Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Krosnoludek »

W tunerze chyba GoSat widziałem w sklepie taką samą grafikę, a zamiast fioletowego było na pomarańczowo.
Mógłbym napisać o zmianę tego fioletu na inny kolor, tylko by się zastanowić na jaki? Pomarańcz, niebieski, zielony?

Zygzuś
Posty: 134
Rejestracja: 22 maja 2022, o 13:25
Miejscowość: Tarnów
Odbiornik: Wiwa Maxx
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON G.Św.Marcina

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Zygzuś »

dr146 pisze: 4 lipca 2022, o 09:08
Krosnoludek pisze:Najładniejszy banner info z tych zademonstrowanych ma Skymaster oraz Lion NS w wersji Senior (którego brak, jest tylko zwykłe zademonstrowane).
Skymaster istotnie ma najładniejszy i nie przesadzony pasek info, i niestety na tym jego zalety się kończą. Lion znów ma fatalne kolory (nie wiem kto wpadł na ten fioletowy) i ten pasek senior jak dla mnie już trochę przesadzony (chyba że mówimy o osobie która ledwie widzi). Chyba nikt nie używa obecnie ekranów 19 czy 21"nawet w starych sprzętach. Na dzień dzisiejszy żadnego z w/w bym nie wybrał, zresztą miałem oba niedawno i oba wróciły do sprzedawcy
Niektórzy lubią obejrzeć coś na żywo na laptopie, monitorze, stream nie zawsze daje super jakość, a tuner podłączy raz dwa zwłaszcza mini przez hdmi czy przejściówkę. Niektóre słabo współpracują w takiej opcji.

dr146
Posty: 157
Rejestracja: 23 sierpnia 2011, o 14:35

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: dr146 »


Krosnoludek pisze:W tunerze chyba GoSat widziałem w sklepie taką samą grafikę, a zamiast fioletowego było na pomarańczowo.
Mógłbym napisać o zmianę tego fioletu na inny kolor, tylko by się zastanowić na jaki? Pomarańcz, niebieski, zielony?
Moim zdaniem niebieski a'la Skymaster lub nieco ciemniejszy - granatowy, szary byłby chyba też spoko (jak w Fergusonach) i najbardziej uniwersalny


Jurand
Posty: 10
Rejestracja: 25 czerwca 2022, o 16:02
Miejscowość: Warmia

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Jurand »

Witam wszystkich. Jak napisałem w dziale Skymastera STB M265, mój egzemplarz nawet po aktualizacji software, sam przestawia rozdzielczość z 1080p na 576i. I teraz myślę nad kupnem i wypróbowaniem Wiwy H265 PRO. I tu mam pytanie do jej posiadaczy. Czy faktycznie tak dalej w niej jest, iż po wyłączeniu z zasilania, kanały same się przestawiają?? Bedę wdzięczny za odpowiedź.

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: ams8 »

Jurand pisze: 7 lipca 2022, o 20:06 myślę nad kupnem i wypróbowaniem Wiwy H265 PRO. I tu mam pytanie do jej posiadaczy. Czy faktycznie tak dalej w niej jest, iż po wyłączeniu z zasilania, kanały same się przestawiają?? Bedę wdzięczny za odpowiedź.
Nie przestawiałem nigdy kanałów, jakoś nie odczuwałem potrzeby, i teraz zrobiłem to w mojej Wiwie H265 PRO:
Kulturę przeniosłem na poz 1 (zamiast TVP1)
Stopklatkę na poz 2 (zamiast TVP2)
Po wyłączeniu pilotem a następnie wyjęciu wtyczki zasilającej i ponownym uruchomieniu - dokonane zmiany są pamiętane.
Może jeszcze podam wersję firmware: 2.1.RC20.4.3UU (sprawdziłem nie ma nowszej)

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: ams8 »

ams8 pisze: 7 lipca 2022, o 21:51 Po wyłączeniu pilotem a następnie wyjęciu wtyczki zasilającej i ponownym uruchomieniu - dokonane zmiany są pamiętane.
Na wszelki wypadek sprawdziłem po 2 godzinach na "bezprądziu" - pamięta ustawienia kanałów.

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: ams8 »

To co powiem nie jest odkrywcze, ale pomoże szukającym taniego tunera z dwiema głowicami DVB-T2. Mam sporo doświadczenia w tej materii, niestety tunery są bardzo stare no i nie H265. Mam Xoro serii HRT 87xx ale nie polecam z różnych powodów no i cena - powyżej 300 PLN.
Najtaniej wychodzi uruchomić dwa tunery, ja postawiłem Wiwa H265 PRO i Opticum AX Lion. Próbowałem z dwoma "Lionami" ale oba jednocześnie reagują na pilota.
Takie rozwiązanie umożliwia prawie wszystko to do czego przyzwyczaiły mnie stare tunery: jednoczesne nagrywanie dwu audycji.
Ponadto Lion zapisuje tytuły. Oba mają obszerne EPG.
Niestety żaden z nich nie potrafi to odtwarzać czegoś z dysku podczas nagrywania.

mariusz76
Posty: 22
Rejestracja: 15 lutego 2011, o 21:17
Odbiornik: wiwa hd90, Manta DVBT06, Manta DVBT05, Strong SRT8105

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: mariusz76 »

a co sądzicie o nowym dekoderze Ariva T30 mini -https://youtu.be/FiLeuKtWd4U

tomek_bartus
Posty: 6
Rejestracja: 8 kwietnia 2016, o 20:35
Odbiornik: Panasonic Viera TX-55AS650E
Instalacja antenowa: antena typu Opticum BX 1000+
balkon, 2 piętro, 11,4 km od nadajnika
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: tomek_bartus »

Pozdrawiam wszystkich

Szukam tunera DVBT-2 hevc z obsługą:
- dowolny system operacyjny,
- kodek AV1,
- działające oprogramowanie Netfilix,
- najlepiej WiFi 5GHz,
- pilot z klawiaturą alfanumeryczną (najlepiej bluetooth).

Z góry dziękuję za pomoc.

Tomek

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: DanielK »

@tomek_bartus - chyba tylko ten:
https://www.abcomeu.com/ab-ipbox-two-combo
https://satkurier.pl/news/218182/ab-ipb ... rnika.html

Nie wiem jak z kodekiem AV1, reszta wymienionych przez Ciebie spełnia. Komentarzami pod artykułem na SK za bardzo bym się nie sugerował. Kilka dni miałem okazje go testować i daje radę, jednak tanio nie będzie.

tomek_bartus
Posty: 6
Rejestracja: 8 kwietnia 2016, o 20:35
Odbiornik: Panasonic Viera TX-55AS650E
Instalacja antenowa: antena typu Opticum BX 1000+
balkon, 2 piętro, 11,4 km od nadajnika
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: tomek_bartus »

DanielK pisze: 17 lipca 2022, o 17:09 @tomek_bartus - chyba tylko ten:
https://www.abcomeu.com/ab-ipbox-two-combo
https://satkurier.pl/news/218182/ab-ipb ... rnika.html

Nie wiem jak z kodekiem AV1, reszta wymienionych przez Ciebie spełnia. Komentarzami pod artykułem na SK za bardzo bym się nie sugerował. Kilka dni miałem okazje go testować i daje radę, jednak tanio nie będzie.
Dzięki za odpowiedź, ale to jakieś abstrakcyjne pieniądze...
Niepotrzebne combo i ten tragiczny ekranik...
Może powinienem uszczegółowić - do ok. 500zł max!

Sting
Posty: 25
Rejestracja: 30 maja 2013, o 21:46
Miejscowość: Bździszewo
Odbiornik: Fuba ODE8600 Pro oraz C+ Box 4K & Opticum STB HD N3
Instalacja antenowa: Siatkówka Dipol
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca/Klepaczka

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Sting »

Za ~200 zł kupisz sobie na olx/allegro C+ Box 4K lub Play Now TV Box 2. Oba mają certyfikat Netflix 4K (propozycja kolegi wyżej nie ma) i piloty BT jednak bez klawiatury. Za rozsądny hajs dokupisz sobie wypasionego pilota z żyroskopem i pełną klawą. O sprzętowym wsparciu AV1 na razie raczej zapomnij. Nawet ogromna większość nowych TV na rynku (poza Samsungami) go jeszcze nie posiada (oczywiście mowa wyłącznie o telewizorach za rozsądną cenę).

tomek_bartus
Posty: 6
Rejestracja: 8 kwietnia 2016, o 20:35
Odbiornik: Panasonic Viera TX-55AS650E
Instalacja antenowa: antena typu Opticum BX 1000+
balkon, 2 piętro, 11,4 km od nadajnika
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: tomek_bartus »

Sting pisze: 18 lipca 2022, o 09:45 Za ~200 zł kupisz sobie na olx/allegro C+ Box 4K lub Play Now TV Box 2. Oba mają certyfikat Netflix 4K (propozycja kolegi wyżej nie ma) i piloty BT jednak bez klawiatury. Za rozsądny hajs dokupisz sobie wypasionego pilota z żyroskopem i pełną klawą. O sprzętowym wsparciu AV1 na razie raczej zapomnij. Nawet ogromna większość nowych TV na rynku (poza Samsungami) go jeszcze nie posiada (oczywiście mowa wyłącznie o telewizorach za rozsądną cenę).
Dziękuję za podpowiedź.
Proszę jeszcze o wyjaśnienie - czy w.w. dekodery można używać wyłącznie w ramach DVBT, DVBT2 oraz zainstalowanych aplikacji bez uruchamiania usługi Canal+ czy analogicznie konta Play? Mówiąc inaczej - czy można ich używać wyłącznie jako dekoderów TV naziemnej? Obejrzałem kilka filmików na YT i nie jest to dla mnie jasne.

Zygzuś
Posty: 134
Rejestracja: 22 maja 2022, o 13:25
Miejscowość: Tarnów
Odbiornik: Wiwa Maxx
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON G.Św.Marcina

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Zygzuś »

tomek_bartus pisze: 17 lipca 2022, o 16:48 Pozdrawiam wszystkich

Szukam tunera DVBT-2 hevc z obsługą:
- dowolny system operacyjny,
- kodek AV1,
- działające oprogramowanie Netfilix,
- najlepiej WiFi 5GHz,
- pilot z klawiaturą alfanumeryczną (najlepiej bluetooth).

Z góry dziękuję za pomoc.

Tomek
Przystawki z android tv, zwykłe tunery hevc mają problem z puszczeniem dobrego obrazu 1080p i oryginalnego dźwięku z dolby digital nie zwykłe stereo.

tomek_bartus
Posty: 6
Rejestracja: 8 kwietnia 2016, o 20:35
Odbiornik: Panasonic Viera TX-55AS650E
Instalacja antenowa: antena typu Opticum BX 1000+
balkon, 2 piętro, 11,4 km od nadajnika
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: tomek_bartus »

Może być przystawka z Android TV. Nie ma problemu. Rzecz w tym aby poza w.w. wymogami był tam jakiś sensowny laucher umożliwiający korzystanie ze wszystkich dogodności cyfrowej TV:
- możliwość układania programów w określonej kolejności,
- EPG,
- informacja o bieżącym programie,
- nagrywanie...
To pomimo wielu zalet dyskwalifikuje np. Canal+ box 4k.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: dvbtowiec »

Zygzuś pisze: 18 lipca 2022, o 17:18 Przystawki z android tv, zwykłe tunery hevc mają problem z puszczeniem dobrego obrazu 1080p i oryginalnego dźwięku z dolby digital nie zwykłe stereo.
Znasz takie co posiadają tuner DVB-T2 HEVC? Może mnie coś ominęło.

Sting
Posty: 25
Rejestracja: 30 maja 2013, o 21:46
Miejscowość: Bździszewo
Odbiornik: Fuba ODE8600 Pro oraz C+ Box 4K & Opticum STB HD N3
Instalacja antenowa: Siatkówka Dipol
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca/Klepaczka

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Sting »

tomek_bartus pisze: 18 lipca 2022, o 16:31 Proszę jeszcze o wyjaśnienie - czy w.w. dekodery można używać wyłącznie w ramach DVBT, DVBT2 oraz zainstalowanych aplikacji bez uruchamiania usługi Canal+ czy analogicznie konta Play? Mówiąc inaczej - czy można ich używać wyłącznie jako dekoderów TV naziemnej?
Można na nich zainstalować dowolny launcher (np Wolf) i korzystać jak ze zwykłej (nie brandowanej) przystawki z Androidem. Nie trzeba nic aktywować czy zakładać jakichkolwiek kont. Po instalacji apki Live Channels (do obsługi TV naziemnej) działa normalnie EPG, informacje o aktualnie oglądanym programie itp. Nie działa tylko układanie kolejności kanałów po swojemu oraz ich nagrywanie (ale tylko tych z DVB-T).

dvbtowiec pisze: 18 lipca 2022, o 21:42 Znasz takie co posiadają tuner DVB-T2 HEVC? Może mnie coś ominęło.
Choćby C+ Box 4K czy Play Now TV Box 2.

tomek_bartus
Posty: 6
Rejestracja: 8 kwietnia 2016, o 20:35
Odbiornik: Panasonic Viera TX-55AS650E
Instalacja antenowa: antena typu Opticum BX 1000+
balkon, 2 piętro, 11,4 km od nadajnika
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: tomek_bartus »

Dzięki Sting za to wyjaśnienie. W międzyczasie obejrzałem kilka filmów CZARNYEU na YT i dowiedziałem się o alternatywnych laucherach.
Szczerze powiedziawszy jestem trochę rozczarowany tymi brakami C+ w obrębie DVB-T. Jak już wspominałem chodzi mi raczej o tuner DVB-T rozszerzony o możliwości IPTV (zwłaszcza Netflix) niż na odwrót - na tunerze TV internetowej z okrojonomi możliwościami klasycznych tunerów DVB-t.

Chciałbym Was jeszcze o możliwość podmiany standardowego pilota boxa Canal+ 4k na bardziej funkcjonalny pilot z klawiaturą alfanumeryczną. Czy taki choćby standardowy pilot do dekodera NC+ można zmusić do współpracy z apk Live TV? - np. klikam na "1" na pilocie i włącza mi się TVP1?

Sting
Posty: 25
Rejestracja: 30 maja 2013, o 21:46
Miejscowość: Bździszewo
Odbiornik: Fuba ODE8600 Pro oraz C+ Box 4K & Opticum STB HD N3
Instalacja antenowa: Siatkówka Dipol
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca/Klepaczka

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Sting »

Do każdego boxa z androidem możesz podpiąć dowolny pilot, mysz czy klawiaturę zarówno po BT, WiFi oraz po kablu. Z tego co się orientuję to standardowe piloty do dekoderów satelitarnych NC+ są na podczerwień, a więc raczej się nie przydadzą. Poza tym C+ Box 4K obsługuje HDMI CEC, a więc można nim sterować pilotem od Telewizora.

aquilaspqr
Posty: 3
Rejestracja: 2 czerwca 2020, o 14:45
Miejscowość: Wieliszew

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: aquilaspqr »

Nie znam się na sprzęcie, więc spytam osoby lepiej obeznane w temacie:

Wymagania są dość proste - szukam tunera, który nie będzie się psuć po roku użytkowania i w którym wszystko będzie działać. Obecnie mam Wiwę MAXX (ta już chyba nieobsługiwana czy coś) i tak - USB już szlag trafił (mimo że nie wpinałem pendrive bezpośrednio do tunera, ale przez krótki kabel przejściowy) no i nagle tuner stał się kompletnie ślepy na wi-fi (widzi sygnał, siła sygnału jest bardzo dobra ale po wpisaniu hasła po prostu nie łączy i nawet nie raczy powiedzieć dlaczego, po prostu ignoruje wszelkie próby wyniosłym brakiem reakcji).

Jako że obecnie mam już szybkie wi-fi, to fajnie byłoby mieć działający i w miarę sensownie obsługiwalny youtube (software WIWY do Youtube był dziadowski).

Z tego co widzę to w sklepach są głównie Wiwy i Arivy tak do 140 zł. Miałem produkty obu. Po kilka egzemplarzy, takie to dzieła wytrzymałości są. Wolałbym coś może i droższego, ale solidniejszego, choć też bez przesady (poniżej 300 zł).

Zablokowany