Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Yop
Posty: 23
Rejestracja: 1 lutego 2022, o 15:10
Miejscowość: dolnoslaskie

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Yop »

DanielK pisze: 20 września 2022, o 10:05 @Yop - spróbuj wykonać przywrócenie ustawień fabrycznych. Zwykle to pomaga. Choć raz miałem przypadek - nie pamiętam chyba z YouTube i przywrócenie fabrycznych nic nie dało, wina ewidentnie była po stronie Google.
Własnie przywrocenie fabrycznych chce w ostatecznosci zrobic

Póki co problem nie jest rozwiazany
Nadal walcze

krosxc325
Posty: 62
Rejestracja: 13 czerwca 2022, o 19:34
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: TV Panasonic 4K TX-43HX580E, Ustym 4k Pro
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa, segmentowa na dachu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: krosxc325 »

MaxEvans pisze: 19 września 2022, o 03:56 Sformatuj pena w tunerze fat32
Tak zrobiłem na tunerze Opticum i jest już lepiej z nagraniami ale nadal co jakiś czas jest przerwa w dźwięku a obraz szary z zarysami postaci i duże bloki pikseli. Ta przerwa trwa jakieś 1-2 sekund. Format do fat32 zrobiłem na kompie, potem format na tunerze. Na tunerze nie ma opcji wyboru formatowania a tuner nie zmienia formatu plików. Jak był NTFS to tuner po formacie zostawił NTFS i tak samo było z FAT32. Czy takie problemy z obrazem na nagraniach występują w lepszych tunerach na linuksie (mam taki kupić dla siebie)? No i co z tym można jeszcze zrobić?
Takie nagrania się nie nadają do archiwizacji a i samo oglądanie jest wkurzające. Podkreślam, że to ma miejsce tylko na nagraniach. Jeszcze sprawdzę w wolnej chwili drugi tuner Alma z tym pendrivem.
Dodam, że player VLC nie może nawet takiego pliku z tych tunerów otworzyć i komunikuje, że VLC nie wspiera formatu audio lub wideo undf. Odtwarza takie pliki jedynie player MPC-HC ale z problemami j.w.
Programy do edycji plików *.ts też nie otwierają takich nagrań. Nagrania ts z karty TV w kompie nie mają takich problemów. Zatem w czym może być problem?

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1361
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: DanielK »

Nie spotkałem się z tym na tunerze na Linux ani zasadniczo na innych też nie.
Byc może pendrive masz zbyt wolny, bo problem z sygnałem raczej odpada.

bbogi
Posty: 32
Rejestracja: 15 sierpnia 2011, o 21:46
Miejscowość: KR
Odbiornik: WIWA HD 50
Instalacja antenowa: Yaga
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Skrzyczne, + okolica

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: bbogi »

Jak na tle innych tunerów wyglądają ( jakością) tunery Esperanza 107 / 111?
Czy różnią się między sobą posiadające w oznaczeniu litery P i R?

krosxc325
Posty: 62
Rejestracja: 13 czerwca 2022, o 19:34
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: TV Panasonic 4K TX-43HX580E, Ustym 4k Pro
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa, segmentowa na dachu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: krosxc325 »

DanielK pisze: 25 września 2022, o 21:40 Nie spotkałem się z tym na tunerze na Linux ani zasadniczo na innych też nie.
Byc może pendrive masz zbyt wolny, bo problem z sygnałem raczej odpada.
Pewnie, że odpada, bo jak pisałem tak jest tylko na nagraniach. Tylko dlaczego VLC podaje taki komunikat?
Dlaczego format jest niezdefiniowany (undf) ?
To wygląda tak jakby te pliki ts były jakieś dziwne, niestandardowe, ew. uszkodzone. Zbyt wolny pendrive może być tego przyczyną?. Spróbuję na innym pendrivie i dam znać co z tego wynikło.

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: ams8 »

Proponuję zastosować dysk twardy, najlepiej SSD.
Jeśli chodzi o nagrywanie z tunera DVB-T nie wierzę w pendrive, no chyba, że jest "markowy".
Niedawno niewiele używany, pamiętam, że był tani, pendrive 32 GB firmy wcześniej znanej mi ze statywów foto, zablokował nagrywanie, mogę tylko odtwarzać to co już na nim mam. Nie pomogły żadne zabiegi odblokowujące.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: hadam »

ams8 pisze: 26 września 2022, o 08:09 Nie pomogły żadne zabiegi odblokowujące.
Spróbuj naprawić za pomocą wbudowanego narzędzia Windows "diskpart"
https://www.youtube.com/watch?v=r35d1Um5k2Q
Na końcu w filmie masz formatowanie NTFS, ale możesz dowolnie, np. Fat32.

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: ams8 »

hadam pisze: 26 września 2022, o 09:41
ams8 pisze: 26 września 2022, o 08:09 Nie pomogły żadne zabiegi odblokowujące.
Spróbuj naprawić za pomocą wbudowanego narzędzia Windows "diskpart"
Robiłem za pomocą diskpart, pod Win-10 i Win-7, grzebałem też w rejestrach, nawet rozebrałem i podgrzałem palnikiem - nic nie pomogło, ale nadal daje się odczytywać, znajomy "fachuro" powiada, że tak czasem bywa i nie ma rady...

krosxc325
Posty: 62
Rejestracja: 13 czerwca 2022, o 19:34
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: TV Panasonic 4K TX-43HX580E, Ustym 4k Pro
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa, segmentowa na dachu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: krosxc325 »

ams8 pisze: 26 września 2022, o 08:09 Proponuję zastosować dysk twardy, najlepiej SSD.
Jeśli chodzi o nagrywanie z tunera DVB-T nie wierzę w pendrive, no chyba, że jest "markowy".
Niedawno niewiele używany, pamiętam, że był tani, pendrive 32 GB firmy wcześniej znanej mi ze statywów foto, zablokował nagrywanie, mogę tylko odtwarzać to co już na nim mam. Nie pomogły żadne zabiegi odblokowujące.
No pewnie, tak by było najlepiej tylko, że to jest jak strzelanie z armaty do muchy. Coś chce sobie ktoś nagrać okazjonalnie i zaraz taki sprzęt montować? Wcześniej kolega pisał, że nie spotkał się z takimi problemami. Czy to oznacza, że ludzie nie stosują pendrive'ów, tylko podpinają dyski hdd i ssd albo stosują wyłącznie markowe peny?
No i co to znaczy markowe? Ten na którym mam problemy to Kingston. Marka chyba znana i uznana?
Tyle, że to też pewnie kwestia modelu a więc trochę szczęścia, bo producenci nawet markowi podają zawyżone transfery. Trzeba by kupować, testować i zwracać i tylko na allegro, bo tam mając smart można darmowo dokonać zwrotu.

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: ams8 »

Mam spore doświadczenie z dyskami w DVB-T. Pierwszy był tuner Hyundai (chyba 2005 rok) - można w nim było zamontować aż dwa dyski 3.5". To była dopiero loteria - trzeba było stosować dyski żrące niewiele prądu a i to nie dawało gwarancji bo niektóre startowały zbyt długo.

Nawet okazjonalne nagrywanie wymaga pewnego sprzętu i warto zainwestować w coś droższego ale ja już zrezygnowałem z nagrywania za pomocą tunerów DVB-T(2), uważam, że te tanie (około 100 zł) nadają się tylko do oglądania. Jeśli chcę czegoś więcej nawet z dyskiem SSD to już nie mam zdrowia żeby żeby kopać się z koniem. Nie wiem jak z tymi droższymi, np. na Linuxie, podobno niezłe, ale z tego co widzę na Forum użytkownicy też z nimi mają problemy.

Gierek
Posty: 70
Rejestracja: 2 maja 2021, o 19:18
Miejscowość: Sucha Beskidzka
Odbiornik: LG 32LF5610 oraz tuner Amiko Mini 4K UHD T2/C
Instalacja antenowa: antena W1E, na parapecie
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wisła/Skrzyczne

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Gierek »

Cześć.

Chciałbym się Was zapytać - czy ktoś z Was kiedyś spotkał się z Kodi na Canal + Box 4K/ Play Now Box TV, i używał go do DVB-T? Jeżeli tak, to jak się sprawowało Kodi? Czy było EPG? Czy była możliwość sprawdzenia siły i jakości sygnału kanałów, ręcznego skanowania?

Szukam czegokolwiek do rozwiązania kwestii DVB-T w w/w tunerach, żebym nie narzekał na problemy z wyszukiwaniem, żebym mógł już ostatecznie któryś wybrać, i w salonie zakupić.

Sting
Posty: 25
Rejestracja: 30 maja 2013, o 21:46
Miejscowość: Bździszewo
Odbiornik: Fuba ODE8600 Pro oraz C+ Box 4K & Opticum STB HD N3
Instalacja antenowa: Siatkówka Dipol
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca/Klepaczka

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Sting »

Gierek pisze: 29 września 2022, o 23:53 Chciałbym się Was zapytać - czy ktoś z Was kiedyś spotkał się z Kodi na Canal + Box 4K/ Play Now Box TV, i używał go do DVB-T? Jeżeli tak, to jak się sprawowało Kodi? Czy było EPG? Czy była możliwość sprawdzenia siły i jakości sygnału kanałów, ręcznego skanowania?
Oba wymienione przez Ciebie Boxy najprawdopodobniej produkowane są w tej samej fabryce (Skyworth) i mają ten sam tuner DVB-T2. Niestety nie ma nigdzie w necie udostępnionych sterowników do tego modułu, a więc nie ma możliwości obsługi TV naziemnej za pośrednictwem np Kodi. Jedyne co działa z EPG to apka Live Channels (od Google). Niestety nie ma opcji nagrywania czy nawet zmiany kolejności kanałów (o pasku siły/jakości sygnału nie wspominając).

krosxc325
Posty: 62
Rejestracja: 13 czerwca 2022, o 19:34
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: TV Panasonic 4K TX-43HX580E, Ustym 4k Pro
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa, segmentowa na dachu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: krosxc325 »

ams8 pisze: 8 sierpnia 2022, o 18:16 3. youtube - chyba tylko tunery na Linux'ie, te w.w. mają szczątkową postać Youtube, zupełnie nie wiem po co
Tunery na linuksie średnio lub słabo sobie radzą z odtwarzaniem multimediów HD i Fullhd z internetu, w tym z youtuba. O 4K już nie wspominając.
Najlepiej moim zdaniem wypada wtyczka E2iplayer jeśli chodzi o samo odtwarzanie ale bufor potrafi się wyczerpać i są zacięcia obrazu. Z pobieraniem jest już kiepsko.
Nie polecam kompletnie Chromium Browser oraz wtyczki YoutubeTV z pakietu chromium2 do oglądania youtuba.
Nawet na szybkim łączu masa zgubionych klatek i zatrzymania obrazu. Pakiet chromium2 zainstalowałem, bo liczyłem, że będzie lepiej jak na E2iplayer a jest wręcz odwrotnie. Testowane na Ustym 4k Pro, OpenATV.
Reasumując na pewno tuner na linuksie dużo lepiej sobie radzi z netem niż taki za 200zł z innym softem ale szału nie ma. Wolę oglądać youtuba czy inne tego typu serwisy na TV smart albo na PC. A że te sprzęty są połączone razem, to wystarczy przełączyć przyciskiem na pilocie i mam co potrzebuję.

PawZ
Posty: 3
Rejestracja: 2 maja 2022, o 11:55
Miejscowość: Ruda Śląska
Odbiornik: SONY KDL-32RD435, Samsung LE40C750, FERGUSON ARIVA T760i
Instalacja antenowa: Antena logarytmiczno - periodyczna na balkonie
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: PawZ »

Który z dekoderów wybrać? A czy jest jakikolwiek wybór? Chodzi mi o dekoder DVB-T2/HEVC z 4K.
Za chwilę Mistrzostwa Świata, a tu cisza. :-)

adiq
Posty: 97
Rejestracja: 21 listopada 2020, o 02:48
Miejscowość: Polska

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: adiq »

TVP 4K będzie najprawdopodobniej tak jak wcześniej dublował transmisje z regularnych kanałów TVP, tylko w jakości 4K z HDR, czyli:
- jeśli Twój telewizor nie obsługuje HDR, sygnał TVP 4K będzie wyglądał gorzej niż transmisje na TVP1/TVP2/TVP Sport więc nie ma sensu wybierać dekodera pod tym kątem. Ja mam Octagona obsługującego 4K-HDR oraz TV bez HDR - TVP 4K przy takiej kombinacji to tylko zbędny kanał do usunięcia z listy.
- jeśli Twój telewizor obsługuje HDR to dekodera i tak nie potrzebujesz bo na 99% taki TV posiada też DVB-T2 z HEVC.
- jeśli się uprzesz, że chcesz TVP 4K dla rozdzielczości 4K, to wypadałoby, żeby TV był w stanie z tych dodatkowych pikseli zrobić użytek i miał panel 4K - ale wtedy też na 99% będzie miał wbudowany DVB-T2 z HEVC.

PawZ
Posty: 3
Rejestracja: 2 maja 2022, o 11:55
Miejscowość: Ruda Śląska
Odbiornik: SONY KDL-32RD435, Samsung LE40C750, FERGUSON ARIVA T760i
Instalacja antenowa: Antena logarytmiczno - periodyczna na balkonie
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: PawZ »

PawZ pisze: 27 października 2022, o 17:09 Który z dekoderów wybrać? A czy jest jakikolwiek wybór? Chodzi mi o dekoder DVB-T2/HEVC z 4K.
Za chwilę Mistrzostwa Świata, a tu cisza. :-)
adiq pisze: 27 października 2022, o 23:25 TVP 4K będzie najprawdopodobniej tak jak wcześniej dublował transmisje z regularnych kanałów TVP, tylko w jakości 4K z HDR, czyli:
- jeśli Twój telewizor nie obsługuje HDR, sygnał TVP 4K będzie wyglądał gorzej niż transmisje na TVP1/TVP2/TVP Sport więc nie ma sensu wybierać dekodera pod tym kątem. Ja mam Octagona obsługującego 4K-HDR oraz TV bez HDR - TVP 4K przy takiej kombinacji to tylko zbędny kanał do usunięcia z listy.
- jeśli Twój telewizor obsługuje HDR to dekodera i tak nie potrzebujesz bo na 99% taki TV posiada też DVB-T2 z HEVC.
- jeśli się uprzesz, że chcesz TVP 4K dla rozdzielczości 4K, to wypadałoby, żeby TV był w stanie z tych dodatkowych pikseli zrobić użytek i miał panel 4K - ale wtedy też na 99% będzie miał wbudowany DVB-T2 z HEVC.
Dziękuję, za reakcję. Moje pytanie wzięło się stąd, że podczas EURO 2020, w Sony odbierałem w TVP 4K tylko głos. Natomiast w TVP 4K nie było tylko dublowanie, były również programy niedostępne w pozostałych TVP. A swoją drogą, byłoby ciekawe sprawdzić w praktyce podczas Mistrzostw, czy "Ja mam Octagona obsługującego 4K-HDR oraz TV bez HDR - TVP 4K przy takiej kombinacji to tylko zbędny kanał do usunięcia z listy."? :-)

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1361
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: DanielK »

Wszystko co było na TVP 4K względem innych anten było zdublowane. Po prostu powtórki meczy były inaczej rozłożone.

krosxc325
Posty: 62
Rejestracja: 13 czerwca 2022, o 19:34
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: TV Panasonic 4K TX-43HX580E, Ustym 4k Pro
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa, segmentowa na dachu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: krosxc325 »

adiq pisze: 27 października 2022, o 23:25 - jeśli Twój telewizor obsługuje HDR to dekodera i tak nie potrzebujesz bo na 99% taki TV posiada też DVB-T2 z HEVC.
Chyba, że masz TV 4K z HDR ale nie masz możliwości nagrywania (lub nagrywanie jest kodowane) a chcesz nagrywać mecze w 4K/50fps. Ja np. mam taki TV i nagrywam mecze (do tej pory na karcie TV/fullhd/PCI w kompie), więc zakupiłem min. w tym celu dekoder 4K.

DVB-TUs
Posty: 23
Rejestracja: 11 grudnia 2016, o 19:58
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Gołogóra

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: DVB-TUs »

Jaki tuner do 4K? Nagrywam mecze WIWĄ H.265 i nagrywa ale problem jest taki że nie ma obrazu, choć na komputerze normalnie obraz jest. Przydałby się też brak podziału plików co 4GB bo w dzisiejszych czasach to już trochę śmieszne dzielić jak za czasów świetności FAT32.

Czy jak odtworzę strumień mecz w 4K na kompie to jest jakiś program który rozpozna HDR?

Ramirez
Posty: 242
Rejestracja: 26 grudnia 2016, o 22:37
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Amiko V30+ LG 43v635uj
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Ramirez »

Żeby nie dzieliło plików po 4 Gb to trzeba kupić coś z systemem enigma2. Najtańsze sensowne combo SAT/DVBT to Ustym 4k za 439 zł w jednym sklepie. Tylko trzeba zmienić domyślnie zainstalowane oprogramowanie OpenATV na inne, np. OpenPLI. OpenATV i klony tego oprogramowania nie wykrywają konfliktów nagrywania z EPG, w co ciężko uwierzyć, ale jak dwa lata to zepsuli, to do tej pory nikt tego nie chce zauważyć i naprawić.

Zablokowany