Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: Krosnoludek »


Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: @GUTEK@ »

U mnie to wygląda podobnie do tego - http://www.hdtv.com.pl/forum/1599298-post187.html
Tylko kolory mam żywsze ustawione.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: Krosnoludek »

Tak jest OK, ale niektóre te zdjęcia/filmiki są nie do zaakceptowania z jakością obrazu w nowych Philipsach , pytanie co jest tego przyczyną, wadliwe matryce? Philips był zawsze chwalony za dobrą jakość obrazu poprzez zastosowanie procesora P5, a tu teraz takie kwiatki wychodzą.

Jeszcze przedzwonię do Sharpa dowiedzieć się jak u nich jest z listą listą naziemno-satelitarną. W przyszłym roku mają pojawić się modele z Japonii według zapowiedzi @Kikiego

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: K63 »

Krosnoludek pisze: 30 listopada 2020, o 21:37 W przyszłym roku mają pojawić się modele z Japonii
A to ciekawe, bo do tej pory były "polskie" lub "tureckie". Te z Japonii to prawdopodobnie jakieś topowe (drogie) modele.
https://www.komputerswiat.pl/poradniki/ ... ek/6xq0x6e

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: Krosnoludek »

Tak podaje @Kiki :http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/1413 ... ie-33.html
Niech będą drogie, ale za to porządne, oby.

panaho
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2012, o 10:27

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: panaho »

Zasmuciliście mnie panowie tymi wpisami.
Niedawno kupiłem 50PUS8535 który miał być otwarty dopiero na święta.
Do 3 grudnia mogę zwrócić i chyba trzeba będzie go rozpakować. :(

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: Krosnoludek »

Telewizor Xiaomi Mi LED TV 55"
Przemo pisze: 6 grudnia 2020, o 11:55 Po długiej nieobecności tutaj na forum, chcialbym też podzielić się doświadczeniami z odbiorem DVB-T2. Dzisiaj podłączyłem dziecom telewizor Xiaomi Mi LED TV 55". Odbiór ze Śremu w Rawiczu bezproblemowy. Na TVP Kultura jest ścieżka dźwiękowa E-AC3. Jak wybrać inną tego nie wiem. Teraz przydałby się test 4K. Kanał SES Astra UHD Demo Channel i TRT 4K odbiera idealnie.
Przemo pisze: 6 grudnia 2020, o 18:25 Już wiem gdzie zmieniać ścieżki. Wykrywa cztery. Polski, Original audio, aux i org. Gra na wszystkich.
Przemo pisze: 6 grudnia 2020, o 22:42 Co do HbbTV, to wyłączyłem to na dzień dobry. Co do wspolnej listy. To nie udało mi się. Albo SAT, albo naziemna. W SAT jest DiseqC na 4 pozycje.
Przemo pisze: 7 grudnia 2020, o 11:25 Razem nie. Osobno tak i wystarczy przełączyć w menu. Telewizor pamięta kanały dla obu tunerów. Mogę tylko dodać, że tuner satelitarny jest bardzo czuły i bez problemu odbiera kanały z wiązki tureckiej na Turksacie 42°E, gdzie tani Ferguson nic nie widzi. Dla naziemnej też jest ok. MUX-8 odbiera bardzo stabilnie. Mam porownanie do leciwego Panasonica TX-50AS600E, muzealnych LG 32LD350 oraz 32LN5400-ZA. Panasonic i młodszy LG czasami miał gorsze chwile w odbiorze MUX-8 i LG 32LD350 nawet częściej, a na Xiaomi nic nie tnie. Działa idealnie.
viewtopic.php?f=2&t=8186&start=320

Czyli Xiaomi dodajemy do listy, gdzie nie da się stworzyć jednej listy kanałów zawierającej wspólnie programy DVB-T i DVB-S 😢

Za zgodą Kolegi Przemo podaję linka do fragmentu nagrania: https://photos.app.goo.gl/zpA53gp6CkD8REmP8

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: Krosnoludek »

Forum HDTV:
Mam 70pus8535 i bez problemu można na liście ulubionych dodawać kanały z dvb-t i dvb-s, po wyłączeniu i ponownym włączeniu wystartowało na liście ulubionych i kanały były tak jak ustawiłem. Odłączyłem od zasilania na ok 15 minut i również bez zmian.
:)

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: dvbtowiec »

Widzę że Xiaomi też poszalało w "ułatwieniu" dostępu do zmiany tunera :)
Ja nie wiem czy konceptorzy softów zakładają że korzysta się wyłącznie z jednego tunera, aby tak zakopać zmianę tunerów? :)

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: Krosnoludek »

panaho pisze: 1 grudnia 2020, o 01:09 Zasmuciliście mnie panowie tymi wpisami.
Niedawno kupiłem 50PUS8535 który miał być otwarty dopiero na święta.
Do 3 grudnia mogę zwrócić i chyba trzeba będzie go rozpakować. :(
Jak Twój egzemplarz, sprawny okazał się?

panaho
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2012, o 10:27

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: panaho »

Nie miałem za bardzo czasu żeby to sprawdzać teraz. Powiesiłem TV, podłączyłem do tunera SAT, naziemnej i routera i syn ogląda.
Tak na szybko jak popatrzyłem po instalacji to kanały HD powiedzmy OK, no całkiem przyzwoicie, SD jak było do przewidzenia (z trzech metrów jak to będzie oglądane) da się przełknąć, bliżej to już trochę gorzej.
Materiały 4K z YT - piękne, ale wcześniej miałem w domu tylko HDReady więc...
Natomiast w wolnej chwili sprawdził bym ten film "Szczęki" bo chyba o to chodzi, tylko czy jest gdzieś jakaś próbka do pobrania czy mam go odpalić z Netflixa (nie mam tam konta)?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: @GUTEK@ »

Tak, sprawdzają na Szczękach z Netflixa. Ewentualnie jak wpiszesz w Googlu, to też Ci znajdzie linka gdzie obejrzeć ;) Tylko nie wiem czy na innej wersji ten efekt będzie widoczny.

Testują też na tym materiale - https://www.youtube.com/watch?v=7rzF_itNzsM

EDYTA:
Bardzo dużo zależy od materiału. Przykładowo seriale na Netflixie:
The Spy - obraz jest blady, wyprany z kolorów, jest pełno szarości która się zlewa. Możliwe, że te kolory to też celowy zabieg twórców, ale bardzo źle się to ogląda.
Betaal - serial indyjski, horror dziejący się praktycznie w całości w nocy. Obraz jest piękny. Odcienie może zbyt wpadają w niebieski, ale kolory mimo, że bardzo ciemne są żywe.

michal77
Posty: 94
Rejestracja: 20 marca 2009, o 13:09
Miejscowość: Gorzyce
Odbiornik: LG OLED55B8PLA
LG 42LM620S
Hyundai FLN32TS439SMART
Instalacja antenowa: Tridigit + wzmacniacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice Kosztowy/ Rybnik TVT

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: michal77 »

Na moim czteroletnim TV Hyundai FLN 32TS439 można bez problemu mieszać listę kanałów z dwóch tunerów.

Jedyne czego mi brakuje to brak możliwości nagrywania na HDD.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: Krosnoludek »

O dobrze wiedzieć, że jest następną marką co umożliwia stworzenie listy kanałów naziemno-satelitarnej. Dzięki za informację.
Szkoda że brak jest PVR, a jak jest w nim z HbbTV, jak sobie radzi z Polsatem News i TVP Kultura 2 i inne?
Kto jest producentem?

michal77
Posty: 94
Rejestracja: 20 marca 2009, o 13:09
Miejscowość: Gorzyce
Odbiornik: LG OLED55B8PLA
LG 42LM620S
Hyundai FLN32TS439SMART
Instalacja antenowa: Tridigit + wzmacniacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice Kosztowy/ Rybnik TVT

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: michal77 »

Hbb działa, zarówno programy jak i czerwony przycisk na pilocie, nie wiem czy wyskakują jakieś błędy w użytkowaniu bo nie korzystam z tego.

Polsat News-- jeżeli chodzi o program, który był bodajże na 45 kanale to działał, a teraz chyba go wyłączyli, bo jest brak sygnału.
TVP Kultura 2 i te które są na testowym kanale DVB-T2, to najpierw działały potem była pikseloza, a teraz mam brak sygnału (za słaba moc nadajnika z Katowic, albo coś kombinują z parametrami).

Jaki producent, tego nie wiem może koncern Hyundai?

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: K63 »

Krosnoludek pisze: 30 grudnia 2020, o 17:23 Kto jest producentem?
Dystrybutorem na rynkach: polskim, czeskim, słowackim i węgierskim jest czeska firma ETA. Ale nie wiem czy producentem nie jest Vestel. :?:

Obrazek

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: Krosnoludek »

michal77 pisze: 30 grudnia 2020, o 20:43 Hbb działa, zarówno programy jak i czerwony przycisk na pilocie, nie wiem czy wyskakują jakieś błędy w użytkowaniu bo nie korzystam z tego.

Polsat News-- jeżeli chodzi o program, który był bodajże na 45 kanale to działał, a teraz chyba go wyłączyli, bo jest brak sygnału.
TVP Kultura 2 i te które są na testowym kanale DVB-T2, to najpierw działały potem była pikseloza, a teraz mam brak sygnału (za słaba moc nadajnika z Katowic, albo coś kombinują z parametrami).

Jaki producent, tego nie wiem może koncern Hyundai?
Polsat News poprzez HbbTV który jest nadawany na kanałach z grupy Polsat, czerwona kropka
http://hbbtv.pl/2019/09/20/polsat-news-w-hbbtv/

amator
Posty: 55
Rejestracja: 11 kwietnia 2017, o 21:38
Miejscowość: Podwarszawą
Odbiornik: Telefunken D32F553M1CW
Samsung UE46EH5450
LG 50UN70003LA
Instalacja antenowa: na dachu pasywna kierunk UHF polar H; 800 m przed anteną blok
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN odl 14 km

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: amator »

michal77 pisze: 30 grudnia 2020, o 20:43
Polsat News-- jeżeli chodzi o program, który był bodajże na 45 kanale to działał, a teraz chyba go wyłączyli, bo jest brak sygnału.
TVP Kultura 2 i te które są na testowym kanale DVB-T2, to najpierw działały potem była pikseloza, a teraz mam brak sygnału (za słaba moc nadajnika z Katowic, albo coś kombinują z parametrami).
Polsat News cały czas działa pod Warszawą na startym Samsungu z mojej stopki, bez HbbTV i internetu. MUX-5 tzw testowy nadal działa na Telefunkenie bez zastrzeżeń, ale wcześniej była pikseloza. Być może poprawiają u Was, tak jak było to u Nas.

bbogi
Posty: 32
Rejestracja: 15 sierpnia 2011, o 21:46
Miejscowość: KR
Odbiornik: WIWA HD 50
Instalacja antenowa: Yaga
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Skrzyczne, + okolica

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: bbogi »

Przymierzam się do zakupu 43PUS8535 ale trochę wystraszyły mnie problemy z jakością obrazu.
Ale interesuje mnie jakie CI używacie do odbioru NC+. Chciałbym się obejść bez zewnętrznego tunera.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Telewizor z możliwością ułożenia wspólnej listy kanałów naziemnych i satelitarnych

Post autor: Krosnoludek »

Sharp - nie da się stworzyć listy kanałów naziemno-satelitarnej
Satelita i telewizja naziemna w tych telewizorach to dwa oddzielne źródła. Listy programów do nich również są oddzielne.

Zablokowany