Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: wiertolot »

Może, ktoś wie czemu nie kupię z dajmy z dofinansowanie za 100 zł, i czemu nie ma żadnego tunera w tej cenie z obsługą 4K, UHD i HbbTV 2.0.1? Tylko wszystko w tej cenie 100-200 zł. jakiś szajs bez tego. Za pół roku lub za rok uruchomią dajmy kanał TVP 4K lub inny kanał dostanie koncesja na 4K i będzie nadawał i co znowu będę wymieniał już bez tego dofinansowania, bo nikt wtedy nie da już!
Czemu ludzi w balona robią w tym kraju i nie dają od razu tych tunerów z obsługa 4K i HbbTV dobrej wersji....................? I nie ma w tej cena 100-200 zł, takowych wcale tunerów. Tylko od 500 zł., wzwyż zaczynają z 4K. Czemu TVP nie daje tego swojego dekodera 4K chodź zapowiadała? I nie można żadnego tym samym kupić lub trzeba bardzo dużo dokładać do tego interesu! :twisted:

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: wiertolot »

Bo TVP 4K nie będzie odbierało wcale na tych wszystkich tunerach po 100-200 zł., bo nie obsługują 4K...........JAK TAK ROBIĆ LUDZI W DURNIÓW?

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: wiertolot »

Proszę mi podać jak ktoś taki mądry jest kto to ustalał jaki mam kupić tuner za 100-200 zł. w tej cenie z dofinansowaniem z obsługą 4K DVB-T2, HEVC i obsługą tego HbbTV 2.0.1 najnowszego........................? Jest takowy, bo nie mogę od pół roku takiego znaleźć w tej cenie. :roll:

mech
Posty: 6
Rejestracja: 28 marca 2022, o 09:44
Miejscowość: śląsk

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: mech »

Czy dekoder WIWA DVB-T2 umożliwia także nagrywanie na dysk programów nadawanych w hbbtv? Np. z polsatboxgo ?

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Dobrycel »

Czy Wiwa ma dekodery obsługujące HbbTV? Zadajesz dziwne pytanie. Nie ma takich dekoderów u Wiwy.

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: wiertolot »

Czemu nie ma żadna WIWA, Manta, czy Fergusona i.t.p obsługującego 4K, UHD? Bo będą w listopad MŚ w piłka nożna w Katar włączą te TVP 4K.
I na żadnym z tych tuner z dofinansowanie za 100-200 zł. to nie będzie to odbierać....................
I jak to oglądać wymieniać wtedy jeszcze raz telewizor na 4K cały, bo tunery te wszystkie bez 4K nie przeskanują tego obrazu na HD i nie obejrzysz wcale tego na TVP 4K.

mech
Posty: 6
Rejestracja: 28 marca 2022, o 09:44
Miejscowość: śląsk

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: mech »

Dobrycel pisze: 2 maja 2022, o 09:06 Czy Wiwa ma dekodery obsługujące HbbTV? Zadajesz dziwne pytanie. Nie ma takich dekoderów u Wiwy.
ok to inaczej - jaki dekoder dvb-t2 z hbbtv polecacie? I czy da się w nim nagrywać na hdd programy nadawane hbbtv np. polsatboxgo ?

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: wiertolot »

Ja żadnego nie znalazłem ani z tym 4K, do 200 zł, ani z tym nowe HbbTV 2.0.1 to nie ma żadnego chyba nie wiem,
bo z 4K są od 500 wzwyż..........

Awatar użytkownika
maniek357
Posty: 286
Rejestracja: 2 lipca 2011, o 11:28
Instalacja antenowa: FRACARRO LP345MF UHF+VHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Białystok / Krynice

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: maniek357 »

wiertolot pisze: 2 maja 2022, o 09:22 Czemu nie ma żadna WIWA, Manta, czy Fergusona i.t.p obsługującego 4K, UHD? Bo będą w listopad MŚ w piłka nożna w Katar włączą te TVP 4K.
I na żadnym z tych tuner z dofinansowanie za 100-200 zł. to nie będzie to odbierać....................
I jak to oglądać wymieniać wtedy jeszcze raz telewizor na 4K cały, bo tunery te wszystkie bez 4K nie przeskanują tego obrazu na HD i nie obejrzysz wcale tego na TVP 4K.
Pytanie po co Ci tuner 4K do telewizora HD. Mecz obejrzysz w HD na którymś z kanałów TVP1 / TVP2 / TVP Sport.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: K63 »

wiertolot pisze: 2 maja 2022, o 07:25 jaki mam kupić tuner za 100-200 zł. w tej cenie z dofinansowaniem z obsługą 4K DVB-T2, HEVC i obsługą tego HbbTV 2.0.1
4K masz za 215 zł - https://www.dmtrade.pl/p19696,odbiornik ... ni-4k.html
O HbbTV 2.0.1 zapomnij - nawet w dekoderach linuxowych za kilkaset złotych tej wersji HbbTV nie spotkasz.
Jak wspomniał wyżej @maniek357 - podłączanie dekodera 4K do telewizora HD lub HD Ready jest bez sensu.

Marik
Posty: 8
Rejestracja: 16 października 2016, o 13:35

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Marik »

Ma ktoś może dekoder z biedronki "techbite"?
Kupiłem rodzicom, ale nie działa przełączanie kanałów przyciskami na pilocie "Ch+" i "Ch-" i nie wiem czy ten typ tak ma czy go reklamować?

Yop
Posty: 23
Rejestracja: 1 lutego 2022, o 15:10
Miejscowość: dolnoslaskie

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Yop »

Takie pytanie do użytkowników Mecool KT1 :?: chyba nikogo nie przegapiłem :)

mathey * ams8 * kiltel * stils * -greg- * Skynet i ja Yop :lol:

Łapiecie na swoich dekoderach stacje radiowe ?
Probował ktos innych aplikacji do ogladania Tv niż standartowa Live TV ?

irdeto
Posty: 298
Rejestracja: 29 listopada 2011, o 23:31
Miejscowość: Okolice Lublińca
Odbiornik: uClan D-BOX 4K Combo, Panas i LG
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-48 + Dipol 7/5-12 + ams AWS-121m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Częstochowa-Klepaczka + G.Św.Anny-Wysoka

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: irdeto »

Marik pisze: 2 maja 2022, o 11:40 Ma ktoś może dekoder z biedronki "techbite"?
Kupiłem rodzicom, ale nie działa przełączanie kanałów przyciskami na pilocie "Ch+" i "Ch-" i nie wiem czy ten typ tak ma czy go reklamować?
Masz już zaczęty temat o tym tunerze:
viewtopic.php?t=8471
Lepiej jak jest wszystko w jednym miejscu, by następni nie szukali info na temat tego tunera.
Niech moderator przeniesie jak można, proszę.

Tu jest recenzja, nie wiem czy to Ty napisałeś ten komentarz na końcu, pod recenzją,
bo też tam pisze że nie działa mu przełączanie kanałów na tych CH +/-
https://produkty-z-bdr.blogspot.com/202 ... ronki.html

Według instrukcji powinno działać...
Sprawdź jaką masz wersję oprogramowania,
Tu jest do pobrania 3.31
https://techbite.eu/qr/dekoder-dvb-t2-hevc

terrade
Posty: 50
Rejestracja: 15 kwietnia 2011, o 15:55
Odbiornik: Maximum T-102
Instalacja antenowa: Yagi ATV 21 el.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łazy

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: terrade »

wiertolot pisze: 2 maja 2022, o 07:01Może, ktoś wie czemu nie kupię z dajmy z dofinansowanie za 100 zł, i czemu nie ma żadnego tunera w tej cenie z obsługą 4K, UHD i HbbTV 2.0.1?
Czemu ma być tak tanio? Oraz Polska to za mały rynek, większość wybierze TV, mniejszość marny tuner za 100, a chętnych na spełniający wszystkie wymogi jest mało. W dodatku rząd ustalił takie zasady, że więcej znaczy gorzej i dlatego np. Canał+ wycofał swój 4K (bo spełniasz ABC, nie spełniasz DEF - wporzo - spełniasz zasady, spełniasz ABCD - oj źle - nielegalny jak ten C+).
K63 pisze: 2 maja 2022, o 11:184K masz za 215 zł - https://www.dmtrade.pl/p19696,odbiornik ... ni-4k.html
O HbbTV 2.0.1 zapomnij - nawet w dekoderach linuxowych za kilkaset złotych tej wersji HbbTV nie spotkasz.
Jak wspomniał wyżej @maniek357 - podłączanie dekodera 4K do telewizora HD lub HD Ready jest bez sensu.
Po to by odbierać. I nagrywać niekodowane (nie tak jak złośliwe telewizory kodują). Przypomnę, że kiedyś były TVP1 i TVP2 w SD i HD, teraz są tylko HD. Tak samo potem dadzą TVP1 4K 5 Mb/s (to nie musi wyglądać źle, nie każdy ma "talent" Polsatu i np. testów Republika, moje wideo xvid 2 Mb/s FHD wyglądają o wiele lepiej).

Ponadto czy ten Amiko jest legalny i w czym lepszy od C+? Bo nie ma hbbtv 2.0.1 a musi mieć, ponadto zapewne nie ma dużo ważniejszego AC-4 (domyślnego dla 4K, a większość osób nie da rady wybrać Audio).

empiryk_pl
Posty: 8
Rejestracja: 3 marca 2013, o 15:58

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: empiryk_pl »

Czy w ostatnim czasie pojawiły się jakieś nowe dekodery z podwójną głowicą?
Pytanie kieruję też do @Ramirez \ viewtopic.php?p=249173#p249173

Jeśli nie pojawiły się żadne to który z wymienionych poniżej wybrać, aby: była pewność w programowaniu timeshift; nagrania były w formacie mp4 lub ts, które da się odtwarzać na komputerze; gniazdo usb najlepiej z przodu? Ewentualnie jakieś inne sugestie.

AB Cryptobox 752 HD
Skymaster STB M265
AMIKO Mini 4K DVB-T2/C H.265 HEVC
AMIKO Mini 4K Combo DVB-S2/T2/C H.265

PS: Program 100+ na nowy tuner zostanie "rewaloryzowany" w 2023r, a to z racji, że to rok wyborczy i to w skali combo. Miłościwie nam panujący nie(rząd) nie może pozwolić, aby w czasie kanikuł, tuż przed jesienną batalią wyborczą żelazny elektorat o nim zapomniał :)

Skynet
Posty: 5
Rejestracja: 31 marca 2022, o 17:02
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Mecool KT1 DVB-T2

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Skynet »

Yop pisze: 2 maja 2022, o 20:00 Takie pytanie do użytkowników Mecool KT1 :?: chyba nikogo nie przegapiłem :)

mathey * ams8 * kiltel * stils * -greg- * Skynet i ja Yop :lol:

Łapiecie na swoich dekoderach stacje radiowe ?
Probował ktos innych aplikacji do ogladania Tv niż standartowa Live TV ?
Ja miałem możliwości oddania Mecool KT1 i tak zrobiłem. Tak jak kiedyś napisałem fajne urządzenie z android tv ale niestety bardzo niedopracowany pod wzgledem oprogramowania. Co do twoich pytań:
1. Tak jak u Ciebie też nie miałem żadnych stacji radiowych. Ponad to EPG nie wczytuje prawie żadnych informacji poza tytułem programu.

2. Na tym urządzeniu nie ma możliwości użycia innej aplikacji do Live TV poza tym co dostarczył producent jest jakas blokada w systemie która uniemozliwia uzycie innej aplikacji. Można zainstalować aplikację Live Channel z Google Play ale po wyszukaniu kanałów nie dodaje ich do listy. W zasadzie to też i nie ma i nnych aplikacji obsługujących DVB-T2 w takich tunerach.

3. U mnie źle działało sterowanie HDMI-CEC ale to już opisywałem wcześniej.

Dlatego też zdecydowałem się oddać to urządzenie. Obecnie szukam jakiegoś innego urządzenia na android tv ale nic sensownego nie ma. Przerobiłem też temat AB-COM IPBox Combo z DVB-T2 i też go oddamem ponieważ było w nim kilka rzeczy które mnie do tego skłoniły.

mathey
Posty: 99
Rejestracja: 6 kwietnia 2013, o 21:07
Miejscowość: Lower Silesia
Odbiornik: JVC LED LT58VA8000,
ArivaT760i/MantaDVBT06@LG42LC42
Instalacja antenowa: Siatka no-name z symetryzatorem + rozgałęźnik na 2 TV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Żórawina, Sky Tower, Černá hora

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: mathey »

Yop pisze: 2 maja 2022, o 20:00 Takie pytanie do użytkowników Mecool KT1 :?: chyba nikogo nie przegapiłem :)

mathey * ams8 * kiltel * stils * -greg- * Skynet i ja Yop :lol:
Ja jedynie pozwolę sobie sprostować, że nie posiadam tego dekodera i nawet go fizycznie nigdy nie widziałem na oczy ;) Tak więc nie wypowiem się.

piotrk123
Posty: 29
Rejestracja: 3 czerwca 2012, o 15:36

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: piotrk123 »

Znalazłem coś takiego: MASCOM MC A101T/C. Miał ktoś z tym do czynienia?

Gierek
Posty: 70
Rejestracja: 2 maja 2021, o 19:18
Miejscowość: Sucha Beskidzka
Odbiornik: LG 32LF5610 oraz tuner Amiko Mini 4K UHD T2/C
Instalacja antenowa: antena W1E, na parapecie
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wisła/Skrzyczne

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Gierek »

ploomba pisze: 28 kwietnia 2022, o 15:42 Co do dekoderów z hbb tv. A raczej ich braku.
Kompketnie nie rozumie, dlaczego producenci nie są w stanie wypuścić takiego dekodera z hbb tv, a wypuszczają jak z rękawa zwykle tunery bez hbb tv. A co chwilę każdy wymiguje się wysokimi cenami podzespołów i brakiem chip'ów. To do zwykłych tunerów podzespołów nie brakuje?
No i o jakich wysokich kosztach znowu tu mowa? Bo najtańszy telewizor 32". Z pełno funkcyjnym i poprawnie działającym hbb tv, kosztuje około 800 zł (TCL z hbb tv 2.02 który działa praktycznie bezbłędnie) . Przy czym, prawdopodobnie matryca w takim telewizorze to największy koszt. Ileż mogą kosztować takie płyty główne z układami, odejmujac od ceny koszt produkcji samej matrycy telewizora, obudowy itd?
Dla mnie jednym wielkim nonsensem w tej sytuacji jest jedna rzecz: Jak dla mnie - na logikę - jeżeli podobno nie ma chipów, to... czemu praktycznie każdy nowy, większy telewizor - wyprodukowany w ostatnim czasie, ma... odpowiednie HbbTV? Skoro podobno są problemy z chipami, to jak dla mnie na logikę te telewizory nie powinny mieć HbbTV, a jednak mają - to dobrze, że mają, tylko chodzi mi o jak dla mnie nonsens całej sytuacji.

Chyba że po prostu chodzi o pieniądze, i koszty produkcji.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Krosnoludek »

Ranking i zestawienie tunerów DVB-T oraz ich testy:
https://rankingdekoderow.pl/ranking-dek ... -265-2022/

Zablokowany