Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: wiertolot »

Ok, dzięki. A kiedy ten od TVP tuner będzie i kiedy też na razie nic nie wiadomo?

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: wiertolot »

Mogliby dać coś na wzór Canal+ Online z Canal+BOX 4K, czyli TVP+Online z TVP+BOX 4K, dopracować tam tylko telegazeta, epg i HbbTV i mogłoby być.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Krosnoludek »

Zapowiadany jest na przyszły rok, więc pewnie przed pierwszymi przełączeniami na DVB-T2 się pojawi.

eter
Posty: 1295
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: eter »

Pewnie jeszcze pojawią się "Rydzykowe", bo przecież jego "rodzina" będzie musiała się też przesiąść...

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Puma »


przemo_one
Posty: 20
Rejestracja: 10 listopada 2013, o 12:03

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: przemo_one »

Potrzebuję tunera żeby dobrze odtwarzał MKV hevc i miał USB przynajmniej 1A. Patrzyłem na wiwa h265 i h265 mini. Dadzą radę, czy polecacie coś innego?

maciej66666
Posty: 2
Rejestracja: 2 grudnia 2021, o 11:44
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: LTC HDT203
Odin SMT-01

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: maciej66666 »

Witam

kupiłem tuner Odin smt-01, który się przewijał wyżej w dyskusji.
Ogółem jestem zadowolony. Odbiera wydarzenia24 O poprzedni tuner ltc tego nie robił)
Nurtuje mnie jednak pytanie czy gdzieś do niego będzie dostępna jakaś aktualizacja ?
Bo od tych ltc na stronie importera jest.
Tutaj zdołałem ustalić że firma axtechnology za niego odpowiada.
Jednakże na stronie u nich brak tego modelu.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1361
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: DanielK »

Pytanie co potrzebujesz zmienić względem fabrycznie zainstalowanego software?

W tym budżecie to zbyt wiele się nie da już wycisnąć. Dotyczy to wszystkich producentów.

Wiem, że czasami poprawki są istotne, np. działanie EPG, LCN, albo PVR.

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: ams8 »

Witam,
Obserwuję pojawiające się zapytania o tunery, i widzę, że w większości przypadków chodzi o to samo co jest ważne i dla mnie. Niestety jest tak, jak pisze DanielK. Ja już mam dość przysłowiowego "kopania się z koniem" i wlacząc z dylematem: tanio czy tuner na Linuxie czy coś innego postawiłem na Hauppauge Tuner WinTV dualHD, chyba już kiedyś o tym wspomniałem. Zakupiłem też software DVBViewer. I to jest super kombinacja. Mam to na czym mi zależało, m.in. bardzo obszerne informacje EPG, ten soft udostępnia chyba wszystko to co zamieszczają nadawcy. Nagrane pozycje zawierają w nazwie m.in. tytuł, tego chyba nie potrafi żaden ze zwykłych tunerów (*). No i bonus całkiem niespodziewany: mogę jednocześnie nagrywać nie tylko 2 audycje lecz wszystko z dwu muxów (to jest właściwość DVBViewer'a, nie ma tego "fabryczny" soft WinTV v10, dość kulawo działąjący, udostępniany wraz z tunerem przez Hauppauge). Oczywiście to jest raczej sztuka dla sztuki, bo przecież życia nie starczy na obejrzenie tego wszystkiego a i dysk zapełniany jest błyskawicznie.
Obecnie mam dwa problemy: próbuję rozszyfrować posługiwanie się pilotem, i chyba niestety nie jest to tak wygodne rozwiązanie jak w przypadku typowych tunerów DVB-T, oraz komputer. Na razie działam na stareńkim notebooku chyba z 2008 roku, na kórym mam zainstalowany tylko Win-7/64 bit i jest on z słaby na potrzeby HEVC (ale nagrywa poprawnie) i Picture-in-picture, no i nie wypuszcza dźwięku przez mini-display port.

(*) Nagrałem na Xoro i jedcześnie na komputerze za pomocą Hauppauge ten sam program (Legendy Rocka - Aretha Franklin). Rezultaty:

TVP Kultura HD "Co dalej? - Jakich migrantów Polska potrzebuje" 18-12-2021 19:04:02 00:25:50 - taką informację podaje Xoro na liście nagrań PVR, po podłączeniu dysku do komputera jest jeszcze bardziej bez sensu.

12-18_19-00-02_TVP Kultura HD (pol)_Legendy Rocka - Aretha Franklin.ts - a taką nazwę pliku DVBViewer zapisał na dysku komputera.

Niedawno w taki sam sposób nagrałem film "Bloody Daughter" i Xoro zabawnie opatrzyło go nazwą poprzedniej audycji: "Co to konia obchodzi". Film jest o Marcie Argerich więc wyszedł z tego zestawienia istny bareizm.
Ostatnio zmieniony 18 grudnia 2021, o 20:55 przez ams8, łącznie zmieniany 2 razy.

maciej66666
Posty: 2
Rejestracja: 2 grudnia 2021, o 11:44
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: LTC HDT203
Odin SMT-01

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: maciej66666 »

DanielK pisze: 17 grudnia 2021, o 09:46 Pytanie co potrzebujesz zmienić względem fabrycznie zainstalowanego software?

W tym budżecie to zbyt wiele się nie da już wycisnąć. Dotyczy to wszystkich producentów.

Wiem, że czasami poprawki są istotne, np. działanie EPG, LCN, albo PVR.


Ogólnie to nie mam żadnych oczekiwań. Chodzi mi jedynie o ewentualne usprawnienia w sofcie.
Poprzedni tuner LTC kupiłem w lipcu. Kosztował mniej więcej tyle samo co ten Odin SMPt-01 . A już 3 aktualizacja wleciała.
No ale on nie odbierał 10 bitowych. A zależało mi na wydarzenia24.

Do tego nie mam zastrzezeń. Jednakże np ten LTC przez kilka miesięcy nie zawiesił się ani razu.
Z kolei ten zawiesza się średnio raz na tydzień. Dlatego jakby wpadły jakieś usprawnienia to nie miałbym nic przeciw.

Mam świadomość, że to dolna półka. Ale mam TV z 2014. Więc z czasem już wolę pomyśleć o jakimś Smart TV dużym nowym bo staniały mocno. A kupno tunera bardziej rozbudowanego, z android tv czy chromecast nie ma w tym momencie sensu. Poza tym już nie mam zbytnio wejść HDMI na podłączenie kolejnych urządzęń.

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Dobrycel »

Istotne, to jest działanie tunera w taki sposób aby sie nie zawieszał. Istotne to jest pokazywanie z jakiego nadajnika odbiera sygnał, oraz jakie są rozdzielczości, kodowanie, aby ewentualnie zgłaszając awarie i problemy moc określić co i skąd się odbiera. Istotne to wg mnie wyłącznik czasowy w tunerze, oraz poprawne wyświetlanie polskich znaków i w miare szybko zmiana kanału.
Istotne, to telegazeta na pelny ekran a nie na 3/4 ekranu i wciskanie kitu jak debilowi, ze tak nadaja epeg. Bez dekodera pełny obraz z dekoderem 3/4. Nie mowie tutaj o żadnej marce dekodera, ale ogólnie o bolączkach dekoderów.
Fajnie by było, dla każdego kanału z osobna móc audio ustawiac bo to co robią nadawcy to kpina i skandal czasami.

przemo_one
Posty: 20
Rejestracja: 10 listopada 2013, o 12:03

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: przemo_one »

Który tuner ma ac-4? W wielu specyfikacjach nie ma o tym ani słowa .

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Krosnoludek »

W tunerach HD (bez 4K), AC-4 nie jest wymagane, i prawdopodobnie żaden tego nie ma.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1361
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: DanielK »

Pasek z informacjami o programie - moim, zdaniem jeden z najlepszych (skórka LiteHD2):
Obrazek

Jak widzicie jest m.in. graficzny pasek postępu, informacje o rozdzielczości i operatorze, logotyp, itd.

Takie rzeczy w :arrow: tunerach z Linuksem

Marex345
Posty: 2
Rejestracja: 7 stycznia 2022, o 21:42
Miejscowość: Jarosław
Odbiornik: Sony Bravia

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Marex345 »

Witam serdecznie jestem nowym użytkownikiem.

Nie chcę zakładać na forum nowego wątku ale chcę zapytać o jedną kwestię związaną z telewizją hbbtv (tzw. telewizją hybrydową). Otóż obecnie posiadam telewizor (Sony Bravia z dostępem do internetu poprzez wifi) z funkcją odbioru hbbtv lecz niestety odbiornik telewizyjny nie ma kodeka HEVC. Na testowym programie dźwięk jest ale bez obrazu. W związku z tym będę musiał kupić tuner przystosowany do odbioru TV w nowym standardzie.
Teraz moje pytanie: aby mieć móc korzystać z telewizji hybrydowej to muszę kupić tuner z funkcją hbbtv czy tuner bez tej funkcji a hbbtv będzie dostępne z samego telewizora. Pytam, ponieważ nie bardzo się w tej kwestii orientuję. Nadmieniam, ze wstępnie pytałem już w kilku sklepach z elektroniką i zdania są mocno rozbieżne. Jeżeli trzeba kupić tuner z funkcją hbbtv to Waszym zdaniem, który jest godny polecenia - chociaż wiem, że obecnie na rynku jest ich stosunkowo mało.

Pozdrawiam

wiwi
Posty: 62
Rejestracja: 23 kwietnia 2011, o 22:23
Miejscowość: Przeworsk
Odbiornik: PHILIPS 55OLED804
Instalacja antenowa: pokojowa antena siatkowa na strychu
Nadajnik - obiekt nadawczy: Leżajsk Giedlarowa

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: wiwi »

Tunerów(dekoderów) z poprawną obsługą HbbTV (nadawanej w Polsce) puki co nie ma wiec lepiej się wstrzymaj z zakupem. Jeżeli kupisz tuner DVB-T2 bez HbbTV to mimo iż obecnie używany przez Ciebie telewizor ma funkcje telewizji hybrydowej HbbTV nie będzie działać. Sygnał DVB-T2 i HbbTV musi być odbierany przez jedno urządzenie (nowy TV lub dekoder którego nie można na razie kupić).
Tu temat o perspektywach na tuner z HbbTV dla Polski viewtopic.php?t=8377.
Ostatnio zmieniony 10 stycznia 2022, o 17:34 przez wiwi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Krosnoludek »

Wstrzymaj się z zakupem tunera, bo ma się pojawić w marcu od AXTechnology tuner DVB-T2 HEVC z HbbTV. Sat Kurier dostał do testu jego wersję przedprodukcyjną beta, i podobno bardzo ładnie z Polskim HbbTV współpracuje.
Być może także i od TVP tuner z HbbTV się pojawi, miał być teraz na początku roku, lecz przez problem z dostępnością procesorów opóźni się.
Może także Polsat zaoferuje tuner z HbbTV i do obsługi MUX-4?

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Dobrycel »

Ile to bedzie kosztować? Kiedy pojawią się testy na satkurierze?

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Krosnoludek »

Test będzie wersji dostępnej w sklepach, gdy przypłyną z Chin, a nie prototypu.

Marex345
Posty: 2
Rejestracja: 7 stycznia 2022, o 21:42
Miejscowość: Jarosław
Odbiornik: Sony Bravia

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Marex345 »

Bardzo dziękuję za szybkie odpowiedzi.

Zablokowany