Samsung MEDIA BOX Lite freenet tv (GX-MB540TL): DVB-T2 z HEVC (i w teorii HbbTV) z Niemiec

Awatar użytkownika
adam13
Posty: 32
Rejestracja: 8 października 2011, o 14:04
Miejscowość: K-J
Odbiornik: Samsug z niemiec,T-magneta
Instalacja antenowa: LOG 2-69 DIGITAL
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn i PKiN

Re: Samsung MEDIA BOX Lite freenet tv (GX-MB540TL): DVB-T2 z HEVC (i w teorii HbbTV) z Niemiec

Post autor: adam13 »

Przyczyną tej usterki jest strona nadawcza a nie tuner/niestety aby to wyjaśnić założyłem druga antenę :evil: /

Ujawniła się u mnie, kolejna wada tunera w polskich realiach, po ostatniej modyfikacji nadawcy straciłem możliwość odbioru mux-5 ,k-31 poziom i jakość sygnału 0 %,przed majowa modernizacją normalnie po 100 % ? ;).
Ostatnio zmieniony 13 maja 2021, o 19:32 przez adam13, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
MarioPL
Posty: 299
Rejestracja: 15 lutego 2014, o 09:18
Miejscowość: Luboń k.Poznania
Odbiornik: LG 43UP78003LB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem", AE Poznań

Re: Samsung MEDIA BOX Lite freenet tv (GX-MB540TL): DVB-T2 z HEVC (i w teorii HbbTV) z Niemiec

Post autor: MarioPL »

Myślę, że to nie wina dekodera, a "nadawcy". U mnie, a musiałem wyszukać jeszcze raz (coś tam kombinowałem ;) ) , wszystkie z mux-5 znalazł, tak jak były poprzednio.
Z tego co czytam, to do obiektu nadawczegi Raszyn jest dużo uwag.

troleqmaster
Posty: 1
Rejestracja: 2 maja 2021, o 15:20
Miejscowość: Warszawa

Re: Samsung MEDIA BOX Lite freenet tv (GX-MB540TL): DVB-T2 z HEVC (i w teorii HbbTV) z Niemiec

Post autor: troleqmaster »

Ja mam problem z tym tunerem. Pojawił się niedawno. Mieszkam w województwie łódzkim. Gdy wgram MUX-5, kanały odbierają ale wywala mi z MUX-3 i tak na odwrót. Czy macie jakieś pomysły żeby to rozwiązać? Odnośnie przemyśleń gutka, to w Łodzi Polsat News czyli MUX-4 nadaje w polaryzacji H i też nie chce się wgrać na ten tuner.

rmati1
Posty: 1
Rejestracja: 13 maja 2021, o 12:55
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung J6240
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Samsung MEDIA BOX Lite freenet tv (GX-MB540TL): DVB-T2 z HEVC (i w teorii HbbTV) z Niemiec

Post autor: rmati1 »

Cześć,
Mam problem z tym dekoderem. Niby wszystko jest ok, ale na kanałach dvbt2 co jakiś czas mam dziwne artefakty, pikselozy. Na innym tv, także marki Samsung z wbudowanym dvbt2 absolutnie tego zjawiska nie ma :(

Awatar użytkownika
MarioPL
Posty: 299
Rejestracja: 15 lutego 2014, o 09:18
Miejscowość: Luboń k.Poznania
Odbiornik: LG 43UP78003LB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem", AE Poznań

Re: Samsung MEDIA BOX Lite freenet tv (GX-MB540TL): DVB-T2 z HEVC (i w teorii HbbTV) z Niemiec

Post autor: MarioPL »

O widzisz! Pisałem tu nie raz o tej przypadłości, która u mnie objawia się szarymi lub/i kolorowymi kwadratami. Czasem są to "paski", czasem kwadraciki "zasłaniają" pół ekranu, a kiedy indziej kilka kolorowych smug (pikseli). Na początku zrzucałem to na zakłócenia pochodzące od samochodów, choć na DVB-T(dekodera) i na starym TV Samsungu, nigdy tego nie było i nie ma. Jednak okres świąteczny (brak ruchu na drodze) wykluczył ten rodzaj zakłóceń.
Moim zdaniem są dwie możliwości: Albo dekoder ma słabą głowicę - potrzebuje lepszego sygnału(?), albo dekoder nie radzi sobie (procesor?) z sygnałem dvb-t2/h.265

hubert2707
Posty: 23
Rejestracja: 1 sierpnia 2016, o 12:50
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra

Re: Samsung MEDIA BOX Lite freenet tv (GX-MB540TL): DVB-T2 z HEVC (i w teorii HbbTV) z Niemiec

Post autor: hubert2707 »

Czytam tak ten wątek i widzę że sprzęt nie jest tak tragiczny jakby się wydawało jednak to Hbb nie, powala a nie ukrywam że na to najbardziej kładę nacisk a więc czy polecacie coś w podobnej cenie tylko żeby Hbb działało znośnie?





Awatar użytkownika
MarioPL
Posty: 299
Rejestracja: 15 lutego 2014, o 09:18
Miejscowość: Luboń k.Poznania
Odbiornik: LG 43UP78003LB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem", AE Poznań

Re: Samsung MEDIA BOX Lite freenet tv (GX-MB540TL): DVB-T2 z HEVC (i w teorii HbbTV) z Niemiec

Post autor: MarioPL »

#HbbTV, trzeba traktować w tym przypadku jako coś, co "coś tam działa" ;)
Patrząc szerzej, to w urządzeniach droższych, wcale nie jest aż tak różowo. Może to kwestia czasu jak nadawcy i producenci sprzętu mimo wyznaczonej "normy" zaczną się dogadywać, a my zobaczymy efekt na ekranie :)
Niestety co do urządzeń, to proponuję zadać pytanie w temacie związanym z HbbTV ;)

Awatar użytkownika
MarioPL
Posty: 299
Rejestracja: 15 lutego 2014, o 09:18
Miejscowość: Luboń k.Poznania
Odbiornik: LG 43UP78003LB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem", AE Poznań

Re: Samsung MEDIA BOX Lite freenet tv (GX-MB540TL): DVB-T2 z HEVC (i w teorii HbbTV) z Niemiec

Post autor: MarioPL »

Czy ktoś odbiera PN (mux-4) wer. HD na tym urządzeniu?
Niestety, ani automat, ani ręczne strojenie nie wyłapuje PN HD :(

pasjonat
Posty: 446
Rejestracja: 29 kwietnia 2021, o 12:52
Miejscowość: Powiat Lipsko
Odbiornik: Kruger&Matz KM0232. Rok produkcji- 2016.
Instalacja antenowa: Antena TV AX1000 + LTE combo, wzmacniacz W-20
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kielce/Święty Krzyż, Radom/Wacyn

Re: Samsung MEDIA BOX Lite freenet tv (GX-MB540TL): DVB-T2 z HEVC (i w teorii HbbTV) z Niemiec

Post autor: pasjonat »

Wina dziwnej rozdzielczości

Awatar użytkownika
MarioPL
Posty: 299
Rejestracja: 15 lutego 2014, o 09:18
Miejscowość: Luboń k.Poznania
Odbiornik: LG 43UP78003LB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem", AE Poznań

Re: Samsung MEDIA BOX Lite freenet tv (GX-MB540TL): DVB-T2 z HEVC (i w teorii HbbTV) z Niemiec

Post autor: MarioPL »

pasjonat pisze: 1 lipca 2021, o 16:02 Wina dziwnej rozdzielczości
Masz ten dekoder?

pasjonat
Posty: 446
Rejestracja: 29 kwietnia 2021, o 12:52
Miejscowość: Powiat Lipsko
Odbiornik: Kruger&Matz KM0232. Rok produkcji- 2016.
Instalacja antenowa: Antena TV AX1000 + LTE combo, wzmacniacz W-20
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kielce/Święty Krzyż, Radom/Wacyn

Re: Samsung MEDIA BOX Lite freenet tv (GX-MB540TL): DVB-T2 z HEVC (i w teorii HbbTV) z Niemiec

Post autor: pasjonat »

wiele osób ma problemy na wielu sprzętach, nawet na odbiornikach dvbt2/hevc

pasjonat
Posty: 446
Rejestracja: 29 kwietnia 2021, o 12:52
Miejscowość: Powiat Lipsko
Odbiornik: Kruger&Matz KM0232. Rok produkcji- 2016.
Instalacja antenowa: Antena TV AX1000 + LTE combo, wzmacniacz W-20
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kielce/Święty Krzyż, Radom/Wacyn

Re: Samsung MEDIA BOX Lite freenet tv (GX-MB540TL): DVB-T2 z HEVC (i w teorii HbbTV) z Niemiec

Post autor: pasjonat »

MarioPL pisze: 1 lipca 2021, o 16:31
pasjonat pisze: 1 lipca 2021, o 16:02 Wina dziwnej rozdzielczości
Masz ten dekoder?
nie mam tego dekodera,

mam telewizor z dvbt2/hevc i widzę że większość ma same problemy po dzisiejszej zmianie

DVB-T2
Posty: 171
Rejestracja: 14 listopada 2020, o 07:52
Miejscowość: Kielce
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce/Święty Krzyż

Re: Samsung MEDIA BOX Lite freenet tv (GX-MB540TL): DVB-T2 z HEVC (i w teorii HbbTV) z Niemiec

Post autor: DVB-T2 »

Mała aktualizacja - wyciągnąłem boxa z pudełka, aby popatrzyć co się pozmieniało na plus lub na minus przez ostatnie miesiące. Ruszyło nieco testów, nowych emisji, a ja miałem akurat okazję zajrzeć do rodziny w Warszawie, więc zabrałem kwadracik pod pachę i oto wnioski:

Na plus:
  • radzi sobie z MUX TVN w DVB-T2
  • radzi sobie z HEVC ze sztucznym przeplotem - obraz z MUX Polsatu DVB-T2 w Warszawie jest OK (Polsat HD i TV Republika HD)
  • coś jakby lepiej szło HbbTV z TVP - nadal mega wolno, ale np. Ranczo odpaliłem za pierwszym podejściem. Ale tylko wideo na życzenie, kanały live niezmiennie nie działają
Obojętne:
  • z MUX 5 wyszukuje TVP 4K, gra samo audio, widzi dwie ścieżki (tylko E-AC3), dekoder nie jest 4K, więc bez zaskoczenia
Na minus:
  • EPG na kanałach TVP jest teraz popsute, są krzaczki zamiast polskich znaków. Jest to wynikiem zmiany kodowania znaków po stronie nadawcy z ISO-8859 2 na ISO-8859 13 :( Tego problemu wcześniej nie było...
  • w MUX Polsatu DVB-T2 z Warszawy czas jest 4 godziny do przodu i Samsung też się przestawia
  • HbbTV na kanałach Polsatu z MUX2, przy reklamie KSW, startuje przez OK, co miesza w wywoływaniu listy kanałów, trzeba używać CH LIST, nie OK, bo inaczej odpala się HbbTV, nawet gdy nie widać okna
  • na kanałach TVP z MUX8 jest nowe menu wyboru kanałów, ale o ile menu się włącza, to kanały live niezmiennie nie startują
  • mimo zmian w MUX4, nadal Polsat News, już w HD, nie chce się wyszukać samemu (nadal działa patent z poprawionym strumieniem i modulatorem, jest tu nowy wniosek - teraz w MUX4 visible_service_flag i free_CA_mode są dobrze, co sprowadza problem wyłącznie do złego podziału tablicy SDT na sekcje, Samsung nie daje sobie z tym rady - wyszukiwanie Polsat News z MUX4 od początku było na tym STB problemem i po przejściu do HD jest nadal)
  • na HbbTV Polsatu nie działa zwiastun KSW (ale reszta serwisu OK), nie działa też niezmiennie Polsat News z HbbTV
  • nie startuje portal Legii, stacje radiowe z EmiTV
  • nie widać na horyzoncie nowego software
PS: Jakiś czas temu wspominałem, że ściągnąłem inny sprzęt, który chciałem opisać - niestety mimo długiego oczekiwania, nie pojawiła się aktualizacja oprogramowania, która rozwiązywałaby jego problemy (konkretnie - nie odbierał MUX8), ostatecznie dziś go sprzedałem (tracąc na tym biznesie jakieś 390 zł :cry: ). STB z HbbTV na ten moment istnieją, są np. u naszych zachodnich i południowych sąsiadów, ale są szalenie niedopracowane, w większości nie nadaje się to do niczego u nas, podobnie jak to, co widać na Alibabie. Wszystko wymaga gigantycznej pracy nad software, co kosztuje, HbbTV jest tylko na papierze. Mimo wszystko porozglądam się jeszcze za czymś ciekawym, może jeszcze coś z Czech byłoby warte wybadania...

Awatar użytkownika
MarioPL
Posty: 299
Rejestracja: 15 lutego 2014, o 09:18
Miejscowość: Luboń k.Poznania
Odbiornik: LG 43UP78003LB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem", AE Poznań

Re: Samsung MEDIA BOX Lite freenet tv (GX-MB540TL): DVB-T2 z HEVC (i w teorii HbbTV) z Niemiec

Post autor: MarioPL »

DVB-T2 pisze: 15 lipca 2021, o 00:54 ...
[*]mimo zmian w MUX4, nadal Polsat News, już w HD, nie chce się wyszukać samemu (nadal działa patent z poprawionym strumieniem i modulatorem, jest tu nowy wniosek - teraz w MUX4 visible_service_flag i free_CA_mode są dobrze, co sprowadza problem wyłącznie do złego podziału tablicy SDT na sekcje, Samsung nie daje sobie z tym rady - wyszukiwanie Polsat News z MUX4 od początku było na tym STB problemem i po przejściu do HD jest nadal)

Tak żeby doprecyzować. Rozumiem, że nie jest problemem "10-cio bitowe nadawanie" Polsat News, a zły podział tablicy SDT i dlatego ten dekoder nie wyszukuje i zapisuje tego kanału?

DVB-T2
Posty: 171
Rejestracja: 14 listopada 2020, o 07:52
Miejscowość: Kielce
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce/Święty Krzyż

Re: Samsung MEDIA BOX Lite freenet tv (GX-MB540TL): DVB-T2 z HEVC (i w teorii HbbTV) z Niemiec

Post autor: DVB-T2 »

Dokładnie - 10 bit nie ma znaczenia, po poprawieniu tablicy SDT kanał działa bez problemów. Wyszukują się wtedy także wszystkie zaszyfrowane z TV Mobilnej, bo w sumie to dekoder od niemieckiej oferty freenet tv, także szyfrowanej, więc dekoder spodziewa się takich stacji.

Obrazek

Obrazek

Przy okazji widać, że na bannerze info EPG jest dobre, ale na liście kanałów błędnie jest stara audycja, co znowu wynika z tego, że EPG Present/Following w MUX4 jest nadal jakieś 8 godzin do tyłu - najwyraźniej Samsung na listę wciąga P/F...

Przy okazji, wprawdzie to nie emisja EmiTela, za co przepraszam, ale jako przykład w temacie przeplotu:
Obrazek
Generalnie jest OK.

Awatar użytkownika
MarioPL
Posty: 299
Rejestracja: 15 lutego 2014, o 09:18
Miejscowość: Luboń k.Poznania
Odbiornik: LG 43UP78003LB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem", AE Poznań

Re: Samsung MEDIA BOX Lite freenet tv (GX-MB540TL): DVB-T2 z HEVC (i w teorii HbbTV) z Niemiec

Post autor: MarioPL »

Dziękuję za wyjaśnienie. Dobra wiadomość jest taka, że dekoder z przed czterech lat daje radę, a zła, że "Polsat" nie ogarnia, choć jak widać (przeczytać) nie jest to wiedza tajemna.
Nie wiem, czy Polsat przyjął sobie za punkt honoru, że zawsze musi być coś źle? Tego nawet nie da się wytłumaczyć testami, o ile takie kiedyś istniały ;)

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Samsung MEDIA BOX Lite freenet tv (GX-MB540TL): DVB-T2 z HEVC (i w teorii HbbTV) z Niemiec

Post autor: Krosnoludek »

Napisać by o tym na forum Sat Kuriera, tam zagląda osoba z Polsatu, to przekazała by gdzie trzeba... Ja tam nie jestem zarejestrowany.
https://forum.satkurier.pl/topic/8764-m ... /#comments

Awatar użytkownika
MarioPL
Posty: 299
Rejestracja: 15 lutego 2014, o 09:18
Miejscowość: Luboń k.Poznania
Odbiornik: LG 43UP78003LB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem", AE Poznań

Re: Samsung MEDIA BOX Lite freenet tv (GX-MB540TL): DVB-T2 z HEVC (i w teorii HbbTV) z Niemiec

Post autor: MarioPL »

Krosnoludek pisze: 16 lipca 2021, o 11:20 Napisać by o tym na forum Sat Kuriera, tam zagląda osoba z Polsatu, to przekazała by gdzie trzeba... Ja tam nie jestem zarejestrowany.
https://forum.satkurier.pl/topic/8764-m ... /#comments
Dzięki, ale kiedy czytam odpowiedzi "specjalisty" na tamtym forum, to mam poważne wątpliwości... a resetować dekodera nie będę :lol:
Tak naprawdę, skoro to jest test, to "polsatowcy" sami powinni interesować się tym co może być "nieteges". Tym bardziej teraz, jak Polsat nadaje na Emitelu ;)
*****

Inaczej. To Polsatowi powinno zależeć na jak największej oglądalności, ale patrząc na poczynania Polsatu, można mieć ogromne wątpliwości, czy zależy mu na czymkolwiek ;)

charper
Posty: 8
Rejestracja: 20 kwietnia 2017, o 18:54
Nadajnik - obiekt nadawczy: warszawa

Re: Samsung MEDIA BOX Lite freenet tv (GX-MB540TL): DVB-T2 z HEVC (i w teorii HbbTV) z Niemiec

Post autor: charper »

Cześć, jak sądzicie, warto wybrać ten dekoder? Skusił mnie ten interfejs użytkownika, nigdzie za te pieniądze się tego nie uświadczy. Do tej pory korzystałem z Windows Media Center, jednak on nie wspiera DVB-T2. Po zmianie regionu widać kanał Polsat News HEVC jednak program wyświetla komunikat "usługa cyfrowego audio" i słychać dźwięk a nie widać obrazu. Nie ma żadnej możliwości, żeby zmusić ten program do odtwarzania materiałów h265 z tego co wiem. Wielka szkoda, bo to jedyny tego typu program, który działa i wygląda. Swoją drogą dramat, zmiana standardu nadawania telewizji co 10 lat :|
Może za rok wyłączą wszystkie sieci komórkowe poza aktualnie modna specyfikacją i dopóki będziemy się stosować i płacić, to nikt nas w mediach nie nazwie producentami odpadów niebezpiecznych.

eter
Posty: 1295
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Samsung MEDIA BOX Lite freenet tv (GX-MB540TL): DVB-T2 z HEVC (i w teorii HbbTV) z Niemiec

Post autor: eter »

Windows Media Center ma kiepską jakość obrazu.
Te same treści w Windows Media Player wyglądają dużo lepiej.
Kiedyś testowałem to na DVB-T i miał najgorszą jakość, ze wszystkich jakie testowałem.
Więc przesiadka na co innego dobrze ci zrobi.

Zablokowany