Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Gierek
Posty: 70
Rejestracja: 2 maja 2021, o 19:18
Miejscowość: Sucha Beskidzka
Odbiornik: LG 32LF5610 oraz tuner Amiko Mini 4K UHD T2/C
Instalacja antenowa: antena W1E, na parapecie
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wisła/Skrzyczne

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Gierek »

Wiem, podjąłem dawno temu decyzję w sprawie kupna CryptoBox 702T, ale mam wątpliwości... Ja generalnie uważam, że gdy chcę coś kupić, to żeby to było na lata, ten sprzęt. Z drugiej strony - jak mówi znane powiedzenie - "jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego :lol: ", więc nie wiem, co o tym wszystkim sądzić :D .
Przechodząc do rzeczy, fajnie by było, gdyby ten tuner miał:
- dobrą, fajną, nowoczesną grafikę ekranową, interfejs
- dobrą czułość głowicy
- płynne, bezproblemowe działanie
- fajny wygląd obudowy, niezbyt mocne nagrzewanie obudowy
- IPTV oraz może HbbTV (ale nie wiem, czy nie lepiej by było kupić nowy telewizor, czego nie chcę robić, bo mój telewizor dobrze działa pomimo tego, że swoje lata ma)
- standardy dźwięku: AC-3, E-AC 3, HE-AAC/AAC+, AC-4
- obsługa 4K

Czy w ogóle na rynku istnieje coś takiego? Jestem bardzo ciekawy. Co polecalibyście? Chyba że pozostać przy CryptoBox 702T, spotkałem się też z CryptoBox 802UHD, tunery na Android mają fajne opcje.

zyggi
Posty: 91
Rejestracja: 27 maja 2021, o 08:12
Miejscowość: Toruń
Odbiornik: WIWA H265.MAXX
Instalacja antenowa: Emme Esse 560HVD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Konin "Żółwieniec"

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: zyggi »

Dorwalem tv przystajacy do obecnych czasow ale tani/chinski i wnioski sa dokladnie takie same jak w przypadku tanich/chinskich puszek :lol: tv ma t2, hevc, 10 bit i u mnie wszystko ladnie odbiera, a w docelowej lokalizacji nie lapie mux1-634Mhz, mux5-626Mhz oraz mux4-578Mhz...to kolejny dowod na to ze jedne glowice lepiej sobie radza z sygnalem pasywnym a inne ze wzmacnianym i maja jakies "luki" w zakresach
na razie koniec poszukiwan - poczekamy na T2 bo moze beda temu towarzyszyc zmiany czestotliwosci i pojawia sie nowe problemy..albo znikna stare :D

Adam606336
Posty: 55
Rejestracja: 31 maja 2020, o 14:43
Miejscowość: Zielonki

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Adam606336 »

Cześć, testował już ktoś Technisata terrabox t3?
Podobno za około 2 miesiące ma być dostępna nowa wersja Wiwy maxx

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Krosnoludek »

Tu jest jego recenzja: https://youtu.be/68U3I9NzETI

Adam606336
Posty: 55
Rejestracja: 31 maja 2020, o 14:43
Miejscowość: Zielonki

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Adam606336 »

Widziałem ten filmik ;) Tylko czy tutaj na forum ktoś go już testował? I może podzielić się opinią? :) czy warto za tą cenę kupić?

forresty
Posty: 23
Rejestracja: 8 listopada 2012, o 10:02

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: forresty »

Mam prośbę. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy dekoder Wiwa H.265 LITE będzie się nadawał do odbioru nowego standardu DVBT2 po marcu? On ma standard Hevc/h256 ale nie mogę nigdzie znaleźć info o Audio - czy ma E-AC-3. Ewentualnie jakby ktoś mógł podać namiary na jakiś najtańszy model i zwłaszcza najprostszy bo to dla starszej babci będzie.
I generalnie jak to jest z tym eac3. On występuje we wszystkich dekoderach opisanych jako dvbt-2?

smart-test
Posty: 9
Rejestracja: 22 września 2021, o 14:37
Miejscowość: Tarnów

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: smart-test »

Premiera nowego tunera DVB-T2 WIWA H.265 MINI - recenzja - https://youtu.be/lwTAGy5Qxd0

Adam606336
Posty: 55
Rejestracja: 31 maja 2020, o 14:43
Miejscowość: Zielonki

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Adam606336 »

forresty pisze: 17 października 2021, o 19:28 Mam prośbę. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy dekoder Wiwa H.265 LITE będzie się nadawał do odbioru nowego standardu DVBT2 po marcu? On ma standard Hevc/h256 ale nie mogę nigdzie znaleźć info o Audio - czy ma E-AC-3. Ewentualnie jakby ktoś mógł podać namiary na jakiś najtańszy model i zwłaszcza najprostszy bo to dla starszej babci będzie.
I generalnie jak to jest z tym eac3. On występuje we wszystkich dekoderach opisanych jako dvbt-2?
Tak, będzie się nadawał ;)
Gdzieś czytałem że wszystkie Wiwy maja eac3 tylko w specyfikacji tunera tego nie podali heh mam wersję Maxx i z testowym multipleksem dvb-t2 nie ma problemu. Co innego epg hehe dlatego szukam czegoś innego ;) może nowa wersja maxa nie będzie pozbawiona tej wady :D

Gierek
Posty: 70
Rejestracja: 2 maja 2021, o 19:18
Miejscowość: Sucha Beskidzka
Odbiornik: LG 32LF5610 oraz tuner Amiko Mini 4K UHD T2/C
Instalacja antenowa: antena W1E, na parapecie
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wisła/Skrzyczne

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Gierek »

Nie mogę nigdzie znaleźć, jakie standardy dźwięku posiadają takie tunery, jak:
- OCTAGON SF8008 4K COMBO DVB-S2X + DVB-C/T2
- Odbiornik Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X
- Qviart LUNIX 4K DVB-S2X + DVB-T2/C H.265 CI+ Enigma2 Open ATV (VU+ Zero 4K)

Moim zdaniem pomimo ceny ciekawe propozycje, a Waszym zdaniem? Tak, jak mówiłem, wolę mieć sprzęt na lata. Poprosiłbym o pomoc, lub opinie, czy warto kupić któryś z tych tunerów. A może powinienem poczekać do połowy 2022 roku na nowy box, lub inne rzeczy?

Adam606336
Posty: 55
Rejestracja: 31 maja 2020, o 14:43
Miejscowość: Zielonki

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Adam606336 »

Gierek pisze: 17 października 2021, o 20:59 Nie mogę nigdzie znaleźć, jakie standardy dźwięku posiadają takie tunery, jak:
- OCTAGON SF8008 4K COMBO DVB-S2X + DVB-C/T2
- Odbiornik Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X
- Qviart LUNIX 4K DVB-S2X + DVB-T2/C H.265 CI+ Enigma2 Open ATV (VU+ Zero 4K)

Moim zdaniem pomimo ceny ciekawe propozycje, a Waszym zdaniem? Tak, jak mówiłem, wolę mieć sprzęt na lata. Poprosiłbym o pomoc, lub opinie, czy warto kupić któryś z tych tunerów. A może powinienem poczekać do połowy 2022 roku na nowy box, lub inne rzeczy?
Na lata? Szkoda kasy moim zdaniem. Szybciej wymienisz stary TV ;) wtedy nie będziesz potrzebował żadnych zewnętrznych tunerów itp

bubabuba1
Posty: 84
Rejestracja: 12 czerwca 2012, o 06:36
Miejscowość: Trójmiasto
Odbiornik: Wiwa PRO, Wiwa MINI, Opticum Nytro NS
Instalacja antenowa: antena zbiorcza

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: bubabuba1 »

Miałbym pytanie czy ktoś ma jakieś przecieki nowej Wiwie Dream Player? Bo ponoć ma się pokazać nowa wersja, bo ta obecna z historycznym Androidem 5.1 to słabo.

Adam606336
Posty: 55
Rejestracja: 31 maja 2020, o 14:43
Miejscowość: Zielonki

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Adam606336 »

bubabuba1 pisze: 19 października 2021, o 22:34 Miałbym pytanie czy ktoś ma jakieś przecieki nowej Wiwie Dream Player? Bo ponoć ma się pokazać nowa wersja, bo ta obecna z historycznym Androidem 5.1 to słabo.
Słyszałem tylko o nowej wersji Wiwy maxx, która ma być w sprzedaży za około 2 miesiące ;)
Ale coś mi się wydaje, że będą chcieli "odświeżyć" każdy swój Tuner, przed marcem 2022 ;)
Na chwilę obecną najbardziej opłacalnym, tunerem z androidem i dvb-t2 jest c+box. :D po zmianie launchera i zainstalowaniu kilku aplikacji, jest ok

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: ams8 »

Witam!
Szukam i nie znajduję tematu związanego z Hauppauge Tuner WinTV dualHD. Bawię się tym tunerem od ponad miesiąca i ciekaw jestem Waszych opinii. Nieco informacji zamieściłem jako "Andrzej" w "Morele" https://www.morele.net/hauppauge-tuner- ... 90-798742/
Właśnie odkryłem, że jestem w stanie nagrywać jednocześnie wszystkie audycje z jednego MUX'a - sprawdziłem to na 191.5 MHz - nagrałem wszystkie 6, które są dostępne w moim regionie. Nieoczekiwane miłe zdziwienie, nie wiem jak to działa, czy to zaleta tunera czy softu NextPVR.
Udało mi się też nagrać jednocześnie po dwie audycje z dwu różnych MUX'ów (czyli w sumie 4). Próbowałem "wcisnąć" jeszcze jedną audycję ale soft zaprotestował. Sprawdzę, czy da się nagrywać jednocześnie audycje z np. z 3 lub więcej różnych MUX'ów, chyba jednak nie, bo to są dwa tunery - sprawdziłem, nie da się, ale można jednocześnie nagrywać wszystkie audycje z dwu MUX'ów.

Moje pierwotne założenia:
- zaprogramowanie nagrywania 2 audycji jednocześnie (uzyskałem więcej możliwości)
- obszerne informacje w EPG o audycjach (NextPVR podaje ich niewiele)
- automatyczne budzenie/zasypianie komputera (SLEEP) (zależy od softu, hardware, sys.op.)

Rozgryzam różne softy do obsługi i stwierdzam, że moje oczekiwania najlepiej spełnia darmowy NextPVR. Niestety NextPVR ma dość skąpe informacje w EPG, brak aktorów, reżysera, daty produkcji, i większość audycji np. w MUX'ie 482 MHz ma puste okienka EPG. Zalecany przez Hauppauge WinTV-10 u mnie nie działa sprawnie.
Inne softy generowały problemy z automatycznym SLEEP, może wynika to z faktu, że działam pod systemem Windows-7 zainstalowanym na archaicznym Macbook Pro (mam tu tylko WIndows-7).

Z pilota na razie nie korzystam, bo z każdym softem zachowuje się inaczej i więcej z tym jest zamieszania niż wygody.
Nie korzystam też z możliwości "streamingowych", nie czuję tego.

bubabuba1
Posty: 84
Rejestracja: 12 czerwca 2012, o 06:36
Miejscowość: Trójmiasto
Odbiornik: Wiwa PRO, Wiwa MINI, Opticum Nytro NS
Instalacja antenowa: antena zbiorcza

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: bubabuba1 »

Adam606336 pisze: 20 października 2021, o 05:48 Na chwilę obecną najbardziej opłacalnym, tunerem z androidem i dvb-t2 jest c+box. :D po zmianie launchera i zainstalowaniu kilku aplikacji, jest ok
Słuchaj a można taki box c+ zakupić u nich nowy z gwarancją, ale bez żadnych abonamentów i płatnych usług, po prostu samą skrzynkę? bo niby cena jest 169 zł. np. w sklepie z elektroniką, z tym, że nie wiem jak to wygląda.

Adam606336
Posty: 55
Rejestracja: 31 maja 2020, o 14:43
Miejscowość: Zielonki

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Adam606336 »

Pewnie że można, jak kupisz nowy to nasz miesiąc albo dwa c+ gratis. Nie podpisujesz żadnej umowy itp Box teraz kosztuje tak jak piszesz 169zl, jak się poszuka to można kupić taniej ;) n

eter
Posty: 1295
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: eter »

Tyle, że brak nagrywania audycji to chyba największa wada tego Boxa.

Adam606336
Posty: 55
Rejestracja: 31 maja 2020, o 14:43
Miejscowość: Zielonki

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Adam606336 »

Może i wada, ale nie wszyscy potrzebują takiej funkcji ;)

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Dobrycel »

Jaki dekoder w dobrych pieniadzach aby nie było problemu z odbiorem Wydarzenia24 (dawny Polsat News)

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1361
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: DanielK »

@Dobrycel - praktycznie każdy dekoder DVB-T2 HEVC z tych "za 100 zł" nawet będzie odbierać Wydarzenia 24.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: hadam »

LTC HDT201 nie odbiera. Sprawdziłem osobiście kiedy instalowałem u teścia, bo sobie taki kupił.
Nie wiem jak inne od LTC.

Zablokowany