Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

przem
Posty: 15
Rejestracja: 22 stycznia 2022, o 12:24
Miejscowość: Chełmża
Odbiornik: Sony KD65XG9505
Samsung UE46ES5700
Instalacja antenowa: TV Dipol 44/21-48 Tri Digit UHF bez wzm.
TV-RADIO DIPOL 11/5-12 bez wzm.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: przem »

Witam. Kupiłem dekodery: Emos EM 190-L i Ariva T75. Niestety, obydwa mają problem z odtworzeniem z pendrive pliku testowego o nazwie FullHD-1920x1080_H264.mp4 (plik 1,1GB ściągnięty ze strony BUROSCH). Na Emosie obraz i dźwięk się zacina, ale jest odtwarzany do końca, choć z długimi stopklatkami. Na Arivie T75 obraz zaczyna się zacinać już przy widoku budynku, mocno tnie przy widoku półek z książkami a przy płaskorzeźbie przerywa całkowicie odtwarzanie pliku. Co to za buble? Czy ma ktoś wiedzę, czy jest jakiś prosty dekoder, który odtwarza ten plik bez problemów?

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: BiTCity »

Nowe dekodery nie lubią pendrivów. Zainwestuj w dysk zewnętrzny. Niektóre pendrive nawet z gniazdem USB 3.0 bufurują zapis i na PC to nie problem, ale przy zapisie czy odczycie ciągłym na STB są stopklatki.

przem
Posty: 15
Rejestracja: 22 stycznia 2022, o 12:24
Miejscowość: Chełmża
Odbiornik: Sony KD65XG9505
Samsung UE46ES5700
Instalacja antenowa: TV Dipol 44/21-48 Tri Digit UHF bez wzm.
TV-RADIO DIPOL 11/5-12 bez wzm.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: przem »

Nie napisałem od razu: pendrive 2.0, pendrive 3.1, dysk 2,5" zewn. na USB - efekt ten sam. Na Emosie film się tnie a na Arivie T75 całkowicie urywa. Telewizor Sony odtwarza go bez problemu, bezpośrednio z ww źródeł.

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: ams8 »

Z góry przepraszam za ton tej wypowiedzi.
Chylę czoła przed osobami udzielającymi cennych wskazówek.
Ogromnie współczuję wszystkim tym, którzy pierwszy raz podchodzą do tematu wyboru tunera DVB-T. To co widzę przypomina grzebanie w kontenerze, który spadł z dalekiego świata a my babrzemy w rozsypanej zawartości. Coś działa, coś nie działa, coś kosztuje 100 zł, o, a tutaj promocja 98 zł. O, a tu produkty bezcenne, to znaczy że uznają tu tylko klientów, których ceny nie obchodzą bo stać ich na wszystko. A za chwilę spadnie kontener pełen nowych zabawek zdolnych obrabiać HEVC.
Jestem wkurzony na niedbalstwo speców odpowiedzialnych za zawartość stron internetowych. Przeglądając parametry ponoć świetnego tunera OCTAGON SF8008 4K UHD E2 LINUX COMBO DVB-S2X+DVB-T2/CM (https://univision24.pl/) odpadłem szukając jego wymiarów, nie ma na stronce, trzeba pobrać instrukcję obsługi, tam jest, no gratulacje, schody na wstępie mnie zniechęciły może nie do wyrobu ale na pewno do firmy.

przem
Posty: 15
Rejestracja: 22 stycznia 2022, o 12:24
Miejscowość: Chełmża
Odbiornik: Sony KD65XG9505
Samsung UE46ES5700
Instalacja antenowa: TV Dipol 44/21-48 Tri Digit UHF bez wzm.
TV-RADIO DIPOL 11/5-12 bez wzm.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: przem »

Moje porównanie dekoderów Emos EM190-L i Ferguson Ariva T75.
Emos EM190-L:
Plusy:
1. Obraz jest jaśniejszy i ma ciut lepszy kontrast niż Ariva T75 (identyczny jak obraz z tunera satelitarnego CyfrowegoPolsatu) i można go jeszcze regulować w dekoderze.
2. Płynność ruchów, np. mecz piłki nożnej czy siatkowej troszeczkę lepsza niż w Arivie (niestety gorsza niż z tunera CP czy bezpośrednio z TV). Żeby nie było, różnica w stosunku do Arivy jest minimalna i moja żona tego nie widzi. I jeszcze każe mi iść do okulisty. :lol:
Minusy:
1. Strasznie się grzeje. W recenzji na Youtube gość mówi, że się grzeje, ale nie wspomina, że to działa jak farelka. Po godzinie pracy górna obudowa potrafi mieć 45 stopni a dolna nawet 55 stopni. Ona nie jest ciepła, jest wręcz gorąca. A co będzie w lato, jak temperatura będzie w domu wyższa o dobre kilka stopni? Będzie można na tym jajka smażyć. :D
2. Reklamują go jako nowość 2022 a najnowszy firmware jest z 05.03.2020 r. i chyba nie ma co liczyć na coś nowszego.
3. Ma problemy z timeshift. Zatrzymasz obraz na kilka minut, cofniesz, przesuniesz do przodu, znowu cofniesz i masz obraz rozjechany względem dźwięku o kilka (nawet 6-7) sekund.
Niestety ten dekoder chyba zwrócę, póki jeszcze mogę.
Ariva T75:
Minusy:
1. Obraz jest troszeczkę gorszy od tego z Emosa zarówno pod względem jasności jak i kontrastu (i dekoder nie ma możliwości ich regulacji). Chociaż ta różnica nie dyskwalifikuje tego dekodera, gdyż można to podciągnąć regulacją w TV.
2. Obraz ma minimalnie gorszą płynność niż Emos (a może jestem przewrażliwiony)
3. Przed aktualizacją time shift działał cały czas, nawet po zmianie kanałów i zawsze można było sobie cofnąć obraz. Teraz time shift trzeba uruchamiać przyciskiem (nie ma możliwości wyboru ręczny/automat).
Plusy:
1. Oryginalny firmware był chyba z października 2021 r. a już wyszedł nowy w styczniu 2022 r. Poprawiono wyświetlanie opisów programów. Na starej wersji firmware opis danego programu był pomieszany z datą produkcji, aktorami. Po aktualizacji już tego nie ma. Pojawił się też pasek postępu.
2. Ani razu się nie zaciął. Jak na razie wszystko działa bardzo stabilnie (nagrywanie, odtwarzanie, timeshift itp.)
3. Jest lekko ciepły, ale w porównaniu do Emosa to niebo a ziemia.
4. Menu wg mnie jest o niebo lepsze niż w Emos, np. ilość danych w info na temat danego kanału, w EPG masz wybór wyświetlania tabelki Dzienne/Tygodniowe.
Wybrałbym zdecydowanie Arivę, ale boli mnie, że nowy dekoder ma gorszy obraz niż 10 letni TV. I ciągle szukam czegoś prostego, ale stabilnego i z lepszym obrazem. Szczególnie, że dekoder będzie używany przez starsze osoby na emeryturze, dla których telefon z Androidem to zło i nie ma to jak stara Nokia 3320.

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: ams8 »

To jest niestety kolejne kopanie się z koniem. Jestem stary i nie wiem ile mi czasu zostało. Życie mówi mi jedno - nie stać mnie na kupowanie bubli. Pooszczędzam na alkoholu i prywatnej służbie zdrowia i może się szarpnę na coś na Linux'ie.

przem
Posty: 15
Rejestracja: 22 stycznia 2022, o 12:24
Miejscowość: Chełmża
Odbiornik: Sony KD65XG9505
Samsung UE46ES5700
Instalacja antenowa: TV Dipol 44/21-48 Tri Digit UHF bez wzm.
TV-RADIO DIPOL 11/5-12 bez wzm.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: przem »

ams8 pisze: 23 stycznia 2022, o 10:34 To jest niestety kolejne kopanie się z koniem.
Tu niestety masz rację. Przeczytałem cały ten wątek, obejrzałem kilka tzw. recenzji dekoderów na youtube i powiem jedno: te wszystkie recenzje, to o kant ... Dopóki nie kupisz czegoś i sam się nie przekonasz, dopóty nie będziesz wiedział na co się decydujesz. Mam nadzieję, że moje uwagi pomogą w wyborze innym użytkownikom.
Chętnie dowiedziałbym się czy taki Octagon odtwarza bez problemów plik, o którym pisałem w którymś poście wyżej.

przem
Posty: 15
Rejestracja: 22 stycznia 2022, o 12:24
Miejscowość: Chełmża
Odbiornik: Sony KD65XG9505
Samsung UE46ES5700
Instalacja antenowa: TV Dipol 44/21-48 Tri Digit UHF bez wzm.
TV-RADIO DIPOL 11/5-12 bez wzm.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: przem »

ams8 pisze: 23 stycznia 2022, o 10:34 Pooszczędzam na alkoholu i prywatnej służbie zdrowia i może się szarpnę na coś na Linux'ie.
Bardzo dobra inicjatywa. Popieram. Tylko te moje dziadki. Z alkoholu zrezygnują, ale o służbie zdrowia, to nie śmiem nawet wspominać. :lol:

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Dobrycel »

Jak kupujecie dekoder dla starszej osoby to zwroccie uwage, jak sa rozmieszczone funkcje na pilocie i jakie to sa funkcje. Zarówno w dekoderach jak i telewizorach. Kreatywność twóców nie zna granic... Starsze osoby nacisną cos przez przypadek i uruchomia radio lub zmienia rozdzielczosc czy zrobią stop klatke. Kompletnyum nieporozumieniem dla mnie jest brak opcji timera na pilocie w postaci godzina, 1,05 godziny 2 itp. Tak samo w sofcie w tv jak i dekoderach. Wyłącz po 4 godzinach... Uruchamiasz o 22 i do 2 w nocy tv idzie?
Naprawde wiele funkcji w tv i dekoderach tworzyli i pisali ujarani programisci. Nigdy nigdzie nie było badań jakie funkcje chcemy. Nie ma tez opcji zmiany tych ustawien wyłączania zamiany itp. Twórca pilotów, dekoderów i tv przeciez wie najlepiej.
Dla starszych osób powinno byc tak, że soft w kazdym urzadzeniu powinien miec opcje wyłączenia wielu klawiszy (bo i tak im nie beda potrzebne) Wybor zrodla czy zmiana rozdzielczosci z menu pilota. Wejscie do menu na chasło. Hasło napisac z tyłu pilota. Juz nikt przypadkiem nie wejdzie i nie pozmienia chcąc wyjść i naciskając co popadnie. Nie kazdy ma funkcjonalność aby spogladac na pilota i naciska intuicyjnie jak to na innych pilotach jest. Naciska srodkowy guzik aby liste kanalow zobaczyc a tutaj stopklatka (tzn zamraza obraz) bo taka była fantazja twórców.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Puma »

Wyłączenie poszczególnych klawiszy na pilocie nie tylko w dekoderach by się przydało. Wiem jaka to udręka gdy Mamusia przybiega koło północy i mówi że coś kliknęła a Ty masz na pamięć powiedzieć co i jak ma kliknąć aby było dobrze :D
Zastanawiam się nad kupnem pilota dla "seniora".

przem
Posty: 15
Rejestracja: 22 stycznia 2022, o 12:24
Miejscowość: Chełmża
Odbiornik: Sony KD65XG9505
Samsung UE46ES5700
Instalacja antenowa: TV Dipol 44/21-48 Tri Digit UHF bez wzm.
TV-RADIO DIPOL 11/5-12 bez wzm.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: przem »

Dobrycel pisze: 23 stycznia 2022, o 14:34 Jak kupujecie dekoder dla starszej osoby to zwroccie uwage, jak sa rozmieszczone funkcje na pilocie i jakie to sa funkcje.
Zgadza się i to jest największy problem. Jak teść usłyszał, że zmiana kanałów i głośności na pilocie są w innym miejscu niż w jego obecnym pilocie, to prawie zawału dostał i powiedział, żebym się z takim g... w ogóle nie pokazywał. Jak mu się zepsuł telewizor, to musiałem mu dać mój, bo był dokładnie taki sam jak jego i innego nie chciał. I daj mu teraz np. dekoder z Linuksem. Programowane przyciski w pilocie są dla takich ludzi całkowicie bezużyteczne - raz - że małe, dwa - są w takim miejscu, że nigdy nie będzie chciał z nich korzystać.
Ostatnio zmieniony 23 stycznia 2022, o 15:39 przez przem, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Krosnoludek »

Tak jak Samsung w telewizorach, ulepsza piloty poprzez wycinanie przycisków numerycznych i kolorowych przycisków, tą samą drogą zaczyna podążać Sony który zaprezentował podobnego pilota w modelach na 2022 rok. Philips jeszcze ujdzie, ale ma za małe przyciski, oraz brak takich podstawowych jak i - info, oraz przydało by się by powróciły Subtitle i Audio. Dlatego zamierzam kupić zamiennika dla starszych osób do Philipsa: https://www.google.pl/search?q=Pilot+PH ... rmd=msixvn
https://www.asun.pl/uniwersalny-pilot-p ... cd-tv.html

mihau
Posty: 49
Rejestracja: 1 lutego 2015, o 15:42
Miejscowość: Gryfino
Odbiornik: Fte MAX T220 HD

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: mihau »

przem pisze: 22 stycznia 2022, o 21:37 Witam. Kupiłem dekodery: Emos EM 190-L i Ariva T75. Niestety, obydwa mają problem z odtworzeniem z pendrive pliku testowego o nazwie FullHD-1920x1080_H264.mp4 (plik 1,1GB ściągnięty ze strony BUROSCH). Na Emosie obraz i dźwięk się zacina, ale jest odtwarzany do końca, choć z długimi stopklatkami. Na Arivie T75 obraz zaczyna się zacinać już przy widoku budynku, mocno tnie przy widoku półek z książkami a przy płaskorzeźbie przerywa całkowicie odtwarzanie pliku. Co to za buble? Czy ma ktoś wiedzę, czy jest jakiś prosty dekoder, który odtwarza ten plik bez problemów?
Jakim cudem plik z filmikiem o długości 2min 27s ma przy rozdzieczolści 1920x1080 pikseli ma rozmiar aż 1,1 GB?
Jak odtwarzam na laptopie w programie VLC to oddalanie kadru w parku nie odbywa się płynnie tylko skokowo.
Przy odtwarzaniu w VLC z pliku pobranego z serwera Burosch na tym fragmencie są przycięcia, a przy odtwarzaniu na YouTube w 1080p po zbuforowaniu całego wideo ten fragment odtwarza mi się bez zacięć.

przem
Posty: 15
Rejestracja: 22 stycznia 2022, o 12:24
Miejscowość: Chełmża
Odbiornik: Sony KD65XG9505
Samsung UE46ES5700
Instalacja antenowa: TV Dipol 44/21-48 Tri Digit UHF bez wzm.
TV-RADIO DIPOL 11/5-12 bez wzm.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: przem »

mihau pisze: 23 stycznia 2022, o 21:14 Jakim cudem plik z filmikiem o długości 2min 27s ma przy rozdzieczolści 1920x1080 pikseli ma rozmiar aż 1,1 GB?
Czary? :o U mnie na lapku odtwarza się praktycznie bez zacięć. Trzeba się bardzo skupić, aby zobaczyć minimalne przycięcia na scenie w parku. A próbowałeś odtwarzać na dekoderze DVB-T2 z pendrive?
Pobrałem jeszcze plik "jellyfish-110-mbps-hd-hevc.mkv" do testowania wydajności transmisji strumieniowej w sieci i odtwarzania strumieniowego multimediów i plik na dekoderze odtwarza się bez problemów. Widocznie ten plik 1,1GB jest dla hardcorowców.

Ramirez
Posty: 242
Rejestracja: 26 grudnia 2016, o 22:37
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Amiko V30+ LG 43v635uj
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Ramirez »

Dajcie linka, u siebie potestuję :mrgreen:

przem
Posty: 15
Rejestracja: 22 stycznia 2022, o 12:24
Miejscowość: Chełmża
Odbiornik: Sony KD65XG9505
Samsung UE46ES5700
Instalacja antenowa: TV Dipol 44/21-48 Tri Digit UHF bez wzm.
TV-RADIO DIPOL 11/5-12 bez wzm.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: przem »

https://www.burosch.de/download-burosch-first.html
Pobrać: Free Trailer Download (1,1 GB)

Adam606336
Posty: 55
Rejestracja: 31 maja 2020, o 14:43
Miejscowość: Zielonki

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Adam606336 »

Który tuner wybrać, nową wiwe maxx czy arive t75?

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: ams8 »

Jeśli chodzi o przycinanie filmów odtwarzanych za pomocą VLC: uważam, że albo coś w VLC jest nie tak albo nie potrafię ustawić parametrów. Od dawna stosuję MPC-HC, obecnie MPC-BE. Standardowe ustawienia, żadnych przycięć, czkawki, nawet na filmach 4k/60fps ze smartfona. Odkryłem to parę lat temu odtwarzając nagrania z kamery 1920x1080/50fps, testując DIY gimbale. Nie wiedziałem, czy nagły przeskok obrazu to wina playera, niewydolności kompa, czy źle prowadzonego gimbala. Zjawisko jest złożone, ale przynajmniej player jest w porządku. MPC-HC już nie jest wspomagany, ale pojawił się doskonały zamiennik: MPC-BE, polecam.

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: MaxEvans »

Adam606336 pisze: 24 stycznia 2022, o 08:12 Który tuner wybrać, nową wiwe maxx czy arive t75?
Tutaj recenzja Arivy T75

https://m.youtube.com/watch?v=ZAfe_cE7zsA

Ramirez
Posty: 242
Rejestracja: 26 grudnia 2016, o 22:37
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Amiko V30+ LG 43v635uj
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Ramirez »

Tylko te testy nie pokazują wad, tylko mówią jak wygląda menu odbiornika. Już raz kupiłem odbiornik który był testowany i poszedł do zwrotu po reklamacji bo normalnie nie chcieli już przyjąć z powodu istotnych wad oprogramowania.

Zablokowany