Tunery DVB-T2 z Aliexpress - przestroga oraz krótka recenzja

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: Tunery DVB-T2 z Aliexpress - przestroga oraz krótka recenzja

Post autor: BiTCity »

-greg- pisze: 6 grudnia 2021, o 14:26 No właśnie polecam "trójnik F" - taki rozgałęźnik za 1-2zł, nie rozdzielacz antenowy. Pewnie zaraz sprowokuję dyskusję na temat wyższości i prawidłowości użycia tych drugich, ale u mnie to rozwiązanie okazało się najlepszym. Splitter, podobno dobry, generował większe straty. Od dawna mam tak podłączony TV i tuner i mogą działać równocześnie (tuner wtedy służy za nagrywarkę).
Sam sprawdź czy takie rozwiązanie Cię zadowala. Zawsze w jego miejsce możesz zamontować dowolny rozdzielacz.
Wróciłem do tematu i niestety fiasko z rozgałęźnikiem u rodziny. Działy sie cuda przy nagrywaniu na dekoderze na drugim Tv całkowicie zanikał Mux8 była tylko siła sygnału, jakość 0.
Przy wyłączniu telewizora na dekoderze dość dziwne spadał poziom sygnału im niższy kanał tym wyższy strata siły sygnału, ale dla odmiany powyżej kanału 40 rósł. Pewnie swoje robi też pogoda, ale nie mamy na to wpływu. Do kwietnia jest czas na eksperymenty.Pozdrawiam

zyggi
Posty: 91
Rejestracja: 27 maja 2021, o 08:12
Miejscowość: Toruń
Odbiornik: WIWA H265.MAXX
Instalacja antenowa: Emme Esse 560HVD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Konin "Żółwieniec"

Re: Tunery DVB-T2 z Aliexpress - przestroga oraz krótka recenzja

Post autor: zyggi »

U mnie podobnie, trójnik tłumi pewne częstotliwości ale inne niż typowy rozgałęźnik pasywny. Jedno i drugie nie zdaje egzaminu przy obecnych ustawieniach. Przy lepszej pogodzie poszukam sygnału na odbicie z nadajnik a w Trzeciewcu i zrobię ponowne testy.

m14zga
Posty: 1
Rejestracja: 20 lutego 2022, o 15:04
Miejscowość: Gdynia

Re: Tunery DVB-T2 z Aliexpress - przestroga oraz krótka recenzja

Post autor: m14zga »

Witam serdecznie czy ktoś może posiada soft do Dekodera z 1 posta mowa tu o : Obrazek pisałem już do chińczyków niestety zlewają, nikt nie chce pomóc. Nie mogę nigdzie namierzyć modelu urządzenia co utrudnia namierzenie wsadu.

Zablokowany