WIWA H.265 MAXX

Ramirez
Posty: 242
Rejestracja: 26 grudnia 2016, o 22:37
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Amiko V30+ LG 43v635uj
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: Ramirez »

A widziałeś taniego chińczyka który ma HDMI CEC i prawidłowo to u niego działa? Nawet jak obiecują to działa to pewnie tak częściowo.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3511
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: Krosnoludek »

Nowy tuner z Dipola na Mstar ma HDMI CEC, ten sam procesor co w Wiwach. Wystarczy by działało tylko wł/wył.

adiq
Posty: 97
Rejestracja: 21 listopada 2020, o 02:48
Miejscowość: Polska

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: adiq »

Brak CEC to żadna wada, bo w tanich tunerach i innych przystawkach najczęściej ogranicza się do włączania/wyłączania TV, a i z tym bywa problem.
Jedyny sensowny CEC widziałem w tunerach na Enigmie. Uruchamianie i wyłączanie podłączonych urządzeń, sterowanie audio po ARC, konfiguracja przełączania wejść wideo, opóźnienia i powtarzanie sygnałów, itd. Z drugiej strony tradycyjnie jak to w Linuxach - plug and play to to nie jest, ale po skonfigurowaniu (przeważnie) działa jak należy.
W zwykłych urządzeniach konfigurowalne przyciski na pilocie są po prostu wygodniejsze niż kulawe chińskie implementacje HDMI-CEC.
W starej Arivie CEC był taki, że np. mogłem wyłączyć TV pilotem z dekodera, ale już włączyć się nie dało. Jeśli uruchomiłeś urządzenia w złej kolejności to nawet przy wyłączaniu łapał minutową zwiechę i trzeba było to przeczekać i wyłączyć ręcznie oba urządzenia.
W Miboxie CEC normalnie włącza i wyłącza TV, ale już soundbar potrafi tylko wyłączyć. Uruchamiać trzeba go ręcznie. Podsumowując kiepska implementacja CEC to strata czasu.
O zwykłych przystawkach z automatycznym skanowaniem muxów jeszcze nie słyszałem.

Ramirez
Posty: 242
Rejestracja: 26 grudnia 2016, o 22:37
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Amiko V30+ LG 43v635uj
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: Ramirez »

Mam w domu Zgemme h7s na enigmie2 i tam HDMI CEC działa. Mam jeszcze cryptobox 752 i tam ta funkcja jest tylko w sofcie nieoficjalnym. Podejrzewam że trzeba płacić za licencje?? A działa tak że uruchamia telewizor. Wyłączyć odbiornika TV już nie potrafi, przynajmniej tego co mam. To jakoś nie wierzę w HDMI CEC w tanich tunerach. Ale chciałbym się mile zaskoczyć że znajdzie się jakieś urządzenie gdzie to działa na serio a nie tylko na reklamie umieszczonej na pudełku.

szymon9904
Posty: 123
Rejestracja: 23 lipca 2015, o 14:36
Miejscowość: Żary
Odbiornik: T2: FTE T220 Max, Samsung UE40K5672 | DAB: Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: FTE Diamond (pasywnie) - ok. 17 m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śnieżne Kotły / Wichów / Liberec / Lobau

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: szymon9904 »

Jeżeli chodzi o opcję "monitorowania oferty" - lub inaczej - automatycznej aktualizacji listy kanałów - to taką możliwość posiada tuner Fuba ODE8600. Tam można ustawić, kiedy tuner ma zrobić takie wyszukiwanie - konkretna godzina, a także cykl codzienny lub tygodniowy. Każda taka zmiana nie rozwala listy kanałów (osobiście mam włączone sortowanie po LCN + wyszukane niemieckie multipleksy na pozycjach 850+). Zdjęcie: https://i.imgur.com/nKejSuf.jpg
Ponadto przy zmianach typu korekta nazwy kanału przez operatora - to odbiornik automatycznie dokonuje tu zmiany, kilka sekund po włączeniu programu. Tak było z TVP3 Warszawa i obecnie - z TVP Rozrywka na MUX5 (tu zamiana z SD na HD).

W przypadku Wiwy H.265 Maxx (stara edycja, z gniazdem Ethernet) - dopiero ponowne wyszukanie MUXa zmienia nazewnictwo na aktualne. Takie automatyczne wyszukiwanie listy kanałów rozwala też dotychczasową listę (po prostu kasuje dotychczasowe programy).

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3511
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: Krosnoludek »

Fuba widać ma automatyczną aktualizację listy kanałów oraz HDMI CEC to super, ale brakuje na bannerze info paska postępu i było by wszystko. Pilot też uczący się.

Edyt.
Utworzyłem nowy wątek o tym tunerze więc można przenieść naszą rozmowę do wątku o tym tunerze
viewtopic.php?t=8453

mistrz_of_dvb-t
Posty: 41
Rejestracja: 15 marca 2012, o 21:03
Miejscowość:   
Odbiornik: LG 43NANO753PA
Wiwa HD-90 Memo
Instalacja antenowa: Siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: mistrz_of_dvb-t »

mistrz_of_dvb-t pisze: 25 stycznia 2022, o 18:27 Miałem kiedyś WIWA MAXX, ale problem był taki że posiadając telewizor 4:3 + złącze EURO przy odtwarzaniu nagrań bądź TimeShift obraz był powiększany na cały ekran, zamiast zachować proporcje 16:9 z czarnymi pasami. Z kolei gdy się tylko oglądało TV to obraz był w porządku. Sprzęt zwróciłem, ale ponieważ muszę teraz coś kupić ciekaw jestem czy nie naprawili tego buga w nowej wersji.
Nie naprawili w "nowej" wersji, sprzęt zwrócony do sprzedawcy.
Soft V5.1.1.6 Oct 21 2021
HW wersja 2.1.RC20.4.7UU

EDIT: Ferguson Ariva T30 ten sam problem.
Soft 5.2.1.27

EEQ
Posty: 189
Rejestracja: 1 czerwca 2012, o 23:47
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: SONY KDL-40CX520
WIWA H.265 MAXX New
WIWA HD-90 NEW!
Instalacja antenowa: Antena "Televes Mix Combo" na dachu budynku
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Śnieżne Kotły

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: EEQ »

Kupiłem ten tuner (WIWA H.265 MAXX New) i mam problemy z odbiorem oraz nagrywaniem.

Jeden z MUX-ów ma jakość i siłę sygnału na 100%, ale jest pikseloza (np. program Eska TV HD). Z innego nadajnika jakość 30% oraz siła 75% i odbiera zazwyczaj ok. Domyślam się, że sygnał jest zbyt silny (przesterowany). Można coś na to zaradzić?

Gdy podpinam HDD zewnętrzne na USB, to je widzi, ale przy próbie zapisu wyskakuje na nich "nieznany błąd". Jeden z nich używałem wcześniej z WIWĄ HD90 i działał bez problemów. Pamięć flash natomiast widzi i nagrywa, ale na niektórych kanałach jest sporadycznie pikseloza. Przy odtwarzaniu nagrania z pamięci flash potrafi je przerwać przed dojściem do końca. Domyślam się, że winą może być zbyt wolna prędkość zapisu pamięci. Proszę o podpowiedź, jaka pamięć flash powinna działać bez problemów.

Mam nadzieję, że te mankamenty są winą softu, a nie wady samego sprzętu. Co o tym myślicie? Macie podobne problemy?

man1
Posty: 2
Rejestracja: 18 marca 2022, o 18:06
Miejscowość: Mikołajki

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: man1 »

Też mam Wiwa h.265 maxx i umnie nagrywanie działa poprawnie , Epg chodzi też ale po włączeniu trzeba chwilę poczekać na stbilizację.

Do nagrywania używam Dysku usb 3,0 Verbatim 1TB.

Jakoś nie widzę problemów znim ( oby dalej tak było)

Mam soft
Model : WIWA H265 MAXX NEW
SW wersja: v5.1.1.6 Oct 21.2021
HW wersja 2.1.RC20.4.7.uu

EEQ
Posty: 189
Rejestracja: 1 czerwca 2012, o 23:47
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: SONY KDL-40CX520
WIWA H.265 MAXX New
WIWA HD-90 NEW!
Instalacja antenowa: Antena "Televes Mix Combo" na dachu budynku
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Śnieżne Kotły

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: EEQ »

A może ktoś polecić jakąś pamięć flash? Bo szkoda mi pieniędzy na kolejny dysk HDD USB... ;)

PS Mam tę samą wersję softu.

EEQ
Posty: 189
Rejestracja: 1 czerwca 2012, o 23:47
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: SONY KDL-40CX520
WIWA H.265 MAXX New
WIWA HD-90 NEW!
Instalacja antenowa: Antena "Televes Mix Combo" na dachu budynku
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Śnieżne Kotły

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: EEQ »

Problem z pikselozą w nagraniu występuje na np. TVN HD. W trakcie nagrywania odbiór jest bez zarzutu.

Natomiast program Sprawdzam TV odbiera i nagrywa bezproblemowo.

Trochę to dziwne, że jedne programy są ok, a inne szwankują... ;)

2Tom
Posty: 197
Rejestracja: 23 sierpnia 2020, o 08:26
Miejscowość: Wrocław

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: 2Tom »

Moje WIWY H265 LITE, PRO, MAXX wersje ze złączami lan, działają z takimi pamięciami flash i czytnikiem micro sd..

Obrazek

Czy nowe wersje z dopiskiem NEW będą też z nimi działać tego nwm..

EEQ
Posty: 189
Rejestracja: 1 czerwca 2012, o 23:47
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: SONY KDL-40CX520
WIWA H.265 MAXX New
WIWA HD-90 NEW!
Instalacja antenowa: Antena "Televes Mix Combo" na dachu budynku
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Śnieżne Kotły

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: EEQ »

Dzięki za odpowiedź odnośnie pendrive'ów... ;)

Podpiąłem do WIWY dysk HDD USB 2.0 - LG 500GB. Sformatowałem go w NTFS z poziomu tunera i nagrywanie już działa. Nic nie przycina i brak pikselozy nawet na TVN HD.

Natomiast mam nadal problem z przesterowanym sygnałem jednego z MUX-ów. Podobne problemy miałem z tunerami poprzedniej generacji. Na szczeście odbieram sygnał również z innego nadajnika, który nie jest zbyt silny, ale czasami jest zbyt słaby. Zastanawiam się, czy da się coś na to poradzić? Może da się jakoś osłabić sygnał? Niestety zbytnio się na tym nie znam... ;)

2Tom
Posty: 197
Rejestracja: 23 sierpnia 2020, o 08:26
Miejscowość: Wrocław

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: 2Tom »

Pewnie że się da osłabić sygnał, jest na to kilka sposobów.

Np wymiana wzmacniacza w puszce antenowej na symetryzator.

Albo zastosować tłumik do anteny, albo nawet stosując 2 lub więcej stare splittery które może gdzieś ci się walają niepotrzebne..
o takie np:

Obrazek

Jeśli masz antenę ze wzmacniaczem to odłączenie zasilacza antenowego też zadziała jako tłumik , ale wtedy sygnał może być za słaby..

Genezyp
Posty: 17
Rejestracja: 20 marca 2013, o 19:50
Odbiornik: thomson 34dc650s/wiwa hd95
Instalacja antenowa: DA Signal
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC4

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: Genezyp »

Czesc,
Nowo zakupiona wiwa maxx nie widzi sciezki dzwiekowej w dts z pliku na podlaczonym dysku. Natomiast dd odtwarza bez problemu. Mam duzo starszy dekoder wiwy( nie pamietam modelu) ktory sluzy mi czasem jako odtwarzacz multimedialny, glownie do filmow, ktory bez problemu odtwarza dts. Wie ktos gdzie lezy przyczyna?

szymon9904
Posty: 123
Rejestracja: 23 lipca 2015, o 14:36
Miejscowość: Żary
Odbiornik: T2: FTE T220 Max, Samsung UE40K5672 | DAB: Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: FTE Diamond (pasywnie) - ok. 17 m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śnieżne Kotły / Wichów / Liberec / Lobau

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: szymon9904 »

EEQ pisze: 30 marca 2022, o 00:51 Natomiast mam nadal problem z przesterowanym sygnałem jednego z MUX-ów. Podobne problemy miałem z tunerami poprzedniej generacji. Na szczeście odbieram sygnał również z innego nadajnika, który nie jest zbyt silny, ale czasami jest zbyt słaby. Zastanawiam się, czy da się coś na to poradzić? Może da się jakoś osłabić sygnał? Niestety zbytnio się na tym nie znam... ;)
Tłumik stały lub regulowany - wpinany w przewód antenowy. Przykładowo AMS TRA-03 lub tłumiki DSE ;)

kur.chuck
Posty: 10
Rejestracja: 8 lipca 2012, o 18:51
Miejscowość: Lubleskie
Odbiornik: Wiwa hd-90 new, monitor, Lcd z mpeg-4
Instalacja antenowa: antena pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: kur.chuck »

Genezyp pisze: 10 kwietnia 2022, o 14:27 Czesc,
Nowo zakupiona wiwa maxx nie widzi sciezki dzwiekowej w dts z pliku na podlaczonym dysku. Natomiast dd odtwarza bez problemu. Mam duzo starszy dekoder wiwy( nie pamietam modelu) ktory sluzy mi czasem jako odtwarzacz multimedialny, glownie do filmow, ktory bez problemu odtwarza dts. Wie ktos gdzie lezy przyczyna?
Wygląda na to, że ten model nie obsługuje DTS. Stara Wiwa HD90 obsługuje ten kodek ale kwalifikuje się na emeryturę,
jednak zostanie w razie potrzeby odtwarzania DTS :D . Najlepszym wyjściem jest znalezienie media boxa który dekoduje wszystkie kodeki dźwięku, ma androida z pełną obsługą vod typu netflix, hbo.

strzyzol
Posty: 1
Rejestracja: 1 kwietnia 2022, o 10:23
Miejscowość: Polska

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: strzyzol »

Witam poszukuję wsadu SPI 25Q64 do dekodera Wiwa H.265 MAXX wersja z lan

Genezyp
Posty: 17
Rejestracja: 20 marca 2013, o 19:50
Odbiornik: thomson 34dc650s/wiwa hd95
Instalacja antenowa: DA Signal
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC4

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: Genezyp »

kur.chuck pisze: 10 kwietnia 2022, o 22:34 [quote=Genezyp post_id=250784 time=1649593653 user_id=10344

Wygląda na to, że ten model nie obsługuje DTS. Stara Wiwa HD90 obsługuje ten kodek ale kwalifikuje się na emeryturę,
jednak zostanie w razie potrzeby odtwarzania DTS :D . Najlepszym wyjściem jest znalezienie media boxa który dekoduje wszystkie kodeki dźwięku, ma androida z pełną obsługą vod typu netflix, hbo.
No wlasnie, emerytowany starszy model jest bardziej funkcjonalny od najnowszego maxxa (oprocz nowego kodeka hevc). Musze w koncu pomyslec o nowym odtwarzaczu multimedialnym, ogladam od czasu do czasu film z "wlasnych zasobow" i stara wiwa do tej pory daje rade, oczywiscie bez h265.
Dzieki za odzew, pozdrawiam

gocom
Posty: 94
Rejestracja: 6 lutego 2022, o 17:24
Miejscowość: RU
Odbiornik: WIWA H265 MAXX, Vmade K5, Vmade K6 AV.

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: gocom »

strzyzol pisze: 11 kwietnia 2022, o 13:16 Witam poszukuję wsadu SPI 25Q64 do dekodera Wiwa H.265 MAXX wersja z lan
Możesz go samodzielnie złożyć za pomocą edytora hex. Pobierz archiwum z plikiem aktualizacji WIWA H.265 MAXX_software_V5.1.0.52_(10.11.2020).zip. https://drive.google.com/drive/folders/ ... 94yyIALWTs
Rozpakować. Otwórz za pomocą edytora szesnastkowego. Odetnij pierwsze 4000h (16384) bajtów z pliku binarnego.
Dodaj tak wiele FF na końcu pliku binarnego, że jego rozmiar wynosi 800000h(8388608) bajtów.
Plik do przywrócenia dekodera za pomocą programatora jest gotowy.

Zablokowany