie radzi czy może coś innego? Ja ze swojej strony porobię takie próby na innym dekoderze ( Wiwy akurat nie mam) i jak będą pozytywne zostawię pani na próbę ten a Wiwę wezmę do testów do siebie.
Pani ma 87 lat i jest nadzwyczaj sprawna nie mogę jednak wykluczyć , że to ona coś źle robi. No ale wczoraj te nagrania ustawiłem sam tak jak to opisałem wcześniej.

zyggi
Posty: 91
Rejestracja: 27 maja 2021, o 08:12
Miejscowość: Toruń
Odbiornik: WIWA H265.MAXX
Instalacja antenowa: Emme Esse 560HVD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Konin "Żółwieniec"

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: zyggi »

miewalem takie wypadki - w przypadku gdy wiwa wlaczy sie a nie bedzie sygnalu na kanale na ktorym sie wlaczyla to nie przelaczy sie na wlasciwy kanal - wiec bardzo mozliwe ze problem jest z brakiem/niestabilnoscia sygnalu lub z tunerem jako takim
moze aktualizacja czy wgranie modowanego oprogramowania cos pomoze ale to trzeba dokladnie zidentyfikowac model
co do komunikatow to ten typ tak ma

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3511
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: Krosnoludek »

Najpierw zaktualizuj oprogramowanie do najnowszego, napisz do Wiwy o soft, ale musisz im podać jaki to tuner i jaki soft w nim siedzi obecnie, najlepiej zrobić zdjęcie z tą informacją która wyświetla się na ekranie.

Viadrus67
Posty: 17
Rejestracja: 31 marca 2017, o 14:05
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: Viadrus67 »

Jak tam byłem ostatnio to w timerze było kilka wpisów. W tym właśnie z datą przeszłą. Usunałem je. Mam tam być niedługo to zrobię fotke timera teraz. Kiedyś były softy na stronie Wiwy teraz jest z tym kłopot. próbowałem sie tez do nich dodzwonic - bezskutecznie.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3511
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: Krosnoludek »

Wyślij zrobione zdjęcie z widocznym na ekranie numerem softu na adres: iwona@bellwood.pl
Dostaniesz nowy soft jeśli jest i strukcje wgrania. Opisz krótko, że na obecnym masz problem z nagrywaniem na pendrive.

Viadrus67
Posty: 17
Rejestracja: 31 marca 2017, o 14:05
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: Viadrus67 »

Dzisiaj byłem na Giełdzie na Balickiej a potem odwiedziłem Starszą Panią na kawę. Sprawa w zasadzie wyjaśniona. U pani są zaniki sygnału. Dekoder rozpoczyna nagrywanie ale przy braku sygnału nic nie nagrywa. Mało tego w pewnym sensie zawiesza się.
Jest używany tylko do nagrywania i tylko jak pani nie ma w domu i w nocy. W dzień jest użytkowany inny telewizor z Canal plus.
Jutro tam jadę wymienić antenę naziemną.

Viadrus67
Posty: 17
Rejestracja: 31 marca 2017, o 14:05
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: Viadrus67 »

Po naprawie anteny wyglada, że wszystko działa. Swoja droga napisałem pod wskazany mail i pomimo, ze nie napisałem po co mi nowy soft go otrzymałem za co dziekuję.
Ciekawostka jest natomiast taka, że dziś potrzebowałem pendrive'a na którym robiłem próby. W tym właśnie tą na której zapis się rozpoczął ale nic się nie nagrało. i okazało sie, ze jest zabezpieczony przed zapisem. A wcześniej na pewno na nim nagrywałem.
Nie wiem jakim cudem ale własnie ta nieudana próba nagrywania musiała byc powodem. najgorsze, ze nie da sie tej blokady zdjac. Format oczywiście nie działa. na razie spróbowałem tego
https://www.youtube.com/watch?v=vzEbvhfHrLI
Był komunikat, że się udało ale niestety tylko komunikat

Zablokowany