Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Dobrycel »

Z dekoderami jest ten problem, ze softy są pisane w Chinach. Są pisane byle jak, z błędami w tłumaczeniu, z błędami w funkcjonowaniu.
Do softu wrzucane są jakieś durne rozwiązania. Nie idzie rozmawiać z serwisem, aby zmieniono to i owo. Wiadomo koszty. Ale mogli by Polacy pisać soft. Skupić się na jednym urządzeniu ale rozwijać soft i słuchać ludzi.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Krosnoludek »

Tak jest z tunerami Skymaster, produkują a Chinach, a oprogramowanie pisane w Polsce, tylko że teraz z tą firmą jest praktycznie zerowy kontakt, za czasów Globo było o wiele lepiej.

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Dobrycel »

Dlaczego więc robią takie problemy aby dobry soft napisać?
Czy jest taka możliwość aby podobnioe coś jak na Github skompilować sobie soft z określonym kolorem grafiki, Epg Gazetowe, dodać swoje ustawienia Timerów itp. Cos wyrzucić cos dodać. Dlaczego mają tak ogromny problem, aby w softach dodac aktualną lokalizację nadajników? Tak było z poprzednimi dekoderami. To albo to aktualizujemy albo wyrzucamy. Kompletna porazka wizerunkowa.
Testujemy w swojej firmie, ale bierzemy do testów ludzi z forum. Jest lider co sie zna najlepiej robi liste rzeczy do sprawdzenia pisze uwagi, zbiera sugestie i uwagi od innych ludzi. Tworzymy stanowisko w sprawie softu, przekazujemy do producenta.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: DanielK »

Takie rzeczy to nie ten budżet i nie te procesory :D

Tunery Linux są na oprogramowaniu OpenSource i tam możecie do woli się tym bawić.

rusiadek
Posty: 51
Rejestracja: 24 listopada 2021, o 19:44
Miejscowość: Michałowice
Odbiornik: KDL-42W655A, KDL-40WD655
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn - Łazy

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: rusiadek »

Dobrycel pisze: 6 maja 2022, o 21:52 Z dekoderami jest ten problem, ze softy są pisane w Chinach. Są pisane byle jak, z błędami w tłumaczeniu, z błędami w funkcjonowaniu.
Do softu wrzucane są jakieś durne rozwiązania. Nie idzie rozmawiać z serwisem, aby zmieniono to i owo. Wiadomo koszty. Ale mogli by Polacy pisać soft. Skupić się na jednym urządzeniu ale rozwijać soft i słuchać ludzi.
Akurat w tym przypadku p. Zieliński z AX Technology bardzo szybko reaguje na wszelkie zgłoszenia i stara się pomóc. Można go tylko porównać z dyr. firmy Arcabit (nie wiem, czy obecnym). O 23.00 majl, o 23.05 odpowiedź. Gdyby wszyscy tak pracowali, niepotrzebne były by fora z pomocą.

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: eter »

Szkoda, że nie ma prostego sposobu, żeby sobie samemu "otworzyć" taki soft firmware i "podpasować" go pod siebie.
Ja pierwsze co bym zrobił, to zmieniłbym sobie kolor całego menu.
Niby to proste jak drut jest do zmiany, ale niewykonalne dla zwykłego użytkownika.
Taka zmiana czcionki telegazety na "normalną" z nieczytelnej jaka jest na przykład w Skymasterze...to pewnie wyższa szkoła jazdy, lub w ogóle niewykonalne, jeśli to zależy od samego procka i jego bebechów.
Skymaster chwali się, że firmware jest pisane przez polskich programistów...i chociaż rzeczywiście jest "inne" od tego jakie tłuką inni, to jednak ma wiele braków takich jak inni.
Więc..zaleta, że piszą go polscy programiści jest w sumie ...mała.
Nie ma się jednak co oszukiwać - pudełko za 100 zł nie jest zapewne towarem, na którym firma robi kokosy i wobec tego "dogłębnie" weryfikuje kod firmware.
Pisze się podstawę, która ma jako tako funkcjonować, od czasu do czasu jakaś lekka kosmetyka i tyle.
Nie ma co oczekiwać, że jakaś firma zrobi pudełko za 100 zł, które będzie bez wad.
Prawie wszystko jest upchane w jeden procesor z ograniczeniami, więc mamy takie babole większe, czy też mniejsze w każdym pudełku.
Tak jak wyżej zostało napisane, dopiero zapewne "upublicznienie" softu i dostarczenie potrzebnych narzędzi uczyniłoby, że entuzjaści podrasowaliby go tak, że miałby mniej baboli.
Kolega @Gutek z forum dawał przykład na to, jak podmieniał pewne funkcje w firmware Wiwek...więc da się to robić.

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: wiertolot »

Mnie interesuje dobry, niedrogi tuner w cenie 100-180 zł z obsługą 4K, DVB-T2, HEVC.
Te wszystkie tu szajstwo wymieniane i testowane są bez obsługa 4K i potem TVP 4K na Mistrzostwa Świata w Katarze w listopad 2022 nie będzie na tym działać. Czemu żaden producent takiego nie wypuści i nie ma w nich tej obsługa 4K?
I wciskają ludziom nie wiadomo co bez 4K!
Lub są z jakimiś Androidami starymi wersja 7.0 i starsze, ale to cena powyżej 200 zł, i trzeba wtedy dużo dokładać dajmy z dofinansowania 100 zł na tuner. Najlepiej z obsługą tego nowego HbbTV 2.0.1.
Jest takowy czy nie? :?:

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: wiertolot »

Miał być dekoder , tuner od Telewizja Polska S.A, TVP z obsługa 4K i gdzie on jest?
W salony Orange dają te dekodery ALMA, ale to też nie obsługuje 4K.........
W salony Canal+, Media Markt był CANAL+BOX 4K, co jedyny nadawał na rynku i nie drogi, ale gdzieś zniknął ze sklepów czemuś i wycofali.
Salony Play, T-Mobile nie dają żadnego dobrego z obsługa tego 4K
Polsat BOX i te salony też nie mają takowego niedrogiego.
W sklepy też nie ma żadne......
A z obsługa 4K w miarę zaczynają od 500 zł wzwyż..........
Zmiana standardu, a braki sprzętu........w rozsądnych cenach z te dofinansowanie lub nie obsługuje to co powinno, czyli te 4K i HbbTV nowe 2.0.1. :roll:

Yop
Posty: 23
Rejestracja: 1 lutego 2022, o 15:10
Miejscowość: dolnoslaskie

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Yop »

wiertolot pisze:Miał być dekoder , tuner od Telewizja Polska S.A, TVP z obsługa 4K i gdzie on jest?
W salony Orange dają te dekodery ALMA, ale to też nie obsługuje 4K.........
W salony Canal+, Media Markt był CANAL+BOX 4K, co jedyny nadawał na rynku i nie drogi, ale gdzieś zniknął ze sklepów czemuś i wycofali.
Salony Play, T-Mobile nie dają żadnego dobrego z obsługa tego 4K
Polsat BOX i te salony też nie mają takowego niedrogiego.
W sklepy też nie ma żadne......
A z obsługa 4K w miarę zaczynają od 500 zł wzwyż..........
Zmiana standardu, a braki sprzętu........w rozsądnych cenach z te dofinansowanie lub nie obsługuje to co powinno, czyli te 4K i HbbTV nowe 2.0.1. :roll:
Mój telewizor nie obsługuje 4k bo był kupiony 2011r
Ale jeśli na Twoim działa 4k
może też posiadać obsługę dvbt2
Warto to sprawdzić w specyfikacji .
Może tylko kabel trzeba podłączyć on anteny

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: wiertolot »

@Yop,
Mam dwa nowe mało używane monitory LED Samsung 27 i 24 cale, rok produkcja jednego 2018, drugi 2019 i nie obsługują DVB-T2, HEVC, brak aktualizacji oprogramowania też.............tylko DVB-T obsługują i stare H.264. Taka ta firma Samsung, wcisnęli, aby sprzedać pandemia jeszcze nie było, a teraz nic nie będzie odbierać i trzeba przystawki szukać lub wymieniać.
Kiedyś z nadajniki Emitel były na nie aktualizacje i szły z sygnałem tv, a teraz tego brak i przestali aktualizować.......

irdeto
Posty: 298
Rejestracja: 29 listopada 2011, o 23:31
Miejscowość: Okolice Lublińca
Odbiornik: uClan D-BOX 4K Combo, Panas i LG
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-48 + Dipol 7/5-12 + ams AWS-121m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Częstochowa-Klepaczka + G.Św.Anny-Wysoka

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: irdeto »

Monitory są głównie konstruowane pod kompy,
a dodanie gniazdka antenowego to tylko taki bardziej gadżet.

A czy monitory 4k..? bo wątpię :shock:

Bo kto siedzi na kanapie i wpatruje się w mały monitor oglądając seriale, czy wiadomości..

Co do tunerów, to taki od AMIKO jest 4K
https://www.dmtrade.pl/p19696,odbiornik ... ni-4k.html

Ale hbb nie ma.
Zresztą ja to całe hbb wyłączam we wszytkich TV co mam, mnie to nie interesuje jakieś
wyskakujące na pół ekranu pierdoły.
Dobrze że to jest, bo ktoś na pewno chce korzystać i czerpać korzyści

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Krosnoludek »

@wiertolot - Tuner z HbbTV ma być od AXTechnology, tylko ciągle jest opóźnieny z nieznanych mi przyczyn, teraz że na wakacje się pojawi, a co oprócz HbbTV będzie miał, nie wiem.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Puma »

Gdyby HbbTV można było włączyć tylko na określonych kanałach ale w LG jest ogólnie włącz/wyłącz.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Krosnoludek »

W Philipsie można selektywnie wyłączać HbbTV, gdy ktoś przesadza z reklamami, tak powinno być wszędzie.

irdeto
Posty: 298
Rejestracja: 29 listopada 2011, o 23:31
Miejscowość: Okolice Lublińca
Odbiornik: uClan D-BOX 4K Combo, Panas i LG
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-48 + Dipol 7/5-12 + ams AWS-121m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Częstochowa-Klepaczka + G.Św.Anny-Wysoka

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: irdeto »

Puma pisze: 8 maja 2022, o 14:07 Gdyby HbbTV można było włączyć tylko na określonych kanałach ale w LG jest ogólnie włącz/wyłącz.
Masz rację , w LG jest do wszystkiego ON/OFF
Ale w Panasie u rodziców musiałem to robić na każdym kanale indywidualnie.
Nie chcieli tego , więc wywaliłem.
Ja raz na próbę włączyłem ale w LG UMxxxx, bo chciałem sprawdzić działanie tego TVP GO , później zaś wyłączyłem.
Na tym starszym LG z podpisu też jest wyłączone hbb.

Tak to wygląda, ale to z kolei u innych znajomych, co również nie chcą tego, też Panas.
Obrazek

Ale dobrze że takie coś jest, bo widać widzowie chcą korzystać z takich dobrodziejstw, jak najbardziej jestem za,
pod warunkiem że jest możliwość wyłączenia , by nie uszczęśliwiać kogoś na siłę, skoro to ktoś nie chce.

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: wiertolot »

W smart TV Panasonic to działa te HbbTV 2.1.0, po włączeniu w MENU, dalej Konfiguracja, dalej Aplikacja usługi danych, dalej Usługa i tam dla danego kanału włączamy, ustawiamy jeszcze Ustawienia prywatności i trybi. Nie zawsze za pierwszym razem łapie, trzeba odczekać, ale załapuje. Gorzej jest tam z aplikacją TVP VOD wersja 1.9.2(data wydania 2019-05-08 jej)z Apps Market, po zainstalowanie jej, uruchomienie potem jej oddzielnie też działa, ale nie ma czemuś głosu tam na kilku kanałach, obraz jest nie ma głosu wcale w tym na TVP Kultura 2, TVP3 Białystok i inne regionalne czemuś..........pojawił kanał UA Pierszij, na nim akurat głos jest.
A na te TVP Kultura 2, TVP3 Regionialne wszystkie patrze nie wiem co porobili, ze ten głos wcale nie ma........
Kiedyś na TVP World, TVP ABC 2, TVP Historia 2 tego głosu nie było to teraz pojawił na tych kanałach, a z tych co pisałem wyłączyli......... :roll:

krzycho_lodz
Posty: 2
Rejestracja: 6 maja 2022, o 23:41
Miejscowość: Łódź

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: krzycho_lodz »

Dzień dobry, trochę już szukam dekodera i nie mogę znaleźć takiego który by mi pasował.
Pełno jest tanizny ale jak szukam konkretnego zestawu funkcji to już jest trudniej.
Czego szukam:
- DVB-T2 HVEC + HbbTV min 1 głowica (preferowane 2 - nagrywanie i odtwarzanie w tym samym czasie)
- HBO MAX
- Netflix oczywiście HD (tutaj bardzo często jest problem z brakiem certyfikatu na Androidach)
- Amazon Prime Video
- Disney+
- odtwarzanie po sieci z serwera lokalnego (opcjonalnie)
- inne platformy streamingowe (opcjonalnie)
Jestem gotowy wydać więcej bo jak by nie było szukam czegoś z wyższej półki, tylko w rozsądnych granicach tak żeby jakość uzasadniała koszty :)
Nie boję się tematów związanych z wgraniem systemu operacyjnego czy firmware ale miło by było mieć chociaż jakieś chociaż tutoriale z których można czerpać wiedzę.
No i szukam czegoś co będzie działać i do tego działać w miarę płynnie oraz nie będę musiał ciągle przy tym grzebać i poprawiać. Kiedyś lubiłem nad takimi rzeczami główkować ale ostatnio nie mam po prostu czasu :(

Może ktoś jest w stanie coś sensownego polecić?

DVB-T2
Posty: 171
Rejestracja: 14 listopada 2020, o 07:52
Miejscowość: Kielce
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce/Święty Krzyż

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: DVB-T2 »

Odpowiedź jest bardzo prosta: nie istnieje taki ;)
Dekoderów z HbbTV zgodnym z wymaganiami w Polsce nie ma.

Gdyby zaryzykować i zaniżyć wymagania do HbbTV powiedzmy w wersji 1.5 to nadal przy Twoich wymaganiach w zakresie aplikacji VOD (HBO, Amazon, Netflix), gdzie żeby to działało w pełnej jakości konieczne są DRM i tak naprawdę spełnia to nieliczne grono Androidowych STB (nieliczne, większość chińszczyzny z AliExpress nie ma odpowiedniego poziomu Widevine i nie zagra pełnej jakości) odpada niemal wszystko z tunerem DVB-T/T2.

Najprędzej jednak połączysz to wymieniając TV, niestety... (bez dwóch tunerów do nagrywania).

Ale może ktoś na forum zaproponuje alternatywę ;)

krzycho_lodz
Posty: 2
Rejestracja: 6 maja 2022, o 23:41
Miejscowość: Łódź

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: krzycho_lodz »

DVB-T2 pisze: 13 maja 2022, o 01:48 Odpowiedź jest bardzo prosta: nie istnieje taki ;)
No to mnie trochę pocieszyłeś, bo myślałem, że po prostu coś mi na głowę padło i nie potrafię znaleźć ;)
DVB-T2 pisze: 13 maja 2022, o 01:48 Dekoderów z HbbTV zgodnym z wymaganiami w Polsce nie ma.

Gdyby zaryzykować i zaniżyć wymagania do HbbTV powiedzmy w wersji 1.5 to nadal przy Twoich wymaganiach w zakresie aplikacji VOD (HBO, Amazon, Netflix), gdzie żeby to działało w pełnej jakości konieczne są DRM i tak naprawdę spełnia to nieliczne grono Androidowych STB (nieliczne, większość chińszczyzny z AliExpress nie ma odpowiedniego poziomu Widevine i nie zagra pełnej jakości) odpada niemal wszystko z tunerem DVB-T/T2.

Najprędzej jednak połączysz to wymieniając TV, niestety... (bez dwóch tunerów do nagrywania).

Ale może ktoś na forum zaproponuje alternatywę ;)
A gdyby całkiem wyeliminować wymaganie dotyczące HBBTV i do tego pojedynczy tuner - takie minimum?
Czy urządzenia oparte o Enigme2 lub inne systemy (jakie?) dają radę z DRM, ktoś ma jakieś doświadczenia?

Zastanawiałem się jeszcze nad jednym rozwiązaniem, komputer z kartą pcie/donglem DVB-T2, KODI i Logitech Harmony żeby obgarniać sterownie PC + TV + Hi-FI. Rozwiązanie ma tylko jedną wadę DIY (więc trzeba będzie nad tym trochę przysiąść), poza tym nie znam się na kartach pcie/donglach DVB-T2 jakie są dobre (może ktoś coś poleci?) no najważniejsze to zużycie prądu i związane z tym wyłączanie i wybudzanie (czas).

Hadar
Posty: 2
Rejestracja: 29 sierpnia 2021, o 23:32
Miejscowość: Poznań

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Hadar »

Hej,

tata potrzebowałby kupić drugi tuner DVB-T2. Pierwszy jaki mam to Wiwa H.265 MAXX i w sumie polecałem mu, żeby kupił drugi taki sam. Tylko że z tego co widzę, to wszystkie tunery od Wiwy obecnie mają dopisek "New" i... zostały pozbawione gniazda Ethernet.

Polecacie jakiś tuner DVB-T2 z gniazdem Ethernet (lub ew. ze zintegrowanym WiFi)?

Zablokowany