WIWA H.265 MAXX

ukaszu
Posty: 73
Rejestracja: 15 września 2022, o 10:55
Miejscowość: Zalesie

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: ukaszu »

lolek2417 pisze: 8 lutego 2023, o 16:48 Witam, panowie chyba dzisiaj ucegliłem swój dekoder wiwa lite ... :(
Nabyłem go w okazyjnej cenie, coś mnie podkusiło do zrobienia aktualizacji.
Mam wersję z portem LAN, pobrałem stąd software

(...)

Wrzuciłem na pena, format 32 , dałem aktualizacja usb , wyskoczył monit upgrading, dekoder się zresetował i od tamtej pory tylko zielona dioda i trup kompletny, nie reaguje na pilota na nic.

Próbowałem z tej czeskiej strony pobrać software do wersji LITE i wrzucić na pendrive zmieniając mu nazwę ,oraz podłączając go z pendrivem do sieci jednak nic się nie dzieje ...
Czy jest jeszcze jakakolwiek szansa na ratunek czy trup całkowity ?
Proszę o pomoc
WIWA MAXX HW3.1 ma inny procek, czemu wgrałeś akurat tę wersję? Czy masz możliwość podpięcia się UARTem żeby zobaczyć co go dokładnie boli? Zakładając że bootloader który jest teraz na boxie działa i dalej próbuje uruchamiać system, można próbować dostosować nagłówek firmware tak żeby box przyjął aktualizację na poprawny model procesora.

lolek2417
Posty: 10
Rejestracja: 17 sierpnia 2020, o 06:09
Miejscowość: Kozienice

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: lolek2417 »

ukaszu pisze: 8 lutego 2023, o 17:17
lolek2417 pisze: 8 lutego 2023, o 16:48 Witam, panowie chyba dzisiaj ucegliłem swój dekoder wiwa lite ... :(
Nabyłem go w okazyjnej cenie, coś mnie podkusiło do zrobienia aktualizacji.
Mam wersję z portem LAN, pobrałem stąd software

(...)

Wrzuciłem na pena, format 32 , dałem aktualizacja usb , wyskoczył monit upgrading, dekoder się zresetował i od tamtej pory tylko zielona dioda i trup kompletny, nie reaguje na pilota na nic.

Próbowałem z tej czeskiej strony pobrać software do wersji LITE i wrzucić na pendrive zmieniając mu nazwę ,oraz podłączając go z pendrivem do sieci jednak nic się nie dzieje ...
Czy jest jeszcze jakakolwiek szansa na ratunek czy trup całkowity ?
Proszę o pomoc
WIWA MAXX HW3.1 ma inny procek, czemu wgrałeś akurat tę wersję? Czy masz możliwość podpięcia się UARTem żeby zobaczyć co go dokładnie boli? Zakładając że bootloader który jest teraz na boxie działa i dalej próbuje uruchamiać system, można próbować dostosować nagłówek firmware tak żeby box przyjął aktualizację na poprawny model procesora.
Nie mam pojęcia czemu to zrobiłem, poniosło mnie.
Nie mam UART , próbowałem kilku różnych wersji oprogramowania wrzucać z tym sposobem na forceupgradeapp, jednak jest całkowicie zimny, nie reaguje na pilota, cały czas zielona dioda i czarny ekran

ukaszu
Posty: 73
Rejestracja: 15 września 2022, o 10:55
Miejscowość: Zalesie

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: ukaszu »

Załatw sobie pendrive który daje znać światełkiem/diodą że trwa odczyt/zapis danych - umieść na nim plik ForceUpgradeApp.bin. Jeśli przy zimnym starcie dekodera dioda zacznie migać/czytać to mogę przygotować Ci jakieś przejściowe ratunkowe firmware z którego sobie potem wrócisz do zwykłego lite. O ile zadziała, niczego nie mogę obiecać.

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: MaxEvans »

Tak jak pisze kolega powyżej bez uarta nie ma szans.

Warto ukaszu spróbować.

lolek2417
Posty: 10
Rejestracja: 17 sierpnia 2020, o 06:09
Miejscowość: Kozienice

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: lolek2417 »

ukaszu pisze: 8 lutego 2023, o 17:33 Załatw sobie pendrive który daje znać światełkiem/diodą że trwa odczyt/zapis danych - umieść na nim plik ForceUpgradeApp.bin. Jeśli przy zimnym starcie dekodera dioda zacznie migać/czytać to mogę przygotować Ci jakieś przejściowe ratunkowe firmware z którego sobie potem wrócisz do zwykłego lite. O ile zadziała, niczego nie mogę obiecać.
Mam coś takiego, miga dioda na pendrive po uruchomieniu dekodera z włożonym pendrivem.
Dodatkowo mam miernik usb po wpieciu tego miernika z pendrive też jest zwiększony chwilowy pobór.

ukaszu
Posty: 73
Rejestracja: 15 września 2022, o 10:55
Miejscowość: Zalesie

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: ukaszu »

lolek2417 pisze: 8 lutego 2023, o 17:42 Mam coś takiego, miga dioda na pendrive po uruchomieniu dekodera z włożonym pendrivem.
Dodatkowo mam miernik usb po wpieciu tego miernika z pendrive też jest zwiększony chwilowy pobór.
Ok, to dobry znak. Jeśli chcesz spróbować to tutaj plik z crossflashem: DIPOL V5.2.1.52 crossflash HW3.1
Niby masz teraz cegiełkę, ale nie mogę zagwarantować że to cokolwiek poprawi. Jeśli się uda to wstanie z firmware od DIPOLA, nie przejmuj się, będziesz mógł potem wgrać stary firmware od Wiwy Lite.

lolek2417
Posty: 10
Rejestracja: 17 sierpnia 2020, o 06:09
Miejscowość: Kozienice

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: lolek2417 »

ukaszu pisze: 8 lutego 2023, o 17:47
lolek2417 pisze: 8 lutego 2023, o 17:42 Mam coś takiego, miga dioda na pendrive po uruchomieniu dekodera z włożonym pendrivem.
Dodatkowo mam miernik usb po wpieciu tego miernika z pendrive też jest zwiększony chwilowy pobór.
Ok, to dobry znak. Jeśli chcesz spróbować to tutaj plik z crossflashem: DIPOL V5.2.1.52 crossflash HW3.1
Niby masz teraz cegiełkę, ale nie mogę zagwarantować że to cokolwiek poprawi. Jeśli się uda to wstanie z firmware od DIPOLA, nie przejmuj się, będziesz mógł potem wgrać stary firmware od Wiwy Lite.
Pobrałem zmieniłem nazwę na ForceUpgradeApp.bin , wrzuciłem na pen, pen do dekodera , dekoder do prądu i niestety cisza :<
Jeszcze usunę rozszerzenie .bin , podobno to pomagało czasami.

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: MaxEvans »

ForceUpgradeApp.bin.bin

Tak może być rozszerzenie może nie być wyświetlane

ForceUpgradeApp // tak zrób

lolek2417
Posty: 10
Rejestracja: 17 sierpnia 2020, o 06:09
Miejscowość: Kozienice

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: lolek2417 »

MaxEvans pisze: 8 lutego 2023, o 18:02 ForceUpgradeApp.bin.bin

Tak może być rozszerzenie może nie być wyświetlane

ForceUpgradeApp // tak zrób
Czy po podłączeniu dekodera z pendrivem do zasilania od razu powinien wstać obraz z informacją że jest aktualizacja ?
Niestety żaden format nazwy pliku nie daje oznaku życia :(

lolek2417
Posty: 10
Rejestracja: 17 sierpnia 2020, o 06:09
Miejscowość: Kozienice

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: lolek2417 »

lolek2417 pisze: 8 lutego 2023, o 18:08
MaxEvans pisze: 8 lutego 2023, o 18:02 ForceUpgradeApp.bin.bin

Tak może być rozszerzenie może nie być wyświetlane

ForceUpgradeApp // tak zrób
Czy po podłączeniu dekodera z pendrivem do zasilania od razu powinien wstać obraz z informacją że jest aktualizacja ?
Niestety żaden format nazwy pliku nie daje oznaku życia :(
W momencie jak robię tak: ForceUpgradeApp, to plik chyba traci roszerzenie .bin , dobrze myślę ?

dobell1000
Posty: 16
Rejestracja: 31 maja 2022, o 09:31
Miejscowość: Żyrardów
Odbiornik: wiwa max, sf8008
Instalacja antenowa: siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa Raszyn

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: dobell1000 »

A czy pendrive jest sformatowany w fat32?

lolek2417
Posty: 10
Rejestracja: 17 sierpnia 2020, o 06:09
Miejscowość: Kozienice

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: lolek2417 »

dobell1000 pisze: 8 lutego 2023, o 18:41 A czy pendrive jest sformatowany w fat32?
Tak jest

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: MaxEvans »

Zrób tak

// Pendrive format fat 32

Plik upgrade_V5.1.0.52.bin zmień nazwę na ForceUpgradeApp.bin

Skopiuj plik ForceUpgradeApp.bin na usb

Podłącz usb do wiwy wyciągnij wtyczkę z sieci następnie podłącz.

lolek2417
Posty: 10
Rejestracja: 17 sierpnia 2020, o 06:09
Miejscowość: Kozienice

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: lolek2417 »

MaxEvans pisze: 8 lutego 2023, o 18:48 Zrób tak

// Pendrive format fat 32

Plik upgrade_V5.1.0.52.bin zmień nazwę na ForceUpgradeApp.bin

Skopiuj plik ForceUpgradeApp.bin na usb

Podłącz usb do wiwy wyciągnij wtyczkę z sieci następnie podłącz.
Zrobiłem tak, z plikiem od kolegi ukasza który podał w linku na hosting dropbox.
Niestety zero reakcji ...

lolek2417
Posty: 10
Rejestracja: 17 sierpnia 2020, o 06:09
Miejscowość: Kozienice

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: lolek2417 »

MaxEvans pisze: 8 lutego 2023, o 18:48 Zrób tak

// Pendrive format fat 32

Plik upgrade_V5.1.0.52.bin zmień nazwę na ForceUpgradeApp.bin

Skopiuj plik ForceUpgradeApp.bin na usb

Podłącz usb do wiwy wyciągnij wtyczkę z sieci następnie podłącz.
Czy po włożeniu wtyczki zasilania dekodera z włożonym pendrivem powinno od razu cokolwiek pokazać się na TV ?

ukaszu
Posty: 73
Rejestracja: 15 września 2022, o 10:55
Miejscowość: Zalesie

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: ukaszu »

lolek2417 pisze: 8 lutego 2023, o 18:58 Czy po włożeniu wtyczki zasilania dekodera z włożonym pendrivem powinno od razu cokolwiek pokazać się na TV ?
Jeśli zacznie upgrade to zdaje się że tak - powinna być niebieska plansza z paskiem postępu. Ogólnie to chyba trzeba będzie jednak spojrzeć w konsolę. Jeśli opłacisz mi przesyłkę paczkomatem w obie strony to mogę Ci go w czynie społecznym ogarnąć, ew. poszukaj kogoś lokalnie kto się pod niego podepnie.

Kamil 18
Posty: 10
Rejestracja: 17 maja 2022, o 12:10
Miejscowość: .........
Odbiornik: Ariva t75

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: Kamil 18 »

Mam pytanie jest jakaś różnica między wiwa max a ariva t75

Pozdrawiam

ukaszu
Posty: 73
Rejestracja: 15 września 2022, o 10:55
Miejscowość: Zalesie

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: ukaszu »

Info dla potomnych - odgrzebałem swoją roboczą Wiwę Lite i sprawdziłem ten scenariusz:
lolek2417 pisze: 8 lutego 2023, o 16:48 Witam, panowie chyba dzisiaj ucegliłem swój dekoder wiwa lite ... :(
Nabyłem go w okazyjnej cenie, coś mnie podkusiło do zrobienia aktualizacji.
Mam wersję z portem LAN, pobrałem stąd software

(...)

Wrzuciłem na pena, format 32 , dałem aktualizacja usb , wyskoczył monit upgrading, dekoder się zresetował i od tamtej pory tylko zielona dioda i trup kompletny, nie reaguje na pilota na nic.

Próbowałem z tej czeskiej strony pobrać software do wersji LITE i wrzucić na pendrive zmieniając mu nazwę ,oraz podłączając go z pendrivem do sieci jednak nic się nie dzieje ...
Czy jest jeszcze jakakolwiek szansa na ratunek czy trup całkowity ?
Proszę o pomoc
no i wiem już co się zadziało, ale niestety nie mam dobrych wiadomości. Łabędzi śpiew tunera po podaniu mu firmware od Maxa:

Kod: Zaznacz cały

>> fatload usb 0 80000000 $(ForceUpgradePath)
reading /ForceUpgradeApp.bin

4980760 bytes read

>> spi_wrc 80004000 0 4bc000
offset 0x0, size 0x4BC000
initialization done!
Erasing...
Script_Upgrade_ShowProgress u8Flage=1
[ERROR] _spi_wrc:979: FAIL !!!
[ERROR] do_spi_wrc:943: write partition fail
[ERROR] do_ustar:737: Error> cmd: spi_wrc 80004000 0 4bc000  Fail !!
[ERROR] do_austar:897: Auto Force Upgrade Application error!
Write addr=0x003FE000, size=0x00001000
sector erase
Write addr=0x003FF000, size=0x00001000
sector erase
usb -

Usage:
usb
offset 0x3C01C, size 0x300BA0

LZMA Decompression...fail
disable interrupts
## Starting application at 0x80000224 ...
Bootloader poległ przy próbie zapisu 0x4bc000 bajtów do flasha o rozmiarze 0x400000 (zwykłe Wiwy mają tylko 32Mbit/4MB pamięci) - w sumie to nawet nie próbował niczego zapisać, błąd pojawiał się podczas czyszczenia flasha, potem już tylko próba załadowania programu który składał się z ciągu 0xFF i kaplica. Po odcięciu i ponownym podaniu zasilania jest martwy. Nie ma bootloadera, więc nie będzie próby odczytu ForceUpgradeApp.bin.

Tuner jest oczywiście do odratowania (przetestowane), tylko że potrzebny jest programator, mogę podesłać wsad (zresztą wsad to po prostu plik firmware z odciętym nagłówkiem 0x4000 bajtów).

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: Maniek99 »

Można użyć Arduino jako programator, tylko że wgrywa się dość wolno no i pady trochę małe.

BeiZik
Posty: 12
Rejestracja: 18 lutego 2020, o 16:20
Miejscowość: Stolica
Odbiornik: WIWA HD-95 MEMO
WIWA H.265 MAXX NEW

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: BeiZik »

Po nowym roku pojawiło się kilka programów z dopiskiem HEVC np. TVP Dokument HEVC. Dla tego programu tuner WiWa nie wyświetla informacji pod przyciskiem 'Info' - pojawia się tylko komunikat "Wyszukiwanie". Nie wyświetla także 'Przewodnika po programach' kiedy zostanie naciśnięty przycisk 'EPG'.
Dla innego kanału HEVC np. TVP Kultura HEVC informacje pod 'Info' i 'EPG' są wyświetlane ale błędnie - są to informacje dla innego kanału, konkretnie 'Belsat TV' a nie TVP Kultura.
Czy coś można zmienić aby te funkcjonalności tunera WiWa zadziałały poprawnie? Uniemożliwiają mi nagrywanie audycji, które chciałbym zaplanować do nagrania. Przypadłość ta dotyczy tylko kanałów z dopiskiem HEVC.

Zablokowany