Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: Krosnoludek »

Telewizory jakich marek umożliwiają ułożenie jednej listy kanałów naziemnych i satelitarnych i dowolnie między siebie je mieszać bez żadnego durnego wyboru źródła sygnału!

Mniej więcej by dało się taką listę utworzyć:
1. TVP1 HD - DVB-T
2. TVP2 HD - DVB-T
3. TVP POLONIA - DVB-S
4. TVN - DVB-T
5. TELE5 - DVB-S
6. STARS TV - DVB-S
7. POWER TV - DVB-S
8. TV 4 - DVB-T
itd.

Taką podstawową funkcję jak połączenie kanałów na jednej liście potrafią tanie Chińskie tunery typu Combo np. Opticum XS65 Combo, Ferguson Ariva 253 combo, Opticim Sloth Combo Plus itd., i jest to dla mnie priorytetem by telewizor też umożliwiał utworzenie takiej listy kanałów.

Telewizor chcę kupić dla starszych rodziców 75+ i nie da się im wytłumaczyć jak przejść z jednej listy kanałów na drugą, musi wszystko być na jednej liście, prosto.

Samsung, Lg, TCL, Sony - w tych na pewno nie da się utworzyć jednej listy kanałów

LG miało to poprawić już bardzo dawno temu, ale do dnia dzisiejszego nie poprawiono
Niestety, przy obecnej wersji softu (z 03.01.15) nie ma możliwości ułożenia wspólnej listy kanałów satelitarnych i naziemnych. Problem ten zgłosiłem do producenta, który obiecał, że przy najbliższej aktualizacji usunie tę niedogodność.
https://satkurier.pl/news/122581/test-t ... f680v.html

Podobno da się to uczynić w telewizorach Technisata oraz Philipsa z Androidem np. 43PUS7334

Gdzieś czytałem, że bardzo zagmatwane przełączanie pomiędzy listami jest w TCL, LG i Samsung.

Tak więc, telewizory jakich marek umożliwią mi ułożyć listę naziemno-satelitarną razem?
............................................................................................................................................................
Da się taką listę mieszaną naziemno-satelitarną w następujących telewizorach:
- Philips z Androidem da się czyli seria 8 w zwyż z 2021, w Android Lite czyli seria 7 z 2021roku się nie da i w Saphi prawdopodobnie też nie da się
- Vestel z ich systemem - telewizory produkowane pod różnymi markami, ale tylko z ich Smart tv da się stworzyć listę kanałów naziemno-satelitarną, w ich Androidowych już brak takiej możliwości
- Hyundai
- GoGEN (HbbTV 2.0.2)
- Technisat
-?

Nie da się listy naziemno-satelitarnej w następujących telewizorach:
- Lg (LG obiecywało to poprawić, lecz na obietnicach się skończyło)
- Samsung
- Sony
- Panasonic
- TCL
- Xiaomi
- Kruger&Matz
- Sharp
- ?
Ostatnio zmieniony 12 grudnia 2021, o 16:12 przez Krosnoludek, łącznie zmieniany 25 razy.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: dvbtowiec »

W Sony Android TV można zrobić wspólną listę ulubionych. Ale działa to tak sobie, kanały lubią się odłączać z tej listy.
Natomiast w Sony Android TV działa ta apka https://play.google.com/store/apps/deta ... d.tv&hl=pl
Można ją ustawić jako standardową do oglądania telewizji zamiast aplikacji TV od Sony.

Wczytuje kanały HbbTV takie jak TVP Kultura2, ale przycisk czerwony uruchamiający HbbTV na poszczególnych kanałach nie reaguje.
Jak na razie nie udało mi się jeszcze uruchomić w niej przewodnika. Podobno wymaga lokalizacji, tylko jak tego dokonać w telewizorze bez GPS'a :D

W każdym razie to o co Ci chodzi, a więc wspólna lista najpierw naziemne, potem satelitarne (z zaznaczaniem jakie kanały mają się pokazywać) jest wykonalne w tej aplikacji i w Sony Android TV działa bez zarzutu.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: Krosnoludek »

Poprzez tą aplikację jak się ułoży listę kanałów naziemno-satelitarne można potem normalnie przełączać kanały pilotem?
Jest też w Sony przycisk na pilocie który pozwala prosto przełączać kanały pomiędzy listą naziemną a satelitarną? Bo gdzieś o tym wyczytałem?
Z Philipsem Wiesz może jak jest?

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: Dobrycel »

Jak to działa? Tv Satelitarna działa przez dekoder. Jak to sie przełącza?

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: Krosnoludek »

Telewizor ma wbudowaną głowicę naziemną i satelitarną i mi się rozchodzi w których modelach można stworzyć jedną listę naziemno-satelitarną tak jak to jest w tunerach typu combo.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: dvbtowiec »

W Sony działa przełączanie kanał do przodu i do tyłu i tak można przełączać wszystkie zapisane na liście kanały naziemno-satelitarne w pętli. Najpierw wyświetla naziemne, potem satelitarne.
Wybór numeryczny powoduje powrót do aplikacji TV Sony - ale to mówię w oparciu o doświadczenia kiedy moją domyślną aplikacją do oglądania TV jest właśnie TV od Sony.

Po zainstalowaniu Live Channels Sony pyta, jaką aplikację przypisać do przycisku TV. Być może wówczas wszystko się zmienia i zmiana kanałów również działa poprzez przyciski cyfrowe. Osobiście tak nie próbowałem.

Sam przycisk TV od Sony działa dość intuicyjnie. Po jego wskazaniu na dole pokazuje się lista dostępnych grup kanałów:
Cyfrowe, Satelita, Preferowany satelita, Kanały Strumieniowe, Ulubione 1, Ulubione 2, Ulubione 3, Ulubione 4.

Ulubione można nazwać dowolnie i wymieszać kanały - ale jak piszę lubią z nich wybrane znikać :)
Poszczególne grupy kanałów można też dowolnie uwidaczniać i ukrywać.
Po wymieszaniu i ustawieniu ulubionych, także kanał w górę i kanał w dół skaczemy po liście naziemne i satelitarne.


W TCL z kolei Live Channels działa nieco lepiej wg mnie, bo działają także przyciski numeryczne.
I co ciekawe w nim można dowolnie układać kanały.
Odczytuje je z obydwu tunerów dość ciekawie, bo jeśli na naziemnych załóżmy na pozycji nr 1 mamy TVP1, a na satelicie na pozycji nr 1 mamy TVP Polonia, to w Live Channels obydwa kanały będą miały nr 1 i będą ze sobą sąsiadowały.
Co ciekawe wcale mu to w obsłudze nie przeszkadza, gdyż gdy wciśnie się 1, wyświetla menu z listą kanałów które mają w sobie nr 1, a więc będzie to zarówno:
1 TVP1
1 TVP Polonia
12 Kanał X
21 Kanał Y
itp.

Potem tylko klawiszami strzałka w górę lub strzałka w dół poruszasz się po menu i zatwierdzasz przez OK, o który kanał Ci chodziło.
Jak nic nie zrobisz zmieni po kilku sekundach kanał na pierwszy zaznaczony z danym numerem.

Teoretycznie zatem sprytnie układając listę kanałów w tunerach na TCL w taki sposób, aby kanały miały numery unikalne, można zrobić mieszaną listę kanałów naziemno-satelitarnych z niezależnymi numerami.

Zatem wyglądało by to tak:
Naziemnie zapisuję dla przykładu
1. TVP1
2. pusty
3. TVN
4. pusty
5. Polsat

Na satelicie zapamiętuję
1. pusty
2. TVP Polonia
3. pusty
4. Tele 5
5. pusty
6. TBN Polska

i w Live Channels uzyskuję
1. TVP1
2. TVP Polonia
3. TVN
4. Tele 5
5. Polsat
6. TBN Polska

Zaczyna ładnie wyglądać prawda? :)
Teraz kanał w przód, kanał w tył i mamy listę mieszaną z naszymi preferencjami co do kolejności.

Problem jest jeden, aplikacja sama nie startuje przy uruchomieniu TV w TCL. Trzeba wejść do kafelków Androida i ją wybrać.
No i podobnie jak w Sony nie wyświetla EPG w aplikacji, choć jest obsługa EPG w niej zrobiona.

Czyli teoretycznie ta aplikacja będzie działać na każdym Android TV, ale może działać różnie, a nie wykluczone że na niektórych nie zadziała.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: Krosnoludek »

Teoretycznie w Sony w ulubionych można stworzyć jedną listę naziemno-satelitarną, tylko kanały lubią znikać? Z poziomu listy ulubionej można nagrywać i po zakończeniu też powróci do tej stworzonej listy ulubionej?

Podobnie jak w Sony, też taką listę ulubioną mieszaną można stworzyć w TCL czy nie, może w nim nie znikają kanały?

Philipsa na Androidzie znasz? , podobno można w nim też stworzyć ulubioną listę ulubionych, pytanie czy kanały nie znikają jak w Sony.

Przyciski numeryczne muszą działać, tak są przyzwyczajeni, wydrukowałbym kartkę z listą kanałów i klikali by sobie, więc działanie przez tą aplikację raczej odpada, skoro wyrzuca z apki

Kanały na liście nie muszą być między sobą mieszane, bez problemu może być najpierw naziemna a pod nią satelitarna byle by było wszystko na jednej liście, i przy wyszukaniu jakiegoś kanału obojętnie czy sat czy naziemna nie rozwaliło całej tej listy.

Ile czasu ja już szukam telewizora z listą naziemno-satelitarną, w sklepie nikt nic o tym nie wie 😢

Też by HbbTV jako tako działało, w zeszłorocznych Philipsach nie działa Polsat News, lecz w tych z 2018 działa, ciekawie jak będzie w tych z 2020 roku.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: dvbtowiec »

Ok, już widzę jaka jest Twoja intencja.
W Sony z ich listą ulubionych nie jest tak kolorowo jak chciałbyś.

Na tej liście, możesz jedynie poruszać się kanał w górę, kanał w dół.
Lista ma wybór tymczasowy na czas oglądania telewizora.
  • Jeśli na liście zatrzymasz na kanale naziemnym - wciśnięcie przycisku numerycznego przeniesie się na kanał o tym numerze na listę "Cyfrowe", a więc wyjdziesz z ulubionych
  • Jeśli na liście zatrzymasz na kanale satelitarnym- wciśnięcie przycisku numerycznego przeniesie się na kanał o tym numerze na listę "Satelita"

TCL nie ma ulubionych mieszanych w swej aplikacji wbudowanej przez producenta.
Wybór źródła sygnału przez TCL jest zawiły i bez aplikacji Live Channels Twoi rodzice sobie z tym nie poradzą. Nawet mnie ten wybór irytuje, bo zbyt dużo kroków trzeba wykonać.
Ale z kolei Live Channels działa wg mnie perfekcyjnie w TCL. Przyciski numeryczne pozwalają zmieniać kanały na tej liście i Cię z niej nie wyrzuca, bez wzgl. na to co robisz. Jedyny minus, to że Live Channels się samo nie uruchamia.
Tu by się trzeba było wspomóc inną aplikacją, która podmapuje jakiś przycisk na telewizorze np. "Netflix" do uruchomienia "Live Channels", albo sama ją uruchomi po starcie telewizora.
Taką kóra sama uruchomi już znalazłem i działa :) https://play.google.com/store/apps/deta ... boot&hl=pl
Wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję i wskazać aplikację do uruchomienia. Po uruchomieniu telewizora po kilku sekundach wskakuje Live Channels uruchomiona i można działać.

Jak to działa w Philips niestety nie wiem. Dawno nie miałem go przed sobą i nie bawiłem się jego menu. Wybierz się do jakiegoś marketu i poproś o pilota do modelu pokazowego Philipsa i podziel się wrażeniami :)

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: Dobrycel »

Krasnoludek oglądasz w ten sposób darmowe kanały czy jak? Bo karty są parowane z dekoderami satelitarnym. Sorki, że tak odbijam od tematu, ale to tez sie moze przydac :D Czy oglądasz tylko darmowe kanały z satelity :)
Jak długo trwa takie przełączenie?

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: dvbtowiec »

Można oglądać darmowe i można oglądać płatne.
Są moduły CAM sparowane z kartami, które wkładasz do gniazd CI+ do telewizora.
Platformy oferują taką możliwość.
Przełączanie trwa szybko.

some83
Posty: 300
Rejestracja: 20 maja 2018, o 23:35
Miejscowość: Poznań
Odbiornik: wGniazdko220V ethernetWiFi
chciałbymTaki Dab+
SW/MW/LW DRM+
Instalacja antenowa: wannabe:220V w gniazdko na ethernet/WiFi
over IP na wszystko

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: some83 »

W Samsungu, jest płatna apka za €5,49, co umożliwia mieszanie IPTV wraz z kanałymi dvb-T, dvb-S itp.
Nie testowałem jej z kanałami dvb-S. Nie wiem, jak mieszać kanały z analogowej TV.
Ponadto można tam ładować EPG z internetu, lub z anteny, nawet dla programu z anteny.

Kupiłbym ją przez paypala, ale paypal mi zablokowało jak hasło pomyliłem.
Hasło teraz pamiętam, jest tam podpięta karta nie ważna, a oni chcą wciąż ode mnie skanu mojego dowodu.
(Niedoczekanie!!!)

Nazywa się Smart IPTV, usunęli ją ze sklepu, ale można ją zainstalować z pendriva, co mi się bardzo podoba.
(Tak jak powiedziałem, nawet na androidzie nie korzystam ze sklepu Play)
Brakowałoby mi tylko, by listy można było wczytywać z pendriva


Tak prawdę mówiąc nie wiem, czy da się zrobić by ta apka włączała się domyślnie, wydaje mi się, że na niektórych modelach pewnie tak, a już zwłaszcza jak się w niej przyłączy Telewizor w standBy = czuwanie, ale jak się przedłużaczem na sztywno prąd odłączy (moi rodzice mają taki elektromagnetyczny zwyczaj) to tak chyba nie bardzo się na tym włączy telewizor.
A telewizor potrafił się przełączać z czuwania na YouTube, ale z wyłączenia na twardo nie bardzo.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: Krosnoludek »

Napisałem do Sony poprzez Messengera odnośnie utworzenia jednej listy naziemno-satelitarnej i tak mi odpisali:
Witaj

w przypadku dwóch róznych tunerów, DVBT jak i DVBS będa dwie osobne listy kanałow. Niestety nie ma możliwości utworzenia jednej wspólnej dla obu tunerów.
Wersją HbbTV niestety nie została przez producenta upubliczniona.

Pozdrawiam,
Adam
Wyślę zapytanie, czy na liście ulubione też nie możn autworzyć listy naziemno-satelitarnej tak jak mi pisałeś że można tylko lubi wywalić kanały.

Awatar użytkownika
maniek357
Posty: 286
Rejestracja: 2 lipca 2011, o 11:28
Instalacja antenowa: FRACARRO LP345MF UHF+VHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Białystok / Krynice

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: maniek357 »

Philips 50PUS7303 z Android TV - można dowolnie mieszać kanały satelitarne i naziemne na liście ulubionych. Nic nie trzeba instalować dodatkowo. Np miałem na pozycjach 1-6 kanały SAT, pozycja 7 - TVP3 Regionalna, 8-xx kanały SAT.

Lechu1956
Posty: 31
Rejestracja: 6 sierpnia 2020, o 06:41
Miejscowość: Opole
Odbiornik: Sony 50W755, LG 43UJ6307, TCL 43EP660
Instalacja antenowa: siatkowa ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chrzelice, Pradziad

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: Lechu1956 »

W moim Sony 50W755 do zmiany satelitarnej na naziemną można używać przycisk digital/analog. Wspólnej listy nie da się ułożyć.W ustawieniach wejść należy wyłączyć przesyłanie strumieniowe i wtedy ten przycisk digital/analog służy do przełączania między listami. Wiele nowych telewizorów nie posiada jednak tego przycisku. Zresztą nie wiem , czy w nowszych telewizorach Sony jest identycznie. W Sony android można interesujące nas wejście(w tym naziemna i satelita) można umieścić na ekranie telewizora pod aplikacjami. To też ułatwia przejście z jednej listy na drugą. W TCL z niższej półki brak takiej możliwości. W wielu telewizorach przycisk wybór wejścia działa różnie. W niektórych nie trzeba stosować strzałek(kursorów). Dwukrotne naciśnięcie tego przycisku powoduje zmianę na kolejne wejście. W LG zmiana naziemnej na satelitę jest taka sama jak opisał to @dvbtowiec przy TCL. Przy wielu zmianach częstotliwości kanałów satelitarnych i naziemnych stosowanie listy ulubionych prawie zawsze wiąże się z różnymi niespodziankami.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: dvbtowiec »

@Lechu1956 Tak było.
Teraz w Sony służy do tego przycisk o nazwie TV, który jest multifunkcyjny.
Rozwija na dolnej krawędzi menu poziome nawigacyjne z podświetlonym aktywnym tunerem i listą kanałów dla niego
Strzałkami prawo/lewo możesz wybrać inny kanał z listy zawierającej (numer, nazwę, opis z EPG i kadr z emitowanego programu z EPG).
Poziom niżej masz widoczne wszystkie tunery, w tym usługi streaming'owe.
Również kursorami nawigacyjnymi zamieniasz wyświetlane treści z poziomu wyżej.
Do tej listy z tego samego menu możesz dopisać zestaw 4 ulubionych z wymieszaną listą kanałów.
Wygląda to ładnie, czytelnie i intuicyjnie.
Dla kogoś młodego wystarczy do obsługi tunerów.

Ale zdaję sobie sprawę z tego że osoby w podeszłym wieku mogą mieć z tym problem.

Lechu1956
Posty: 31
Rejestracja: 6 sierpnia 2020, o 06:41
Miejscowość: Opole
Odbiornik: Sony 50W755, LG 43UJ6307, TCL 43EP660
Instalacja antenowa: siatkowa ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chrzelice, Pradziad

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: Lechu1956 »

@dvbtowiec
Jak zerkniesz na piloty do telewizorów Sony bez androida(np. XG7...) , to zobaczysz ,że dalej jest tam przycisk digital/android.
Jest wielce prawdopodobne, że tym przyciskiem możesz zmieniać naziemną na satelitę i odwrotnie.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: K63 »

Lechu1956 pisze: 6 sierpnia 2020, o 10:30 jest tam przycisk digital/android
Masz na myśli przycisk D/A? Jest raczej Digital/Analog.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: dvbtowiec »

@Lechu1956
A to możliwe. W Smart TV już nie gustuję, bo po jakimś czasie apki nie są rozwijane :)
W takim razie w Smartach był Digital/Analog, ale ten przycisk przełączał się między wszystkimi cyfrowymi tunerami - naziemne cyfrowe, satelitarne ogólne, satelitarne preferowany (czyli platformy), analog.
Jeśli jakiś tuner był nie zaprogramowany, to go pomija w przełączaniu.
To było jeszcze łatwiejsze do zmiany tunera dla starszych osób.

@maniek357
Z ciekawości 3 pytania.
1. Czy wybierając ulubione, czyli tą listę mieszaną możesz używać przycisków numerycznych i Cię z niej nie wyrzuca?
2. Czy lista jest zapamiętana trwale jako domyślna, także po wyłączeniu i włączeniu telewizora, czy trzeba ją wybierać za każdym razem?
3. Który rok modelowy jest Twojego telewizora?

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: Krosnoludek »

Wygląda na to, że jak narazie tylko Philips z Androidem umożliwia stworzenie jednej listy ulubionej naziemno-satelitarnej.
Jak z tą ulubioną listą w Philipsie jest, można posługiwać się na niej przyciskami numerycznymi? , gdy telewizor przejdzie do stand-by po jego ponownym uruchomieniu nadal jesteśmy w tej liście ulubionych? , tak samo nagrywanie, czy po skończonym nagrywaniu nadal jesteśmy w ulubionych? Po prostu czy telewizor nie wyrzuci nas z tej listy ulubionuch?

W Philipsie pytając się o model telewizora 43PUS7334 taką dostałem odpowiedź :
Dziękujemy za wiadomość.

Na wymienionym przez Pana modelu urządzenia jest możliwośc utworzenia jednej listy programów składających się z różnych obiorów telewizji cyfrowej (np. DVB-S i DVB-T).

Owszem, można nagrywać cyfrowe programy telewizyjne i oglądać je później.
Nagrywanie programu telewizyjnego wymaga:
• podłączenia dysku twardego USB sformatowanego
w tym telewizorze;
• zainstalowania kanałów cyfrowych w telewizorze;
• odbioru informacji o kanałach przez ekranowy
przewodnik telewizyjny;
• niezawodnego ustawienia zegara. Jeśli ręcznie
zresetujesz zegar telewizora, nagrywanie może się nie
udać.

Urządzenie jest też i w stanie wstrzymać program i wznowić później. Wstrzymanie odtwarzania programu telewizyjnego wymaga:
• podłączenia dysku twardego USB sformatowanego
w tym telewizorze;
• zainstalowania kanałów cyfrowych w telewizorze;
• odbioru informacji o kanałach przez ekranowy
przewodnik telewizyjny;

Pozdrawiamy serdecznie.

Mariusz, obsługa klienta Philips TV.
Nie dowierzając, poprosiłem jeszcze raz o potwierdzenie, czy aby na pewno:
Dziękujemy za wiadomość. Jak już wcześniej pisaliśmy, jest możliwość z wymienionym przez Pana modelem urządzenia utworzenia listy z ulubionymi kanałami z zainstalowanych już w telewizorze programami DVB-S oraz DVB-T. Pozdrawiamy serdecznie.

Mariusz, obsługa klienta Philips TV.
Ostatnio zmieniony 6 sierpnia 2020, o 12:38 przez Krosnoludek, łącznie zmieniany 2 razy.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: dvbtowiec »

No i jeszcze jedno pytanie czy ktoś ma nowego Philipsa z roku modelowego 2020 i może napisać czy działają wszystkie serwisy HbbTV? :D

Zablokowany