WIWA H.265 MAXX

ukaszu
Posty: 73
Rejestracja: 15 września 2022, o 10:55
Miejscowość: Zalesie

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: ukaszu »

Niektóre pendrive mają fizyczny przełącznik do włączania ochrony przed zapisem. Jeśli ten nie ma, to na innym komputerze spróbuj diskpart-em (jako admin):

Kod: Zaznacz cały

diskpart
> list disk
> select disk X
> attributes disk clear readonly
> exit
Gdzie X to numer dysku z listy

Możliwe też że pendrive po prostu "padł".

Viadrus67
Posty: 17
Rejestracja: 31 marca 2017, o 14:05
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: Viadrus67 »

jak napisałem diskpartem próbowałem i bez skutku. Może rzeczywiście padł.

ukaszu
Posty: 73
Rejestracja: 15 września 2022, o 10:55
Miejscowość: Zalesie

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: ukaszu »

Czy próbowałeś na innym komputerze?

Viadrus67
Posty: 17
Rejestracja: 31 marca 2017, o 14:05
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: Viadrus67 »

tak próbowałem.

Viadrus67
Posty: 17
Rejestracja: 31 marca 2017, o 14:05
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: Viadrus67 »

Ostatnio pomyłkowo sformatowałem sobie partycje dysku (dysk miał dwie) i odzyskiwałem dane z niej. Program do odzyskiwania danych załozył na drugą partycje tego dysku blokadę przed zapisem ale Diskpart bez problemu ja zdjął.

Viadrus67
Posty: 17
Rejestracja: 31 marca 2017, o 14:05
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: Viadrus67 »

Dostałem to oprogramowanie do Do Wiwy H265 Lite-2. Mam inny odbiornik H265 Lite czyli starszy. No i za szybko to zrobiłem bo wgrałem do niego soft do Lite-2. Po aktualizacji ma komunikat "Software Error please Uprade the correct software". mailowałem z iweona ale proponuja wysłanie do serwisu a póki co softu do Lite nie dostałem.

ukaszu
Posty: 73
Rejestracja: 15 września 2022, o 10:55
Miejscowość: Zalesie

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: ukaszu »

Tu masz firmware do "starej" Wiwy Lite (ze złączem LAN):
https://www.dropbox.com/s/fos1g86kz16fn ... 2.bin?dl=0

Jeśli wszystko inne zawiedzie, to awaryjne wgrywanie wygląda tak:
1. Wgrywasz ten plik na pendrive do głównego katalogu.
2. Zmieniasz mu nazwę na ForceUpgradeApp.bin (niektórzy pisali że zadziałało dopiero gdy usunęli rozszerzenie)
3. Odłączasz Wiwę od prądu.
4. Wkładasz pendrive do portu w Wiwie
5. Wkładasz wtyczkę od Wiwy do gniazdka
6. Obserwujesz co się dzieje (niczego już nie naciskasz), powinna zacząć się aktualizacja, czekasz cierpliwie.
7. Po aktualizacji najlepiej jeszcze raz tuner wyłączyć, odłączyć na chwilę od prądu i uruchomić (już bez pendrive!)

Możesz też wgrać zmodyfikowane oprogramowanie od Dipola/Arivy (jest na tym forum) - są odbezpieczone i zadziałają też na starej Wiwie (ale HDMI-CEC bez sprzętowej przeróbki nie będzie działało).

Andrzej61
Posty: 2
Rejestracja: 25 kwietnia 2023, o 17:22
Miejscowość: Siedlce
Odbiornik: WIWA H265 MAXX NEW
Instalacja antenowa: Instalacja kablówki

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: Andrzej61 »

Mam problem z nagrywaniem zaprogramowanych audycji. Dekoder nagrywa około 25 - 35 minut, wyświetla komunikat "błąd zapisu" i przerywa nagrywanie. Zgłaszałem problem maliem do serwisu i w odpowiedzi otrzymałem soft V5.2.1.47 po zainstalowaniu którego nie ma żadnej poprawy. Zaprogramowane audycje nagrywam na pendrive Goodram 128 gb sformatowanego na NTFS w dekoderze wiwa, w którym w ustawieniach PVR format plików też jest ustawiony NTFS. Może ktoś podpowie co zrobić żeby nagrywały się całe audycje.

zyggi
Posty: 91
Rejestracja: 27 maja 2021, o 08:12
Miejscowość: Toruń
Odbiornik: WIWA H265.MAXX
Instalacja antenowa: Emme Esse 560HVD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Konin "Żółwieniec"

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: zyggi »

zmien na fat32 i dla pewnosci inny pendrive przetestuj, mi jeden goodram juz w wiwie padl, na kolejnym nagrania mialy przycinki mimo tego ze jest w standardzie usb 3.0 i wg testow jest dosc szybki, zwykla toshiba 2.0 takich numerow nie odstawa

Andrzej61
Posty: 2
Rejestracja: 25 kwietnia 2023, o 17:22
Miejscowość: Siedlce
Odbiornik: WIWA H265 MAXX NEW
Instalacja antenowa: Instalacja kablówki

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: Andrzej61 »

Wcześniej próbowałem na pendrive Platinet i było to samo na Fat i NTFS. Przy pojemności 128 GB dekoder sugeruje system NTFS i taki system plików jest jest zalecany przy nośnikach o "większej" pojemności.

Viadrus67
Posty: 17
Rejestracja: 31 marca 2017, o 14:05
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: Viadrus67 »

Chciałem serdecznie podziękować koledze "ukaszu". Próba wgrania softu w menu dekodera zaskutkowała komunikatem "Invalid software" ale po zmianie na Forceupgrade.bin dekoder wrócił do żywych.

mokebe
Posty: 3
Rejestracja: 12 kwietnia 2022, o 14:56
Miejscowość: Sulejówek

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: mokebe »

nowy firmware do WIWA H265 MAXX NEW to V5.2.1.56

MUX 1000
Posty: 195
Rejestracja: 10 grudnia 2011, o 14:15

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: MUX 1000 »

nowy firmware ? A gdzie podawaj linki,bo na stronie wiwy nic nie widzę.

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: bogdanzieba »

Z tego co kojarzę to aktualizacja firmware tunera WIWA H.265 MAXX odbywa się poprzez sieć internet.

eof
Posty: 2
Rejestracja: 15 stycznia 2024, o 19:41
Miejscowość: Dzierżoniów
Odbiornik: WIWA
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Ślęża

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: eof »

Dzień dobry, mój setup (podwersja NEW):
SW Wersja: V5.1.1.6 Oct 21 2021
HW wersja: 2.1.RC20.4.7UU
Nadajnik: Ślęża, odbiór: Dzierzoniów

Mam zainstalowane dokładnie 2 takie same sprzęty w dwóch róznych lokacjach w róznych setupach anteny. W obu pojawił się problem po zmianach w nadawaniu w grudniu, tzn jest problem z muksem gdzie jest TVP1/TVP2. W lokalizacji gdzie antena jest na stałe wskaźnik siły sygnału jest maksymalny za to jakośc faluje od 0 do 100%, co uniemożliwia odbiór a nawet zaprogramowanie. W na tej samej koncówce TV Samsung odbiera wszystko bez bez problemu. Domniemam, ze pogoda ma coś z tym wspólnego bo niekiedy odbiór jest możliwy (ale nie bez okazjonalnych pikselizacji). W drugiej lokalizacji jest antena pokojowa i kiedy przełączamy z kanału na muksie innego niż TVP1/TVP2 na mux z tymi stacjami to WIWA odczytuje EPG ale jest w niekonczącym się loopie "wyszukuje" i jest czarny ekran (nigdy wcześniej takiego zachowania nie widziałem). Jeśli anteną się "poszuka" az załapie, to się włącza i wtedy antenę można odstawić w DOKŁADNIE to samo miejsce skąd się ja wzięło i muks stabilnie bez żadnych zacięć i pikselizacji działa, do czasu kiedy nie zmieni się muksa, wtedy trzeba czynnośc powtórzyć. IMO coś jest w nadawaniu tego MUX ze Slęzy, ze opragromowanie WIWA sobie nie radzi. Dodam, ze sprzęt był resetowany do ustawien fabrycznych. Macie jakieś pomysły? Dziękuję.

MaxEvans
Posty: 1186
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: MaxEvans »

Napisz co to za antena

Pokojowa

Ta na stałe

eof
Posty: 2
Rejestracja: 15 stycznia 2024, o 19:41
Miejscowość: Dzierżoniów
Odbiornik: WIWA
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Ślęża

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: eof »

nie wiem co za marka, zwykłe kierunkowe ze wzmacniaczem (bezpośredni widok na Ślęże bez przeszkód) . Mam jeszcze trzeci setup, jeszcze w zupełnie innym miejscu, na siatkowej bez bezpośredniego widoku na nadajnik i też wszystko działa bez problemu, tam jest zwykły TV LG za 650 zł. Cechą wspólną problemu jest Wiwa, wiec mało prawdopodobne by to była antena. Poza tym każde inne MUXy bez zająknięcia. Co ciekawe Wiwa ściąga mi więcej kanałów niż telewizory bo jeszcze czeskie zaciąga i z miejskiego MUXa ze Świdnicy. Tylko problem z tym muksem TVP1/TVP2

zyggi
Posty: 91
Rejestracja: 27 maja 2021, o 08:12
Miejscowość: Toruń
Odbiornik: WIWA H265.MAXX
Instalacja antenowa: Emme Esse 560HVD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Konin "Żółwieniec"

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: zyggi »

moze jestes w zasiegu dwoch nadajnikow na tej samej czestotliwosci? u mnie tak jest i czasem sa podobne objawy

EEQ
Posty: 189
Rejestracja: 1 czerwca 2012, o 23:47
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: SONY KDL-40CX520
WIWA H.265 MAXX New
WIWA HD-90 NEW!
Instalacja antenowa: Antena "Televes Mix Combo" na dachu budynku
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Śnieżne Kotły

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: EEQ »

Mieszkam na zachodzie Wrocławia i również mam problemy z odbiorem MUX-1 i MUX-3 na tunerze WIWA. Tylko u mnie problemy te wystąpiły już w starym standardzie nadawania. Na szczęście zamiast ze Ślęży bezproblemowo odbieram te MUX-y z nadajnika "Jelenia Góra/Śnieżne Kotły" (siła: 90%; jakość: 100%). Podpięcie samego filtra LTE 4G/5G nie pomogło. Najprawdopodobniej to przez SFN-y. Dwa nadajniki w linii nadają na tej samej częstotliwości i są źle zsynchronizowane dla mojego miejsca zamieszkania.

MaxEvans
Posty: 1186
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: MaxEvans »

https://m.youtube.com/watch?v=rOk6_XQlUNQ

Zapoznaj się z tym. Może coś zaradzisz.

Zablokowany