WIWA H.265 MAXX

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: MaxEvans »

Ja też sprawdziłem przed chwilą. Wszystko chodzi bardzo dobrze. Nie mam problemów z nagrywaniem. A masz najnowsze oprogramowanie ?

zyggi
Posty: 91
Rejestracja: 27 maja 2021, o 08:12
Miejscowość: Toruń
Odbiornik: WIWA H265.MAXX
Instalacja antenowa: Emme Esse 560HVD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Konin "Żółwieniec"

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: zyggi »

ja nie ma problemow z nagrywaniem jako takim bo gdy sie zacznie to nagrywa...problem jest taki jak opisalem wyzej ale teraz zrobilem test odlaczajac antene i tuner wlaczyl sie na tvp i przelaczyl na polsat mimo braku sygnalu
albo wiec pomogl reset albo problem jest w sytuacji gdy antena jest podlaczona a wystepuje brak sygnalu
gdy sie pogoda poprawi sprawdze to przestawiajac antene by stracic sygnal

Adam606336
Posty: 55
Rejestracja: 31 maja 2020, o 14:43
Miejscowość: Zielonki

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: Adam606336 »

Dodzwoniłem do serwisu Wiwy w sprawie tego nie działającego epg i paska postępu. Dowiedziałem się że niestety ten typ tak ma i nie da się nic z tym już zrobić. Dokładniej, winowajcą tego problemu procesor. W nowej wersji wiwy zmienili procesor na inną wersję i już ten problem nie występuje.
Ostatnio zmieniony 1 lutego 2022, o 10:43 przez Adam606336, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: bogdanzieba »

W takim razie niech nam wymienia te wadliwe modele na nowe egzemplarze.

zyggi
Posty: 91
Rejestracja: 27 maja 2021, o 08:12
Miejscowość: Toruń
Odbiornik: WIWA H265.MAXX
Instalacja antenowa: Emme Esse 560HVD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Konin "Żółwieniec"

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: zyggi »

Chińczyk "płakał" jak sprzedawał :lol: :lol: :lol:

u mnie po podłaczeniu kabla bez anteny czyli brak sygnalu tuner teraz wstaje i zmienia kanal na zadany do nagrywania wiec prawdopodobnie ten reset pomogl bo oprocz tego zniknal takze komunikat "trwa nagrywanie" przy zmianie kanalu poprzez klawiature numeryczna

na dodatek ustawilem antene(EE 560HVD) na Trzeciewiec z odbicia i lapie sygnal znacznie lepiej niz poprzednik Opticum AX1000 i teraz niespodziewanka: przy opti lepiej radzil sobie tv a w tym przypadku duzo lepiej radzi sobie wiwa

nadal na nagraniach z mux-5 sa uciecia ale duzo mniejsze niz z Konina..moc nadajnikow taka sama wg satcharts ale okolo 30km roznicy

tak wiec jesli macie dobrze dzialajaca konfiguracje i zamierzacie zmienic odbiornik to nie zdziwcie sie 8-)

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: MaxEvans »

Jeśli jest inny procesor to raczej nie wgramy nowego oprogramowania do starego.

Adam606336
Posty: 55
Rejestracja: 31 maja 2020, o 14:43
Miejscowość: Zielonki

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: Adam606336 »

MaxEvans pisze: 1 lutego 2022, o 10:30 Jeśli jest inny procesor to raczej nie wgramy nowego oprogramowania do starego.
Raczej tak. Najgorsze jest to że sprzedawali wadliwy sprzęt którego teraz nie da się naprawić w żaden sposób. Jak masz chwilę czasu to zadzwoń do nich 504140547 zapytaj co i jak
Jutro wyślę im pisemko o wymianę sprzętu na taki wolny od wad.

adiq
Posty: 97
Rejestracja: 21 listopada 2020, o 02:48
Miejscowość: Polska

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: adiq »

Adam606336 pisze: 1 lutego 2022, o 10:05 Dodzwoniłem do serwisu Wiwy w sprawie tego nie działającego epg i paska postępu. Dowiedziałem się że niestety ten typ tak ma i nie da się nic z tym już zrobić. Dokładniej, winowajcą tego problemu procesor. W nowej wersji wiwy zmienili procesor na inną wersję i już ten problem nie występuje.
Śmieszna firma to i śmieszne tłumaczenie :D Niby dobrze, że ktoś odpowiada na maile, ale jeśli odpowiedzi mają tak wyglądać to może i lepiej byłoby nic nie pisać.
W sumie i tak dobrze, że zrzucili "odpowiedzialność" na ten biedny procesor zamiast np. na metalową obudowę, która blokuje fale i psuje synergię z sygnałem EPG.
Ale skoro nie mają żadnego wpływu na oprogramowanie, to muszą sobie jakoś radzić z supportem i wymyślają tłumaczenia z czterech liter.

https://www.youtube.com/watch?v=E2lpLJLUXQY
Z tego co widzę w teście nowego MAXXa to ta cała zmiana wersji procesora polega na sprzedawaniu WIWY Pro z pudełkiem i pilotem dodawanym wcześniej do MAXXa :lol:
Brak problematycznego buforowania EPG, ta sama grafika, te same problemy i te same błędy więc pewnie wgrany soft dla wersji z mniejszą ilości pamięci, stąd magicznie "rozwiązali" problem z paskiem postępu. Ciekawe czy nadal można nagrywać 2 kanały na raz czy to po prostu kolejna rewizja WIWY H265 Lite/Pro, tylko sprzedawana drożej.

Nawet w 7:43 jest cięcie filmiku przy EPG, bo pewnie mu się przywiesiło.

2Tom
Posty: 197
Rejestracja: 23 sierpnia 2020, o 08:26
Miejscowość: Wrocław

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: 2Tom »



Najprawdopodobniej masz rację . Jak ktoś się nie boi uwaleniem tunera, to może wgrać do starej Wiwy Maxx oprogramowanie od starej Wiwy Pro. Albo zadziała i pasek postępu będzie działał dobrze i epg , albo uwali tuner .. Pewnie trzeba by było zmienić nazwę tego firmware od Pro na coś takiego "upgrade_7T31E_WIWA_MAXX_V5.1.0.52.bin". Albo nie da rady nic wgrać.. Jak bym miał jakąś uszkodzoną sztukę bez gwarancji , to może bym sprawdził hehe

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: bogdanzieba »

Adam606336 pisze: 1 lutego 2022, o 10:47
MaxEvans pisze: 1 lutego 2022, o 10:30 Jeśli jest inny procesor to raczej nie wgramy nowego oprogramowania do starego.
Raczej tak. Najgorsze jest to że sprzedawali wadliwy sprzęt którego teraz nie da się naprawić w żaden sposób. Jak masz chwilę czasu to zadzwoń do nich 504140547 zapytaj co i jak
Jutro wyślę im pisemko o wymianę sprzętu na taki wolny od wad.
Daj znać czy się uda, jeżeli tak to pójdziemy w twoje ślady.
adiq pisze: 1 lutego 2022, o 18:23
Adam606336 pisze: 1 lutego 2022, o 10:05 Dodzwoniłem do serwisu Wiwy w sprawie tego nie działającego epg i paska postępu. Dowiedziałem się że niestety ten typ tak ma i nie da się nic z tym już zrobić. Dokładniej, winowajcą tego problemu procesor. W nowej wersji wiwy zmienili procesor na inną wersję i już ten problem nie występuje.
Śmieszna firma to i śmieszne tłumaczenie :D Niby dobrze, że ktoś odpowiada na maile, ale jeśli odpowiedzi mają tak wyglądać to może i lepiej byłoby nic nie pisać.
W sumie i tak dobrze, że zrzucili "odpowiedzialność" na ten biedny procesor zamiast np. na metalową obudowę, która blokuje fale i psuje synergię z sygnałem EPG.
Ale skoro nie mają żadnego wpływu na oprogramowanie, to muszą sobie jakoś radzić z supportem i wymyślają tłumaczenia z czterech liter.

https://www.youtube.com/watch?v=E2lpLJLUXQY
Z tego co widzę w teście nowego MAXXa to ta cała zmiana wersji procesora polega na sprzedawaniu WIWY Pro z pudełkiem i pilotem dodawanym wcześniej do MAXXa :lol:
Brak problematycznego buforowania EPG, ta sama grafika, te same problemy i te same błędy więc pewnie wgrany soft dla wersji z mniejszą ilości pamięci, stąd magicznie "rozwiązali" problem z paskiem postępu. Ciekawe czy nadal można nagrywać 2 kanały na raz czy to po prostu kolejna rewizja WIWY H265 Lite/Pro, tylko sprzedawana drożej.

Nawet w 7:43 jest cięcie filmiku przy EPG, bo pewnie mu się przywiesiło.
Na filmiku jest WIWA H.265 MAXX, bo ma z tyłu złącze USB. Wersja Pro go tam nie ma.

Adam606336
Posty: 55
Rejestracja: 31 maja 2020, o 14:43
Miejscowość: Zielonki

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: Adam606336 »

Pismo wysłałem, zobaczymy czy coś odpowiedzą. Szczerze wątpię a może będzie mile zaskoczenie? Jeśli nie będzie odp to w przyszłym tygodniu wysyłka na serwis ;)

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: m@rtops »

Panowie - witam po dłuższym czasie nieobecniści :D
miałem pytać czemu maxxa nie ma w sklepach ale po ostatnich postach chyba odpuszczę
chciałem go brać mamie ze względu na pilota bo używa go już od dawna
to teraz takie pytanie offtop
czy jest jakaś wiwa z takim pilotem nie mająca problemu z epg i paskiem postępu - w sumie mama nie nagrywa więc chodzi tylko o bezproblemowe oglądanie tv :roll:

adiq
Posty: 97
Rejestracja: 21 listopada 2020, o 02:48
Miejscowość: Polska

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: adiq »

No to właśnie nowy MAXX.
Pasek postępu działa jak w pozostałych modelach - czyli z każdym przełączeniem kanału pobiera go na nowo, zamiast czytać zbuforowany EPG z całego multipleksu jak w modelu z większą pamięcią (co z kolei było źle oprogramowane i stąd problemy).
Da się to poprawić bo w którejś z kolei rewizji starej WIWY 90 (albo 95) był już taki ficzer i działał poprawnie, tylko pewnie gdzieś zapodziali Chińczyka, który pisał poprawki do starych softów, albo nie chce im się tych poprawek szukać więc praktycznie wszystkie tunery z HEVC na chipsetach MSTAR mają niedorobione, niemal dziewicze oprogramowanie w wersji beta, nieskalane poprawkami i usprawnieniami.

Sam przewodnik EPG dla kanałów działa, ale zazwyczaj baaardzo powoli uzupełnia programy z kolejnych godzin więc uczy cierpliwości.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: Krosnoludek »

I właśnie tu była przewaga starego Maxxa nad innymi Wiwami, zapis EPG w pamięci, by nie trzeba było za każdym razem wczytywać kanałów (podobnie mam w Skymaster XS65 Combo, tylko zapisuje na pamięci przenośnej USB) i tu większa pamięć się przydawała. Ładniejsza szata graficzna. Teraz to jest taka sama Wiwa jak inne z jednym gniazdem USB więcej i tyle, zmiana zdecydowanie na minus.

Adam606336
Posty: 55
Rejestracja: 31 maja 2020, o 14:43
Miejscowość: Zielonki

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: Adam606336 »


Nowe maxxy już nie mają 1GB ramu?

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: Krosnoludek »

Nie wiem, ale skoro nie zapisują już danych EPG w pamięci, to po co im większa pamięć? Gniazdo intertowe zostało wycięte więc do imfernetu też już większa pamięć nie potrzebna.

Adam606336
Posty: 55
Rejestracja: 31 maja 2020, o 14:43
Miejscowość: Zielonki

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: Adam606336 »



To ciekawe, bo na stronie wiwy w opisie jest ze ma 1GB heh może zapomnieli zmienić

zyggi
Posty: 91
Rejestracja: 27 maja 2021, o 08:12
Miejscowość: Toruń
Odbiornik: WIWA H265.MAXX
Instalacja antenowa: Emme Esse 560HVD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Konin "Żółwieniec"

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: zyggi »

u mnie powtórka z rozrywki - po kilku dniach niemożliwa zmiana kanału z klawiszy numerycznych - komunikat o nagrywaniu - reset po wciskaniu info zalatwil sprawe - trzeba bedzie umiescic w nim bombe i odeslac na serwis :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: Krosnoludek »

Powiedzcie mi, czy może ta nowa Wiwa Maxx ma monitorowanie oferty, by tuner codziennie w nocy skanował muxy sprawdzając czy nastąpiła jakaś zmiana, dla starszych osób taka funkcja jest konieczna w tunerach.

zyggi
Posty: 91
Rejestracja: 27 maja 2021, o 08:12
Miejscowość: Toruń
Odbiornik: WIWA H265.MAXX
Instalacja antenowa: Emme Esse 560HVD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Konin "Żółwieniec"

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: zyggi »

nie wiem czy konieczna, w tv mam cos takiego choc bylo tak nazwane ze nie wiedzialem o co chodzi i wlaczylem z ciekawosci
nastepnego dnia jak wlaczylem tv nie moglem wyjsc z podziwu co sie porobilo :D :D :D
chyba bylo mniej zaklocen w nocy bo pojawily sie muxy z innych nadajnikow ktorych za dnia nie bylo i cala lista kanalow poszla sie.....

Zablokowany