Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

piotrk123
Posty: 29
Rejestracja: 3 czerwca 2012, o 15:36

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: piotrk123 »

We włoszech mają ciekawe urządzenie. Dałby ktoś to radę ściągnąć i przetestować? https://qbell.it/qsmart/

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Dobrycel »

Pojawią się jeszcze jakieś nowe modele dekoderów czy to już koniec? Średnio mieszane uczucia mam do tego co na rynku jest.

PawZ
Posty: 3
Rejestracja: 2 maja 2022, o 11:55
Miejscowość: Ruda Śląska
Odbiornik: SONY KDL-32RD435, Samsung LE40C750, FERGUSON ARIVA T760i
Instalacja antenowa: Antena logarytmiczno - periodyczna na balkonie
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: PawZ »

piotrk123 pisze: 29 maja 2022, o 22:10 We włoszech mają ciekawe urządzenie. Dałby ktoś to radę ściągnąć i przetestować? https://qbell.it/qsmart/
Są dostępne. https://www.maxiclick.it/prodotto/decod ... ll-qsmart/

Skynet
Posty: 5
Rejestracja: 31 marca 2022, o 17:02
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Mecool KT1 DVB-T2

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Skynet »

Wydaje mi się że na stronie tego sklepu można kupić to urządzenie ale tylko z odbiorem w różnych częściach Włoch. Chyba nie ma możliwości wysyłki do Polski. Specyfikacja w sumie ok jakby jeszcze dobrze działało sterowanie HDMI-CEC to takie urządzenie chętnie bym kupił.

alex_777
Posty: 175
Rejestracja: 9 marca 2012, o 13:41
Odbiornik: ARIVA T-65
Instalacja antenowa: siatkowa,wzm.LNA, pasywny rozdzielacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przemyśl MUX 1-2-3

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: alex_777 »

Dobrycel pisze: 30 maja 2022, o 08:11 Pojawią się jeszcze jakieś nowe modele dekoderów czy to już koniec? Średnio mieszane uczucia mam do tego co na rynku jest.
Wszystkie znaki na Niebie i Ziemi wskazują, że to już koniec. Powodem zapewne jest niszowość tego rynku, gdyż z roku na rok coraz mniej TV kineskopowych oraz LCD sprzed dekady, z wbudowanym DVB-T.
;)

O_Tak
Posty: 5
Rejestracja: 28 marca 2022, o 13:04
Miejscowość: Mielec

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: O_Tak »

Koledzy jaki dekoder z dobrą czułością?
Rynek zalany sprzętem, podobne ceny, a myślę, że w temacie jakości już większe rozbieżności pomiędzy producentami.

wsz
Posty: 166
Rejestracja: 8 marca 2011, o 15:11
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: LG OLED55B9
Instalacja antenowa: Indywidualna na dachu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: wsz »

Próbowałem wybrać coś łączącego Smart TV (Android) i dekoder DVB-T2/HEVC.
Miałem dwie przystawki androidowe Smart: wcześniej (chińską - padła po 2 latach i "polską" potem).
Ta "polska" wspierała Netflix w trybie 4k - nawet to reklamowali - i to był ich błąd. Przystawka przedstawiała się jako nvidia i dlatego to działało. Sprawę wykryto po ponad roku i odcięto jakość lepszą niż SD. Certyfikacji nie uzyskali i firma zwracała pieniądze.

Z certyfikatem Google Android znalazłem tylko jeden dekoder DVB-T2/HEVC z Androidem TV i WiFi chińskiej firmy, ale już bez certyfikacji innych np. Netflix. Tu pieniędzy mogą nie oddać, bo w reklamach już tylko Android i Youtube. Nawet jak inne apki teraz działają.

Więc "wyższa półka" przystawek odpada, bo jej nie ma w sensie funkcjonalnym na naszym rynku.

Ja kupiłem sobie nowy TV, bo poprzedni zakończył żywot po 9 latach, co nie pozostawiło wyboru. Najbliższej rodzinie też - i mam spokój.

Znajomemu zdecydowałem kupić tylko coś robiącego minimum, ale dobrze - czyli to dekodowanie DVB-T2/HEVC do 1080p bez HDMI-CEC, bo taki ma TV.
Padło na Deko tv - Chwalą się dobrą czułością głowicy. Nie sprawdzę, bo mam 16 km od nadajnika widocznego w linii prostej w miejscu, gdzie instaluję przystawkę. Opisy w dziale sprzętu tego forum.

Algorytm zastosowałem taki:
Jak możesz, to zmień TV na 4k, ale nie najtańszy "firmy krzak" - teraz to chyba od ok. 1500 zł za 43".
Jak nie, to kup przystawkę, która dobrze realizuje podstawową potrzebę dekodowania nowego standardu, a resztę rób np. dołączając PC po HDMI do TV (wycisnąłem nawet 4k 60Hz i Dolby Atmos z nowego laptopa kupionego za 900 zł - cena sprzed roku).

Pitasz
Posty: 2
Rejestracja: 15 maja 2022, o 11:39
Miejscowość: Gdańsk

Dekoder Amiko Hiper 4K v30

Post autor: Pitasz »

Witam.Czy w tunerze Amiko Viper 4Kv30 można jest opcja aby na ekranie telewizora w pasku informacyjnym wyświetlał się zegar z mijającym sekundach?Jeśli nie to jaki tuner Dvbt2 na linuksie ma taką funkcję? Jestem zielony w tych sprawach.Ale słyszałem że można wygrywać o program.i być może pojawi się taki zegar.I jeszcze pytanie czy oprogramowanie do tunerów dvbt2 na linuksie można wygrywać z poziomu samego tunera albo z pendraivya bo nie mam komputera.I czy takie tunery połączą się z moim routerem wifi który jest na karte sim i będę mógł wygrywać oprogramowanie i oglądać np.youtube?

DVB-T2
Posty: 171
Rejestracja: 14 listopada 2020, o 07:52
Miejscowość: Kielce
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce/Święty Krzyż

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: DVB-T2 »

wsz pisze: 2 czerwca 2022, o 11:03 Więc "wyższa półka" przystawek odpada, bo jej nie ma w sensie funkcjonalnym na naszym rynku.
Nie do końca. Są boxy operatorskie na Android TV. T-Mobile, Play, CANAL+. One mają pełną certyfikację bez żadnych kombinacji. Ale jest problem z łatwym zakupem i uważam, że ogólnie tunery naziemne w takich skrzynkach (nie tylko tych - wszystkich STB z Android) to dodatek, przyklejony na siłę, do wygody mu daleko. Dlatego mimo wszystko chyba jednak lepsza decyzja, jeśli ktoś chce mieć normalnego Androida to jakiś sensowny TV, byle nie marki no-name, bo tam też można trafić na brak certyfikacji. W TV często są od razu tunery także z satelitą, więc można mieć wszystko w jednym. Producenci TV bardziej czują jak to powinno działać, bo starają się upodobnić działanie Androida do takiego, jak działają po prostu normalne TV i właśnie o to chodzi. Żeby pamiętał tryb pracy, żeby działało EPG, napisy, teletekst, było wybieranie kanałów numerami. W TV producenci potrafią to zrobić kompleksowo. W skrzynkach nie widziałem żadnej, która by jakoś tam nie kulała.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: hadam »

Czy ktoś miał do czynienia z tunerem OCTAGON SX88+ SE WL DVB-T2/C + IPTV.
Wydaje się dosyć ciekawy, jest na Linux OS.

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: ams8 »

Zwracam się z prośbą o wskazanie tunera DVB-T2, który umożliwia zmianę wielkości/koloru tekstów, ewentualnie tła, dostępnych w EPG oraz za pomocą klawisza INFO. Osoby starsze mają trudności z odczytywaniem zawartych tam informacji - zbyt małe literki, zbyt gęsto upakowane teksty.
Właśnie zaprezentowałem Rodzinie możliwości tunera WIWA H.265 PRO - nie będę się skupiać na ostrości krytyki...i widzę, że niestety konieczny będzie zakup czegoś droższego, najprawdopodobniej z systemem Android lub Linux. Obejrzałem wiele filmików o tunerach WIWA podobnych i niestety wszędzie mniej więcej jest tak samo - małe literki trudno czytelne EPG, INFO.
Czy ktoś ma doświadczenia z tunerem TESLA SENIOR T2, chyba są tam nieco większe literki, ale przydała by się ocena osoby starszej i/lub gorzej widzącej.
Będę wdzięczny za wskazówki.
OK, widzę, że OCTAGON SF8008 dałby radę, będę wdzięczny za wskazanie przykładowych obrazków z tekstami EPG przed i po powiększeniu-modyfikacji czcionki/tła, bo o ile rozumiem to jest to możliwe.
Ostatnio zmieniony 4 czerwca 2022, o 20:30 przez ams8, łącznie zmieniany 5 razy.

Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Szymon_Zy »

DVB-T2 pisze: 4 czerwca 2022, o 02:27
Nie do końca. Są boxy operatorskie na Android TV. T-Mobile, Play, CANAL+. One mają pełną certyfikację bez żadnych kombinacji. Ale jest problem z łatwym zakupem i uważam, że ogólnie tunery naziemne w takich skrzynkach (nie tylko tych - wszystkich STB z Android) to dodatek, przyklejony na siłę, do wygody mu daleko. Dlatego mimo wszystko chyba jednak lepsza decyzja, jeśli ktoś chce mieć normalnego Androida to jakiś sensowny TV, byle nie marki no-name, bo tam też można trafić na brak certyfikacji. W TV często są od razu tunery także z satelitą, więc można mieć wszystko w jednym. Producenci TV bardziej czują jak to powinno działać, bo starają się upodobnić działanie Androida do takiego, jak działają po prostu normalne TV i właśnie o to chodzi. Żeby pamiętał tryb pracy, żeby działało EPG, napisy, teletekst, było wybieranie kanałów numerami. W TV producenci potrafią to zrobić kompleksowo. W skrzynkach nie widziałem żadnej, która by jakoś tam nie kulała.
Ja się nie do końca zgodzę. Używam kodi do obsługi naziemnej tv w canal+ box i jestem mega zadowolony.

wsz
Posty: 166
Rejestracja: 8 marca 2011, o 15:11
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: LG OLED55B9
Instalacja antenowa: Indywidualna na dachu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: wsz »

Mały problem: Canal + Box wycofany ze sprzedaży - przez hbbtv oczywiście. Tych pozostałych nie sprawdzam, ale może być podobnie. Poważne firmy nie ryzykują łamania prawa.

dr146
Posty: 157
Rejestracja: 23 sierpnia 2011, o 14:35

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: dr146 »

Nie wiem dokładnie o c chodzi z tym HbbTV ale nie rozumiem w czym to i komu przeszkadzało że tuner ma HbbTV a te które nawet nie mają a posiadają LAN sprzedawcy musieli wycofać z rynku- czy to jakiś kolejny debilny przepis? No i w końcu dlaczego w zakupionym TV w którym jest LAN i HbbTV jest to legalne a w osobnym tunerze juz nie?

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Krosnoludek »

ams8 pisze: 4 czerwca 2022, o 08:59 Zwracam się z prośbą o wskazanie tunera DVB-T2, który umożliwia zmianę wielkości/koloru tekstów, ewentualnie tła, dostępnych w EPG oraz za pomocą klawisza INFO. Osoby starsze mają trudności z odczytywaniem zawartych tam informacji - zbyt małe literki, zbyt gęsto upakowane teksty.
Właśnie zaprezentowałem Rodzinie możliwości tunera WIWA H.265 PRO - nie będę się skupiać na ostrości krytyki...i widzę, że niestety konieczny będzie zakup czegoś droższego, najprawdopodobniej z systemem Android lub Linux. Obejrzałem wiele filmików o tunerach WIWA podobnych i niestety wszędzie mniej więcej jest tak samo - małe literki trudno czytelne EPG, INFO.
Czy ktoś ma doświadczenia z tunerem TESLA SENIOR T2, chyba są tam nieco większe literki, ale przydała by się ocena osoby starszej i/lub gorzej widzącej.
Będę wdzięczny za wskazówki.
OK, widzę, że OCTAGON SF8008 dałby radę, będę wdzięczny za wskazanie przykładowych obrazków z tekstami EPG przed i po powiększeniu-modyfikacji czcionki/tła, bo o ile rozumiem to jest to możliwe.
Zobacz sobie wątek o tunerze Opticum AX Lion NS, na naszą prośbę powstało oprogramowanie w wersji senior z powiększoną czcionką, na razie został zwiększony banner info, ale z tego co wiem, wszystko kompleksowo ma zostać powiększone. Teraz staramy się, by wprowadzili pilota jak w Wiwach czy DekoTV.
viewtopic.php?p=252947#p252947

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: ams8 »

Krosnoludek pisze: 4 czerwca 2022, o 23:22 ... wątek o tunerze Opticum AX Lion NS, na naszą prośbę powstało oprogramowanie w wersji senior z powiększoną czcionką, na razie został zwiększony banner info, ale z tego co wiem, wszystko kompleksowo ma zostać powiększone. Teraz staramy się, by wprowadzili pilota jak w Wiwach czy DekoTV.
viewtopic.php?p=252947#p252947
Wielkie dzięki za dobrą wiadomość. Widzę, że muszę jeszcze poczekać aż się wyklaruje sprawa powiększeń w wersji senior. Od dawna mam na oku Opticum AX Lion NS ze względu na obszerne EPG no i to, że zapisuje tytuł nagranej audycji. Ale ostatnio na forum rodzinnym wypłynęła słaba czytelność EPG jaką daje nasza WIWA PRO, a już chciałem kupować wersję MINI (identyczny pilot jak w PRO) i się pogubiłem.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Krosnoludek »

Ma zostać dodana obsługa HDMI CEC. Ja jeszcze proszę, by wprowadzili pilota z dużymi wyraźnymi przyciskami.
Z podobnym bannerem info jest jeszcze Skymaster, lecz brak w komplecie pilota uczącego się i ma małe przyciski.

alex_777
Posty: 175
Rejestracja: 9 marca 2012, o 13:41
Odbiornik: ARIVA T-65
Instalacja antenowa: siatkowa,wzm.LNA, pasywny rozdzielacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przemyśl MUX 1-2-3

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: alex_777 »

dr146 pisze: 4 czerwca 2022, o 21:29 No i w końcu dlaczego w zakupionym TV w którym jest LAN i HbbTV jest to legalne a w osobnym tunerze juz nie?
I to jest kolejna zagadka.
:idea:

Ja to tak tłumaczę - lobby międzynarodowych producentów TV jest znacznie mocniejsze, niż lobby "Krajowych Januszy", rozprowadzających po sklepach chińskie pudełeczka, obsługiwane przez lekko podpicowany soft (względem DVB-T).
:lol:

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Krosnoludek »

A wiecie przez kogo pojawił się ten zapis odnośnie obligatoryjności HbbTV jak jest możliwość podpięcia do Internetu?

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: hadam »

alex_777 pisze: 5 czerwca 2022, o 13:12
dr146 pisze: 4 czerwca 2022, o 21:29 No i w końcu dlaczego w zakupionym TV w którym jest LAN i HbbTV jest to legalne a w osobnym tunerze juz nie?
I to jest kolejna zagadka.
:idea:
Odpowiedź jest prosta. Bo TV ma LAN i możliwość obsługi HbbTV a zewnętrzny tuner ma tylko LAN.
Na wskutek czyjego lobby to już inna sprawa, ale tak to wygląda w kwestii legalności i zgodności z rozporządzeniem.
Jeżeli odbiornik cyfrowy posiada możliwość podłączenia do Internetu, to umożliwia wykorzystywanie HbbTV
co najmniej w wersji 2.0.1 zgodnie ze specyfikacją techniczną ETSI TS 102 796 [18]. HbbTV jest aktywna domyślnie
w momencie zakupu odbiornika cyfrowego. Wymagane jest, aby użytkownik mógł łatwo włączać i wyłączać HbbTV.
https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/downl ... 202291.pdf

Zablokowany