Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Frauschlau
Posty: 2
Rejestracja: 1 stycznia 2022, o 13:11
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: Hitachi 32HAE2250

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: Frauschlau »

Dziękuję za odpowiedź.

A jest może jakiś inny sposób, tzn. bez listy ulubionych? Czy też przełączenie np. z Polsatu dvb-t na Eurosport z Astry wymaga każdorazowo zmiany ustawień?

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: dvbtowiec »

Jeśli to Android TV i masz kłopot ze zmianą tunera, to posiłkuj się aplikacją "Live Channels" pobraną ze sklepu Google.
Można w niej dokonać sumowania list z różnych źródeł odbioru (w tym przypadku z dwóch tunerów).
Jedyny problem, nie ma w niej EPG.

Niektórzy producenci wręcz zaskakują poziomem skomplikowania zmiany tunera do oglądania. Jakby zakładali że korzysta się wyłącznie z jednego źródła.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: Krosnoludek »

Niech sobie będzie jedna lista kanałów DVB-T, a druga DVB-S jak tak sobie chcą, ale kategorycznie powinna być możliwość ułożenia listy kanałów ulubionych i w niej już powinno się dać dołożyć kanały naziemne i satelitarne i dowolnie sobie je między siebie mieszać oraz przesówać na daną pozycję jak mi się podoba. To powinien być standard w każdym telewizorze który ma dwie głowicę DVB-T i DVB-S.

Tak jest z Philipsie na Androidzie (w modelu na Androidzie Lite seria 7 już się nie da takiej listy stworzyć)
Podobno także taką listę można stworzyć w telewizorach Hisense, ale tu potrzebne potwierdzenie użytkowników.

mathey
Posty: 99
Rejestracja: 6 kwietnia 2013, o 21:07
Miejscowość: Lower Silesia
Odbiornik: JVC LED LT58VA8000,
ArivaT760i/MantaDVBT06@LG42LC42
Instalacja antenowa: Siatka no-name z symetryzatorem + rozgałęźnik na 2 TV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Żórawina, Sky Tower, Černá hora

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: mathey »

Frauschlau pisze: 1 stycznia 2022, o 23:27 Dziękuję za odpowiedź.

A jest może jakiś inny sposób, tzn. bez listy ulubionych? Czy też przełączenie np. z Polsatu dvb-t na Eurosport z Astry wymaga każdorazowo zmiany ustawień?
dvbtowiec pisze: 2 stycznia 2022, o 12:29 Jeśli to Android TV i masz kłopot ze zmianą tunera, to posiłkuj się aplikacją "Live Channels" pobraną ze sklepu Google.
Można w niej dokonać sumowania list z różnych źródeł odbioru (w tym przypadku z dwóch tunerów).
Jedyny problem, nie ma w niej EPG.
Polecam przeczytać mój post sprzed dwóch stron, dotyczy także telewizora Vestel prawdopodobnie z tymi samymi bebechami (Vestel Cosmos) a być może inną matrycą i osprzętem. Tam też napisałem jak jest w tym przypadku z EPG.
viewtopic.php?p=246217#p246217

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: dvbtowiec »

Być może na tych telewizorach EPG w jakimś zakresie działa. U mnie nie ma EPG w ogóle. Czytałem że to jest blokowane przez producenta telewizora. EPG sięga do zasobów tunera, jeśli tuner na pobranie jakiś informacji nie pozwoli, to aplikacja Live Channels jej nie otrzyma.

mathey
Posty: 99
Rejestracja: 6 kwietnia 2013, o 21:07
Miejscowość: Lower Silesia
Odbiornik: JVC LED LT58VA8000,
ArivaT760i/MantaDVBT06@LG42LC42
Instalacja antenowa: Siatka no-name z symetryzatorem + rozgałęźnik na 2 TV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Żórawina, Sky Tower, Černá hora

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: mathey »

Pobieranie danych EPG jest realizowane przez system, więc raczej nie wydaje mi się, aby producent specjalnie coś tutaj blokował, aczkolwiek nie mogę też powiedzieć, że to kompletnie niemożliwe. Tak czy inaczej czytanie EPG przez aplikację wymaga odpowiednich uprawnień do czytania listy kanałów/EPG przez aplikację. Aplikacja zazwyczaj musi o te uprawnienia poprosić, i to użytkownik ostatecznie zezwala na nie po pierwszym uruchomieniu aplikacji (pojawia się stosowne pytanie). Czasem wyraża się zgodę na konkretne uprawnienia już podczas instalacji, wtedy aplikacja nie musi dodatkowo prosić po pierwszym starcie. Nie pamiętam już jak to było dokładnie z LiveChannels, ale być może nie nadałeś uprawnień po pierwszym starcie.

Jeśli chcesz spróbować, to możesz wejść w ustawienia aplikacji i zobaczyć, czy możesz tam nadać jej brakujące uprawnienia. Jeśli nie, to możesz spróbować najpierw usunąć dane aplikacji LiveChannels (usunie to utworzone tam listy kanałów itp. więc ostrożnie - musisz wiedzieć co robisz) i spróbować uruchomić aplikację "na czysto" - być może wtedy będziesz miał szansę te uprawnienia nadać. Możesz też od razu przejść do kolejnego kroku pomijając usuwanie danych LiveChannels - czyli próba nadania uprawnień przez konsolę. Do tego celu musisz włączyć ustawienia programistyczne i debugowanie usb w tv (na ten czas podpięte klawiatury/gamepady itp. do USB tv mogą przestać działać). Następnie musisz mieć tv i komputer podpięty do jednej sieci a na kompie wrzucone "Android SDK Platform Tools". Wtedy możesz przez sieć odpalić konsolę TV (Wiersz polecenia/Terminal, przejście do katalogu "platform-tools" i komenda adb connect <ip_telewizora>) i nadać stosowne uprawnienia dla tej aplikacji poleceniem:

Kod: Zaznacz cały

pm grant <nazwa pakietu> <uprawnienie>
prawdopodobnie wymagane są uprawnienia:

Kod: Zaznacz cały

com.android.providers.tv.permission.READ_EPG_DATA
com.android.providers.tv.permission.WRITE_EPG_DATA
com.android.providers.tv.permission.ACCESS_ALL_EPG_DATA
Trzeba znać nazwę pakietu dla LiveChannels, powinna być w menu aplikacji w tv lub po odpaleniu konsoli możesz to zrobić np. poleceniem "pm list packages", jednak powiem po prostu, że jest to pakiet com.google.android.tv

Czyli komendy do nadania uprawnień powinny być:

Kod: Zaznacz cały

pm grant com.google.android.tv com.android.providers.tv.permission.READ_EPG_DATA
pm grant com.google.android.tv com.android.providers.tv.permission.WRITE_EPG_DATA
pm grant com.google.android.tv com.android.providers.tv.permission.ACCESS_ALL_EPG_DATA
Jak już to zawiedzie, to faktycznie coś głębszego może być na rzeczy.

Hehe trochę mnie poniosło i się rozpisałem, ale może komuś się to przyda.

totooniniak
Posty: 2
Rejestracja: 16 lutego 2022, o 12:37
Miejscowość: Glinka Duchowna
Odbiornik: [LG] webos UH 6507
Instalacja antenowa: TV podłączony do naziemnej telewizji oraz przez moduł conax TV na kartę

Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: totooniniak »

WITAM mam telewizor LG UH6507 podłączony do anteny satelitarnej oraz do naziemnej . W telewizorze mam włożoną moduł CAM
conax z kartą,, tv na kartę,, Chciałbym utworzyć wspólną listę kanałów naziemnej i satelitarnej telewizji . Czy to jest możliwe ?

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: Krosnoludek »

Z tego co mi wiadomo, w telewizorach LG nie ma możliwości stworzenia takiej jednej listy ulubionej naziemno-satelitarnej, ile się opisałem o to do LG, to nawet szkoda gadać, by poprawili to.
Dlatego kupiłem telewizor Philips na Androidzie który umożliwia dokładnie to co chcesz zrobić.
Pisz w tej sprawie do supportu LG.

totooniniak
Posty: 2
Rejestracja: 16 lutego 2022, o 12:37
Miejscowość: Glinka Duchowna
Odbiornik: [LG] webos UH 6507
Instalacja antenowa: TV podłączony do naziemnej telewizji oraz przez moduł conax TV na kartę

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: totooniniak »

DZIĘKUJĘ

BartekSdz
Posty: 1
Rejestracja: 21 listopada 2022, o 16:32
Miejscowość: Sieradz
Instalacja antenowa: Televes V+ MIX
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kalisz/Zygry

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: BartekSdz »

Witajcie czy w ostatnim roku coś się zmieniło odnośnie wspólnej listy w telewizorach LG, pojawiły się jakieś nowe możliwości aby ustawić wspólną listę?

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: dvbtowiec »

Nowych modeli telewizorów jeszcze nie ma na rynku, a nawet jeśli są, to niewiele osób je posiada. Recenzje w internecie nie odnoszą do kwestii telewizji, a skupiają się na technologii obrazu, oraz funkcjach smart.

Nie przypuszczam aby z roku na rok coś uległo zmianie, zwłaszcza że producenci coraz częściej telewizję w telewizorach zaczynają traktować po macoszemu. Stawiają na funkcje smart.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: Krosnoludek »

Dowiedziałem się od Marka (od Kikiego) że w TCL na Androidzie też da się stworzyć listę kanałów ulubionych naziemno-satelitarną za pomocą programu ma komputer oraz z poziomu telewizora podobno też. Jest to ktoś w stanie potwierdzić co na TCL na Androidzie?

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: dvbtowiec »

Nie można. A bynajmniej nie w modelu który posiada moja rodzina z 2019 roku.
Jeśli wie jak to zrobić, to niech Ci poda kroki :)

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: Krosnoludek »

Spróbowałbyś programem na komputer, to podałbym Ci na PW telefon do niego.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: dvbtowiec »

Wczoraj znalazłem program który edytuje pliki różnych marek i pozwala układać listy ulubionych.
TCL ma na swoich stronach edytor online ale nie potrafi wczytywać ich własnych plików :)
Zasada jest prosta i podobna do tego co widziałem w innych markach.
Z satelity można dodać na listę ulubionych A kanały, na tą samą listę A można dodać kanały naziemne.
Można je sobie posortować w ramach listy A.
Ale po wczytaniu do telewizora lista A jest rozdzielna, osobno dla naziemnych, osobno dla satelitarnych.
Trzeba zmienić tuner żółtym przyciskiem.
To jest zaprogramowane na sztywno w telewizorze, rozdziela kanały, mimo że w edytorze na komputerze są połączone.
Możesz mi na priv napisać czym edytuje, jeśli to będzie coś innego niż ja robię, mogę spróbować, ale nie przypuszczam aby to coś zmieniło.

michal77
Posty: 94
Rejestracja: 20 marca 2009, o 13:09
Miejscowość: Gorzyce
Odbiornik: LG OLED55B8PLA
LG 42LM620S
Hyundai FLN32TS439SMART
Instalacja antenowa: Tridigit + wzmacniacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice Kosztowy/ Rybnik TVT

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: michal77 »

Czy Telewizor JVC LT-32VAF5300 32" LED Android TV, ma możliwość zrobienia wspólnej listy sat. i naziemne?

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: Krosnoludek »

JVC czyli Turecki Vestel. Z tego co dwa lata temu pisałem z ich serwisem w Polsce, to tylko w telewizorach z ich systemem autorskim Smart można było stworzyć listę kanałów ulubionych naziemno-satelitarną, ale za to w ich telewizorach opartych na Androidzie już się nie da.

W Philipsach za to da się taką listę kanałów ulubionych stworzyć tylko na Androidzie pełnym np. PUS8506, PUS8807, PUS8818, PUS9206,
Natomiast nie da się w modelach Light Android i ich systemie Smart.

Nowe Philipsy PUS8818 mają za to znów problem z odbiorem kanałów wirtualnych od TVP bo nie wspierają już standardu HLS, piszę o tym w wątku HbbTV.

mathey
Posty: 99
Rejestracja: 6 kwietnia 2013, o 21:07
Miejscowość: Lower Silesia
Odbiornik: JVC LED LT58VA8000,
ArivaT760i/MantaDVBT06@LG42LC42
Instalacja antenowa: Siatka no-name z symetryzatorem + rozgałęźnik na 2 TV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Żórawina, Sky Tower, Černá hora

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: mathey »

michal77 pisze: 24 października 2023, o 18:18 Czy Telewizor JVC LT-32VAF5300 32" LED Android TV, ma możliwość zrobienia wspólnej listy sat. i naziemne?
viewtopic.php?p=246217#p246217

Spróbuj.

W razie czego mam też patent jak zrobić kopię całej listy kanałów na PC i później ją przywrócić, będąc zapartym można ją także edytować z poziomu PC tylko trzeba wiedzieć co się robi.

Sam pisałem do supportu Vestela w sprawie wielu kwestii powiązanych z tymi tv, odpowiedź jakąś tam po czasie dostałem ale stan faktyczny nie zmienił się od lat.

michal77
Posty: 94
Rejestracja: 20 marca 2009, o 13:09
Miejscowość: Gorzyce
Odbiornik: LG OLED55B8PLA
LG 42LM620S
Hyundai FLN32TS439SMART
Instalacja antenowa: Tridigit + wzmacniacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice Kosztowy/ Rybnik TVT

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: michal77 »

Panowie dziękuję z podpowiedzi.

Zakupiłem 43PUS8807/12 PHILIPS i można dowolnie mieszać kanały na liście ulubionych.

Dodatkowo działa nagrywanie na USB, na czym mi bardzo zależało.

P.S. Rozebrałem dziś mojego starego Hyundaia, w którym poszło podświetlanie LED. W środku na płytkach napisy VESTEL, czyli już wiadomo kto jest producentem.

Zablokowany