WIWA H.265 MAXX

DVB-TUs
Posty: 23
Rejestracja: 11 grudnia 2016, o 19:58
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Gołogóra

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: DVB-TUs »

To się akurat świetnie by składało bo telewizor mam FHD a nie za bardzo chcę go zmieniać na nowy bo ma jeszcze wejścia analogowe do starych sprzętów co mi jest potrzebne, więc tutaj taki dekoder byłby jak znalazł.

eter
Posty: 1295
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: eter »

Ale, każdy dekoder 4K naziemnej, jakie pewnie wejdą poda ci sygnał FHD.
Tyle, że na razie takich nie ma bez androida.
Ale, też emisja 4K w naziemnej to jeszcze pieśń przyszłości.
Może Kurski da taki kanał - oprócz tego sportowego obecnie, który i tak wyłączą.
Możliwe, że ten "jego" dekoder dedykowany TVP będzie już miał 4K.
Obecne wszystkie na androidzie dadzą ci sygnał 4K na TV FHD.
Odtwarzanie materiałów 4K nagranych na przykład na pendrivie z You Tube na przykład w 60 fps - daje naprawdę świetną jakość obrazu, chociaż jest skalowanie w dół do FHD.
TV jak nie ten sam....obraz miodzio.
Poza tym takie "smart" pudełko na androidzie jak MI Box za 200 zł robi z twojego starego TV "smart".
Masz wszystko to co w nowych ...apki, asystenta google, do którego wydajesz komendy głosem a on ci gada jaka pogoda, czy wyszukuje filmy.
Tyle, że oczywiście musisz mieć do tego internet.

Awatar użytkownika
MarioPL
Posty: 299
Rejestracja: 15 lutego 2014, o 09:18
Miejscowość: Luboń k.Poznania
Odbiornik: LG 43UP78003LB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem", AE Poznań

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: MarioPL »

eter pisze: 12 lipca 2021, o 19:40 ...
Poza tym takie "smart" pudełko na androidzie jak MI Box za 200 zł robi z twojego starego TV "smart".
Masz wszystko to co w nowych ...apki, asystenta google, do którego wydajesz komendy głosem a on ci gada jaka pogoda, czy wyszukuje filmy.
Tyle, że oczywiście musisz mieć do tego internet.
Tylko, że Twój "mi", nie odbiera dvb-t/t2 ;)

eter
Posty: 1295
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: eter »

No tak, dlatego jest tylko uzupełnieniem i robi ze starego TV "smart".
Tuner mam Skymaster.
Wiadomo, że lepiej mieć wszystko w jednym pudełku.

flisu123
Posty: 2
Rejestracja: 4 lipca 2021, o 04:34
Miejscowość: Zaczarnie

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: flisu123 »

Ma ktoś listę m3u ? Jak działa IPTV?

delKichote
Posty: 43
Rejestracja: 28 lutego 2011, o 23:13

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: delKichote »

adiq pisze: 12 maja 2021, o 17:57 zapewnie analogicznie do poprzedniej cyfrowej rewolucji, niedługo po wyłączeniu DVB-T, TVP przeskoczy ze swoimi kanałami na 4K i będziesz kupować kolejny tuner.
Oj, zapewne nie tak niedługo po wyłączeniu DVB-T, jak to było poprzednio.
I co na to oficjalna specyfikacja wymagań dla dekoderów DVB-T2? (Tak, wiem, że poprzednio specyfikacja została zmieniona bez uwzględniania statystyk sprzętu u odbiorców...)

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: bogdanzieba »

adiq pisze: 9 maja 2021, o 21:27 - Lite to plastikowa obudowa bez wyświetlacza i nowy pilot,
- zwykła WIWA h.265 ma dodatkowo wyświetlacz,
- Pro ma metalową obudowę więc pewnie mniej się grzeje, stary pilot - "pstrykający" na mikrostykach (wg mnie najlepszy)
- MAXX to większa pamięć flash i podobno nowszy procesor, zapamiętuje EPG przy przełączaniu kanałów, ale nie radzi sobie z jego aktualizacją. Pilot w najwyższym modelu to nie wiedzieć czemu stare chińskie badziewie pamiętające pierwsze WIWY z czasów cyfrowej rewolucji, z fluorescencyjnymi, ale żółknącymi przyciskami, padającymi gumkami i dziwacznym layoutem klawiszy (przewijanie w prawo sklejone z nagrywaniem, brak dedykowanych przycisków głośności/zmiany kanału, itd.).
Dziwna sprawa z WIWĄ H.265 MAXX, bo niby na chwilę obecną jest to najwyższy model tej marki jeżeli chodzi o tunery DVB-T2, a pilot jest "badziewny" dokładnie jak go opisał kolega @adiq.
Zawsze można dokupić pilot, który jest dedykowany obecnie do modelu WIWA H.265 PRO, faktycznie jest najbardziej funkcjonalny.

eter
Posty: 1295
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: eter »

Widocznie mają jeszcze pełno tych świecących badziewi i dokładaja do najlepszego tunerka, bo wiedzą że ten będzie się sprzedawał najlepiej.
Ale to kiepski pomysł...

Yaga
Posty: 6
Rejestracja: 9 sierpnia 2021, o 16:55
Miejscowość: Białystok

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: Yaga »

Witam.
Kupiłam tuner wiwa maxx tydzien temu. Było wszystko z nim ok do czasu, aż podłączyłam do niego kabel lan i dokonałam aktualizacji oprogramowania. Od tego czasu przy jakiejkolwiek zmianie ustawienia (np. dodanie czasu na wyświetlaczu), po wyłączeniu tunera i ponownym włączeniu gubi na dość długi czas sygnał. Nie ukrywam, że jest to dość denerwujące. Ostatnio zgubił też sygnał po tym, jak przez moment nie było prądu. Przywrócenie ustawień fabrycznych nic nie zmieniło. Wie ktoś z czego to wynika i jak temu zaradzić?

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: bogdanzieba »

Niestety ale chyba serwis tylko tu może pomóc. Ewentualnie spróbuj jeszcze przywrócić ustawienia fabryczne.

Yaga
Posty: 6
Rejestracja: 9 sierpnia 2021, o 16:55
Miejscowość: Białystok

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: Yaga »

bogdanzieba pisze:Niestety ale chyba serwis tylko tu może pomóc. Ewentualnie spróbuj jeszcze przywrócić ustawienia fabryczne.
Niestety przywracanie ustawień fabrycznych nic nie daje, bo robiłam to wielokrotnie. Dziś rano znów na chwilę nie było prądu i w związku z tym tuner stracił sygnał. Potrzeba było prawie pół godziny, by go ponownie znalazł. Nie ukrywam, że to wkurzające.

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: bogdanzieba »

Szkoda nerwów i czasu, tuner kwalifikuje się na gwarancję.

2Tom
Posty: 197
Rejestracja: 23 sierpnia 2020, o 08:26
Miejscowość: Wrocław

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: 2Tom »

Może coś się źle wgrało ? Można jeszcze spróbować ponownie wgrać oprogramowanie np z pendriva.. Serwis najnowszą wersję wyśle jak poprosisz.. Albo na własną odpowiedzialność te z czeskiej stronki, gdzie ktoś kilka stron wstecz podał..

eter
Posty: 1295
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: eter »

Yaga pisze: 10 sierpnia 2021, o 23:11 Witam.
Było wszystko z nim ok do czasu, aż podłączyłam do niego kabel lan i dokonałam aktualizacji oprogramowania.
Sprawdź w informacji jaką masz obecnie wersję firmware.
Tuner po podłączeniu do internetu zgłosił ci sam, że jest dostępne nowe oprogramowanie (firmware)?
Najwyraźniej coś poszło nie tak i najlepiej byłoby zrobić aktualizację oprogramowania za pomocą pliku zapisanego na pendrivie.

Yaga
Posty: 6
Rejestracja: 9 sierpnia 2021, o 16:55
Miejscowość: Białystok

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: Yaga »

Właśnie odebrałam dekoder z gwarancji. Podłączyłam do anteny, wgrał wszystkie programy, po czym po przełączeniu na kanał wyświetla znów "brak sygnału". Wyłączanie i włączanie nic nie daje, bo nadal "brak sygnału". W protokole napisali "testy pełne na sprawnych antenach w serwisie ok. Kanały z PKiN: 51/51. Siła sygnału stabilna 100%". Nosz... Oni problemu nie widzą, a u mnie nie działa. Zapewne za 10 minut znów się cudownie odblokuje, do czasu ponownego odłączenia od prądu.
Pytanie czy oni w ogóle do niego zaglądali.

2Tom
Posty: 197
Rejestracja: 23 sierpnia 2020, o 08:26
Miejscowość: Wrocław

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: 2Tom »

Takie teraz mamy te serwisy .. Wgraj starsze firmware i zobacz czy to coś pomoże..
Pliki spakowane do formatu zip. Przed wgraniem trzeba wypakować.
WIWA H265 MAXX - https://drive.google.com/drive/folders ... 94yyIALWTs masz tu 4 wersje oprogramowania..

Instrukcja jaką zaleca serwis WIWY
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Przed i po aktualizacji należy przywrócić ustawienia fabryczne.

Zaczynamy więc od:

- wciskamy przycisk "menu" na pilocie.
- wybieramy zakładkę "System" (koło zębate)
- wybieramy "Przywróć ustawienia fabryczne"
- hasło: 000000

Następnie:

- wciskamy przycisk "menu" na pilocie.
- wybieramy zakładkę "System" (koło zębate)
- wybieramy "Aktualizacja oprogramowania" -> "Aktualizacja przez USB"

Po zakończeniu aktualizacji dekoder sam się zresetuje. Przywracamy
ponownie ustawienia fabryczne.

zyggi
Posty: 91
Rejestracja: 27 maja 2021, o 08:12
Miejscowość: Toruń
Odbiornik: WIWA H265.MAXX
Instalacja antenowa: Emme Esse 560HVD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Konin "Żółwieniec"

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: zyggi »

Sprawdz czy nie masz gdzies zwarcia w obwodzie anteny.

2Tom
Posty: 197
Rejestracja: 23 sierpnia 2020, o 08:26
Miejscowość: Wrocław

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: 2Tom »

Yaga pisze: 24 września 2021, o 18:37 Siła sygnału stabilna 100%".
Jeszcze dopiszę że na siłę sygnału nawet nie patrz, liczy się tylko jakość sygnału w tych tunerach i tylko tym się kieruj..

XmuX
Posty: 173
Rejestracja: 19 sierpnia 2021, o 14:49
Miejscowość: Blansko
Odbiornik: LG OLED, RTL-SDR, Technisat Digitradio
Instalacja antenowa: FM XmuX 23Y CCIR 7,4m , DAB+ 2x XmuX 23Y DAB+SuprA 3,5m , UHF 4x XmuX 20Y 2148

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: XmuX »

Yaga pisze: 24 września 2021, o 18:37 Właśnie odebrałam dekoder z gwarancji. Podłączyłam do anteny, wgrał wszystkie programy, po czym po przełączeniu na kanał wyświetla znów "brak sygnału". Wyłączanie i włączanie nic nie daje, bo nadal "brak sygnału". W protokole napisali "testy pełne na sprawnych antenach w serwisie ok. Kanały z PKiN: 51/51. Siła sygnału stabilna 100%". Nosz... Oni problemu nie widzą, a u mnie nie działa. Zapewne za 10 minut znów się cudownie odblokuje, do czasu ponownego odłączenia od prądu.
Pytanie czy oni w ogóle do niego zaglądali.

"testy pełne na SPRAWNYCH ANTENACH w serwisie ok"

O to chodzi! Nie podałeś, czym karmisz. Z kawałkiem drutu i szerokopasmowym wzmacniaczem prawie zawsze będzie się wygłupiać w HEVC i 256QAM.

2Tom
Posty: 197
Rejestracja: 23 sierpnia 2020, o 08:26
Miejscowość: Wrocław

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: 2Tom »

XmuX pisze: 24 września 2021, o 22:08
Yaga pisze: 24 września 2021, o 18:37 Właśnie odebrałam dekoder z gwarancji. Podłączyłam do anteny, wgrał wszystkie programy, po czym po przełączeniu na kanał wyświetla znów "brak sygnału". Wyłączanie i włączanie nic nie daje, bo nadal "brak sygnału". W protokole napisali "testy pełne na sprawnych antenach w serwisie ok. Kanały z PKiN: 51/51. Siła sygnału stabilna 100%". Nosz... Oni problemu nie widzą, a u mnie nie działa. Zapewne za 10 minut znów się cudownie odblokuje, do czasu ponownego odłączenia od prądu.
Pytanie czy oni w ogóle do niego zaglądali.

"testy pełne na SPRAWNYCH ANTENACH w serwisie ok"

O to chodzi! Nie podałeś, czym karmisz. Z kawałkiem drutu i szerokopasmowym wzmacniaczem prawie zawsze będzie się wygłupiać w HEVC i 256QAM.
Nie zapominajmy o tym ..
Yaga pisze: 10 sierpnia 2021, o 23:11 Było wszystko z nim ok do czasu, aż podłączyłam do niego kabel lan i dokonałam aktualizacji oprogramowania.

Zablokowany