Krüger&Matz KM0550

delKichote
Posty: 43
Rejestracja: 28 lutego 2011, o 23:13

Re: Krüger&Matz KM0550

Post autor: delKichote »

eter pisze: 14 sierpnia 2021, o 22:52 No to się wyjaśniło.
[...]
Jednak były też takie, które tego nie potrafiły.
No i "dobre" byłoby, gdyby np. Sony ciotki za parę tysięcy zachowywał się tak samo, jak mój monitor za parę stów :P.

Monitory LCD powinny generalnie pracować ze swoją natywną rozdzielczością, bo tylko taka ma sens w ich przypadku.
Stąd ustawianie w tunerze DVB-T niższej rozdzielczości niż natywna w monitorze daje gorszy obraz.
A ustawienie rozdzielczości wyższej niż natywna monitora da czarny ekran.

Ale telepudło, zwłaszcza najwyższa półka (Sony, dalej Panasonic), to nie monitor - należałoby oczekiwać czegoś więcej od nich: przeskalowania 1080 do swojej niższej natywnej rozdzielczości, czyli optymalnej konfiguracji obrazu.

Ustawienie w tunerze rozdzielczości 1080 daje lepszy obraz nawet na [niektórych] telepudłach kineskopowych - przynajmniej mój wiekowy wówczas ojciec tak twierdził, gdy konfigurowałem mu tuner do telepudła w jego sypialni...

DrChenio
Posty: 10
Rejestracja: 22 marca 2022, o 08:44
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: tv kineskopowy, tuner dvbt Kruger Matz 188
Instalacja antenowa: antena siatkowa z symetryrzatorem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Krüger&Matz KM0550

Post autor: DrChenio »

strasznie mało aktualizowany jest kruger
opticum ma dużo aktualizacji

zinox
Posty: 166
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:17
Odbiornik: tv K&M
Instalacja antenowa: siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dęblin/Ryki

Re: Krüger&Matz KM0550

Post autor: zinox »

i co w związku z tym? opticum taki niedopracowany że tylu aktualizacji potrzebuje? :roll:

pasjonat
Posty: 447
Rejestracja: 29 kwietnia 2021, o 12:52
Miejscowość: Powiat Lipsko
Odbiornik: Kruger&Matz KM0232. Rok produkcji- 2016.
Instalacja antenowa: Antena TV AX1000 + LTE combo, wzmacniacz W-20
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kielce/Święty Krzyż, Radom/Wacyn

Re: Krüger&Matz KM0550

Post autor: pasjonat »

Aktualizacje są potrzebne dodają nowe funkcje, zabezpieczenia itd... Aktualizacje powinny być często.

delKichote
Posty: 43
Rejestracja: 28 lutego 2011, o 23:13

Re: Krüger&Matz KM0550

Post autor: delKichote »

KM0550 chodzi w miarę stabilnie. Przy poprzedniej wersji firmware wieszał się ~raz w tygodniu, teraz robi to bardzo rzadko. Więc po co mu "częste aktualizacje"???

Aktualizacje są potrzebne tylko tak długo, jak długo wychodzą błędy w oprogramowaniu. To nie smartfun z "nowymi funkcjami".

pasjonat
Posty: 447
Rejestracja: 29 kwietnia 2021, o 12:52
Miejscowość: Powiat Lipsko
Odbiornik: Kruger&Matz KM0232. Rok produkcji- 2016.
Instalacja antenowa: Antena TV AX1000 + LTE combo, wzmacniacz W-20
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kielce/Święty Krzyż, Radom/Wacyn

Re: Krüger&Matz KM0550

Post autor: pasjonat »

Telewizor powinien być jak smartfon, też ma Internet i potrzebuje tego, proszę państwa.

delKichote
Posty: 43
Rejestracja: 28 lutego 2011, o 23:13

Re: Krüger&Matz KM0550

Post autor: delKichote »

Dekoderki za ~100 zł nie mają "Internetu", tylko co najwyżej handlową atrapę dla naiwnych. I skoro dekoderek był za ~100zł, to "państwo" mogą się tylko cieszyć, że w ogóle pojawiają się aktualizacje z poprawkami błędów...
Ostatnio zmieniony 25 marca 2022, o 21:56 przez delKichote, łącznie zmieniany 1 raz.

DVB-T2
Posty: 171
Rejestracja: 14 listopada 2020, o 07:52
Miejscowość: Kielce
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce/Święty Krzyż

Re: Krüger&Matz KM0550

Post autor: DVB-T2 »

delKichote pisze: 25 marca 2022, o 11:52 KM0550 chodzi w miarę stabilnie. Przy poprzedniej wersji firmware wieszał się ~raz w tygodniu, teraz robi to bardzo rzadko.
:D
delKichote pisze: 25 marca 2022, o 11:52Więc po co mu "częste aktualizacje"???
Nie wiem, może po to, żeby wcale się nie wieszał? :)
Ale jak ktoś woli bylejakość...
Dlatego właśnie na rynku mamy chińskie byle co. Po co coś poprawiać? A niech będzie byle jak.

pasjonat
Posty: 447
Rejestracja: 29 kwietnia 2021, o 12:52
Miejscowość: Powiat Lipsko
Odbiornik: Kruger&Matz KM0232. Rok produkcji- 2016.
Instalacja antenowa: Antena TV AX1000 + LTE combo, wzmacniacz W-20
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kielce/Święty Krzyż, Radom/Wacyn

Re: Krüger&Matz KM0550

Post autor: pasjonat »

Aktualizacje mają poprawiać błędy oraz dodawać nowe funkcje i bezpieczeństwo. Powinny być często.

delKichote
Posty: 43
Rejestracja: 28 lutego 2011, o 23:13

Re: Krüger&Matz KM0550

Post autor: delKichote »

DVB-T2 pisze: 25 marca 2022, o 16:10 :D
I co w tym śmiesznego?
Była potrzebna poprawka, to pojawiło się nowe firmware. Tak to działa. Niepotrzebne jest wypuszczanie nowej wersji firmware dekoderka co tydzień tylko po to, żeby zafiksowany na "nowe funkcje, zabezpieczenia" (???... :P) w/w użytkownik smartfuna poczuł się lepiej...

KM0550 jest jednym ze stabilniejszych dekoderków na rynku. U mnie wiesza się raz na parę miesięcy.
Taka sytuacja jest nieosiągalnym marzeniem dla np. tłumu wyznawców Wiwy, której dekoderki wieszają się nie rzadziej niż raz na tydzień, od chyba niepamiętnych czasów do ostatniej wersji ich dekoderka włącznie, który wg BOK'u Wiwy ma "aktualne oprogramowanie".
DVB-T2 pisze: 25 marca 2022, o 16:10 Nie wiem, może po to, żeby wcale się nie wieszał? :)
Pisz do K-M. Może poprawią, skoro będą mieli powód do wypuszczenia nowego firmware. (Jeśli będzie im się opłacało, bo przy cenie ~100zł za dekoderek nie jest to oczywiste...)
Mam dekodery, które nie wieszają się "wcale", które mają czułe głowice. Kupowane wiele wiele lat temu. Działają stabilnie do dziś. Kosztowały 200-250 zł. Ówczesnych zł. Ciekawe, co z tego wynika? :P

Btw. ja poczekam z pisaniem do K-M, aż zniknie sygnał DVB-T1, bo na moje oko zawiechy pojawiały się głównie przy przejściach między DVB-T1 a DVB-T2. Mimo głupiej nazwy to jest polska firma, powinna ją obchodzić zmiana standardu nadawania w Polsce...
DVB-T2 pisze: 25 marca 2022, o 16:10 Ale jak ktoś woli bylejakość...
Dlatego właśnie na rynku mamy chińskie byle co. Po co coś poprawiać? A niech będzie byle jak.
Odwracamy kota ogonem?...
To jeszcze raz: częste aktualizacje tylko dla "nowe funkcje, zabezpieczenia" = poprawy samopoczucia smartfoniarzy nie są potrzebne.

A na rynku jest byle co przez tłum ignorantów (generalnie smarkatych :P), którzy twierdzą:
"jak będzie kosztował więcej niż 100 zł, to nie kupię".

Ja tak nigdy nie twierdziłem, wręcz przeciwnie :P.
Niestety nie mam szans kupić dekoder za 200-250 zł dokładnie taki sam, jaki owi ignoranci kupują za 100 zł.
Taki sam albo i bardziej okrojony funkcjonalnie, np. bez zbędnego "jutuba", ale za to ze stabilną elektroniką, czułymi głowicami i bez głupkowatych błędów w oprogramowaniu, do tego z czytelnym, ergonomicznym interfejsem użytkownika.
Żaden producent takiego nie wyprodukuje. Bo uzna, że nie sprzeda w takich ilościach, żeby mu się opłaciła produkcja. Bo nie sprzeda. Ignoranci takich nie kupią. Wolą chińską "bylejakość"... :P.

DVB-T2
Posty: 171
Rejestracja: 14 listopada 2020, o 07:52
Miejscowość: Kielce
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce/Święty Krzyż

Re: Krüger&Matz KM0550

Post autor: DVB-T2 »

delKichote pisze: 25 marca 2022, o 18:52 U mnie wiesza się
delKichote pisze: 25 marca 2022, o 18:52 Niepotrzebne jest wypuszczanie nowej wersji firmware dekoderka
:D

Wieszanie, nawet raz na parę miesięcy, to wieszanie. Albo coś działa dobrze, albo nie działa. Nie działa, to się poprawia. Się nie poprawia, to się będzie wieszał dalej.

Z czekaniem życzę powodzenia, bo sprzęt się starzeje i za jakiś czas, jak się już w końcu zbierzesz, to dostaniesz odpowieź: kup sobie nowy, bo ten już nie ma wsparcia :D

A co do tego kupowania za 100 i bycia ignorantem - KM0550 to jest właśnie takie chińskie coś za 100 z naklejoną polską naklejką.

delKichote
Posty: 43
Rejestracja: 28 lutego 2011, o 23:13

Re: Krüger&Matz KM0550

Post autor: delKichote »

DVB-T2 pisze: 25 marca 2022, o 18:58
delKichote pisze: 25 marca 2022, o 18:52 U mnie wiesza się
delKichote pisze: 25 marca 2022, o 18:52 Niepotrzebne jest wypuszczanie nowej wersji firmware dekoderka
:D
Ekhm, to jest właśnie dokładnie to, co dziennikarze nazywają manipulacją i przekłamaniem poprzez wyciąganie z kontekstu. :P
Heloł! Mowa była o aktualizowaniu tylko dla aktualizowania: "nowe funkcje, zabezpieczenia"

Ale generalnie w sumie fakt, błędy należy zgłaszać.
Tyle że na podstawie moich nielicznych obserwacji tego błędu liczę na to, że po zniknięciu DVB-T1 błąd w KM0550 też zniknie. Nie było widać? :P
DVB-T2 pisze: 25 marca 2022, o 18:58 Z czekaniem życzę powodzenia, bo sprzęt się starzeje i za jakiś czas, jak się już w końcu zbierzesz, to dostaniesz odpowieź: kup sobie nowy, bo ten już nie ma wsparcia :D
Może tak być. A może nie. K-M nie wypuszcza nowego modelu co pół roku, co rok, jak Ferguson albo Wiwa.
A problem nie jest uciążliwy - raz na parę miesięcy mogę ruszyć tyłek z fotela dla resetu dekodera, aż tak stary jeszcze nie jestem :P.
DVB-T2 pisze: 25 marca 2022, o 18:58 A co do tego kupowania za 100 i bycia ignorantem - KM0550 to jest właśnie takie chińskie coś za 100 z naklejoną polską naklejką.
A w którym miejscu pisałem, że KM0550 jest wyjątkowy? Nie ma wyjątków od "coś za 100" (właśnie przez ignorantów :P).
Jak natrafisz na jakiś, to daj znać. Powiem jak król Julian: "poooowoooodzeeeenia życzę" :D

Generalnie jakiegoś wyraźnie lepszego DVB-T2-only niż KM0550 nie dostaniesz teraz na rynku (przez ignorantów! :P :lol:).
Zawiecha raz na parę miesięcy to jeden z lepszych wyników obecnie. Zwłaszcza, że KM0550 bije obecny peleton dekoderków czułością głowicy (przynajmniej ten egzemplarz, który ja mam - przy tak taniej elektronice nie można spodziewać się powtarzalności).

Co do naklejek: to jakaś nowina? UE nałożyła cła zaporowe na gotową elektronikę. Polscy "producenci" w najlepszym razie składają do kupy elektronikę wyprodukowaną w chinach. Produkcja na miejscu przy chińskich cenach jest nieopłacalna (przez ignorantów! :P :lol:).
Mało tego - zaczyna być tak, że w ogóle produkcja jest nieopłacalna przez ceny chińskiej konkurencji. Np. w segmencie budżetowych telewizorów: na placu boju zostali tylko chinole. Dosłownie. Bo ignoranci nie kupią telepudła za 1200 zł, które ma powtarzalną jakość, gdy obok na półce stoi chinol za 800 zł. I nie szkodzi, że 10% tych chinoli psuje się po dosłownie 2 dniach. Ignorantom to nie przeszkadza... :P

DVB-T2
Posty: 171
Rejestracja: 14 listopada 2020, o 07:52
Miejscowość: Kielce
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce/Święty Krzyż

Re: Krüger&Matz KM0550

Post autor: DVB-T2 »

[...] Nie jest prawdą, że nie ma dobrych sprzętów za większe pieniądze. Nie szukałeś. Jak się określa takie osoby? Słowo na i :) Odbiorniki klasę wyższe są w niszy, począwszy od obecnego na rynku od lat TechniSat-a, tylko trzeba przefiltrować jego modele, bo musiał wprowadzić do oferty także tani chiński szajz. Ale mają też droższe modele, które równolegle oferują na rynku niemieckim, z ich autorskim oprogramowaniem.

DrChenio
Posty: 10
Rejestracja: 22 marca 2022, o 08:44
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: tv kineskopowy, tuner dvbt Kruger Matz 188
Instalacja antenowa: antena siatkowa z symetryrzatorem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Krüger&Matz KM0550

Post autor: DrChenio »

cześć wam kupilem Krugera tylko z dopiskiem "B"
nie widzi mi wszytkich kanałów np, wydarzenia 24
stary kruger km 188 ma siłe sygnału na tvp 1 99 % i ani drgnie a jakość od 91% do 97%
tvp kobieta tvp kultura hd dzwiek slyszalny ale obraz tnie okolo 45 %
ten nowy kruger ma sila okolo 75-88
jakość skacze jak szalona od 69-94 na tvp 1

pasjonat
Posty: 447
Rejestracja: 29 kwietnia 2021, o 12:52
Miejscowość: Powiat Lipsko
Odbiornik: Kruger&Matz KM0232. Rok produkcji- 2016.
Instalacja antenowa: Antena TV AX1000 + LTE combo, wzmacniacz W-20
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kielce/Święty Krzyż, Radom/Wacyn

Re: Krüger&Matz KM0550

Post autor: pasjonat »

Niemal każde po jakimś czasie urządzenie traci wsparcie i nie jest już nigdy zazwyczaj aktualizowane. Np. aktualizacje aplikacji w smartfonie się odbywa za Google Play, ale już aktualizacje systemu , oprogramowania nie dostajesz co jest najważniejsze bo straciłeś wsparcie producenta.

pasjonat
Posty: 447
Rejestracja: 29 kwietnia 2021, o 12:52
Miejscowość: Powiat Lipsko
Odbiornik: Kruger&Matz KM0232. Rok produkcji- 2016.
Instalacja antenowa: Antena TV AX1000 + LTE combo, wzmacniacz W-20
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kielce/Święty Krzyż, Radom/Wacyn

Re: Krüger&Matz KM0550

Post autor: pasjonat »

DrChenio pisze:cześć wam kupilem Krugera tylko z dopiskiem "B"
nie widzi mi wszytkich kanałów np, wydarzenia 24
stary kruger km 188 ma siłe sygnału na tvp 1 99 % i ani drgnie a jakość od 91% do 97%
tvp kobieta tvp kultura hd dzwiek slyszalny ale obraz tnie okolo 45 %
ten nowy kruger ma sila okolo 75-88
jakość skacze jak szalona od 69-94 na tvp 1
Może nie jesteś w zasięgu częstotliwości, który jest nadawany kanał wydarzenia 24.

DrChenio
Posty: 10
Rejestracja: 22 marca 2022, o 08:44
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: tv kineskopowy, tuner dvbt Kruger Matz 188
Instalacja antenowa: antena siatkowa z symetryrzatorem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Krüger&Matz KM0550

Post autor: DrChenio »

od 28 mqrca a jaestem z dolnego śląska wydarzenia 24 działaja , a na starym dekoderze KM 188 działaja tylko kanały tvp i i chyba tvn 7

pasjonat
Posty: 447
Rejestracja: 29 kwietnia 2021, o 12:52
Miejscowość: Powiat Lipsko
Odbiornik: Kruger&Matz KM0232. Rok produkcji- 2016.
Instalacja antenowa: Antena TV AX1000 + LTE combo, wzmacniacz W-20
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kielce/Święty Krzyż, Radom/Wacyn

Re: Krüger&Matz KM0550

Post autor: pasjonat »

TVN7 nadają w MUX2 i są tam w DVB-T2/HEVC tam na zachodzie po 1 etapie przełączeń.

DrChenio
Posty: 10
Rejestracja: 22 marca 2022, o 08:44
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: tv kineskopowy, tuner dvbt Kruger Matz 188
Instalacja antenowa: antena siatkowa z symetryrzatorem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Krüger&Matz KM0550

Post autor: DrChenio »

Witam
czy u was też ten dekoder KM 0550 B też uruchamia się około 20 s, później kilka sekund trwa wyświetlenie programu po przełączeniu kanału oraz EPG wczytuje dość długo. Soft mam ostatni z listopada 2021. Są jakieś inne softy?

zinox
Posty: 166
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:17
Odbiornik: tv K&M
Instalacja antenowa: siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dęblin/Ryki

Re: Krüger&Matz KM0550

Post autor: zinox »

wszystkie sprzęty na procku GX się tak odpalają - nie ma na dzień dzisiejszy nowszego softu

Zablokowany