Strona 1 z 1

TVP INFO HD w MUX3

: 2 kwietnia 2020, o 09:42
autor: Poland
Uzupełniając wątek chciałbym otworzyć temat poświęcony chyba najbardziej potrzebnemu w obecnych czasach kanałowi na MUX-3 czyli TVP Info. Tak szczerze mówiąc nie wiem po co on jest potrzebny w HD w DVB-T skoro i tak innych treści niż informacyjnych tam nie ma ;)

Re: TVP INFO HD w MUX3

: 2 kwietnia 2020, o 20:47
autor: sebol55
Ale jest ladniejsza jakosc niz jakby byl w sd

Re: TVP INFO HD w MUX3

: 2 kwietnia 2020, o 22:40
autor: eter
Trochę z innej beczki, nie rozumiem w obecnej sytuacji, dlaczego na terenie większości kraju DVB-T oferuje w swojej ofercie jedynie jedną stację informacyjną.
Polsat i TVN nadają wprawdzie swoje informacyjne na "egzotycznych" Muxach, ale nie rozumiem dlaczego nie udostępniają poprzez czasową "podmianę" jakichś programów, swoich programów informacyjnych na ogólnodostępnych Muxach.
Zwłaszcza, że sygnał ich programów informacyjnych nie jest dostępny w otwartej ofercie również w internecie, co już całkowicie jest sytuacją niezrozumiałą.
Podmiana na przykład Super Polsatu na Polsat News, byłaby na pewno dobrym krokiem i to samo z TVN.

Re: TVP INFO HD w MUX3

: 3 kwietnia 2020, o 10:50
autor: Poland
Wolą iść po łebkach i zwiększać ilość serwisów na głównej antenie. Wyjątkiem jest tu Polsat który to ma Polsat News na MUX-4. A propo podmianek to poruszyłeś bardzo ciekawy temat a mianowicie jak to jest że TVP może żonglować stacjami a Polsat czy TVN już nie? Sam bohater tego wątku czyli TVP Info był na dwóch multipleksach czyli MUX-1 i MUX-3. Taki Polsat nie ma tej możliwości - no chyba że w ramach swojego MUX-4.

Re: TVP INFO HD w MUX3

: 3 kwietnia 2020, o 11:25
autor: dvbtowiec
Odpowiedz jest prosta, nie tyle koncesja co decyzje rezerwacyjne tu decydują - jeśli dobrze to nazywam.
TVP nie ma nakazu (prócz TVP ABC) nadawania określonego kanału na MUX3 i części MUX8, gdyż dostała te sloty do wykorzystania wg własnych potrzeb.

Re: TVP INFO HD w MUX3

: 27 listopada 2021, o 10:48
autor: pasjonat