Tunery DVB-T2 z Aliexpress - przestroga oraz krótka recenzja

secam7
Posty: 60
Rejestracja: 5 września 2011, o 19:21

Re: Tunery DVB-T2 z Aliexpress - przestroga oraz krótka recenzja

Post autor: secam7 »

marek1 pisze: 30 kwietnia 2021, o 12:14 Nie szukam niczego drogiego, bo szukam do drugiego mniejszego tv, byleby też obsłużył NTSC (częstotliwość 60 Hz) bo to jest stary nieduży monitor zawieszony na ścianie. Myślałem o Pantesat HD-99, teraz mam podłączony Manta DVBT010, ale obawiam się, że za rok przestanie działać bo ma być tylko DVB-T2 w kodowaniu H.265.
Jakiś dziwny ten monitor, mam dwa stare monitory AOL i Samsung i nie mają problemu żeby działać na 50 Hz.
Po co ten NTSC?

marek1
Posty: 20
Rejestracja: 29 czerwca 2012, o 12:59
Odbiornik: WandTV USB DVB-T, Xoro 8730
Instalacja antenowa: Biquad
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca Wielka, Błeszno

Re: Tunery DVB-T2 z Aliexpress - przestroga oraz krótka recenzja

Post autor: marek1 »

secam7 pisze: 3 maja 2021, o 22:10 Jakiś dziwny ten monitor, mam dwa stare monitory AOL i Samsung i nie mają problemu żeby działać na 50 Hz.
Po co ten NTSC?
Ja mam ctx 15 calowy, obsługuje tylko 60 Hz, tak jest w specyfikacji tego modelu jak i z moich doświadczeń przy podłaczaniu do Manty 010.

-greg-
Posty: 38
Rejestracja: 31 października 2013, o 02:01
Miejscowość: Hucina
Odbiornik: TELE System UP T2 4K
Sony KDL-32W706B
Instalacja antenowa: Emme Esse 560HVD
Triset 113 PE
ALCAD AI-270
Nadajnik - obiekt nadawczy: Tarnów - Góra Św. Marcina - 54km

Re: Tunery DVB-T2 z Aliexpress - przestroga oraz krótka recenzja

Post autor: -greg- »

Mój wybór padł na ten:
https://koqit.com/2021/06/01/t10/
Używam do oglądania programów, nagrywania i odtwarzania. Działa zgodnie z moimi oczekiwaniami: szybko i bezproblemowo.

Vincitore
Posty: 9
Rejestracja: 20 sierpnia 2021, o 22:15
Miejscowość: Uzbekistan
Instalacja antenowa: Własna autorska konstrukcja!

Re: Tunery DVB-T2 z Aliexpress - przestroga oraz krótka recenzja

Post autor: Vincitore »

-greg- pisze: 30 czerwca 2021, o 21:39 Mój wybór padł na ten:
https://koqit.com/2021/06/01/t10/
Używam do oglądania programów, nagrywania i odtwarzania. Działa zgodnie z moimi oczekiwaniami: szybko i bezproblemowo.
Możesz podać plusy i minusy urządzenia KOQIT T10?
Właśnie się nad takim zastanawiam, tylko interesują mnie takie kwestie jak:
- stabilność działania
- czy spełnia wymagane standardy DVB-T2 w Polsce?
- szybkość zmiany kanału i oprogramowania
- w jakim formacie nagrywa i czy dzieli na mniejsze pliki czy jako jeden (można je edytować na zewnętrznym oprogramowaniu?)
- czułość głowicy

-greg-
Posty: 38
Rejestracja: 31 października 2013, o 02:01
Miejscowość: Hucina
Odbiornik: TELE System UP T2 4K
Sony KDL-32W706B
Instalacja antenowa: Emme Esse 560HVD
Triset 113 PE
ALCAD AI-270
Nadajnik - obiekt nadawczy: Tarnów - Góra Św. Marcina - 54km

Re: Tunery DVB-T2 z Aliexpress - przestroga oraz krótka recenzja

Post autor: -greg- »

Tuner wyszukałem dla siebie po dziwnych przygodach z urządzeniami dostępnymi w Polsce. Rok temu przyszedł czas na wymianę wysłużonego Fergusona T65. Najpierw dwie kolejne Wiwy MAXX po ok. 2 tyg. używania zaczynały się zawieszać przy włączaniu. Potem był Cryptobox 702T MINI, ale on nie miał dekodowania E-AC3. W końcu wziąłem Fergusona T760i i bardzo żałuję, bo męczyłem się z jego okropnym, ciemnym obrazem i humorami przez rok.
KOQIT doskonale radzi sobie z odbiorem wszystkich programów tv naziemnej: obecnych DVB-T i testowych DVB-T2 oraz Polsat News HD HEVC. Wszystkie standardy video i audio są obsługiwane.
Działa szybko i stabilnie. Uruchamia się w niecałe 20s., zmiana programu trwa ok. 2-3s., przejście czarnym ekranem. Nagrywanie Timeshift jak i Timer bez problemów. Nagrania w formacie .TS podzielone po 2GB. Można je edytować (wycinam sobie reklamy w VideoReDo). Odtwarzanie multimediów (filmy, muzyka, zdjęcia) szybkie i płynne. Wyjście antenowe działa przy wyłączonym tunerze (Standby). Przy włączonym tuner jakby dodatkowo wzmacniał wyjście. Panel przedni podczas oglądania może wyświetlać godzinę lub nr. programu, a wyłączony godzinę albo "OFF".
Przez dołączony opcjonalny adapter WiFi albo kartę LAN na USB obsługa IPTV i aplikacji: YouTube, Pogoda, MeeCast udostępniającej multimedia z urządzeń Android/iOS. W najnowszym firmware dodano IKS System, for DVB-C Cccam/Newcam Protocol i aplikację YouTube Kids. Nie testowałem, te funkcje kompletnie mnie nie interesują. Działają na pewno, bo po zakupie sprawdzałem.
Czułość głowicy mogę ocenić jedynie tak, że urządzenie odbiera wszystko to samo co TV (DVB-T2 bez H.265) i na takim samym poziomie zakłóceń.
Aktualizacjia firmware ze strony producenta. Obecnie co miesiąc dodawane nowe funkcje. Doskonały kontakt ze wsparciem technicznym otwartym na wszystkie sugestie przez WchatsApp i e-mail. Ze mną sami skontaktowali się przez WA po zakupie na Aliexpress prosząc o ocenę działania i opinię. To najlepiej świadczy o ich zaangażowaniu.
Ostatnio zmieniony 27 sierpnia 2021, o 19:47 przez -greg-, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Tunery DVB-T2 z Aliexpress - przestroga oraz krótka recenzja

Post autor: Krosnoludek »

Ten KOQIT T10 posiada pasek postępu audycji na bannerze info? Jaki ma pilot, uczący się?

-greg-
Posty: 38
Rejestracja: 31 października 2013, o 02:01
Miejscowość: Hucina
Odbiornik: TELE System UP T2 4K
Sony KDL-32W706B
Instalacja antenowa: Emme Esse 560HVD
Triset 113 PE
ALCAD AI-270
Nadajnik - obiekt nadawczy: Tarnów - Góra Św. Marcina - 54km

Re: Tunery DVB-T2 z Aliexpress - przestroga oraz krótka recenzja

Post autor: -greg- »

Jest pasek postępu. Pilot Memo Control jak w Wiwie. Zdjęcia w opiniach na Aliexpress.

Ramirez
Posty: 242
Rejestracja: 26 grudnia 2016, o 22:37
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Amiko V30+ LG 43v635uj
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Tunery DVB-T2 z Aliexpress - przestroga oraz krótka recenzja

Post autor: Ramirez »

W tym KOQIT T10 da się zmienić typ EPG? Jest tylko ten harmonogram?

-greg-
Posty: 38
Rejestracja: 31 października 2013, o 02:01
Miejscowość: Hucina
Odbiornik: TELE System UP T2 4K
Sony KDL-32W706B
Instalacja antenowa: Emme Esse 560HVD
Triset 113 PE
ALCAD AI-270
Nadajnik - obiekt nadawczy: Tarnów - Góra Św. Marcina - 54km

Re: Tunery DVB-T2 z Aliexpress - przestroga oraz krótka recenzja

Post autor: -greg- »

Tylko ten.

Vincitore
Posty: 9
Rejestracja: 20 sierpnia 2021, o 22:15
Miejscowość: Uzbekistan
Instalacja antenowa: Własna autorska konstrukcja!

Re: Tunery DVB-T2 z Aliexpress - przestroga oraz krótka recenzja

Post autor: Vincitore »

-greg- pisze: 27 sierpnia 2021, o 17:39
Dzięki po przeczytaniu twojej opinii kupiłem. W takiej cenie nie mam specjalnych wymagań ale skoro spełnia standardy w PL, małe wymiary + zasilanie 5V to przetestuję ;) Gdzieś już kiedyś obiła mi się o uszy ta marka KOQIT tylko nie wiem czy nie chodziło o DVB-S albo jakiś Box Android TV i na pewno były pozytywne opinie. Do multimediów mam OrangePi+Kodi więc opcje internetowe zbytnio mnie nie interesują ale jak sam się zaktualizuje to dodatkowy plus. Sprzedawca chyba jest naprawdę zaangażowany bo kupiłem rano a po 13 spakowana paczka trafiła już do sortowni w CN, wiele lat robię zakupy na Ali ale takiego "magika" to jeszcze nie widziałem.

eter
Posty: 1295
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Tunery DVB-T2 z Aliexpress - przestroga oraz krótka recenzja

Post autor: eter »

Moglibyście jeszcze sprawdzić jaki daje obraz kontrolny ten tuner?

viewtopic.php?p=243464#p243464

2Tom
Posty: 197
Rejestracja: 23 sierpnia 2020, o 08:26
Miejscowość: Wrocław

Re: Tunery DVB-T2 z Aliexpress - przestroga oraz krótka recenzja

Post autor: 2Tom »

eter pisze: 28 sierpnia 2021, o 20:39 Moglibyście jeszcze sprawdzić jaki daje obraz kontrolny ten tuner?

viewtopic.php?p=243464#p243464
Była aukcja na allegro tego tunera (KOQIT T10) z tym Twoim zdjęciem - wygląda to tak..
Ostatnio zmieniony 22 października 2021, o 16:17 przez 2Tom, łącznie zmieniany 1 raz.

Vincitore
Posty: 9
Rejestracja: 20 sierpnia 2021, o 22:15
Miejscowość: Uzbekistan
Instalacja antenowa: Własna autorska konstrukcja!

Re: Tunery DVB-T2 z Aliexpress - przestroga oraz krótka recenzja

Post autor: Vincitore »

eter pisze: 28 sierpnia 2021, o 20:39
Pamiętam Twoje wpisy w którymś z wątków dotyczących wyświetlanych kolorów w tunerach z proc ALI. Miałem już wybrany dekoder z Czech ale na forach PL nikt nie poruszał jego wątku wiec rozkładając specyfikacje na części proste dotarłem do Twoich problemów z procesorem ALI ale nie jestem pewien czy ten Twój test jest wiarygodny. Nie miałem wtedy konta i musiałem czekać na weryfikacje przez admina wiec nie mogłem Cię prosić o kilka testów. Mam większe doświadczenie z tunerami DVB-S i DVB-C teraz dopiero nadrabiam zaległości z DVB-T/T2 Zasadniczo chodzi mi o głębię kolorów w nowym standardzie chyba jest 10-bit w starym to chyba 8-bit(nie wiem) dokładniej o opcje standardu HDMI od wersji 1.3 czyli Deep Colour
Obrazek
Obrazek
Nie są to żadne obrazy kontrolne chodzi mi tylko przedstawienie efektu "płynnego" przejścia.
Moje pytania
1. Wyłączyłeś wszystkie możliwe "polepszacze" obrazu ustawione przez producenta?
(przez wiele lat bolączką matryc było to, że czerń nie była czarna tylko szara dla tego producenci żeby ukryć słaba jakość matryc stosowali poprawiacze głębi czerni itp.)?
Nie wiem jak jest w nowych TV ale w starych można było znaleźć np.:
- poziom czerni HDMI (na zero albo normal czy tam reset)
- Tonacja czerni (na zero albo normal czy tam reset)
2.Wyłączyłeś wszystkie możliwe tryby ECO?
(jeśli TV dostanie większą głębię czerni 10-bit bardziej agresywnie/dynamicznie zareaguje na kolory niż przy 8-bit itp)

Masz jakieś zewnętrzne urządzenie w lepszym standardzie co przesyła obraz w True Color?
Miałem kiedyś tuner technisata DVB-C z TV Toshiba i miał identyczne objawy (a nawet gorzej z tą jaskrawością kolorów) ale wtedy myślałem, że to może przestarzały sprzęt (technisat od operatora DVB-C) dla tego jak tylko mogłem przeszedłem na moduły CI+ z innym TV. A problemem był jednak tv toshiba w którym ni jak nie dało się wyłączyć polepszaczy/ECO obrazu od producenta.
Kiedyś czytałem wątek na którymś forum Reddit , Elektroda albo HDTV (już nie pamiętam) o tym, że zewnętrzne źródła potrafią mieć ściemnione i przejaskrawione kolory jeśli dobrze pamiętam problemy występowały w tunerach DVB-T/C posiadających opcje SCART + HDMI ale DVB-S nie posiadały tego problemu.

Zawsze myślałem, że te wyświetlane tablice testowe (z twojego pliku testowego) są dla techników TV robiących pomiary czy dany sygnał spełnia normy/wymagania dla obowiązującego standardu sygnału Audio/Video.

eter
Posty: 1295
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Tunery DVB-T2 z Aliexpress - przestroga oraz krótka recenzja

Post autor: eter »

Mam TV Philipsa, wszystkie poprawiacze obrazu wyłączone.
Dodatkowo sprawdzam jakość obrazu na TV przełączonym w trybie PC (wówczas sygnał jest doprowadzany do matrycy omijając wszelkie polepszacze obrazu w torze wizyjnym, czyli TV działa jak monitor komputerowy).
Poza tym ustawiam TV w optymalnej wartości kontrastu i jasności (a więc minimalne, aby wyeliminować złe ustawienie w samym TV).
Na wszelkich możliwych opcjach, sygnał obrazu z tunera Skymaster posiada opisywana przeze mnie wadę.
Do TV podłączam również sygnał z tunera WIWA, Konsoli PS4, oraz MIBOXA4K i na wszystkich tych urządzeniach obraz kontrolny jest prawidłowy.
Tak więc na 100% obraz z tunera Skymaster jest nieprawidłowy.
Z opisów na forum wynika również (ale to tylko przypuszczenie), że tunery które są na czipsecie ALI mają tę wadę również.
Dlatego proszę, kto tylko może, aby sprawdził ten obraz testowy u siebie (oczywiście wyłączając uprzednio wszystkie poprawiacze obrazu, oraz ustawienie kontrastu i jasności na jak najbardziej optymalne).
A najlepiej w opcji TV (GRAFIKA, PC, MONITOR) w zależności jak nazywa ten tryb do podłączenia komputera producent.
I ocenił, czy obraz nadawany przez jego tuner spełnia normę, czyli jest prawidłowy.
O ile sama czerń jest na pewno w wielu odbiornikach zaburzona, tak biel powinna być taka jak na obrazie testowym.

eter
Posty: 1295
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Tunery DVB-T2 z Aliexpress - przestroga oraz krótka recenzja

Post autor: eter »

2Tom pisze: 28 sierpnia 2021, o 21:23
eter pisze: 28 sierpnia 2021, o 20:39 Moglibyście jeszcze sprawdzić jaki daje obraz kontrolny ten tuner?

viewtopic.php?p=243464#p243464
Była aukcja na allegro tego tunera (KOQIT T10) z tym Twoim zdjęciem - wygląda to tak..

Obrazek
Na zdjęciu wygląda również na nieprawidłowy, jednak sygnał jest podłączony poprzez gniazdo SCART a nie HDMI więc trudno stwierdzić jednoznacznie (pionowe grube rozdzielone pasy na końcu, świadczą o tym, że nie jest to przez HDMI).

2Tom
Posty: 197
Rejestracja: 23 sierpnia 2020, o 08:26
Miejscowość: Wrocław

Re: Tunery DVB-T2 z Aliexpress - przestroga oraz krótka recenzja

Post autor: 2Tom »

Rozumiem ale nic lepszego nie znalazłem .. Może ktoś kto posiada ten tuner zrobi zdjęcie obrazu kontrolnego po podłączeniu z HDMI.
Ale widząc ile osób odpowiedziało na Twoją prośbę w tamtym temacie to myślę że możesz się nie doczekać :lol:

eter
Posty: 1295
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Tunery DVB-T2 z Aliexpress - przestroga oraz krótka recenzja

Post autor: eter »

No tak, dzięki za info.
Nie mam na razie silnego parcia na zakup innego tunerka, na razie oglądam na tym Skymasterze.
Tak z ciekawości już samej warto byłoby dojść, czy faktycznie wszystkie tunerki z czipsetem ALI mają tę wadę.
Ten Skymaster ma czułą głowicę i dobrze mi odbiera....zakup innego już z prawidłowym obrazem wiąże się znowu z ryzykiem, że obraz będzie dobry - natomiast głowica mało czuła...i chyba z dwojga złego lepiej już oglądać stabilny zły niż dobry, ale "szatkujący".
Biorę pod uwagę WIWĘ, ale co do jej czułości to są różne opinie.
Może warto poczekać na pudełko od Kurskiego....

2Tom
Posty: 197
Rejestracja: 23 sierpnia 2020, o 08:26
Miejscowość: Wrocław

Re: Tunery DVB-T2 z Aliexpress - przestroga oraz krótka recenzja

Post autor: 2Tom »

Wiem że są różne opinie o czułości WIWY , sam mam ich kilka i nie narzekam . Nic mi nie "szatkuje". Jak dla mnie WIWY nie mają problemu z samą czułością tunera, a opinia wynika z niedopracowanego oprogramowania . Taka np siła sygnału pokazywana przez tuner jest wyssana z palca, jakość sygnału pokazują natomiast poprawną.. Ma bugi w oprogramowaniu, których producent nie widzi albo nie chce widzieć.. Aktualizacji nowej chyba nie doczekam się . Od jakiegoś czasu nie działa poprawnie aplikacja pogoda , serwis odpowiada że nie działa bo dystrybutor wyłączył ją , no super hehe

Vincitore
Posty: 9
Rejestracja: 20 sierpnia 2021, o 22:15
Miejscowość: Uzbekistan
Instalacja antenowa: Własna autorska konstrukcja!

Re: Tunery DVB-T2 z Aliexpress - przestroga oraz krótka recenzja

Post autor: Vincitore »

eter pisze: 28 sierpnia 2021, o 20:39 Moglibyście jeszcze sprawdzić jaki daje obraz kontrolny ten tuner?
eter pisze: 29 sierpnia 2021, o 15:55 Na zdjęciu wygląda również na nieprawidłowy, jednak sygnał jest podłączony poprzez gniazdo SCART a nie HDMI więc trudno stwierdzić jednoznacznie (pionowe grube rozdzielone pasy na końcu, świadczą o tym, że nie jest to przez HDMI).
2Tom pisze: 29 sierpnia 2021, o 17:32 Może ktoś kto posiada ten tuner zrobi zdjęcie obrazu kontrolnego po podłączeniu z HDMI.
Zapewniam Was, że to zdjęcie jest zrobione po wyjęciu z pudełka i po podłączeniu przez HDMI.
Proszę bardzo zdjęcie mojego autorstwa, wyjecie z pudełka, aktualizacja oprogramowania do najnowszego z 06.09.2021 v2.4.4 a dekoder podłączony przez HDMI, TV ustawiony na tryb PC (czy jak tam się u kogo nazywa). Ustawienia obrazu moje własne autorskie zrobione kilka lat temu a ten Samsung skończył już 10 lat więc proszę bez zbędnych sugestii co do ustawień obrazu itp.

Obrazek
Obrazek

Jak to zobaczyłem to kopara mi opadła, że tak wtopiłem. Obraz jak przez SCART!
Zmiany formatu obrazu nic nie dawały, grzebanie w opcjach nic. Takie coś dostajemy po wyjęciu z pudełka!

Ale wychowany na MacGyverze i na zasadzie nic na siłę wszystko młotkiem, oto efekt

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czyli da się!
Gołym okiem wygląda to zdecydowanie lepiej ale starym aparatem ciężko było to uchwycić.

Testuje go od kilku dni więc podam swoje plusy i minusy dotyczy v2.4.4 (zaktualizowałem recenzję do 2.4.5):
Na plus:
+Tuner DVB-T/T2 - działa.
+Małe gabaryty - oto chodziło!
+Zasilanie 5V - zamiast oryginalnego zasilacza od kompletu podłączyłem pod mój zbiorczy zasilacz kablem DC-USB. Pobór prądu miernik wpięty w obwód to max 5V/1A (WiFi + Pendrive + włączony film 1080p). Zasilacz oryginalny mało wydajny z tabliczki 5V/1,5A (czyli teoretyczny max 7,5W). Na gniazdku smart miałem wskazanie 7,2W (bez zasilania anteny) czyli strata prawie 2,2W, które jest oddawane w postaci ciepła (grzeje i to dobrze).
+Pilot - Skok klawiszy, wysoki, średnio twardy (nie każdy taki lubi). Jak nic nie zasłania odbiornika (przy małych gabarytach tunera łatwo go zasłonić) to wszystko ok, programowanie przycisków pod TV działa szybko i bez problemów.
Nie odbija od ścian, szyb itp jak w pilotach oldschool!
To co chciałem to dostałem więc nie liczyłem na nic więcej ale postanowiłem przetestować resztę.

Minusy:
- Aktualizacje przez internet - Jak wcześniej wszystko ładnie działało (na +) teraz z wersji v2.4.4. do v2.4.5 trzeba było użyć pendrive bo tuner wyświetlał info, że ma najnowsze oprogramowanie podczas próby pobrania przez internet.
- 2 porty USB - działają niby OK (ale było lepiej/doskonale!), wcześniej można było podłączyć kilka nośników zewnętrznych przez aktywny hub USB to teraz jedne widzi innych nie (te same były na v 2.4.4! WTF?).
Pod aktywny hub mogłem podpiąć kilka nośników a teraz ograniczenie!
Ścieciówka teraz działa tylko z tyłu tunera bo z przodu nie może się połączyć z moim ruterem wifi.
- Youtube - jak na wcześniejszym firmware jakoś działało chociaż w 720p to teraz chwila "error coś tam ...".
- IPTV - nie działa poprawnie na testowych listach od producenta i z innego źródła.
- Pogoda - na wcześniejszej wersji firmware działała ok, teraz frezuje z aktualizacjami pogody jak nie zaglądam do menu to w ogóle się aktualizacja nie załaduje jak by była uśpiona przez nowe "opcje menu"
- Tłumaczenie PL - tekst w stylu "jajecznica" przy braku obrazu... nie wiem co zrobiłem ale kilka sekund później zawiesił się (media player). Da się zrozumieć wszystko i tak jest intuicyjne.
- Oprogramowanie - o ile menu działa bezproblemowo! miałem wrażenie jakby to była jakaś wersja beta oprogramowania. Media Player filmy o różnych formatach jedne działają inne wcale, zdjęcia jedne otworzy innych nie zależy od chyba rozdzielczości/kompresji miałem pendrive ze materiałami były tam różne kodeki, formaty oraz rozdzielczości, stopnie kompresji, itp. Ten sam film, który ruszył kilka minut wcześniej nie chce się włączyć i pokazuje Video Error (5 minut wcześniej działał). Udało mi się na tym media playerem zawiesić tuner, na youtube też mi się udało zawiesić tuner.
(Zrobiłem test z filmem Video MKV 1080p dwie ścieżki audio PL/ENG + Napisy PL plik ponad 3GB, działa ok i tuner jest tylko letni, szybkie przewijanie start/stop ścieżki dźwiękowe się nie rozjeżdżają, szybka zmiana Audio z PL na ENG ale nie intuicyjne, przycisk Audio na pilocie do tego nie służy w media playerze.) Wiec wszelkie problemy to wina niedopracowanego oprogramowania.
- Bardzo się nagrzewa podczas korzystania z menu (chyba wina ładnej grafiki), youtuba i media playera!
Nagrzewa też urządzenia podłączone do niego bezpośrednio! Przy 5V i zewnętrznym zasilaniu tego się nie spodziewałem! Niestety długiej żywotności temu sprzętu nie wróżę a tym bardziej urządzeniom do niego podpinanym na dłuższy czas!
- MeeCast - co to w ogóle jest owszem działa ale przesyłanie plików 1080p, nierealne tel odtwarza a tuner po kilku sekundach zwiecha dźwięk jest obraz stoi w miejscu. Zdjęcia jakoś odtwarza. Moim zdaniem nadaje się tylko i wyłącznie do wprowadzania polskich znaków albo kopiuj/wklej adres serwera firmware. Wiem czym się wzorowali ale na tym etapie to są w ciemnej d...e. Jak tylko znajdę alternatywę dla tego oprogramowania to zmienię. (Wydaje mi się, że oprogramowanie nie potrafi w pełni wykorzystać szybkości karty WiFi i objawy są takie same jak przy Youtube).

Reasumując to tylko moja subiektywna opinia ale to prosty mały tuner, który działa bezproblemowo z DVB-T/T2 w PL, obecnie jest to tylko tzw "wół roboczy" który czuje się najlepiej odtwarzając obraz pod który został zoptymalizowany czyli DVB-T/T2 albo filmy Video 1080p H.264/265 niższe rozdzielczości albo kodeki sprawiają mu po prostu problemy.
Jako urządzenie comobo do multimediów zdecydowanie nie!
Czy kupił bym jeszcze raz?
- [TAK] W cenie poniżej 85zł wersja WIFI 2,4G (tyle zapłaciłem z VAT na Ali - dotarła w 8 dni do mnie). Dostałem to co chciałem czyli mały tuner, który obsługuje standardy w PL DVB-T2. (aktualizacja kupiłem kolejny dla kolegi z pracy za ok. 78zł)
- [NIE] Jeśli miałbym zapłacić więcej niż 100zł to zdecydowanie NIE, nie za takie pieniądze. Przy takich cenach wolałbym nawet dołożyć do bardziej sprawdzonej konstrukcji i 2 letniej gwarancji w PL.
-greg- pisze: 27 sierpnia 2021, o 17:39 W najnowszym firmware dodano IKS System, for DVB-C Cccam/Newcam Protocol i aplikację YouTube Kids. Nie testowałem, te funkcje kompletnie mnie nie interesują. Działają na pewno, bo po zakupie sprawdzałem.
Te funkcje/opcje są teraz dostępne tylko na zamówienie u producenta i tego firmware nie można pobrać (link nie aktywny). Chyba wszyscy wiem z jakiego powodu...

EDIT
Żeby nie zaśmiecać forum nowa aktualizacja firmware 2.4.5 z 19.10.2021 więc edytuje swoją recenzję (niestety jest gorzej).
Ostatnio zmieniony 23 października 2021, o 04:11 przez Vincitore, łącznie zmieniany 2 razy.

eter
Posty: 1295
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Tunery DVB-T2 z Aliexpress - przestroga oraz krótka recenzja

Post autor: eter »

Napisałeś ścianę tekstu a nie podałeś co było w końcu przyczyną początkowego złego wyświetlania obrazu kontrolnego.
Po korekcji widać, że obraz jest OK.
Rozdzielczość wyjścia za mała? Poprawa w trybie PC?
No coś zmieniłeś i jest diametralna różnica.

Zablokowany