DAB+ Biała Podlaska

dyskusje o odbiorze radia cyfrowego w rożnych miejscach kraju
Awatar użytkownika
Max van Org
Posty: 1383
Rejestracja: 29 listopada 2010, o 17:54

Re: DAB+ Biała Podlaska

Post autor: Max van Org »

DVB-T/S pisze: 13 września 2022, o 15:51 Płacisz za internet bo używasz go głownie do słuchania radia? Nie pieprz bzdur!!!
Streaming z 128 kbit/s generuje 56,25 megabitów na godzinę, jeżeli ktoś słucha 4 godziny radio na dobę przez miesiąc to musi wykupić dodatkowo 7 GB na miesiąc, czyli pakiet za 20-30 zł/miesiąc. Po 3 - 4 miesiącach zwraca się już inwestycja w najtańszych odbiornik DAB+, który kosztuje 69 zł.
DVB-T/S pisze: 13 września 2022, o 15:51 Co do radyjka DAB+ - trzeba je ZAPROGRAMOWAĆ. Uwierz że moja mama by tego nie zrobiła.
Po pierwsze odbiornik DAB+ sam przeszukuje pasmo i wyświetla dostępne rozgłośnie, nic nie trzeba zaprogramować. Po drugie, jeżeli twoja mama nie potrafi zapisać sobie ulubione stacje w odbiorniku DAB+, nie będzie też potrafiła zapisać ulubione stacje w odbiorniku UKF.
DVB-T/S pisze: 13 września 2022, o 15:51 Chyba że jest tam magiczny przycisk do wyszukiwania stacji.
Odbiornik sam przeszukuje pasmo po pierwszym uruchomieniu.
DVB-T/S pisze: 13 września 2022, o 15:51 Poza tym po co komu potrzebne jest kilkadziesiąt stacji radiowych jak zwykle słucha kilku.
W przypadku DVB-T i DVB-T2 mieszkańcy wiejskich obszarów nie narzekali, że zamiast 5 – 6 programów mogą raptem odbierać 30 programów. Rozgłośnie chcą sprzedać swój produkt, to niech biorą się za budowę sieci.
DVB-T/S pisze: 13 września 2022, o 15:51 To że na FM nadajniki mają BEZ POWODU po 120kW mocy jest dla Ciebie bez znaczenia! Na DAB+ w nowoczesnej technologii wystarczy 10kW na pokrycie tego samego obszaru.
TVP 1 nadawało z Chwaszczyna z mocą 1000 kW, DVB-T MUX-3 z mocą 100 kW. W MUX-3 nadawana jest obecnie 6 programów a moc jest 10 razy niższa. Dodatkowo pokrycie obszaru z sygnałem DVB-T jest większe niż w przypadku telewizji analogowej.
DVB-T/S pisze: 13 września 2022, o 15:51 - bardzo wysoka cena odbiorników
Kocham Polskę, bo jest śmieciskiem odbiorników analogowych. Cały zachód zwozi do Polski swoje śmieci, które nie może pozbyć się na własnym rynku. KRRiT chce wyłączyć UKF a handlarze sprzedają stary sprzęt Polakom, aby opróżnić swoje magazyny. To jest dopiero biznes.

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: DAB+ Biała Podlaska

Post autor: DVB-T/S »

Max van Org pisze: 13 września 2022, o 18:09 Streaming z 128 kbit/s generuje 56,25 megabitów na godzinę, jeżeli ktoś słucha 4 godziny radio na dobę przez miesiąc to musi wykupić dodatkowo 7 GB na miesiąc, czyli pakiet za 20-30 zł/miesiąc. Po 3 - 4 miesiącach zwraca się już inwestycja w najtańszych odbiornik DAB+, który kosztuje 69 zł.
Płacę za 110GB miesięcznie 5 zł - tyle kosztuje starter z PLAY a ta sieć daje tyle GB na start. Tak, co miesiąc kupuję starter i mam net bez umowy za śmieszne pieniądze. Teraz VIRGIN MOBILE daje 300GB na start za 5 zł. Jak widzisz starczy na cały miesiąc słuchania w nędznej jakości 128kbps, oglądanie youtube, przeglądanie stron i inne rzeczy, które robi przeciętny użytkownik internetu. I to wszystko za 5 zł na miesiąc z czego internet na samo radio niech pochłonie aż 20% - 1 zł. Radio zwróci się za prawie 6 lat przy czym taki szmelc tyle nie wytrzyma a katowanie się dźwiękiem z głośniczka podchodzi pod sado-maso.
Max van Org pisze: 13 września 2022, o 18:09
Po pierwsze odbiornik DAB+ sam przeszukuje pasmo i wyświetla dostępne rozgłośnie, nic nie trzeba zaprogramować. Po drugie, jeżeli twoja mama nie potrafi zapisać sobie ulubione stacje w odbiorniku DAB+, nie będzie też potrafiła zapisać ulubione stacje w odbiorniku UKF.
Może i szuka za pierwszym razem, a co z kolejnymi jak coś pozmieniają?
A co trzeba programować w radiu które stroi się pokrętłem? Już pisałem ale pod twoją łepetynę to nie dociera. Włącznik radia, pokrętło głośności i strojenia! Prostota i niezawodność, bez miliona guziczków, wyświetlaczy i monofonicznego dźwięku z mikro głośniczka!
Max van Org pisze: 13 września 2022, o 18:09 Odbiornik sam przeszukuje pasmo po pierwszym uruchomieniu.
Potem magicznie sam się nie przeprogramuje więc to nie jest żadne rozwiązanie.
Max van Org pisze: 13 września 2022, o 18:09 W przypadku DVB-T i DVB-T2 mieszkańcy wiejskich obszarów nie narzekali, że zamiast 5 – 6 programów mogą raptem odbierać 30 programów. Rozgłośnie chcą sprzedać swój produkt, to niech biorą się za budowę sieci.
Ale na FM jest te kilkadziesiąt stacji do wyboru więc więcej nie potrzeba!
Max van Org pisze: 13 września 2022, o 18:09 TVP 1 nadawało z Chwaszczyna z mocą 1000 kW, DVB-T MUX-3 z mocą 100 kW. W MUX-3 nadawana jest obecnie 6 programów a moc jest 10 razy niższa. Dodatkowo pokrycie obszaru z sygnałem DVB-T jest większe niż w przypadku telewizji analogowej.
Nie pisz bzdur. Moc jest 10x niższa ale pokrycie już nie, a na pewno nie stabilny obszar odbioru, bez wielkich anten ze wzmacniaczami. Montuję te anteny więc wiem co piszę. Nie jest tak kolorowo już 40km od 100kW nadajnika a dalej jest tylko gorzej.
Max van Org pisze: 13 września 2022, o 18:09 Kocham Polskę, bo jest śmieciskiem odbiorników analogowych. Cały zachód zwozi do Polski swoje śmieci, które nie może pozbyć się na własnym rynku. KRRiT chce wyłączyć UKF a handlarze sprzedają stary sprzęt Polakom, aby opróżnić swoje magazyny. To jest dopiero biznes.
KRRiT chce wyłączyć UKF? Możesz podać jakieś źródło tych rewelacji? A co do śmieci to cały świat zalała fala badziewia z chin i teraz jest jeszcze większe badziewie DAB+ za 69zł które gra gorzej niż radio-budzik za 20 zł :lol:

Awatar użytkownika
Max van Org
Posty: 1383
Rejestracja: 29 listopada 2010, o 17:54

Re: DAB+ Biała Podlaska

Post autor: Max van Org »

DVB-T/S pisze: 13 września 2022, o 20:31 Płacę za 110GB miesięcznie 5 zł - tyle kosztuje starter z PLAY a ta sieć daje tyle GB na start. Tak, co miesiąc kupuję starter
Aby słuchać radio każdy ma co miesiąc nabywać nowy starter?
DVB-T/S pisze: 13 września 2022, o 20:31 Może i szuka za pierwszym razem, a co z kolejnymi jak coś pozmieniają?
Ten sam problem masz na UKF-ie i w internecie, kiedy coś zmienią.
DVB-T/S pisze: 13 września 2022, o 20:31 A co trzeba programować w radiu które stroi się pokrętłem?
Radio z pokrętłem nie posiadam już od ponad 30 lat. Nie mój świat i na pewno nie jest to świat większości słuchaczy.
DVB-T/S pisze: 13 września 2022, o 20:31 Włącznik radia, pokrętło głośności i strojenia! Prostota i niezawodność, bez miliona guziczków, wyświetlaczy i monofonicznego dźwięku z mikro głośniczka!
Ciekawe po ilu latach pada pokrętło, kiedy zmienia słuchacz stacje tak często jak przy użyciu pilota.
DVB-T/S pisze: 13 września 2022, o 20:31 Ale na FM jest te kilkadziesiąt stacji do wyboru więc więcej nie potrzeba!
Widzę, że utkwiłeś w komunie. Wówczas partia nam dyktowała, ile stacji potrzeba. Może ci nie potrzeba, jeżeli nie będzie oferty w eterze, słuchacze i tak odejdą od tego medium.
DVB-T/S pisze: 13 września 2022, o 20:31
Max van Org pisze: 13 września 2022, o 18:09 TVP 1 nadawało z Chwaszczyna z mocą 1000 kW, DVB-T MUX-3 z mocą 100 kW. W MUX-3 nadawana jest obecnie 6 programów a moc jest 10 razy niższa.
Moc jest 10x niższa ale pokrycie już nie, a na pewno nie stabilny obszar odbioru, bez wielkich anten ze wzmacniaczami. Montuję te anteny więc wiem co piszę. Nie jest tak kolorowo już 40km od 100kW nadajnika a dalej jest tylko gorzej.
Odbieram na co dzień na antenie pokojowej nadajnik odległy o 55 km. Interesuje mnie tylko inna wersja telewizyjnej trójki. Czyli działa. Jeżeli zmierzysz odległość między nadajnikami DVB-T, to w większości przypadków wystarcza 40 km.
DVB-T/S pisze: 13 września 2022, o 20:31 KRRiT chce wyłączyć UKF? Możesz podać jakieś źródło tych rewelacji?
Mieszkasz na księżycu? Dyskutujemy o tym na forum:

KRRiT
https://www.gov.pl/web/krrit/rezygnacja ... stanowiska

reakcje
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/k ... yzacja-dab
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/k ... bierac-dab

KotPsot
Posty: 59
Rejestracja: 1 listopada 2020, o 18:12
Miejscowość: Biała Podlaska
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chotycze

Re: DAB+ Biała Podlaska

Post autor: KotPsot »

Wiadomo na DVB-T2 nadaje także programy radiowe kodowane. W jakiej technologii ? Bo chyba nie DAB+

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: DAB+ Biała Podlaska

Post autor: DVB-T/S »

Jak na DVB-T2 to w technologi DVB-T2 :D

Awatar użytkownika
Max van Org
Posty: 1383
Rejestracja: 29 listopada 2010, o 17:54

Re: DAB+ Biała Podlaska

Post autor: Max van Org »

KotPsot pisze: 5 października 2022, o 12:10 Wiadomo na DVB-T2 nadaje także programy radiowe kodowane. W jakiej technologii ? Bo chyba nie DAB+
W MUX-4 nadają różne rozgłośnie w standardzie DVB-T2. W MUX-ie TVS w Katowicach nadaje Radio Silesia. W DVB-T2 można rozpowszechniać programy w HbbTV.
https://satkurier.pl/news/168338/mux-8- ... hbbtv.html
https://www.digi-tv.pl/news/171386/hbbt ... b-t.html/1

Przykład z Niemiec:
http://hbbtv.dradio.de/dlf/index.html
http://hbbtv.dradio.de/drw/index.html
http://hbbtv.dradio.de/drk/index.html

Zablokowany