Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: ams8 »

Przeprowadziłem test na AX Lion NS z 2xUSB, ale mój laptop miał problem z dobraniem się do folderu GxPvr, wygenerowanego przez Lion'a do nagrywania. Próba wejścia do GxPvr: Windows zasygnalizował błąd zapisu lub uszkodzenie dysku - narzędzie Error Checking (Properties --> Test --> Error Checking) naprawiło ale nadal był problem - sygnał o błędzie zniknął ale długo trzeba było czekać aby zobaczyć zawartość folderu GxPvr.

Dopiero po około 4 minutach udało się, wszedłem. Zawartość folderu GxPvr to jeden folder + jeden plik:

folder: 017 Stopklatka TV_20221128_220020v - 5080 MB
pliki: 0000.ts - 1990 MB - według MPC-BE: 1 godzina 8 minut
0001.ts - 2000 MB - 1 godzina 13 minut
0002.ts - 1080 MB - 0 godzin 33 minuty
plik: 017 Stopklatka TV_20221128_220020.ts.dvr - 729 kB

Niektóre parametry plików *.ts:

Frame width: 1920
Frame height: 1080
Frame rate: 50.00 frames/second

To chyba jest ten sam film, który wcześniej nagrałem na Wiwie (Niezgodna, powtórka w Stopklatce).
Wielkości i czasy mogą się różnić, nie przykładałem wagi do marginesów.

Nagrania z Wiwy odtwarzane na PC - szybki dostęp.
Nagrania z Lion'a odtwarzane na PC - dostęp spowolniony, na coś czeka, ale w końcu jest.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1361
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: DanielK »

@ams8 - na AX Lion NS z 2xUSB i odtwarzania na Windows (8.1) nie ma żadnych problemów. Sprawdziłem wszystko jest ok. Na Linux też.
Jak najbardziej może być coś z nośnikiem pamięci.

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: ams8 »

Możliwe, bo podłączyłem notebookowy dysk magnetyczny dość stary w starej obudowie.
Nie było z tym dyskiem problemów ani z Wiwą ani z Xoro HRT 8770 Twin.
Mam Windows 10.
Lion jeszcze jest podłączony więc spróbuje jeszcze raz tym razem po USB z tyłu tunera.
Zrobię też próbę z dyskiem SSD.

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: ams8 »

Zrobiłem próbę z dyskiem SSD w obudowie z interfejsem USB-3. Nagrałem dwa filmy, czyli powstały dwa foldery.
Też jest irytująco długie czekanie aż Windows dobierze się do wnętrza nagranego folderu.
Jak już wejdzie to ponowne wejścia są szybkie, ale chcąc wejść w drugi folder - znowu czekanie. Możliwe, że Lion zapisuje w sposób, który nie podoba się dla Windows-10, jakieś sprawy z security, indeksowaniem, nie wiem. W każdym razie Wiwa tu jest zdecydowanie szybsza.
Odtwarzanie jest poprawne.
Nie chciało mi się sprawdzać jak jest ze złączem USB z tyłu, nie mam serca do tego tunera.

damianoox1
Posty: 18
Rejestracja: 18 listopada 2022, o 20:32
Miejscowość: Parczew

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: damianoox1 »

Kupiłem tą Wiwe Pro i spełnia moje wymagania. Tylko na początku nie mogłem znaleźć timera do nagrywania bo jest on schowany w EPG a nie w multimediach tak jak miałem w starym tunerze.

Jeszcze raz dzięki za test i polecenie.

Tomek_MVP
Posty: 7
Rejestracja: 10 grudnia 2022, o 14:37
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Ferguson Ariva T800i (HbbTV 2.0)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków Chorągwica / Krzemionki

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Tomek_MVP »

Witam,

Można prosić o jakąś poradę który z STB Linux'owych ogarnie HbbTV? :?: I powiedzmy, że cena gra rolę, najlepiej jakiś najtańszy model.

Przy czym dodam od razu, że właśnie kupiłem taki jeden z tańszych - Zgemmę H8.2H i działa super szybko i ma wszystkie zalety, ale już HbbTV nie działa nawet w wersji 1.0 ... próbowałem i walczyłem z różnym oprogramowaniem ale nie idzie tego uruchomić na nim i już mam dość. Ktoś pisał tutaj w wątku lub na forum, że działa mu HbbTV na Octagonie SF8008 - lecz dla mnie jest to model mający zbyt wiele funkcji z których bym nie korzystał plus cena 540 zł.

Jak się nie uda nic znaleźć to będę zmuszony kupić Fergusona Arivę T800i bo ma to HbbTV 2.0.1 mimo, że nie jest to najlepszy model względem stosunku ceny do jakości - 512MB pamięci RAM plus aktualizacje oprogramowania zależne od producenta - czyli zapewne będą rzadko. ;)

Ramirez
Posty: 242
Rejestracja: 26 grudnia 2016, o 22:37
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Amiko V30+ LG 43v635uj
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Ramirez »

Tomek_MVP, żaden. Jest tylko wtyczka w wersji 1.0 i na nowszą nie licz. Kupując urządzenie z Hbb 1.0 nie będziesz miał Hbb od TVP

Tomek_MVP
Posty: 7
Rejestracja: 10 grudnia 2022, o 14:37
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Ferguson Ariva T800i (HbbTV 2.0)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków Chorągwica / Krzemionki

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Tomek_MVP »

@Ramirez Dzięki za wyjaśnienie, to już wiem przynajmniej dlaczego nie działało.

piotrk123
Posty: 29
Rejestracja: 3 czerwca 2012, o 15:36

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: piotrk123 »

Który z dekoderów ala pendrive, czytaj takich podłączanych pod HDMI i zasilanych z USB byłby warty polecenia?

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: MaxEvans »

Wiwa Mini

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1361
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: DanielK »

Bardziej polecił bym Signal T2-Mini. Ma większą obudowę, mniej się grzeje i minimalnie szybciej przełącza kanały, oraz klawisze pilota nie są stukające. Poza tym razem z Wiwą mini na jednej półce (grafika ekranowa itd.).

EEQ
Posty: 189
Rejestracja: 1 czerwca 2012, o 23:47
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: SONY KDL-40CX520
WIWA H.265 MAXX New
WIWA HD-90 NEW!
Instalacja antenowa: Antena "Televes Mix Combo" na dachu budynku
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Śnieżne Kotły

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: EEQ »

EEQ pisze: 27 listopada 2022, o 22:18 Ciekawostka... Tak można połączyć pliki wygenerowane przez WIWĘ za pomocą Wiersza Polecenia (DOS):
copy file.mts + file.mts1 + file.mts2 out.mts
Działało mi dla starych WIW w 2012 r. Teraz powinno też scalać wiele plików w jeden bez śladów łączenia. ;)
Przed chwilą scalałem pliki z WIWY w jeden i nie widać łączenia. Tylko mała uwaga. Trzeba to robić binarnie:
copy /B 00.mts+01.mts out.mts

krosxc325
Posty: 62
Rejestracja: 13 czerwca 2022, o 19:34
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: TV Panasonic 4K TX-43HX580E, Ustym 4k Pro
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa, segmentowa na dachu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: krosxc325 »

Czy ktoś się orientuje jacy producenci dekoderów stacjonarnych w przedziale cenowym 90-150zł oferują gwarancję door-to-door?
Ja znam tylko AX Technology czyli dekodery Opticum.

Awatar użytkownika
wandosu
Posty: 138
Rejestracja: 11 kwietnia 2011, o 23:25
Miejscowość: Andrychów
Odbiornik: /KRUGER&MATZ KM00186
CryptoBox 752HD Combo/
Instalacja antenowa: Telmor ASR-860
313mnpm
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: wandosu »

Witajcie,na dzień dzisiejszy z malych dekoderów na USB najlepszy będzie sigma.?
Czy są dekodery TVIN z podwójną głowicą DVBT2.

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: ams8 »

wandosu pisze: 7 stycznia 2023, o 15:46 Witajcie,na dzień dzisiejszy z malych dekoderów na USB najlepszy będzie sigma.?
Czy są dekodery TVIN z podwójną głowicą DVBT2.
Uwaga: czasami w nazwie dekodera występuje pojęcie TWIN, co może oznaczać nie dwie głowice DVBT lecz jedną DVBT a drugą SAT.
Mam dwa tunery z podwójną głowica DVBT2:

1. XORO HRT 8770 TWIN - tuner działa w miarę poprawnie aczkolwiek ma szereg wad, które mnie irytują, odradzam. Parę razy chyba już opisywałem na forum co mam do zarzucenia, (także w Morele, bo tam kiedys toto kupiłem), ale najgorsze jest to, że producent od dnia 18.02.2019 nie zamieścił żadnego nowego firmware, czyli olewa totalnie. Fatalne jest też to, że XORO nie może służyć jako centrum multimedialne, bo ma poważne problemy z odtwarzaniem plików pochodzących z innych źródeł. Potrafi zapisać tytuł, ale często jest to tytuł pozycji wcześniejszej. Nie ma edytora tytułów. "Długie" filmy dzieli na kilka plików.

2. Hauppauge WinTV-dualHD dual tuner USB - sprawa jest dość droga, zważywszy, że do poprawnego działania potrzebny jest mocny komputer oraz dodatkowe oprogramowanie DVBViewer. Soft WinTV, który dostałem w komplecie, jest beznadziejny, może coś sie zmieniło, nie wiem. Beznadziejny dla mnie jest też pilot. Od wielu miesięcy korzystam już tylko z tego systemu do nagrywania. Programuję posługując się myszką, zaś nagrania odtwarzam za pomocą VLC sterując smartfonem. Dwie głowice plus DVBViewer to nie tylko możliwość jednoczesnego nagrywania dwu audycji z dwu muxów, ale jednoczesnego nagrywania wszystkiego z dwu muxów. Oczywiście dysk zapychany jest błyskawicznie przy takim ćwiczeniu, ale to tylko ćwiczenie, działa. Komputer umożliwia odtwarzanie wszystkiego w trakcie nagrywania. W obszernym EPG jest widoczne wszystko, co zostało wprowadzone. Na dysku zapisywany jest tytuł, data i godzina, nazwa programu, można ustawić, że wygenerowany zostanie plik tekstowy ze wszystkimi dostępnymi detalami np. "listą płac" (reżyser, aktorzy), rok produkcji, opis. Jedyne, czego mi brakuje, to siła i jakość sygnału antenowego, w starszej wersji DVBViewer'a coś takiego kiedyś było. Ale przy dobrym sygnale jest to zbędne.

SphunaR
Posty: 5
Rejestracja: 2 stycznia 2023, o 15:59
Miejscowość: Rzezawa

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: SphunaR »

Jako, że dostępność Wiwy Max jest mała - zastanawiam się czy wybrać właśnie ją, czy wersję PRO?
PRO ma pilota nie na podczerwień?
Czy polecacie jeszcze jakiś inny dekoder?

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1361
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: DanielK »

@SphunaR - ja tradycyjnie polecam najpierw przeczytać obie części tego poradnika:
:arrow: https://dvbt2wpolsce.pl/sprzet/jaki-tuner-wybrac

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: hadam »

SphunaR pisze: 18 stycznia 2023, o 17:20 PRO ma pilota nie na podczerwień?
Też ma na podczerwień.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Krosnoludek »

Ładne duże czytelne bannery info mają: Skymaster i Opticum AX Lion NS z 2xUSB, oraz z Linuxowych ale to inna półka cenowa.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Krosnoludek »

Co to za tuner Philipsa się pokazał? Nie wiele pisze o kodeku HEVC, ale jeśli jest w sprzedaży obecnie, to musi go mieć, cena wyska, może wraz z tym jakość?
https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/ ... 2d-dtr3600

W ulotce pisze że ma kodek HEVC i jest to tuner podwójny
https://kupujunas.com/pobierz-jccdq1r6m ... 82329.html

https://kontel.net/philips_tuner_tv_neo ... 0eu-16777i

Zablokowany