Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: ams8 »

ACHTUNG MINEN! Na stronie Philipsa:

https://www.philips.ch/c-p/DTR3600_EU/n ... t-receiver

jest informacja, że "Dieser Produkt ist leider nicht mehr verfügbar" czyli znowu na naszym rynku ląduje kolejne badziewie, które nie przyjęło się na Zachodzie. Nie znalazłem żadnego filmiku Youtube prezentującego ten produkt.

Jest złącze RJ45, to już sygnał ostrzegawczy, pozytywną cechą dla mnie jest wyjście sygnału antenowego.

Dotarłem do firmware, starocie z września 2021, upgrade przez USB:

https://www.philips.ch/c-p/DTR3600_EU/n ... er/support

Firmware-Upgrade Software
version: sept2021
ZIP Datei, 2.3 MB
20. September 2021

Czyli trzask-prask, posprzątane, pozamiatane, do Polski sprzedane.

eter
Posty: 1295
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: eter »

Dziwi mnie, że taka firma jak Philips wyprodukowała taką kalkę tunera jak wszystkie pozostałe.
Żadnej inwencji, brzydki zielony (a jakże) wyświetlacz i czerwona dioda.
Nie ma fajnych tunerków z jakimś pomysłem na wygląd (takich jak boxy czy też Linuxy), czyli jakiś dyskretny biały wyświetlacz, czy chociaż jakiś inny kolor i bez tych brzydkich czerwonych okrągłych diod.
Już taka Manta wykonała coś z żółtym wyświetlaczem i wygląda to inaczej od wszystkiego pozostałego...
Ten Philips jakby co nie ma wsparcia w plikach .mp4?
Przynajmniej piszą tylko o .avi i .mkv...

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: hadam »

Ma też ochronę kopii/treści: HDMI 1.4a/HDCP 1.2 co oznacza, że np. nie z wszystkimi monitorami będzie współpracował, zwłaszcza ze starszymi i niektórymi tańszymi, które nie mają certyfikatu HDCP.

eter
Posty: 1295
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: eter »

Czyli ogólnie bryndza jak na taką firmę.

natalija
Posty: 3
Rejestracja: 19 stycznia 2023, o 22:52
Miejscowość: Warszawa

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: natalija »

też uważam że brakuje fajnych tunerów z fajnym wyglądem. Wszystko na to samo kopyto :roll:

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Krosnoludek »

Mnie brakuje tunera Combo od Skymaster takiego następcę XS65 Combo (zmodernizowanego o głowicą DVB-T2 i kodek HEVC), czytnik kart, do tego pilot uczący się E-RCU-027

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1361
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: DanielK »

Jest na przykład AB Cryptobox 752HD Combo, z nową wersją pilota - programowalne przyciski TV, oraz V+/V-
https://www.abcomeu.com/ab-alltv
Przeźroczystość ustawiamy na 0 i jest całkiem przyzwoita czytelność.
Tutaj screen z bannerem informacyjnym z tego modelu:
Obrazek

W tych Skymaster co zmiana multipleksu to EPG od nowa wczytuje... irytujące... Banner zniknie nim się wczyta.


Jeśli chodzi o tego Philipsa:
ams8 pisze: 20 stycznia 2023, o 09:19 ACHTUNG MINEN! Na stronie Philipsa:

https://www.philips.ch/c-p/DTR3600_EU/n ... t-receiver

jest informacja, że "Dieser Produkt ist leider nicht mehr verfügbar" czyli znowu na naszym rynku ląduje kolejne badziewie, które nie przyjęło się na Zachodzie. Nie znalazłem żadnego filmiku Youtube prezentującego ten produkt.
to wycofany zapewne dlatego, że m.in. jest PVR Ready, a na terenie Niemiec od każdej sztuki producent musi dodatkowy podatek zapłacić.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Krosnoludek »

Skymaster XS65 Combo ma zapis danych EPG na dysku przenośnym i po wyłączeniu do stand-by i powtórnym jego włączeniu mamy zaraz wszędzie kompletne EPG.
Po za tym, nikt nie ma takiego ładnego bannera info, no może poza AX Lion NS, bo trochę na nich wymoiśmy i tunery na Linuksie.

Z tym pilotem z Cryptoboxach widziałem jakiś nowy pilot i ma możliwość włączenia telewizora, o sterowaniu głośniścią nie wiedziałem, jest jeszcze jeden 4 programowalny przycisk?

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1361
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: DanielK »

@Krosnoludek - w moim poście podałem link do pilota, tam masz też instrukcję obsługi :)
:arrow: https://www.abcomeu.com/ab-alltv

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: hadam »

Trudno jednoznacznie ocenić funkcjonalność, bo to subiektywna ocena i każdy ma nieco inne wymagania co do dostępności czy rozmieszczenia przycisków na pilocie.
Jednak co do jakości wykonania samych pilotów, to słowacka firma AB wyróżnia się pod tym względem tym, że w zasadzie do wszystkich tunelów mają solidne piloty, a nie jakieś cienkie popierdółki, które są delikatne wyginają się na wszystkie strony i przeważnie z małymi przyciskami. No może jeszcze Wiwa ma w miarę dobre, przynajmniej z wyglądu, bo nie używałem.
Są jeszcze producenci którzy mają lepsze i gorsze w zależności od ceny, ale są firmy które w zasadzie bazują na tanich pilotach, nawet jeśli mają uczące się przyciski, czy inne funkcjonalności, to jednak jakość ich wykonania i użytych materiałów pozostawia wiele do życzenia.
Z własnego doświadczenia, używam takiego pilota od AB i oprócz wyżej wymienionych, ma jeszcze taką zaletę, że jest niezwykle czuły. Prawie jak BT gdziekolwiek nim skieruję w pokoju w bok w tył czy jakkolwiek, to prawie zawsze działa.
Jeśli chodzi o konkurencję to nie będę robił antyreklamy, dlatego napiszę tylko, że chodzi o popularnego pilota jaki jest do wielu tunerów, mały nieco grubszy w miejscu baterii i cieniutki od baterii w stronę przodu. Często na YouTybe na Smart-Test jest pokazane jak się wyginają takie piloty. Teściu miał go na wersalce, przewrócił się na bok, przypadkiem go lekko przycisnął i pilot pękł, teraz ma poklejony taśmą.

eter
Posty: 1295
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: eter »

Nie wiem, ale Skymaster wydaje mi się, że na starym firmware (a może na DVB-T) nie miał takiego "opóźnienia" w EPG jak obecnie.
Nie pamiętam, żeby po przełączeniu programu z innego muxu, dociągał EPG - tak długo jak obecnie.
Ma wiele bolączek, ale przynajmniej ja trafiłem na dobry egzemplarz pod względem czułości głowicy.
Myślałem, że wszystkie tak mają, a jednak kumpel kupił ten sam model i czułość ma o wiele gorszą.
Gdzie u mnie wszystko hula...na mojej antenie jego nie daje w ogóle rady.
Jednak u niego z uwagi na wiele lepszy sygnał jakoś pomyka.
Czyli oglądając na przykład jakieś testy...nie do końca jest pewność, że inny egzemplarz tego samego modelu będzie miał takie same parametry.
Co trochę dziwi...ale, pewnie zależy od wsadzonych komponentów, które mogą mieć dużą tolerancję i w wyniku czego jest tak a nie inaczej.
Jedno czym Skymaster "zagina" inne tunery - to właśnie świetna duża grafika, bez rozpraszających dupereli.
Ma jednak kupę wad.
Nie czyta niektórych plików z 60 fps, nie wiem od czego to zależy.
Nie czyta w ogóle napisów.
Nie "pamięta" gdzie się skończyło oglądać dany film, co robi Wiwa..
Telegazeta to nieporozumienie.
I jeszcze pewnie wiele innych niedopracowanych rzeczy...mając dwa po sobie zaplanowane nagrania, nagrywa nie raz tylko pierwsze itd.
A i jeszcze znany babol z ustawieniem rozdzielczości, której nie trzyma jeśli TV przełączy się na inny sygnał, czy też wyłączy jako pierwszy.

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Dobrycel »

Zgłaszałeś do serwisu?

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: MaxEvans »

Ja mam dobre zdanie o Skyu ;) na tej samej instalacji lapie mux 1 i 2 wiwa ich nie widzi. Moze producent wypusci nowsze oprogramowanie i poprawia te bledy o ktorych piszesz.

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: ams8 »

Nie znam tego modelu, ale może warto spróbować przywrócić ustawienia fabryczne.

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: MaxEvans »

Dokładnie wgrać najnowsze oprogramowanie jeśli nie ma i zrobić ustawienia fabryczne. Ja tak zawsze robię.

eter
Posty: 1295
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: eter »

Ja oczywiście tak robiłem.
Ten tuner po prostu ma takie wady, już o tym pisaliśmy w dedykowanym dla niego rozdziale.

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: MaxEvans »

A jaką masz rozdzielczość obrazu. Użytkownicy pisali, że to wpływa na odbiór.

eter
Posty: 1295
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: eter »

Nie wiem o co ci chodzi.
Mam 1080p 50 Hz i mój tuner działa dobrze...
Na te wady, które opisałem cierpi każdy Skymaster, nie są zależne od mojego egzemplarza.
Jedynie co, to zauważyłem o czym pisałem wcześniej, że inny egzemplarz (kumpla), ma słabszą czułość głowicy od mojego.

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: MaxEvans »

Właśnie o to.

dr146
Posty: 157
Rejestracja: 23 sierpnia 2011, o 14:35

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: dr146 »

MaxEvans pisze:Ja mam dobre zdanie o Skyu ;) na tej samej instalacji lapie mux 1 i 2 wiwa ich nie widzi. Moze producent wypusci nowsze oprogramowanie i poprawia te bledy o ktorych piszesz.
Niestety ale czułości głowicy softem Ci nie poprawią. Skymaster ma tyle niedoróbek obecnie że dałem sobie z nim spokój po kilku dniach testów . Jest gorszy niż dawny Globo HD-N2 (Dvbt) którego Sky jest następca ( odswierzyli go przed boomem na HEVC) . Chyba że ktoś używa pilota tylko do włączenia, zmiany kanałów i głośności, do tego się nada


Zablokowany