Publiczne Radio Na wizji w Publicznej TVP Hybrydowej.

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
some83
Posty: 300
Rejestracja: 20 maja 2018, o 23:35
Miejscowość: Poznań
Odbiornik: wGniazdko220V ethernetWiFi
chciałbymTaki Dab+
SW/MW/LW DRM+
Instalacja antenowa: wannabe:220V w gniazdko na ethernet/WiFi
over IP na wszystko

Publiczne Radio Na wizji w Publicznej TVP Hybrydowej.

Post autor: some83 »

:idea: Publiczne Radio Na wizji w 4k UHD w Publicznej TVP Hybrydowej.
A studio 4k UHD to Polskie Radio Publiczne już ma.

Wiem, że Apelowanie na Tym forum w żaden sposób nie jest dla nikogo wiążące.
Ale mam nadzieję, że moderatorzy firmy EMITEL nie obrażą się o mój skromny Apel. :cry:

Tutaj musiałbym się dopytać, czy możebyć jakiś konflikt interesów między Publiczną Tvp a Publicznym Radiem walczącym czasem o tego samego widza/słuchacza.
Tzn czy może być tak, że Tvp zażądałaby pieniędzy od Radia Publicznego by dodać ich kanały wraz z wizją do Publicznej TVP hybrydowej? :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

dygresja:
  • Dodatkowo, jak rozumiem, jak teraz jest czasem Tvp Polonia w HbbTv, to jakby przełączyli do dvbT2 i to w nowszym kodeku, to ludzie mający wciąż tv ze starszym kodekiem dalej mogliby oglądać w Tvp hybrydowej rozmaite kanały, nawet jeśli ich Tv nie obsługują najnowszego kodeku po dvbT1/2
    Domyślam się, że mogliby także w Tvp Hybrydowej wymusić stosowanie nowszych kodeków,
    ale też obstawiam, że najdłużej zachowają kompatybilność wsteczną na kanałach:
    Tvp Parlament i Tvp Info.
  • I tym bardziej to jako całość sugerowałoby stosowanie dużo krótszych okresów przejściowych.
  • Swoją drogą, nie wydaje mi się póki co, ale bitRate w Tvp Hybrydowej jest mniejszy czy większy niż naziemnie?
  • Oraz Pytanie brzmi czy link do Tvp Hybrydowej nadają na satelicie na Tvp Polonia lub Tvp Info Fta?
    (Ja sam nie mam żadnego Hybrydowego odbiornika podłączonego aktualnie pod satkę)
  • Miałbym też pytanie, czy nie możnaby zrobić by Bibliotekę VOD włączać czerwonym przyciskiem, a kanały Live na Żywo innym np. Zielonym przyciskiem Kanały Tv na żywo, a żółtym kanały Radia z Wizją? I czy to ograniczenie sprzętowe, że tylko 1przycisk jest dla dyspozycji, czy nie dopatrzenie programistów, którzy może jeszcze to dopiszą?
  • I czy można by jakimiś przyciskami bezpośrednio przełączać na pilocie kanały, np z Poland in, duszę niebieski i mam tvp Polonię, a duszę Zielony i mam TvpWilno, jeszcze raz duszę Zielony i mam TvpBiałystok.
:cry: :oops: :cry:
Tak jest wątek dedykowany HbbTV, ale wydaje mi się on zanadto zbiorczy, tj. śmieciowy.
:idea: Moim skromnym zdaniem HbbTv powinna dostać takie całe podForum na równi z Mux-1, Mux-2, Mux-3, Mux-8.
Choć polityka samej firmy EMITEL może być w tym zakresie inna, ale i się może zmienić.
Zresztą jeszcze inna może być polityka moderatorów zatrudnionych przez EMITEL, ale niekoniecznie z innej woli moderatorów, co braku płynnej synchronizacji tej woli wraz z dwukierunkowym feedBackiem, o czym ktoś z pionu zarządzającego mógł zapomnieć by płacić i za to. (A jak się w firmie za coś nie płaci, to najczęściej tego nie ma, mimo, że nie ma zakazu by to było.)
Tym bardziej, że w dobie przyśpieszającego internetu, Linki HbbTv mogą być cenniejsze dla nadawców niż całe Dvb TS lub C razem wzięte, podobnie jak google jest w stanie masę pieniędzy płacić przeglądarce, pod warunkiem, że google będzie domyślną wyszukiwarką.
W tym sensie HbbTv może być uważana za potężną konkurencję dla samego google/YT, które podobnie toczy boje z innymi wyszukiwarkami. Co prawda będzie to konkurencja ograniczona geograficznie, a globalnie to cały nasz kraj to 5,4‰ ludności globlu / rynku.
(Doprawdy nie jest moim zamiarem by kogoś wkurzyć tym tekstem.
Tutaj powtórzę by zaznaczyć moją dobrą Wolę:
A jak się w firmie za coś nie płaci, to najczęściej tego nie ma, mimo, że nie ma zakazu by to było.)
:cry: :oops: :cry:

Więc do was moderatorzy należy decyzja:
Być może nawet nie do Pionu zarządzającego, który może być czasem (tak to tylko spekulacja) zdmuchnięty wraz z całą fimą, za niedocenienie najmniej znaczącej w sensie binarnym technologii HbbTV w stosunku do całego Dvb, ale o dziwo najwięcej znaczącej w sensie komercyjnym w przyszłości.
A jako technicy wiecie, że czasem 0 oraz plus i minus nieskończoność są bardzo blisko siebie. (Opis przełącznika wyrażony w Omach)
Więc do was moderatorzy należy decyzja:
Czy chcecie stłamsić HbbTv w jednym megaWątku.
:idea: :arrow: Please, Możecie zawsze zostawić 3 pierwsze akapity i temat pozostawić.

:cry: :oops: :cry: Proszę też nie mieć mi za złe, że dużo piszę, czy mam trochę inne zdanie, ja przez to nie chcę obrazić. :cry: :oops: :cry:
Tak podkreślam, ważność tematu dla mnie. A sami przyznacie, jakby wszystko w Mux1 wepchnąć w 1 wątek byłoby to mniej czytelne i mniej czytane, i mniej osób mogłoby zabierać głos.
Możliwe, że decyzję o podforum dla HbbTv może podjąc tylko megaModerator z megaUprawnieniami.
(Swoją drogą mógłby mieć sporo pracy, jakby chciał ten megaWątek przesortować w wątki na kolejnym podForum.)

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: Publiczne Radio Na wizji w Publicznej TVP Hybrydowej.

Post autor: ploomba »

Przylaczam sie do tego pomyslu. Tzn chetnie bym zobaczyl Radio Na Wizji , Czwórke w HBB TV. Szkoda, ze porzucili ten projekt na satelicie (Czwórka).

Zablokowany