Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Yop
Miejscowość: dolnoslaskie

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Yop »

DanielK pisze: 20 września 2022, o 10:05 @Yop - spróbuj wykonać przywrócenie ustawień fabrycznych. Zwykle to pomaga. Choć raz miałem przypadek - nie pamiętam chyba z YouTube i przywrócenie fabrycznych nic nie dało, wina ewidentnie była po stronie Google.
Własnie przywrocenie fabrycznych chce w ostatecznosci zrobic

Póki co problem nie jest rozwiazany
Nadal walcze

krosxc325
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: TV Panasonic 4K TX-43HX580E
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa, segmentowa na dachu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN

Post autor: krosxc325 »

MaxEvans pisze: 19 września 2022, o 03:56 Sformatuj pena w tunerze fat32
Tak zrobiłem na tunerze Opticum i jest już lepiej z nagraniami ale nadal co jakiś czas jest przerwa w dźwięku a obraz szary z zarysami postaci i duże bloki pikseli. Ta przerwa trwa jakieś 1-2 sekund. Format do fat32 zrobiłem na kompie, potem format na tunerze. Na tunerze nie ma opcji wyboru formatowania a tuner nie zmienia formatu plików. Jak był NTFS to tuner po formacie zostawił NTFS i tak samo było z FAT32. Czy takie problemy z obrazem na nagraniach występują w lepszych tunerach na linuksie (mam taki kupić dla siebie)? No i co z tym można jeszcze zrobić?
Takie nagrania się nie nadają do archiwizacji a i samo oglądanie jest wkurzające. Podkreślam, że to ma miejsce tylko na nagraniach. Jeszcze sprawdzę w wolnej chwili drugi tuner Alma z tym pendrivem.
Dodam, że player VLC nie może nawet takiego pliku z tych tunerów otworzyć i komunikuje, że VLC nie wspiera formatu audio lub wideo undf. Odtwarza takie pliki jedynie player MPC-HC ale z problemami j.w.
Programy do edycji plików *.ts też nie otwierają takich nagrań. Nagrania ts z karty TV w kompie nie mają takich problemów. Zatem w czym może być problem?

Awatar użytkownika
DanielK

Post autor: DanielK »

Nie spotkałem się z tym na tunerze na Linux ani zasadniczo na innych też nie.
Byc może pendrive masz zbyt wolny, bo problem z sygnałem raczej odpada.

bbogi
Miejscowość: KR
Odbiornik: WIWA HD 50
Instalacja antenowa: Yaga
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Skrzyczne, + okolica

Post autor: bbogi »

Jak na tle innych tunerów wyglądają ( jakością) tunery Esperanza 107 / 111?
Czy różnią się między sobą posiadające w oznaczeniu litery P i R?

krosxc325

DanielK pisze: 25 września 2022, o 21:40 Nie spotkałem się z tym na tunerze na Linux ani zasadniczo na innych też nie.
Byc może pendrive masz zbyt wolny, bo problem z sygnałem raczej odpada.
Pewnie, że odpada, bo jak pisałem tak jest tylko na nagraniach. Tylko dlaczego VLC podaje taki komunikat?
Dlaczego format jest niezdefiniowany (undf) ?
To wygląda tak jakby te pliki ts były jakieś dziwne, niestandardowe, ew. uszkodzone. Zbyt wolny pendrive może być tego przyczyną?. Spróbuję na innym pendrivie i dam znać co z tego wynikło.

ams8

Post autor: ams8 »

Proponuję zastosować dysk twardy, najlepiej SSD.
Jeśli chodzi o nagrywanie z tunera DVB-T nie wierzę w pendrive, no chyba, że jest "markowy".
Niedawno niewiele używany, pamiętam, że był tani, pendrive 32 GB firmy wcześniej znanej mi ze statywów foto, zablokował nagrywanie, mogę tylko odtwarzać to co już na nim mam. Nie pomogły żadne zabiegi odblokowujące.

Awatar użytkownika
hadam
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Samsung UE40D6500 + TechniSat Terrabox T3
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo (pasywna) + rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Post autor: hadam »

ams8 pisze: 26 września 2022, o 08:09 Nie pomogły żadne zabiegi odblokowujące.
Spróbuj naprawić za pomocą wbudowanego narzędzia Windows "diskpart"
https://www.youtube.com/watch?v=r35d1Um5k2Q
Na końcu w filmie masz formatowanie NTFS, ale możesz dowolnie, np. Fat32.

ams8

hadam pisze: 26 września 2022, o 09:41
ams8 pisze: 26 września 2022, o 08:09 Nie pomogły żadne zabiegi odblokowujące.
Spróbuj naprawić za pomocą wbudowanego narzędzia Windows "diskpart"
Robiłem za pomocą diskpart, pod Win-10 i Win-7, grzebałem też w rejestrach, nawet rozebrałem i podgrzałem palnikiem - nic nie pomogło, ale nadal daje się odczytywać, znajomy "fachuro" powiada, że tak czasem bywa i nie ma rady...

krosxc325

ams8 pisze: 26 września 2022, o 08:09 Proponuję zastosować dysk twardy, najlepiej SSD.
Jeśli chodzi o nagrywanie z tunera DVB-T nie wierzę w pendrive, no chyba, że jest "markowy".
Niedawno niewiele używany, pamiętam, że był tani, pendrive 32 GB firmy wcześniej znanej mi ze statywów foto, zablokował nagrywanie, mogę tylko odtwarzać to co już na nim mam. Nie pomogły żadne zabiegi odblokowujące.
No pewnie, tak by było najlepiej tylko, że to jest jak strzelanie z armaty do muchy. Coś chce sobie ktoś nagrać okazjonalnie i zaraz taki sprzęt montować? Wcześniej kolega pisał, że nie spotkał się z takimi problemami. Czy to oznacza, że ludzie nie stosują pendrive'ów, tylko podpinają dyski hdd i ssd albo stosują wyłącznie markowe peny?
No i co to znaczy markowe? Ten na którym mam problemy to Kingston. Marka chyba znana i uznana?
Tyle, że to też pewnie kwestia modelu a więc trochę szczęścia, bo producenci nawet markowi podają zawyżone transfery. Trzeba by kupować, testować i zwracać i tylko na allegro, bo tam mając smart można darmowo dokonać zwrotu.

ams8

krosxc325 pisze: 26 września 2022, o 16:42
ams8 pisze: 26 września 2022, o 08:09 Proponuję zastosować dysk twardy, najlepiej SSD.

No pewnie, tak by było najlepiej tylko, że to jest jak strzelanie z armaty do muchy. Coś chce sobie ktoś nagrać okazjonalnie i zaraz taki sprzęt montować? Wcześniej kolega pisał, że nie spotkał się z takimi problemami. Czy to oznacza, że ludzie nie stosują pendrive'ów, tylko podpinają dyski hdd i ssd albo stosują wyłącznie markowe peny?
Mam spore doświadczenie z dyskami w DVB-T. Pierwszy był tuner Hyundai (chyba 2005 rok) - można w nim było zamontować aż dwa dyski 3.5". To była dopiero loteria - trzeba było stosować dyski żrące niewiele prądu a i to nie dawało gwarancji bo niektóre startowały zbyt długo.

Nawet okazjonalne nagrywanie wymaga pewnego sprzętu i warto zainwestować w coś droższego ale ja już zrezygnowałem z nagrywania za pomocą tunerów DVB-T(2), uważam, że te tanie (około 100 zł) nadają się tylko do oglądania. Jeśli chcę czegoś więcej nawet z dyskiem SSD to już nie mam zdrowia żeby żeby kopać się z koniem. Nie wiem jak z tymi droższymi, np. na Linuxie, podobno niezłe, ale z tego co widzę na Forum użytkownicy też z nimi mają problemy.

ODPOWIEDZ